Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2007 o 20:20, Nertis napisał:

Takie pytanie ...ile gdzieś jedzie przesyłka z priorytetem i gdzieś o której godzinie ona dojeżdża
??

Powinna dojśc na drugi dzień - pod warunkiem nadania do godz. 15.00 w miastach wojewódzkich ( w pozostałych placówkach do 14.00) ale z naciskiem na "powinna" ;)
Z moich doswiadczeń - najdłużej czekałem dwa dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:47, axe1971 napisał:

Powinna dojśc na drugi dzień - pod warunkiem nadania do godz. 15.00 w miastach wojewódzkich
( w pozostałych placówkach do 14.00) ale z naciskiem na "powinna" ;)
Z moich doswiadczeń - najdłużej czekałem dwa dni :)


Już kiedyś ojciec różnie czekał na przesyłkę (dwa tygodnie jak z bicza strzelił xD).Gdzieś o której godzinie można się spodziewać listonosza pukającego do drzwi by doręczyć paczkę (dla mnie ten aspekt jest najważniejszy :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 10:14, Nertis napisał:

Już kiedyś ojciec różnie czekał na przesyłkę (dwa tygodnie jak z bicza strzelił xD).Gdzieś
o której godzinie można się spodziewać listonosza pukającego do drzwi by doręczyć paczkę (dla
mnie ten aspekt jest najważniejszy :P).

A to już zależy tylko od listonosza :) a właściwie od tego o której mniej więcej godzinie jest w rejonie Twojego miejsca zamieszkania. Jesli nie chce Ci się za kazdym razem gdy Cię nie zastanie w domu biegac na pocztę po odbiór przesyłki poleconej to możesz podpisać druk zgody na tzw. : "wrzut do skrzynki" - oznacza to, że przesyłki polecone (UWAGA: tylko listy, nie paczki!!! i to listy, które mieszczą się - gabarytowo - w skrzynce) bez pokwitowania odbioru będą przez listonosza pozostawiane w Twojej skrzynce na listy. Duże ułatwienie, ale jeden wielki minus: poczta traktuje taki wrzut jako list polecony doręczony (bez konieczności podpisania pokwitowania) i nie ma mozliwości reklamowania listu gdy np. ktos "pożyczy" sobie ze skrzynki Twoja przesyłkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh...najlepsze jest to ,że mnie od 10 do 18 nie ma w domu (a właśnie w tych godzinach poczta pracuje xD).Teraz będę miał okazję w domu posiedzieć do 12 i mam nadzieję ,że o tej godzinie się zjawi listonosz (kilka dni będę troszkę dłużej w domu ;) ).To będzie paczka ,więc ten "wrzut do skrzynki" dużo mi nie pomoże jak coś xD...na szczęście pocztę mam pod nosem to jak coś nie będę miał jednak problemu z odbiorem paczki (dopiero sobie przypomniałem ,że poczta jest jedną ulicę od mojego domu xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania :)
1.Czy paczki wysłane jako Paczka polecona są przynoszone przez kuriera ? (ja za to nie płace)
2.Od której do której chodzi kurier ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 16:24, Ari Zmc napisał:

1.Czy paczki wysłane jako Paczka polecona są przynoszone przez kuriera ? (ja za to nie płace)

Przez jakiego kuriera? Normalnie przez listonosza, albo sam sobie musisz iść po paczkę na Pocztę.
Chyba, że paczka została wysłana poprzez Pocztex (czy jak to się tam nazywa), to co innego.

Dnia 10.12.2007 o 16:24, Ari Zmc napisał:

2.Od której do której chodzi kurier ?

Pewnie do 18-20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wygląda u Ciebie, ale w moim mieście paczki rozwożą rano (do mnie zawsze kurier Poczty Polskiej dzwonił w okolicach 8-mej), zaś przesyłki polecone (w tym małe "paczki", z tym, że są to przesyłki nadane jako list polecony, a nie "normalna" paczka - taki drobny sposób na oszczędzenie na kosztach wysyłki;)) roznosi normalnie listonosz, który, jak wiadomo, przychodzi różnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwne rzeczy ta Poczta wyrabia...
Dzisiaj na przykład, znajomy listonosz przyniósł mi zawiadomienie że jest do odebrania paczka. Przestudiowałem ten świstek papieru i zauważyłem, że jest na niej napisane "Kwota pobrania 15 zł" - zdziwiłem się, bo zakupy na Gram.pl robiłem z bon i tak wszystko policzyłem, żeby nic nie dopłacać.
Tak więc, dzwonię na pocztę i pytam dlaczego tak na tym awizo jest napisane, i czy faktycznie mam to płacić.
A pani po drugiej stronie słuchawki (bardzo miła zresztą), po 2 minutach szukania mojej paczki odpowiada:
"Jednak ta paczka jest za darmo".
Dziwna sytuacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 23:17, bojanzaw napisał:

Dostajecie paczki normalnie? Nie wiem czy mam się obawiać, że dostanę paczkę dopiero po świętach
;/


Takie chodzą pogłoski :/ ponoć poczta jest zablokowana :/ ja czekam na książkę, na szczęście nie jest to żaden prezent pod choinkę ale i tak się zaczynam denerwować bo na priorytetową przesyłkę czekam już tydzień. Co gorsza żeruję na tą książkę od dłuższego czasu i jakaś siła chyba chce sprawić żebym jej nie dostał :/ bo najpierw księgarnie u których zamawiałem leciały w kulki a teraz poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mimo wszystko musisz opłacić przesyłkę. Ja też jak wymieniałem nieraz ptk. w KGC musiałem zawsze przesyłkę opłacać 12zł. Więc Gram.pl nie jest na tyle charytatywne by również pokrywać koszt przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 09:22, Carl92 napisał:

Może mimo wszystko musisz opłacić przesyłkę. Ja też jak wymieniałem nieraz ptk. w KGC musiałem
zawsze przesyłkę opłacać 12zł. Więc Gram.pl nie jest na tyle charytatywne by również pokrywać
koszt przesyłki.

Przecież, to było 2 dni temu - a ja w ten sam dzień (jeszcze przed napisaniem posta) odebrałem paczkę, bez problemu (pomijając oczywiście długi czas oczekiwania na nią)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamowilem sobie wiedzmina w srode (12 grudnia) tego samego dnia zrobilem przelew, 14 wyslali a przesylki jak nie bylo tak nie ma.. teraz weekend i swieta - chyba im sie w glowach poprzewracalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie.
Jeśli zamawia się coś zza granicy, z zagranicznego sklepu to płaci się w EURO czy złotówkach? A jeśli w złotówkach, bo tak powinno być to jest to dokładnie przeliczane? Mógłby ktoś wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 19:24, Vaxinar napisał:

Jeśli zamawia się coś zza granicy, z zagranicznego sklepu to płaci się w EURO czy złotówkach?
A jeśli w złotówkach, bo tak powinno być to jest to dokładnie przeliczane? Mógłby ktoś wyjaśnić?

Płacisz w złotówkach, a przelicznik jest taki jak danego dnia jest kurs euro w pocztowych kantorach - przynajmniej mi się tak wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ile mniej więcej trzeba czekać aż pieniądze wysłane pocztowym poleceniem przelewu trafią na docelowe konto ? Nie ma takich informacji na stronie Poczty Polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od godziny, w której wysłałeś. Tzn. może w dużych miastach idą przelewy od razu, nie wiem, ale u mnie wysyłają dwa razy dziennie. Jakoś jak otworzą i o 12/14. A idzie dosyć długo, jak wyślesz rano, to powinno być następnego dnia, ale słyszałem niedawno o przelewie idącym 3 czy tam 4 dni. Ja preferują banki do wpłat (PKO dokładnie).

A teraz chciałbym pomarudzić. Czekam na priorytet, który został wysłany w czwartek (ze sklepu gram.pl). Nawet jakby liczyć tylko dni robocze, to dzisiaj powinno być. Wiwat Poczta Polska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 22:53, ..::leŚniak::.. napisał:

Zależy od godziny, w której wysłałeś. Tzn. może w dużych miastach idą przelewy od razu, nie
wiem, ale u mnie wysyłają dwa razy dziennie. Jakoś jak otworzą i o 12/14. A idzie dosyć długo,
jak wyślesz rano, to powinno być następnego dnia, ale słyszałem niedawno o przelewie idącym
3 czy tam 4 dni. Ja preferują banki do wpłat (PKO dokładnie).

Wysłałem w sobotę, koło południa lub wczesnym popołudniem - nie pamiętam dokładnie. Miasto Tarnów.

Do tej pory nie wiem czy przelew doszedł czy nie bo kontrahent z allegro się nie odzywa :). A co do przelewów z banków to mógłbym zawsze poprosić starszych o przelanie - ale trochę ich już ostatnio o to męczyłem to pomyślałem że dla odmiany pocztą wyślę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować