Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Tak... Jak ja "uwielbiam" Pocztę Polską... Pomijając to, że list z Kalisza wysłany do mnie priorytetem do Poznania idzie 3 lub 4 dni... To czekam od ponad 2 tygodni, aż przesyłka jaką jest książka i list, dojdzie do mnie z tego Kalisza... Nic nie mówię, ale ta cała sprawa trochę mi śmierdzi... Ja rozumiem, jakby był jakiś film na DVD, ale książka?!? "Manga. Grafika komputerowa"? Nie sądzę, aby komuś z poczty to się przydało. No więc kiedy ja tą przesyłkę dostanę? Wolę nie podejrzewać, bo jeszcze pomylę się o jakieś pół roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

manga to mi szybko idzie zwłaszcza ta z jpf dostałem w środe z samego rana z około 300 km a zamawiałem w sobotę wieczorę więc nawet jak wysłali w poniedziałek rano to szło 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis czekalem na odebranie awizo 45 min(prawda ze ten czas niemoglem spedzic w bardziej pozytywny sposob) Mało tego panie przy okienku stwierdziła że paczki neiwyda bo mnie niezna <sic> to moze sie kurczę poznamy bliżej;/(to byla ironia) I skoro niemam dowodu imo ze paczka dla mnie niemoze mi wydać.
Przedtem na tym samym oddziale wydawaly mi panie wszystko bo z tego co niemogly wydac to przesylki sadowe ale to jescze zrozumiem.(i popieram ) Ale cos takiego ręce opadaja. Co smiesznijesze pani zeby odczytac moj wiek z legitymacji musiała uzyc kalkulatora(rece opadaja) tyle wylalem cala swoja flustracje (rany ile zolci)
Mozecie komentowac pewnie niejestem osamotniony z takimi problemami z pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wiecie, może czy kurierzy z poczty polskiej pracuja chociaz troche w soboty? :P
Bo wczoraj wyslal mi gosc z allegro xboxa360 priorytetem(chyba, płaciłem 25 zł), ale nikogo nie widze, awizo tez nie ma. A tak chiałem sobie w weekend pograć. :(
O której najpóźniej dostaliście paczke z PP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale kurierzy podobno paczki rozwożą. Troche zaczynam się bać o te moje 1500zł. :(
Gość wyglądał na solidnego, miał już pozytywne komentarze za xboxy 360. Prawie w ogóle negatywów, super sprzedawca, to się zgodziłem na przelew bo za pobraniem nie chciał. Paczke niby wysłał w czwartek priorytetem. Jak sprawdzałem na stronie to ani u mnie ani u niego poczta nie strajkuje. Więc teoretycznie wszystko powinno być u mnie w piątek. Jest już sobota, a ja paczki nie widze. Później się przejde na poczte, bo może był kurier i nie chciało mu się wchodzić, więc nie zostawił awizo. Wczoraj jak się pytałem go na gg o której wysłał paczke bo nie doszła do mnie, to mi napisał, że pewnie dostane w poniedziałek, wtorek bo poczta strajkuje. Coś mi tu śmierdzi. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ide dzisiaj na poczte by sprawdzić czy przyszła paczka. A na poczcie przykro mi dzisiaj nie jesteśmy w stanie sprawdzić czego kolwiek prosze przyjść w poniedziałek to może będzie 1 osoba która to sprawdzi. Rzecz dzieje się w Szczecinie. Jeszcze dojdzie do tego że paczki za chwile będą ginąć ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez nerw, ja też długo paczki z allegro nie dostaję i czekam teraz. Nie pierwszy raz zresztą. Terminy poczty są deklaratywne, tzn. oni deklarują że POSTARAJĄ się w takim czasie dostarczyć, co nie znaczy że tak MUSI być (i zwykle nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś tak miałem - paczka zaginęła w drodze z sąsiedniego miasta, przez 2 tygodnie jej szukali. Tłumaczyli, że nie mogą znaleźć, bo transportują je jakieś wynajmowane przez pocztę firmy, a poczta nie ma na nie wpływu. Co znaczy tyle, że mogą ci wysłać paczkę przez Dżibuti, a ty się o tym nie dowiesz i będziesz czekał w nieświadomości, gdyż nie ma możliwości sprawdzenia statusu przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to wina strajku, ale bezpobraniową paczkę ze Świata Książki przyniósł mi pan, który chiciał pobrać należność za paczkę, bo miała paragon fiskalny w kopercie na wierzchu. Jakoś nie zastanowił go brak jakiegokolwiek świstka na przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 12:05, military napisał:

Bez nerw, ja też długo paczki z allegro nie dostaję i czekam teraz. Nie pierwszy raz zresztą.
Terminy poczty są deklaratywne, tzn. oni deklarują że POSTARAJĄ się w takim czasie dostarczyć,
co nie znaczy że tak MUSI być (i zwykle nie jest).


Nie wiem jak to jest, ale chyba żyje w dziwnym mieście, bo do mnie przesyłki zawsze dochodzą na czas. A ostatnio jak mi wysłakli z CDP grę (poleconym) do doszła następnego dnia po wysłaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może kiedy w Szczecinie ma się zakończyć strajk na poczcie?? Bo wszędzie musiał się skończyć ale nie w Szczecinie - tu zawsze wszystko musi trwać długo - jak tak dalej pójdzie to załapiepy się na piątkowy strajk a paczki gdzie ?? W sortowni -a sortownia nie działa z powodu strajku więc nawet z poczty nie da się jej odebrać ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy u Was też poczta wprowadziła kurierów? O co mi chodzi: jeżeli dostarczana paczka jest "za pobraniem" można się obecnie umówić z doręczycielem, że przywiezie ją innego dnia, a jeśli przy pierwszej próbie doręczenia nikogo nie będzie w domu, to nie tylko w skrzynce jest awizo, ale też (gdzies tak po 17) można się spodziewać powtórnej wizyty doręczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie, nie mam żadnych problemów z pocztą. Zawsze wszystko miałem na czas, przeważnie nawet pierwszy dzień po złożeniu zamówienia :). I bardzo mi się również podobają numerki na poczcie, które u mnie zostały wprowadzone dopiero rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I bardzo mi się również podobają numerki na poczcie, które u mnie zostały wprowadzone dopiero rok temu...

A u mnie na poczcie jeszcze nikt na to nie wpadł, a przydały by się, bo kolejki są nie do zniesienia.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedość, że jest to "firma" ciulata jak... męski członek, to jeszcze się strajkować chce, ba za dużo robią... mój listonosz jest najlepszym przykładem "profesjonalizmu" tej pożal się Boże instytucji... w urzędzie wypełnia awiza na paczki i przybija na nie "adresta nie zastano" i zabiera je ze sobą, bo musi. Ale do drzwi już nie przyjdzie... mieszkam na 6 piętrze, ale do jasnej cholery są windy... trwa to już dobre pół roku, złożone 10 skarg i dalej nic... bo skoro tak to może czas zmieniić nazwę z Poczta Polska na "Punkt Odbierania Przesyłek"... myślałem, że oni mają mi dostarczyć paczkę, a nie ja muszę się po nią udać bo jakiemuś popaprańcowi się nie chce wciśnąć przycisku z 6... żal poprostu żal...

a na koniec historia śmieszno/straszna o burdelu jaki w tym czymś panuje... 6 XII miałem do odbioru polecony, więc oczywiście musiałem ruszyć dupe z domu, bo znowu nie wszedł na górę... przy okazji czekałem już tydzień na 2 paczki więc się zapytałem czy nie ma nic na moje nazwisko... ku mojej uldze okazało się, że są, dzisiaj przyszły... no to zajebiście nie mam pytań... ale może mi ktoś wyjaśnić dlaczego 8 XII dostaję awizo na te same paczki, które 2 dni wcześniej odebrałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie powiedzieć coś Dość optymistycznego.
Otóż Polska nam się Kapitalizmuje, w coraz większej ilości dziedzin wchodzi Wolny Rynek i Konkurencja więc Poczta Polska za jakieś parę lat straci prawo bytu. Powstaną odpowiednie firmy odpowiedzialne za dostarczanie poczty i przesyłek(takie już istnieją) wytworzy się konkurencyjność, a dzięki temu i ceny będą niższe i usługi lepsze. No trzeba wytrzymać, a na pewno będzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja odziwo nigdy jeszcze nie miałem problemu z pocztą, zawsze paczka na czas lub czasem wcześniej :) , zero problemów, może mam szczęście.........więc na PP nie moge narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miało to nastąpić w 2008... z tego co wiem PP wywalczyła sobie prawo monopolu ( brak firm zagranicznych) do 2010, więc to o czym mówisz jest możliwe, ale prędzej będą zamachy samobójcze w urzędach, albo bankructwo poczty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować