Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Wiesz w jaki sposób większość kurierów traktuje przesyłki przy np. załadunku do samochodu albo rozładowaniu? Biorą paczkę wykopują ją z nogi z auta (albo do auta) i następna - nie pieprzą się :P Ja bardzo często od kurierów dostaję paczkę (w stanie nienaruszonym i zawsze kompletną!) ale za to z dziurą - od buta...

Kardithron

Poczty Polskiej - bo taniej i wygodniej wysłać - wystarczy tylko BARDZO dobrze zabezpieczyć przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... wysyłałem dzisiaj na poczcie dwie płyty bez pudełka w małej kopercie bąbelkowej i podali mi cenę za gabaryt B!
Zupełna bezczelność, bo od razu było widać, że przesyłka była bardzo mała.

Nie wiem jak w innych placówkach, ale w tej najbliżej mnie właściwie za każdym razem chcą wcisnąć wyższą cenę.
Przy większych przesyłkach jeszcze można próbować to zrozumieć, może na oko wyglądają na B i nie chce im się sprawdzać. Ale dzisiaj przesadzili.

Sam zawsze wcześniej mierzę swoje listy, więc wiem jaki mają gabaryt i w takich sytuacjach proszę by podali prawidłową kwotę do zapłaty.
Ale na pewno wielu na to nie zwraca uwagi i przepłacają...

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, to
gabaryt A ma wymiary (maksymalnie, z tolerancją +/- 2 mm):
2 cm - wysokość
32,5 cm - długość
23 cm - szerokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku musisz grzecznie zwrócić uwagę, że przesyłka ma gabaryt A.

Miałem taką sam sytuację jak ty - i to raczej złośliwie mi to panie na poczcie robiły - ale jako, że wysyłam bardzo dużo listów po prostu nie zwracałem uwagi, ile płacę za wysyłkę jakiego... aż po jakimś czasie dopiero to zauważyłem, zwróciłem uwagę i już za następnymi razami było ok.

Jak grzecznie zwrócić uwagę, żebyś nie był "niemiły":
a) od razu na samym początku kiedy dajesz list pytasz się, czy wchodzi on na gabaryt A, czy B jeżeli powie, że na B to poprosisz o sprawdzenie tego (każda poczta jest zaopatrzona w taką linijko-miarkę)
b) dajesz normalnie list, czekasz... płacisz i patrzysz przy płaceniu na książkę nadawczą albo na kartki (zależy na co wysyłasz) i pytasz się czemu zapłaciłeś za wysyłkę tego listu tak dużo? Pracownik/czka zobaczy, powie pewnie że to gabaryt B, a ty poprosisz żeby to sprawdził, bo jesteś przekonany, że to jest A. Wtedy będzie niezręczna sytuacja: okaże się, że to jest A i zostaniesz zapytany i co robimy/i co teraz to powiedz po prostu, żeby następnym razem uważał/a i że nic się nie stało, wtedy jestem przekonany, że będzie uważał/a i cię możliwe, że zapamięta, że taką uwagę zwróciłeś :P

No i to na tyle, jeżeli chcesz być niemiły zrób awanturę na całą pocztę, ale jeżeli częściej wysyłasz to nie polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak robię, po zwróceniu uwagi podają mi prawidłową cenę - nawet wtedy nie sprawdzają
tego linijką. Tylko kilka razy zdarzyło się, że jej użyli - akurat prawidłowo,
bo list miał dokładnie wymaganą wysokość, więc mogli się upewnić.
Gdy nadaję większą przesyłkę, która mieści się w A, to od razu to mówię i oni potwierdzają.

Jednak, jeżeli się nie upomnę to najczęściej zawyżają gabaryt i nie wydaje mi się to uczciwe.
Przy większych można przymknąć oko, ale nie powinni tego robić dla takich,
co widać, że się mieszczą.

Dzisiaj to aż się zdziwiłem, że też to zrobili nawet przy tak małym liście :/
Oczywiście poprawili cenę, ale gdybym nic nie powiedział to zapłaciłbym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jest też jakaś pozytywna zmiana.
Od początku tego roku Poczta wprowadziła naklejki z numerem przesyłki
do naklejania na potwierdzenie nadania.
Za razem od tego czasu wszystkie listy polecone mogę sprawdzać
na ich stronie (jedynie dwa stany: nadano i odebrano, ale to zawsze coś).
Wcześniej tylko niektóre listy się tam pojawiały.

http://sledzenie.poczta-polska.pl
http://sledzeniepp.poczta-polska.pl/wiempost/www/sledzeniePrzesylek/zdarzeniaPrzesylkiTableAjax.pax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 12:16, matis9988 napisał:

Jak długo może iść zwykła paczka z Niemiec ( Frankfurt)? Została wysłana w środę 8 lutego.


W tydzień powinna dojść, czyli powinieneś ją dostać jeszcze w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziala poczta w weekend ? wiem, ze listonosz w weekendy paczek nie roznosi, ale czy mozna odebrac paczke samemu w weekend z poczty ? sprawdzilem sledzenie paczki na stronce poczty i jest juz dostarczona do mojego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 12:17, Malevyn napisał:

dziala poczta w weekend ? wiem, ze listonosz w weekendy paczek nie roznosi, ale czy mozna
odebrac paczke samemu w weekend z poczty ? sprawdzilem sledzenie paczki na stronce poczty
i jest juz dostarczona do mojego miasta.


W moim niezbyt wielkim mieście kieeedyś poczta działała do 13 w sobotę. Od jakiegoś czasu już tylko w pon-pt mają otwarte. Musisz sprawdzić w necie godziny urzędowania interesującej Cię placówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 12:17, Malevyn napisał:

dziala poczta w weekend ? wiem, ze listonosz w weekendy paczek nie roznosi, ale czy mozna
odebrac paczke samemu w weekend z poczty ? sprawdzilem sledzenie paczki na stronce poczty
i jest juz dostarczona do mojego miasta.



http://www.poczta-polska.pl/mapapp/

Wpisz swój kod pocztowy, kliknij szukaj i na mapie kliknij na ikonkę placówki poczty polskiej, która cię interesuję i będą wyświetlone godziny otwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę już z tą pocztą. Tym razem mój super listonosz postanowił przecisnąć paczkę dwóch gier przez szparę w skrzynce na listy. Efekt? Pudełko jednej gry totalnie pęknięte. Jak z grą - nie wiem, bo nie wypakowuje jej. J***** pocztę aż samo ciśnie się na usta. Bo co innego można powiedzieć o takim zachowaniu? Nie szanują totalnie przesyłek, czują się bezkarni, bo są instytucją państwową. Mam tylko nadzieję, że uda mi się dostać jakieś odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie napiszę, że kurierzy wcale lepsi nie są. Fakt, muszą przesyłkę doręczyć "do rąk własnych", ale na tym koniec. Spróbuj takiego zatrzymać w celu sprawdzenia w jego obecności przesyłki... A ostatnio paczka, w której przyszedł mi DNF:BoS Edition, miała dziurę wielkości piłki do tenisa, dobrze, że z zawartości nic nie brakowało ani nie było uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 17:40, Nieznajomosc napisał:

Na przyszłość wybieraj, żebyś gry dostawał poleconym albo paczką do drzwi, a nie zwykłymi
listami co można wcisnąć w skrzynkę i które często się gubią.


Gry zamówiłem z UK, więc nie miałem za bardzo pola manewru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta, ale zanim pójdę na pocztę chciałbym się upewnić - zwykłe przesyłki z UK w Polsce obsługuje poczta, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 14:22, Mikex napisał:

Sorry za drugiego posta, ale zanim pójdę na pocztę chciałbym się upewnić - zwykłe przesyłki
z UK w Polsce obsługuje poczta, tak?


Jeżeli gry z UK zamawiałeś i doszły uszkodzone to możesz złożyć tylko takie zażalenie, że dostałeś uszkodzoną przesyłkę i na tym koniec...

PS. Nie jestem pewien, czy w przypadku zwykłych przesyłek zagranicznych też można składać owe "zażalenie". W przesyłkach zwykłych krajowych na pewno można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2012 o 14:54, Nieznajomosc napisał:

> Sorry za drugiego posta, ale zanim pójdę na pocztę chciałbym się upewnić - zwykłe
przesyłki
> z UK w Polsce obsługuje poczta, tak?

Jeżeli gry z UK zamawiałeś i doszły uszkodzone to możesz złożyć tylko takie zażalenie,
że dostałeś uszkodzoną przesyłkę i na tym koniec...

PS. Nie jestem pewien, czy w przypadku zwykłych przesyłek zagranicznych też można składać
owe "zażalenie". W przesyłkach zwykłych krajowych na pewno można.


Czyli mimo, że wina ewidentnie jest listonosza, który jakimś cudem przecisnął paczkę przez szparę w skrzynce, zostanę w najlepszym przypadku potraktowany "przepraszam" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować