Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2012 o 14:59, Mikex napisał:

Czyli mimo, że wina ewidentnie jest listonosza, który jakimś cudem przecisnął paczkę
przez szparę w skrzynce, zostanę w najlepszym przypadku potraktowany "przepraszam" ?


Raczej nie udowodnisz tego listonoszowi, że akurat to on zrobił.

Możesz iść na pocztę, przy okienku poprosić o zawołanie panią lub pana kierownik / naczelnik i złożenie skargi na listonosza. Powiesz, co i jak i wtedy kierowniczka powinna zwrócić uwagę listonoszowi, żeby tak więcej nie robił, jak sytuacja się powtórzy będzie musiała podjąć wtedy stosowne kroki, czyli generalnie NIC z tego nie będziesz miał.
Poskarżyć się na listonosza? I co to da?:) Strata czasu... Później może listonosz być chamski dla ciebie np. jakiś krajowy list będzie miał do doręczenia tobie ale to zwykły list nie wymagający podpisu, to może on go wrzucić w kosz i nic się nie stanie, będzie bezkarny, bo nic mu się nie udowodni. Tylko ty na tym ucierpisz.
PS. Przy rozmowie z kierowniczką uważaj, bo jeżeli będziesz za miły to cię łatwo spławi, trudnym klientom zawsze się poświęca więcej uwagi i czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wysłać paczkę przez PP tak, żeby dało się ją śledzić online?

Planuję coś ewentualnie wysłać za granicę i takie coś to mus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to wszystkie paczki można śledzić - tylko od pani w okienku musisz podebrać numer.
http://sledzenie.poczta-polska.pl/ - po prawej masz wypisane typy paczek jakie obejmuje system (z poleconymi nie działa).
Do Poczty - jakoś problemów nie miałem, ale wkurza mnie jedno - jak typ jest z Pocztexu i zamiast zostawić kartkę z numerem to daje sąsiadowi. Dobra, rozumiem że się spieszy, ale do cholery - co jeśli sąsiad to pazerniak i sobie ta paczkę przywłaszczy? A miałem to już 2 razy. Shame on you, courier!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwaly dla PP :)

7dni roboczych szła gra którą kupiłem na ebayu a została wysłana z Mumbaju (Indie). W treści aukcji podano, że czas oczekiwania to 10-22 dni robocze a tu niespodzianka, po 7dniach roboczych już w moich łapkach (i nawet nie otwierana ani wymięta) oO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2012 o 00:17, Citkowsky napisał:

Pochwaly dla PP :)

7dni roboczych szła gra którą kupiłem na ebayu a została wysłana z Mumbaju (Indie). W
treści aukcji podano, że czas oczekiwania to 10-22 dni robocze a tu niespodzianka, po
7dniach roboczych już w moich łapkach (i nawet nie otwierana ani wymięta) oO :P


To moje gratulacje, że w ogóle dotarła z tak daleka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się wkurzam, bo priorytet zamówiony na allegro w piątek nie doszedł do mnie do tej pory. Kiedyś dostałem paczkę ok. 18:30, więc i tym razem się tak może zdarzyć. W przeciwnym wypadku będę niepocieszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 17:28, Kardithron napisał:

A ja się wkurzam, bo priorytet zamówiony na allegro w piątek nie doszedł do mnie do tej
pory. Kiedyś dostałem paczkę ok. 18:30, więc i tym razem się tak może zdarzyć. W przeciwnym
wypadku będę niepocieszony.


Jesteś pewny, że sprzedawca wysłał tą przesyłkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 17:28, Kardithron napisał:

A ja się wkurzam, bo priorytet zamówiony na allegro w piątek nie doszedł do mnie do tej
pory. Kiedyś dostałem paczkę ok. 18:30, więc i tym razem się tak może zdarzyć. W przeciwnym
wypadku będę niepocieszony.


Nieraz tak się zdarza... jedna przesyłka "na milion" ma opóźnienie, mi jak wyśle w piątek priorytet to zawsze, ale to zawsze mam w poniedziałek ;p

a ty jak w piatek zamowiles to gosciu moze dopiero to we wtorek wyslal i moze jutro dostaniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 19:31, Nieznajomosc napisał:

Nieraz tak się zdarza... jedna przesyłka "na milion" ma opóźnienie, mi jak wyśle w piątek
priorytet to zawsze, ale to zawsze mam w poniedziałek ;p

a ty jak w piatek zamowiles to gosciu moze dopiero to we wtorek wyslal i moze jutro dostaniesz
;)

A powiem Ci, że paczka nie doszła ani wczoraj, ani dzisiaj. Więc jeżeli priorytet faktycznie dostanę w poniedziałek, to ten następny. ;P Mówi się trudno, nie ma co ostrzyć kosy. Tylko znaleźć jakieś zajęcie i cierpliwie czekać.

@Piotrbov
>Jesteś pewny, że sprzedawca wysłał tą przesyłkę?
Pewny niczego być nie mogę. Ale raczej tak. Wpłata na konto poszła, a czas realizacji jest do dwóch dni, więc maksymalnie we wtorek powinna była zostać nadana. A w praktyce pewnie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 23:57, Kardithron napisał:

ciach


Napisz do niego z pytaniem, czy ta przesyłka została wysłana. Mi się kilka razy zdarzyło, że sprzedawca po prostu zapominał o wysłaniu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2012 o 08:59, Piotrbov napisał:

Napisz do niego z pytaniem, czy ta przesyłka została wysłana. Mi się kilka razy zdarzyło,
że sprzedawca po prostu zapominał o wysłaniu.

Nie zapomniał. Przesyłka była na poczcie. :> Kto wie, ile czasu... Awiza zero. Ale już mnie to specjalnie obchodzi. Cieszę się, że w końcu doszło to, na co czekałem.

Także... Jeżeli ktoś będzie kiedyś w sytuacji podobnej do mnie, tzn. czekał nienaturalnie długo na przesyłkę, niech zajrzy na pocztę i zobaczy, czy tam przypadkiem nie zalęgła. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od czego są prywatne firmy kurierskie? Fakt, faktem, że więcej ale lepiej zapłacić więcej niż pluć na lewo i prawo na pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. co moze byc powodem braku obecnego statusu paczki na stronie sledzenia ? chodzi mi o to gdzie paczka w danym momencie sie znajduje, np miejsce nadania paczki czy docelowy oddzial poczty gdzie paczki sa juz ostatecznie roznoszone.

normalnie gdy jest zly numer wyskakuje informacja o blednym numerze paczki. mam teraz przypadek, paczka wyslana w czwartek jest to wszystko napisane na stronce, waga itd ale nie ma do tej chwili nic w "zdarzeniach wysylki" przez co nie wiem czy mam sie martwic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 16:52, necron1501 napisał:

Mam pytanie co do płatności przy odbiorze. Czy przed zapłatą mam prawo zarządać otwarcia
paczki?

Masz ale pod warunkiem że wysyłający wyśle paczke z taką opcją (dodatkowo płatne oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 17:07, Carter napisał:

> Mam pytanie co do płatności przy odbiorze. Czy przed zapłatą mam prawo zarządać
otwarcia
> paczki?
Masz ale pod warunkiem że wysyłający wyśle paczke z taką opcją (dodatkowo płatne oczywiście)


W takim razie muszę się skontaktować ze sprzedawcą ;) Dzięki wielkie za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować