Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 22:06, Budo napisał:

(...) Jeśli
obaj nie macie kont, to musi wysłać przekaz, ale dokładnie nie orientuję się jak to wygląda,
(...)


Bardzo podobnie, tylko trzeba trochę inny blankiet wypełnić i więcej zapłacić (ponad 5 zł O.O)
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/wzory/druki/wypelnione-druki6.gif

A wpłacać na konto bardziej opłaca się w banku - taniej (z tego, co zauważyłem, to różne banki spółdzielcze biorą za to 1,15 - 1,20, niezależnie od tego, w jakim banku znajduje się docelowy rachunek) i szybciej :).

shinoda
Zrób sobie ksero dowodu wpłaty (to ważne, mojej siostrze w dziekanacie zgubili dowód wpłaty i były z tego powodu "jaja", bo szli w zaparte twierdząc, że nie zapłaciła) i zanieś im oryginał (być może kopią się też zadowolą :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę sprzedać na allegro książkę i potrzebne mi jest, ile będzie kosztowała wysyłka. Książka waży ~400g, chcę zapakować ją do koperty bąbelkowej. Przy obliczaniu ceny to jest traktowane jako przesyłka listowa czy jako paczka pocztowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 2 kg i wymiarów powiedzmy kartki A4 a grubość do 6 cm może iść jako polecony. Koszt to zdaje się 5,10. Paczka kosztowałaby 9 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 18:55, szypek26 napisał:

Chcę sprzedać na allegro książkę i potrzebne mi jest, ile będzie kosztowała wysyłka.
Książka waży ~400g, chcę zapakować ją do koperty bąbelkowej. Przy obliczaniu ceny to
jest traktowane jako przesyłka listowa czy jako paczka pocztowa?


Z tego co kojarzę, to list można wysłać do 1kg, powyżej paczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat spokojnie do 2 kg można, wysyłem poleconymi nawet World of Hitman/PoP/Myst w dużych boxach, za granice też przeszło beż wątów ze strony PP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.
Otóż zamierzam wysłać paczkę za pobraniem dzień przed wyjazdem na wakacje i nie wiem co się stanie, jak listonosz nie zastanie mnie danego dnia w domu. Ktoś wie jak to z tym jest ? Kasa pójdzie na pocztę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekaz jest trzymany na poczcie jak każda przesyłka 14 dni jeśli nikt Ci w domu nie odbierze. Do tego 2-3 dni aż paczka dojdzie do adresata, drugie tyle aż przekaz do ciebie przyjdzie to Ci daje w sumie prawie 3 tygodnie na odebranie kasy od chwili wysłania paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z wysłaniem płyty DVD do reklamacji. Na początku wysłałem wadliwe DVD listem poleconym. Wrócił do mnie z dopiskiem "adresat nieznany". Drugi raz wysłałem zwykłym listem (upewniłem się wcześniej czy mam na pewno dobry adres). Czekam chyba na płytkę z miesiąc (mieszkam 30km od Wa-wy więc powinna szybko dojść). Nie wiem czy oni ją tak długo wymieniają czy może nie doszła do nich lub do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popełniłeś podstawowy błąd - wysłałeś listem zwykłym. Niestety, takie przesyłki są bardzo często okradane ("gubią się") przez "pracowników" poczty :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem wczoraj obok poczty i wpłaciłem na moje konto w mbanku ponad stówkę. Później się puknąłem w głowę, bo przypomniało mi się, że poczta to podobno "najgorszy" sposób na wpłatę pieniędzy. Zastanawiam się jednak - przecież poczta polska korzysta teraz z ELIXIra, i skoro zdążyłem na drugą sesję wychodzącą banku pocztowego (bo rozumiem, że robiąc przelew na poczcie korzystam z banku pocztowego) to pieniądze powinny dzisiaj wpłynąć.
A może Poczta Polska nadal ma ogromne problemy z czasem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, przelewy z poczty pomimo korzystania może z elixira dalej nie za szybko dochodzą. 2 dni robocze to minimum czekania. Ja się zawszę na kasę z pobrań na konto dużo naczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 12:18, KrisK91 napisał:

Zastanawiam się jednak - przecież poczta polska korzysta teraz z
ELIXIra, i skoro zdążyłem na drugą sesję wychodzącą banku pocztowego (bo rozumiem, że
robiąc przelew na poczcie korzystam z banku pocztowego) to pieniądze powinny dzisiaj
wpłynąć.
A może Poczta Polska nadal ma ogromne problemy z czasem? :)


Niestety pieniadze wyslane przez PP nadal dluga droge przebywaja. Rachunek zaplacilem 12 sierpnia, na koncie mojego operatora komorkowego pieniadze byly 18 sierpnia. Nastepny rachunek oplace przelewem internetowym. I taniej i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście rzadko korzystam z PP i bardzo rzadko na pocztę chodzę.
Właściwie czasami tylko po filmy przychodzę , bo bywa że nikogo w domu nie ma gdy listonosz przychodzi z paczką, to wtedy jestem zmuszony pójść na pocztę i jak zwykle są kolejki.
Mój brat nie znosi chodzić na pocztę i zresztą mu się nie dziwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłam tylko priorytetem, a listy dodatkowo polecone - w sumie jestem zadowolony, moje ostatnie wysyłki dochodziły na następny dzień lub za dwa-maks trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamówiłem sobie psp priorytetem to zostało wysłane w piątek w przyszło w środę rano... jakiś miesiąc temu natomiast przesyłka priorytetem ze środka polski doszła do mnie na następny dzień rano O_o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jakiś tydzień temu otrzymałem mój egzemplarz CDA z prenumeraty. Od poprzednich różnił się tym, że opakowanie (taka czarna folia) było rozcięte a wewnątrz nie znalazłem płytki.
No niestety, taki kraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować