Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2011 o 15:57, matis9988 napisał:

Ale ja go prosiłem o to.Podał, ale jest zły jakiś ten numer.

>

A możesz podać ten numer? Tzn. ile on ma cyfr, jeśli nie ma 20 cyfr, to znaczy, że na pewno podał niedobry numer. Możliwe, że mówi że wysłał paczkę, a tak naprawdę to wysłał listem poleconym, a te listy, to tylko na poczcie można sprawdzić ich status, przez internet to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2011 o 19:20, Blackhand napisał:

(no chyba, że to sprawka UC, w końcu płytka z UK szła :)).

Trochę kopanina ale może się to komuś innemu przyda. Paczki z UK nie przechodzą clenia więc z UC raczej nie mają nic wspólnego. No chyba, że idzie z jakiejś magicznej wyspy która jest w UK ale nie jest w UE :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 15:57, matis9988 napisał:

Ale ja go prosiłem o to.Podał, ale jest zły jakiś ten numer.



Możliwe, że podał dobry numer, ale poczta ma jakieś problemy.

Wczoraj wysłałem kilkanaście paczek i po wpisaniu dzisiaj tych numerów wyskakuje mi komunikat, że jest nieprawidłowy (każdy z nich!)

Więc pewnie im strona szwankuje... bo paczki zawsze wysyłam ok. 17 i wprowadzona już jest do "śledzenia" o ok. 20 tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Clenia może i nie przechodzą ale przez UC i tak idą (a to na pewno opóźnia dostawę). Na każdej przesyłce z Zavvi miałem ich stempel (do tego ktoś kiedyś wspominał, że niektóre przesyłki z Zavvi idą z magazynów znajdujących się poza terytorium Wielkiej Brytanii, zdaje się, że z wyspy Guernsey, o, i linka do posta nawet znalazłem :) -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2035&pid=7440).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 17:31, Blackhand napisał:

Clenia może i nie przechodzą ale przez UC i tak idą (a to na pewno opóźnia dostawę).

Zavvi i Guernsey to właśnie ta magiczna wyspa :) Sporo zamawiam z UK i chyba nigdy nie miałem stempla UC (a może ślepy jestem). Tak przy okazji to jak na razie (odpukać) z królewską większych problemów nie miałem. Niektóre przesyłki potrafią dojść w 48h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 17:08, matis9988 napisał:

00259007735197401341. Taki jest numer. Wysłał paczkę priorytetową.


Hym... Dziwne powinna ciebie ta paczka już przyjść. Sprawdziłem dla testu jedną paczkę co wysłałem 10 października i bez problemu ta strona sledzenie Poczty Polskiej pokazała mi to co powinna pokazać, więc są dwie możliwości:
1. Albo on kłamie z numerem;
2. Albo Poczta Polska nie zarejestrowała tego w swojej bazie danych, a powinna.

Spytaj się czy na pewno numer jest poprawny.

U mnie prawie zawsze priorytety wysłane przed godziną 14 są dostarczane do odbiorcy dnia następnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 18:52, logray napisał:


Zavvi i Guernsey to właśnie ta magiczna wyspa :) Sporo zamawiam z UK i chyba nigdy nie
miałem stempla UC (a może ślepy jestem).


Ja mam na każdej ("Urząd Celny 1 w Warszawie Objęto procedurą dopuszczenia do obrotu"). Ale to może kwestia ceny, chyba nie kupiłem na Zavvi nic droższego, niż 10 funtów.

Dnia 23.11.2011 o 18:52, logray napisał:

Tak przy okazji to jak na razie (odpukać) z
królewską większych problemów nie miałem. Niektóre przesyłki potrafią dojść w 48h :)


Farciarz, u mnie to jest przynajmniej tydzień :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, dziś mi przyszło jakieś awizo na 55 złotych, z tego co widzę to data jest 11 lub 17 listopada, podejrzewam nawet co to było, bo tą paczkę już odebrałem, jak będę miał czas to tam wbiję i się spytam gdzie jest moja paczka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić gdzie obecnie znajduje się list wysłany za granicę? Bo wszedłem w śledzenie przesyłek to ostatni punkt to wysłanie przesyłki z Warszawy. Wpisałem więc w google śledzenie listów zagranicznych i znalazłem stronę gdzie należy wybrać konkretny kraj. Gdy wybieram Wielką Brytanię to pojawia mi się ta strona: http://www.royalmailgroup.com/
I teraz nie mam pojęcia co dalej robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2011 o 17:31, crash807 napisał:

Jak sprawdzić gdzie obecnie znajduje się list wysłany za granicę? Bo wszedłem w śledzenie
przesyłek to ostatni punkt to wysłanie przesyłki z Warszawy. Wpisałem więc w google śledzenie
listów zagranicznych i znalazłem stronę gdzie należy wybrać konkretny kraj. Gdy wybieram
Wielką Brytanię to pojawia mi się ta strona: http://www.royalmailgroup.com/
I teraz nie mam pojęcia co dalej robić...



Status przesyłki wysłanej pocztą polską możesz śledzić tylko na stronie PP nie na żadnych innych stronach. Często mam tak, że jak wysyłam przesyłki polecone za granice to właśnie status "Wysłano z Polski" jest ostatnim statusem jaki się pojawia, a przesyłki dochodzą na miejsce. Tzn. nawet jak już dojdą to status ciągle jest ten sam, że wysłano z PL. Nic nie poradzisz. Najlepiej skontaktuj się z adresatem, czy przesyłka już doszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz powtórne, jeśli powtórnego nie odbierzesz przez kolejne 7 dni to paczka/list czy co tam na ciebie czeka wraca do nadawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 19:56, Foost napisał:

Co się dzieje, jeśli nie odbierze się AWIZO w ciągu 7dni? Przysyłają po kilku dniach
znowu?


Masz 2 tygodnie na odebranie awizo jak nie odbierzesz przesyłka wraca do nadawcy, a nadawca ponosi dodatkowe koszty za zwrot przesyłki (taki sam koszt jak za wysłanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 20:02, Pietro87 napisał:

Dostaniesz powtórne, jeśli powtórnego nie odbierzesz przez kolejne 7 dni to paczka/list
czy co tam na ciebie czeka wraca do nadawcy.


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby Wam zależało przede wszystkim na tym, by przesyłka dotarła w stanie nienaruszonym (najlepiej), a czas dostarczenia był już mniej istotny, to czyje usługi byście wybrali: kurierskie, czy Poczty Polskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest remis. Ostatnio zamawiałem na muve DNF Balls of Steel Edition, w paczce była dziura, ewidentnie ktoś zaglądał do środka (kurier to DPD, jeśli Cię to interesuje). Na szczęście zawartość była nieuszkodzona, nic też nie brakowało. Kiedyś też kupiłem na Allegro Jeff Wayne''s War of the Worlds, szło PP, CDBox był uszkodzony (na 99% uszkodzenie w transporcie, na aukcji zdjęcia były ok), ale to był jeden z bardzo niewielu takich przypadków (pamiętam też, jak numery archiwalne Secret Service lub PC World Komputer przyszły mi w rozerwanej kopercie, ale pisma były nieuszkodzone, nic też nie brakowało), tak, to kilkadziesiąt (jeśli nie kilkaset) przesyłek dotarło do mnie z zawartością w stanie nienaruszonym.
Tak więc sądzę, że wiele zależy od zwykłego szczęścia - jak pechowo przesyłka trafi w ręce jakiegoś złodzieja/niechluja, to może zostać okradziona/uszkodzona, jak nie, to zawartość dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym (bardzo wiele zależy od tego, jak solidnie przesyłkę zabezpieczy nadawca, a nie od firmy, która zajmie się jej doręczeniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować