Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2009 o 23:49, Sebo7 napisał:

Ja ostatnio wysyłałem komputer, nie ubezpieczony i nic się nie stało, nawet karton nieruszony.


no to miales niebywalego farta :P jak buty dostaje priorytetem, to mam czasem pudelka troche uszkodzone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 23:54, Zauri napisał:

no to miales niebywalego farta

Szczęście w nieszczęściu bo wysyłałem kompa, który padł po tygodniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 18:14, Woo-Cash napisał:

Wie ktoś, ile może kosztować najtańsza przesyłka z Białegostoku do...hmm... Białegostoku?
:P


Hym... a nie łatwiej, dać w ręce własne odbiorcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na poczcie i przyznam, że ledwo co wytrzymałem. Chodzi mi o przesyłkę z grą( FIFA 10); babka zrobiła mi problem, że mój adres zamieszkania jest inny niż matki, a że przesyłka była na matkę, nie mogę jej odebrać. No szlag by człowieka trafił! Kilkanaście razy odbierałem gry na takich samych warunkach bez najmniejszych problemów( raz przeczepiła się, ze nie mam 18lat - no comment xD). To ja się pytam - o co tu chodzi? Może mam podejść i zrobić jej awanturę, że poprzedniczki postępowały niezgodnie z regulaminem? A może podfałszować legitymację? ;D. Dobra, tak na poważnie - czy matka może mi takie zezwolenie( na odbiór paczek) napisać i dać na poczcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 16:22, Woo-Cash napisał:

(...) czy matka może mi takie zezwolenie(
na odbiór paczek) napisać i dać na poczcie?

Po co komu pozwolenie, skoro paczkę lub list ( w żadnym razie nie polecony, bo takich nie wydają spowinowaconym ) możesz odebrać mając podany w legitymacji taki sam adres zamieszkania. Jeżeli go nie masz ( a tak wnioskuję czytając tego posta ) to kobieta na poczcie ma rację, bo skąd ma wiedzieć, czy odbierasz za zgodą adresata? Chociaż zazwyczaj jest tak, że baba po prostu pyta się za kogo odbiera się paczkę i nie robi problemów, chociaż adres zamieszkania = adres zameldowania ( w wypadku danych na dowodzie ), nie masz u siebie meldunku, czy co? : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, uprawnienia na odbiór paczek przy różnych adresach zamieszkania jedna osoba drugiej może napisać. Poproś kierowniczkę w informacji o stosowny formularz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z usług poczty korzystam regularnie od 15 lat. Nie musiałem NARZEKAĆ ani razu, nigdy nie miałem najmniejszych problemów. Więc bluzgać to sobie można najwyżej Inpost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 17:36, Undertaker napisał:

Z usług poczty korzystam regularnie od 15 lat. Nie musiałem NARZEKAĆ ani razu, nigdy
nie miałem najmniejszych problemów. Więc bluzgać to sobie można najwyżej Inpost.


To witaj w klubie. Ja jeszcze ani razu nie musiałem narzekać na PP. Priorytety, bardzo często przychodziły następnego dnia do odbiorcy. Krótko się czeka na przesyłki wg. mnie. A obsługa na mojej poczcie jest bardzo miła i uprzejma ;) Nawet gdy jest dość duża kolejka, to bardzo często osoba, która pracuje na poczcie biurowo ( czyli nie zajmuje się obsługa klientów ), daje przesyłki polecone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...
Kumpela z odległego miasta miała 18tkę, więc w piątek 9 października nadałem jej coś - ale jakoś mnie podkusiło, żeby wysłać to normalnym listem, bo pomyślałem, że paradoksalnie będzie najszybciej i najbezpieczniej. Następnego dnia rano pobiegłem tam, aby to jednak odkręcić na wszelki wypadek, ale listy poszły już dalej...
Tak czy owak dzisiaj mamy 20 październik, czyli minęło w sumie 7 dni roboczych i listu ni ma... Niech ktoś mi powie, że jest realna szansa, że nadal może dojść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szansa zawsze jest że dojdzie, jednakże wiem z doświadczenia, że jak wysyłać listy to minimum priorytetowe, by szybko doszły.
jak wysyłam przesyłki priorytetowe, to u mnie często się zdarza, że następnego dnia, przesyłka doszła na miejsce, a jak coś zamówiłem na allegro listem zwykłem ( brak poleconego i priorytetu ) to szła chyba z półtora tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 19:20, Piotrbov napisał:

Szansa zawsze jest że dojdzie, jednakże wiem z doświadczenia, że jak wysyłać listy to
minimum priorytetowe, by szybko doszły.
jak wysyłam przesyłki priorytetowe, to u mnie często się zdarza, że następnego dnia,
przesyłka doszła na miejsce, a jak coś zamówiłem na allegro listem zwykłem ( brak poleconego
i priorytetu ) to szła chyba z półtora tygodnia.


Rozumiem. No cóż, ja wiele razy "kooperowałem" z pocztą i zwykłymi, i poleconymi, i ani razu problemów nie było, więc nie narzekam. Ale faktycznie mogłem się od razu pokusić o priorytet, ghrr... W tym momencie i tak jest po terminie, chcę po prostu żeby w ogóle doszło i będę zadowolony. Bo jednak trochę warte to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować