Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Jest możliwość wysłanie przedmiotu do Wielkiej Brytanii? Jeżeli tak to ile mniej więcej kosztuje takowa wysyłka i jak to się odbywa tzn wysyła się jak normalną paczkę np. do Warszawy tylko się mówi, że do Wielkiej Brytanii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku rachunek na konto dochodził 2 dni.
Paczka z krańca polski(priorytet) dochodziła 5 dni.
U mnie to chyba jakiś fart na tle niektórych z powyższych przypadków ;)
@Edit- No i nienaruszona, to podstawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 19:27, maciekstaar napisał:

A ja jakiś tydzień temu otrzymałem mój egzemplarz CDA z prenumeraty. Od poprzednich różnił
się tym, że opakowanie (taka czarna folia) było rozcięte a wewnątrz nie znalazłem płytki.
No niestety, taki kraj...


Z nimi to się sądzić trzeba, bo chamy by wszystko rozkradły z tej poczty, gdyby nie fakt, że dostaje się dowód wpłaty etc. Chamstwo w czystej postaci... Mogli by wprowadzić jakiś system, że wiadomo który pracownik miał styczność z paczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasu poszłem na pocztę i dostałem normalnie nerwicy. Zostałem tak wk*** że normalnie poczułem się jak w szkole... ;p Otóż oddaję paczuszkę którą ostatnio miałem wysłać... wszystko było ok, druczki idealnie wypełnione, paczka pięknie zapakowana i zaznaczone było Ostrożnie... Tępa baba wzięła paczkę w swoje ręce i zaczęła ją trzepać... jak małe dziecko co bawi się grzechotka... Dre się na nią żeby to odłożyła a ona dalej... zaczęła coś burczeć pod nosem... mówiąc coś do swojej koleżanki... Miałem ohotę już zrezygnować ze wszystkiego powiedziała że musiała sprawdzić czy paczka jest dobrze zapakowana!! Żeby ją ***** Morał taki że nigdy więcej tam nie pojde

ps zgadnijcie co było w paczce... karta graf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 10:43, mariowsad napisał:

było ładnie zapakowane...

Nie ma być ładnie a solidnie xD
Jeśli było dobrze zapakowane to co Ci przeszkadza, że kobieta sobie trochę "potrzepała"? Przecież karta graficzna i tak leżała bez ruchu. Jak będą ją przewozić to też może nią trochę rzucać. Do siedzenia jej nie przykleją ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wsadzić trochę pogniecionych gazet, ja też zawsze jak coś co kupiłem przyjdzie i było folią bąbelkową zabezpieczone to se ją zostawiam, jak przyjdzie w kopercie bąbelkowej to zdzieram papier i zostawiam se foliowy wkład. Nie ma to jak oszczędność kosztów i recykling :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ten sam sposób co wcześniej, jak mi coś co kupiłem przychodzi w pudle to se je zostawiam :-). Często też zakupy gierkowe w sklepach internetowych unieruchamiają w dużych pudłach pudełkami mniejszymi bo mają powiedzmy tylko duże kartony w określonych wymiarach. Raz taką paczkę dostałem z Kompanii Graczy, duży karton z 2 razy mniejszym z kierownica a reszta przestrzeni po brzegi wypchana małymi pudełkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znoszę PP, irytują mnie tam wieczne przerwy, często zbyt skąpa załoga lub zbyt leniwa żeby obsadzić okienka kiedy w kolejce czeka 30+ osób. Ociężałość z jaką sprawują swoje obowiązki jest po prostu niesamowita, przewyższają w tym nawet roboli z budowlanki... No i ludzie którzy na pocztę przychodzą... hordy staruchów którzy myślą że wiek uprawnia ich do pierwszego miejsca w kolejce, pchania się a czasem nawet do przywalenia mi w ryj 10 kilową torbą za to że nie byłem grzecznym chłopcem i nie wpuściłem babiny przede mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie, bo sprawdzam teraz na stronie poczty cennik bo muszę wysłać grę do Anglii i tak: nie mam wagi, żeby zważyć pudełko z grą, mam tylko zwykła wagę ale takie pudełko jest za lekkie. Ile waży taka gra w pudełko dvd z instrukcją xD ? Tak mniej więcej? Bo są ceny tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ważne pytanie, tylko proszę o szczerą odpowiedź...

Taka sytuacja - wysłałałem kolesiowi który wygrał moją aukcję na Allegro gry za pobraniem i musiałem na poczcie zapłacić 17zł. Jednak w między czasie się rozmyślił i paczka wróciła do mnie z powrotem. Jednak jak dziś poszedłem na Pocztę to usłyszałem okienku, że muszę zapłacić 9,50zł... Czy faktycznie muszę to zrobić czy próbuje mnie oszukać? Myślałem, że w kwocie tych 17zł jest opłata za ewentualny zwrot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostarczenie zwrotu jest traktowane według ich regulaminów niestety jako osobna usługa i jak adresat paczki nie przyjmie to nadawca musi za zwrot zapłacić, inaczej nie oddadzą. Takie ich debilne (dla klientów) zabezpieczenie, żeby firma nie traciła eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 13:13, igor8472 napisał:

Tak, dostarczenie zwrotu jest traktowane według ich regulaminów niestety jako osobna
usługa i jak adresat paczki nie przyjmie to nadawca musi za zwrot zapłacić, inaczej nie
oddadzą. Takie ich debilne (dla klientów) zabezpieczenie, żeby firma nie traciła eh...


Eh, Poczta Polska... Ale dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować