Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie Poczty Polskiej. Otóż zamówiłem EK CoJ: WK. Paczka miała dojść dzień przed premierą- 2.07. Dzisiaj dostałem wizę, żeby odebrać paczkę, bo listonosz nie zastał mnie w domu. Jest gam napisane: "do odbioru w dniu następnym" i adres lokalu pocztowego. Mogę dzisiaj podejść i odebrać moją przesyłkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 15:19, plada napisał:

Mogę dzisiaj podejść i odebrać moją przesyłkę?


Skoro pisze, że paczka do odbioru w dniu następnym, a dzisiaj dostałeś awizo to czego tu nie rozumieć? Nie możesz, listonosz pod koniec dnia dopiero wraca z niedostarczonymi listami, a nawet wtedy szukanie twojej paczki spowodowałoby niepotrzebny bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich korzystających z poczty polskiej chciałbym zastrzec zdecydowanie lepiej jest dołożyć to parę złoty i wybrać przesyłkę kurierską ja raz dostałem paczkę w dzień po wysłaniu ale raz zdarzyło mi się że doszła dopiero po 16 dniach a nie po 3 dniach roboczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano nie rozumiem tu tego, że widziałem osobę, która już dostała EK, a powinna dostać jutro. Do tego, na awizo jest zaznaczone, że listonosz nie zastał mnie w domu, a po co doręczać awizo do rąk własnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 16:04, Cirno napisał:

Możesz, pod wieczór przyjdź i ładnie poproś panią z okienka to Ci da na pewno paczuszkę
;]

I tak chyba zrobię ;) Dzięki serdeczne za pomoc. Mocno trzeba prosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 15:32, plada napisał:

Ano nie rozumiem tu tego, że widziałem osobę, która już dostała EK, a powinna dostać
jutro. Do tego, na awizo jest zaznaczone, że listonosz nie zastał mnie w domu,
a po co doręczać awizo do rąk własnych?

Skoro nie było Cię w domu to jak miał dostarczyć awizo? Pocztą wysłać? Skoro pisze kiedy możesz odebrać to nie udziwniaj wszystkim życia. Trzeba było siedzieć w domu i czekać na listonosza, albo zamówić przesyłkę kurierską i wtedy kurier dzwoni czy jesteś w domu żeby odebrać. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 16:07, Bartkula napisał:

Proste.

Ano nie proste, gdyż przesyłka miała być jutro -_-'' Pójdę się upewnić i raczej nikomu to nie będzie przeszkadzać.
I nie udziwniam nikomu życia- po prostu się upewniam. Komuś to przeszkadza? Czy to źle, że chcę się dowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:15, Budo napisał:

/.../

U mnie poczta jest do 20 czynna, a od 18 można odbierać przesyłki awizowane.

U mnie tak samo. Tak chyba w większości miastach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:19, plada napisał:

> /.../
>
> U mnie poczta jest do 20 czynna, a od 18 można odbierać przesyłki awizowane.
U mnie tak samo. Tak chyba w większości miastach jest.

Ta, ehe, u mnie do 18 tylko pracują :). Ale awizowane zawsze można już po 16 odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:19, plada napisał:

> /.../

A u mnie nietypowo - czynne do 20, awizowane przesyłki można odbierać już od 16 :). Ale za to bur... ekhm, bajzel muszą mieć tam niesamowity - 10-15 minut czekania aż "panienka z okienka" wróci z zaplecza z przesyłką to standard (a raz miałem sytuację, że wracała kilka razy bez i dopytywała się mnie, jaka duża ta przesyłka miała być xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:35, Blackhand napisał:

> > /.../
A u mnie nietypowo - czynne do 20, awizowane przesyłki można odbierać już od 16 :). Ale
za to bur... ekhm, bajzel muszą mieć tam niesamowity - 10-15 minut czekania aż "panienka
z okienka" wróci z zaplecza z przesyłką to standard (a raz miałem sytuację, że wracała
kilka razy bez i dopytywała się mnie, jaka duża ta przesyłka miała być xD).

Gdybyś na zapleczu pił kawę i może plotkował z kimś jak te "zapracowane" panie z poczty to też by Ci wyleciało z głowy co ten klient chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:46, Pablo1989 napisał:

Sorry za pytanie, Czy mój kolega do mnie przekazem wysłaść gotówkę ?, bo konta bankowego
nie ma.


Jak napiszesz po polsku, to może ktoś odpowie, jak zrozumie.
Twój kolega nie ma konta, ma Ci wysłać kasę, tak? Skoro nie może Ci jej dać osobiście, to idzie na pocztę, wypełnia druczek z poleceniem przelewu na Twoje dane i Twoje konto, płaci 2,50zł, daje gotówkę i koniec. Za jakiś czas kasa wpływa na Twoje konto. Jeśli obaj nie macie kont, to musi wysłać przekaz, ale dokładnie nie orientuję się jak to wygląda, no bo kurde, kto dzisiaj nie ma konta i używa przekazów? Chyba tylko za granicę Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaciłem opłate rekrutacyjną na UKSW na naszaj ukochanej poczcie polskiej. Jak dużo czasu minie zanim kwota zostanie zaksięgowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 15:14, shinoda napisał:

Opłaciłem opłate rekrutacyjną na UKSW na naszaj ukochanej poczcie polskiej. Jak dużo
czasu minie zanim kwota zostanie zaksięgowana?


Przelew na konto idzie 2-3 dni do tego dochodzi czas po jakim na koncie adresata zostanie zaksięgowana jak już dojdzie, najgorzej z tym jest w PKO, w sumie ok. 4 dni robocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 15:30, igor8472 napisał:

> Opłaciłem opłate rekrutacyjną na UKSW na naszaj ukochanej poczcie polskiej. Jak
dużo
> czasu minie zanim kwota zostanie zaksięgowana?

Przelew na konto idzie 2-3 dni do tego dochodzi czas po jakim na koncie adresata zostanie
zaksięgowana jak już dojdzie, najgorzej z tym jest w PKO, w sumie ok. 4 dni robocze.


Ja pierdol....300 zł opłaty rekrutacyjnej poszło sie jeb**. Nie mam bata zdążyć przed sobotą. Ja już ojcu zrobie awanturę, że powiedział, że lepiej na poczcie, bo taniej............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jakaś szansa jest ale 2 dno to minimum, do weekendu dojść może o ile było wczoraj wysyłane, potwierdzenie nadania z poczty masz, może to im wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować