Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2006 o 10:49, Arclight napisał:

Czekaj w domu. Jeśli będziesz miał odebrać na poczcie to dostaniesz awizo do skrzynki.

dzięki za odpowiedz, czekam już 5 dzień a na przesyłke priorytetową i to na dodatek w tym samym mieście ;] i dlatego zacząłem nabierać wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupio się czuję, odświeżając temat ginący w mrokach dziejów forum, ale gdzieś się wyładować muszę, nie!?
5.07. wysłano do mnie Obliviona. Dzisiaj jest 8.07. i nadal nic. Dobrze będzie, jak dostanę 10.07. A ja pamiętam czasy, kiedy list nadany rano w Gdańsku docierał do adresata w Warszawie tego samego dnia! Pocztę listonosz roznosił dwa razy dziennie. Teraz mamy postęp techniczny, środki lokomocji szybsze i co z tego, jak paczuszka z podwarszawskiej miejscowości dojdzie po 5 dniach? Jak dojdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krew mnie zalewa. miesiac temu zamowilem na allegro u raczej solidnego sprzedawcy kilka gier. mni€dzy innymi titan quest(ta pozycja akurat nie dla mnie-ja tam jeszcze przez 8 miesiecy bojkotuje premiery cdp), hitmana krwawa forsa, tomb raidera legende, quake 4,fear,i pare mniej znaczacych tytulow. ludziki na poczcie podobno nie wiedza gdzie paczka jest lub gdzie zaginela(ale pocieszaja mnie ze dalej szukaja), jedyne co mi zostaje to reklamacja.

tak sie zastanawiam ktora poczta dala ciala- polska czy norweska...ale obawiam sie ze nasza rodzima gdyz to nie pierwsze moje niemile przezycia z ta firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia, delikatnie mówiąc. Z pocztą miałem już kiedyś niezłe przejścia - mieszkam w Sosnowcu, a tuż przed świętami zamówiłem grę w Katowicach (które są o rzut beretem stąd). Święta akurat były za pasem, to i jechać by samemu nabyć grę nie było czasu - no to zamówiłem przesyłkę priorytetową (2 dni góra). Minął tydzień, dwa - i nic, nie ma. W międzyczasie wkurzyłem się, znalazłem chwilę, pojechałem i kupiłem grę osobiście. Po ok. 16 dniach przesyłka doszła - Z MIASTA DO MIASTA W PONAD 2 TYGODNIE!!! PRIORYTETEM!!! Nie przyjąłem, zbluzgałem, wysłałem reklamacje. Na poczcie i w mailu ludzie z PP powiedzieli, że termin priorytetu to tylko takie ich pobożne życzenia, tak naprawdę może pół roku iść a mnie forsy za priorytet nie zwrócą, bo... taki mają regulamin. Oni tylko starają się, żeby priorytetem było krócej.

No ale wracając do tematu - kilka(naście) dni temu zamówiłem na allegro Codename Panzers. Pieniądze wpłaciłem następnego ranka po wygraniu aukcji - czyli w piątek. Dziś jest poniedziałkowa noc i mimo tego, że przelałem na konto odpowiednią sumę, a od tego czasu dla poczty minęły 3 dni robocze, kwota ta nadal nie dotarła do sprzedającego. Znam te praktyki Poczty i powiem jedno: ludzie, to jest ordynarna kradzież! Oni przetrzymują pieniądze żeby zbierać procent z tytułu ich posiadania! Wpłata na konto, w ogóle coś takiego jak konto, to wszystko powstało po to by pieniądze można było przekazywać BŁYSKAWICZNIE. A tymczasem te gnojki z poczty nie mogą nawet parę razy kliknąć myszką, tylko przez nich będę musiał czekać tydzień na przelanie pieniędzy, i zapewne następny na przesyłkę, bo mimo że to priorytet, oni nie muszą się spieszyć! Te złodziejskie, olewczo-monopolistyczne praktyki chamów z poczty powinno się jakoś ukrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwna sprawa, ale niemal każda paczka dochodzi do mnie na drugi dzień od wysłania jednak napisałem "niemal"...
Otóż wygrana w konkursie pieczarkowym szła (a raczej jechała) do mnie ponad tydzień! NIby to pocztex itp ale czemu tak długo?? Zwykły priorytet/polecony dotarłby w czasie o wiele krótszym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja wam opowiem swoja przygode z Poczta Polska :( w stolicy kraju europejskiego.

Zamowilem sobie na allegro karte graficza. Gosciowi kase podeslalem w czwartek, gosciu wiec karte w paczce wyslal mi w piatek rano przez POCZTEX ze swojej poczty (priorytetem - na paczce mialem te fajne naklejki).
W domu bylem caly piatek i caluska sobote - specjalnie sobie wolne z pracy wzialem - potem caly poniedzialek tez bylem w domu. Poniewaz we wtorek nie dalo sie wziazc wolnego, po przyjsciu do domu w srode skontaktowalem sie telefonicznie z gosciem co mi towar wysylal. Po otrzymaniu od niego numeru nadania zadzwonilem na swoja poczte dowiedziec sie co jest z przesylka, podajac numer nadania. Dowiedzialem sie wowczas, ze dostawca nie zastal w sobote nikogo w lokalu i paczke zaniosl na poczte. Nic to, pofatygowalem sie na poczte, odebralem...
Teraz najlepsze: Na poczte zadzwonilem ok. 11-nastej w srode, bylem o 12-nastej z powrotem w domciu okolo 13-nastej... Na przesylce bylo napisane - "Nie zastano adresata z sobotnia data i godzina 13:10". Ale to nie koniec... Przed wejsciem do mieszkania sprawdzilem skrzynke pocztowa, czy nie przyszedl rachunek - byla pusta, a okolo godziny 16-nastej, starszy mi pokazuje awizo, ktore wlasnie wzial ze skrzynki, ze przesylke moge sobie odebrac w dniu dzisiejszym po 18-nastej - te przesylke, z ktora od 13-nastej bylem juz w domu :). Opadly mi wtedy po prostu rece.

A teraz kilka smiesznych rzeczy - na poczcie dowiedzialem sie, ze dostawcy z pocztex-u robia takie rzeczy nagminnie, a na "swojej" poczcie reklamowac tego nie moge, bo pocztex to inna firma...
Jakby to nie bylo wsio - na swoja pocztte musze naginac autobusem 2 przystanki, mimo tego, ze w odleglosci 100 metrow od mojego domu jest poczta...
Tak dziala ta firma w XXI wieku.

PS. Najgorsze jest to, ze w czwartek wpadl do mnie kumpel opijac ze mna nowa karte... Spoil mnie alkoholem i wykrecil moja stara karte graficzna, wiec do srody dzieki PP bylem "offline".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arggggh, dziś mija 5 dzień odkąd wpłaciłem na poczcie pieniądze za zakupione Codename Panzers. Jeszcze nie dotarły do adresata. Dopóki nie dotrą, on nie wyśle mi gry. No szlag mnie po prostu trafia, ile to może trwać?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, ale to przenigdy nie wpłaca sie pieniędzy na poczcie !!! Lepiej jest w jakim kolwiek banku to zrobić niż na poczcie. Sprawa jest prosta w dowolnym banku wpłacone pieniądze bendą niemal napewno na drugi dzień góra 2 dni, a poczta hmm..... sam widzisz ! Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 09:57, military napisał:

Arggggh, dziś mija 5 dzień odkąd wpłaciłem na poczcie pieniądze za zakupione Codename Panzers.
Jeszcze nie dotarły do adresata. Dopóki nie dotrą, on nie wyśle mi gry. No szlag mnie po prostu
trafia, ile to może trwać?!?!


wpółczucie na poczcie kasa może leżeć nawet do 2 tyg. :(

polecam banki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 09:57, military napisał:

Jeszcze nie dotarły do adresata. Dopóki nie dotrą, on nie wyśle mi gry. No szlag mnie po prostu
trafia, ile to może trwać?!?!

Tak jak mówią inni - nigdy nie dawaj poczcie pieniędzy. Przesłanie pieniędzy pocztą może trwać nawet dwa tygodnie. A przecież chodzi tylko o to, żeby kwota została przeksięgowana z jednego konta bankowego na drugie.
W banku jest to sprawa podwójnego zaksięgowania co robi się co pół dnia w centralach i co jeden dzień w oddziałach. Tak więc kwota przelana rano może być na innym koncie jeszcze wieczorem (gdy bank odbierający jest akurat centralą, a najpóźniej na drugi dzień gdy jest oddziałem).
Natomiast na poczcie wygląda to tak jakby przesyłano gotówkę wypłaconą z jednego banku i wpłacano ją po przesłaniu w drugim. ;)
W każdym razie tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czemu sie dziwisz ze idzie tyle ? jezeli checsz by przesylka doszla na drugi dzien skorzysjan z pocztexu :) usluga priorytet nie gwarantuje iz przesylka zostnie doreczona w rpzeciagu 24 h.

zanim zacznie sie narzekac pownno sie najpierw zaznajomic z warunkami jakie Poczta Polska oferuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2006 o 12:09, Olamagato napisał:

W każdym razie tragedia...


Zgadzam się. I skorzystałbym z banku, gdybym wiedział że to tyle potrwa (na dodatek za "usługę" wzięli sobie 2.50...). Niestety, poczta nie ma w zwyczaju informować o tym, na jakich zasadach działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska... Bardzo "solidna" firma...
W tym roku będąc u rodziny na drugim końcu Polski dzień przed wyjazdem wysłalam do siebie paczkę. Po powrocie czekalam na paczkę tydzień. Przyniósł ją... sąsiad z bloku. Okazało się, że dzień po moim przyjeździe listonosz doręczył paczkę sąsiadom, upierając się przy tym, że jest adresowana do nich. Odebrali ją więc i przynieśli nam, gdy tylko zauważyli, że wróciliśmy.
Inna moja "przygoda" z PP dowodzi natomiast istnienia rzeczywistości alternatywnej. Złożyłam zamówienie w "Świecie Książki". Czekałam na paczkę przez tydzień wychodząc z domu tylko wieczorem. W końcu zadzwoniłam do nich, otrzymałam numer przesylki i poszłam na pocztę. Tam dowiedziałam się, że książka przyszła do mnie 3 dni temu, ale jako że odmówiłam przyjęcia, została odesłana do adresata. Chyba nie muszę mówić, że przez cały tydzień żaden listonosz nawet do mnie nie "zadomofonował"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze nie jest to dzialanie poczty polskiej jako takiej lecz jej pracownika - Twojego rewirowego listonosza ktoremu widocznie nie chcialo sie doniesc przesylki. Zamiast narzekaz wystarczy zglosic to do centrali :P i po klopocie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 14:10, morthi napisał:

tyle ze nie jest to dzialanie poczty polskiej jako takiej lecz jej pracownika - Twojego rewirowego
listonosza ktoremu widocznie nie chcialo sie doniesc przesylki.

Paczki u nas są rozwożone przez pracowników Poczty Głównej, a nie roznoszone przez rewirowych listonoszy. Taki "rozwoziciel" ma listę z adresami według której rozwozi paczki - ktoś tę listę najpierw robi i ktoś ją potem kontroluje, więc w obu wypadkach nie tylko doręczyciel był winny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem ze nie mam jak narazie zadnych zgrzytów z Pocztą Polską :P Aktywnie działam na allegro i nie spotkała mnie żadna przykrość ze strony Poczty. Prawie codziennie widuję listonosza ktróry ostarcza pocztę do firmy i jest miłym gściem ;]

Dobrze już nie przeszkadzam wam w "bluzganiu" na pocztę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy logiki postępowania poczty polskiej to nie sposób zrozumieć. 7 listopada CDP wysłał wyczekane przez wielu Dark Crusade. Wielce byłem ucieszony myśląć, że już 8 płytka z grą będzi się grzać w moim napędzie. W końcu mieszkam w Wawie a przesyłka jest priorytetowa. Oczywiście 8 paczki nie było no ale myślę spoko to żadna tragedia w końcu priorytet idzie do 48h, choć dziwne było, że do niektórych paczka już dotarła mimo, że musiała jechać przez pół Polski. Z tego co wynika z forum wczoraj paczka z DC dotarła już praktycznie do każdego zakątka kraju tylko oczywiście nie do Wawy. Dziś jest do samo a paczki rozwożą do 16. I żeby nie było nie tylko ja mam ten problem gdyż dwóch znajmoych (też z Wawy) także nie otrzymało paczki. Ja rozumiem, że dla poczty polskiej klient to zło konieczne no ale gdzie tu jest logika??? Skoro wysyłka wysyłana jest z Wawy to chyba najwcześniej powinna być... w Wawie. I dzięku temu gry przed poniedziałkiem raczej nie zobacze ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki powiem :p Kumpel ma prenumerate CDA, i otwierając świerzo dostarczonay nr patrzy a tu SZOK!!! Nie ma plakatu Gothic 3
No co jest?! Widocznie paniom z poczty spodobał sie owy plakat. Śmiac mi sie chce z tego złodziejstwa.
Co jak co ale żeby kawałek papieru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować