Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2015 o 16:34, zerohunter napisał:

Czy paczka może do mnie wrócić, jak wysłałem ją wczoraj opcją 24H, a dziś w miejscu docelowym
mają zamknięte?


Paczka jest awizowana dwukrotnie.
Do nadawcy wraca po 14 dniach jeżeli nei została odebrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tuż przed wyborami Komorowski publikuje swoją książkę, w której chwali się, że nasłał ZOMO na protestujących górników i członków KNP. Jak to wpływa na jego wizerunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, ale się dziś zdziwiłem :P Wysyłałem dziewczynie list do Finlandii, polecony - priorytet. 16 złotych. Doszedł co prawda w trzy dni, ale to straszna drożyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 21:12, Diverso napisał:

/.../

Co dziwniejsze, wysłanie przesyłki priorytetowej ważącej maksymalnie 50 gramów do innych kontynentów (w tym do odległej Australii i Oceanii) również kosztuje 16 PLN. Cóż, nie bez powodu cudzoziemcy mówią, że Polska to stan umysłu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś wczoraj o godzinie 14 wysłał do mnie przesyłkę poleconą priorytetową, to jest szansa że dojdzie ona dzisiaj? Miejscowości oddalone o jakieś 400km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Priorytet wysłany przed 15 powinien dojść następnego dnia bez względu na odległość.

Ciekawy wątek, teraz zauważyłem. Chyba jednak bardziej na inpost trzeba bluzgać niż Pocztę. Choć mówię to jako były pracownik PP (w tym także jako listonosz - nie polecam roboty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jednym z niewielu których poczta nigdy nie zawiodła. Nidy nie czekałem na przesyłkę dłużej niż tydzień od wysłania, a od kilku lat priorytety przychodzą zawsze na drugi dzień, jeśli tylko nie były wysyłane po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2015 o 08:25, iselor86 napisał:

Choć mówię to jako były pracownik PP (w tym także jako listonosz - nie polecam roboty)


Why? Kolega pracował na podobnym stanowisku w Krakowie i bardzo sobie chwalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pensja minimalna krajowa (nie, końcówki od babć sprawy nie ratują), czasem zdarzało się że wychodziłem z domu o 6 a wracałem też o szóstej - wieczorem. Kilka dni z rzędu. Niektórzy klienci wkurwiający (każą nosić wszystkie listy wielkości dużych paczek bo jak zaawizujesz to drą mordę), w dodatku równocześnie musisz wciskać ludziom kredyty, ubezpieczenia, znaczki itp. shity a jak nie zrobisz planu to nie dostaniesz premii. Pomijam pogodę i to że jak trafisz w niektóre rejony to łażenie z dużą gotówką nie jest komfortowe psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 20:54, iselor86 napisał:

w dodatku równocześnie musisz wciskać ludziom kredyty, ubezpieczenia, znaczki itp. shity


Mnie zaden listonosz nigdy nic nie wciskal. Moze zalezy to od regionu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 20:54, iselor86 napisał:

w dodatku równocześnie musisz wciskać ludziom kredyty, ubezpieczenia,
znaczki itp. shity a jak nie zrobisz planu to nie dostaniesz premii.


Nigdy się z tym u siebie nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś taką sytuację, że kilka dni po nadaniu przesyłki, na stronie monitorowania poczty polskiej nie da się wyszukać danej przesyłki?

Mam potwierdzenie nadania, numer przesyłki itp; 3 dni temu wysłałem i nie da się monitorować.
Napisałem do BOKu i podałem nr. paczki- odpisali, że nic takiego w systemie nie ma.

Pierwszy raz mam taką sytuację.
A przesyłka jest do kolegi z Australii nadana jako GLOBAL EXPRESS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 06:02, Citkowsky napisał:

Na potwierdzeniu nadania jest podana ta standardowa strona do monitorowania: http://emonitoring.poczta-polska.pl/


No wiem, ale na tej stronie masz napisane:

"Poniżej podajemy linki do stron, na których można śledzić przesyłki poza granicami Polski:
przesyłki listowe
przesyłki paczkowe
przesyłki kurierskie EMS"

Spróbuj tam wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Niestety pusto.
Poszukam zaraz jaką max. kwotę zwracają przy tej opcji wysyłki gdy zaginie.

A wiedziałem żeby pojechać i nadać tą paczkę na poczcie z której korzystam zawsze. Coś mnie podkusiło i nadałem w pierwszej lepszej która była najbliżej. I teraz klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 08:21, Citkowsky napisał:

A wiedziałem żeby pojechać i nadać tą paczkę na poczcie z której korzystam zawsze. Coś
mnie podkusiło i nadałem w pierwszej lepszej która była najbliżej. I teraz klops.


Masz potwierdzenie nadania? Może pójdź do tej poczty gdzie wysyłałeś i się zapytaj co się z nią dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>........

Ktoś z BOKu mi odpisał aby podesłać im skan potw. nadania. Wysłałem wczoraj wieczór.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Znalazłem na szczęście na stronie PP formularz reklamacyjny także jak do jutra mi nie odpowiedzą to zgłaszam reklamację.

Tylko znaleźć nie mogę jaką max. kwotę mogą wypłacić z odszkodowania za przesyłkę poleconą zagraniczną GLOBAL EXPRESS do Australii (zapłaciłem za nią 55zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku, ale kiedyś mój kolega wysyłał przesyłkę (jakiś wiatraczek o wartości circa 80 złotych) i po tygodniu ponad w ogóle nie doszła do adresata. Na druczku reklamacyjnym miał napisać co to za przedmiot i jego orientacyjną wartość. Pewnie wiele się to z Twoim przypadkiem różnić nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować