Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

List można wysyłać do 2 kg i grubość do 6cm więc spokojnie :-). Zwykły wyniesie ok 2.20, polecony 4.20. Kategoria do 350 gram pewnie będzie.

edit: Pardon za dubla, coś gram mi dziś net i odświeżanie nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w dniu dzisiejszym listonosz zamiast paczki zostawił mi awizo, gdyż niby nie było mnie w domu to czy w dniu jutrzejszym przywiezie mi tę paczkę czy raczej będę musiał udać się na pocztę osobiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 19:31, Isildur napisał:

Jeśli w dniu dzisiejszym listonosz zamiast paczki zostawił mi awizo, gdyż niby nie było
mnie w domu to czy w dniu jutrzejszym przywiezie mi tę paczkę czy raczej będę musiał udać się na pocztę osobiście?

Niestety będziesz musiał się pofatygować na pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 19:35, confident napisał:

Niestety będziesz musiał się pofatygować na pocztę.

To świetnie.... Lenistwo listonosza będzie mnie kosztowało wycieczkę, na pocztę ;/
Ciekawe jakim cudem listonosz stwierdził, że nie było mnie w domu skoro cały dzień siedziałem i na niego czekałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 19:53, Isildur napisał:

To świetnie.... Lenistwo listonosza będzie mnie kosztowało wycieczkę, na pocztę ;/
Ciekawe jakim cudem listonosz stwierdził, że nie było mnie w domu skoro cały dzień siedziałem
i na niego czekałem...

To jeszcze nic... ostatnio jak miała przyjść do mnie przesyłka to listonosz również napisał, że nie było mnie w domu... może nie byłoby to aż tak irytujące gdyby nie fakt, że najpierw zadzwonił do mnie domofonem i poprosił o otwarcie drzwi na klatkę. Jak zobaczyłem awizo w skrzynce to myślałem, że mnie szlag trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio jestem zadowolony z poczty, bo gierki mi przychodzą na następny dzień. ;) Jak jutro dojdzie Risen to to utwierdzi mnie w przekonaniu, że tutejsza poczta nie jest zła. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana dzwonię na pocztę i jeśli paczki mi nie dostarczą to zgłaszam to tam gdzie trzeba i listonosz będzie miał problemy... Nie będę jechał specjalnie 40 kilometrów (w obie strony) by odebrać paczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 20:22, MamDowna napisał:

To nie lenistwo listonosza, tak poprostu jest i juz. Jakos nikt inny nie ma z tym problemow


Przykro mi ale do tej pory nie było problemu zawsze doręczał mi paczki bez zostawiania awizo. Poza tym problem polega na tym, że zbytnio nie mam czasu na bieganie po urzędach pocztowych, więc liczę na to, że paczka zostanie mi doręczona w dniu jutrzejszym... - Pracuję dlatego nie mam czasu, gdy kończę pracę to urząd pocztowy jest już nieczynny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 20:53, Isildur napisał:

Przykro mi ale do tej pory nie było problemu zawsze doręczał mi paczki bez zostawiania
awizo. Poza tym problem polega na tym, że zbytnio nie mam czasu na bieganie po urzędach
pocztowych, więc liczę na to, że paczka zostanie mi doręczona w dniu jutrzejszym... -
Pracuję dlatego nie mam czasu, gdy kończę pracę to urząd pocztowy jest już nieczynny...


Jakoś mi się nigdy nie zdarzyło, żeby listonosz dwa razy przywoził przesyłkę. Jak dużo pracujesz do późna, to nie możesz jako adres do wysłania, podać adres, tam gdzie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 20:06, Isildur napisał:

Jutro z rana dzwonię na pocztę i jeśli paczki mi nie dostarczą to zgłaszam to tam gdzie
trzeba i listonosz będzie miał problemy... Nie będę jechał specjalnie 40 kilometrów (w
obie strony) by odebrać paczkę...


NIE RÓB TEGO , WIEM CO MÓWIĘ.

Zwolnią listonosza i tyle , a na jego miejsce niekoniecznie znajdzie się ktoś inny , efekt tego będzie taki że listy będą leżały na poczcie i tak będziesz się musiał tam pofatygować.
Załóż na poczcie przegródkę , wtedy wszystkie listy , paczki , listy polecone itd. będą odkładane na poczcie , i raz w tygodniu powiedzmy w sobotę rano pojedziesz i odbierzesz wszytko hurtem.
plusy:
- paczki , listy przestaną ginąć
- nie będziesz musiał warować niczym pies przy oknie
- oszczędzisz czas (na pocztę pojedziesz tylko raz)
- oszczędzisz pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2009 o 20:04, igor8472 napisał:

Płace kiepskie na poczcie to i robić się nie chce... Jana szczęście listonoszy mam fajnych.
Nie biorą ze sobą tylko jakichś bardziej obszernych listów.


To nie do końca tak , część listonoszy zmieniła pracę na lepszą , ci którzy przyszli nie znają ulic , adresów , terenu itd. efekt jest taki że albo rezygnują , albo latają jak kot z pęcherzem żeby zdążyć w danym dniu rozwieźć przesyłki.
I dlatego zostawiają awizo.
Teoretycznie ci starzy listonosze którzy zostali mogliby przeszkolić , tych młodych tyle tylko że nie mają czasu sami muszą rozwieźć przesyłki z kolei dlaczego mają to robić za darmo , a pieniędzy zarząd poczty nie da.
W mojej miejscowości nie ma żadnego listonosza , kliku listonoszy dojeżdża z następnej miejscowości , nie wyrabiają się bo oprócz pracy w "siebie" muszą jeszcze odwalać fuchę , a zarząd poczty w Warszawie stwierdził że poczta w mojej miejscowości musi nauczyć się sobie radzić.
Sprywatyzować Pocztę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leni w PP nie brakuje. U mnie przez lata chodził jeden listonosz i problemów nie było. Ostatnio znowu chodzi "głupek", który roznosi awiza, jak widzi otwierające się drzwi, daje dyla i do tego jest bardzo nieuprzejmy. A "najlepszy" numer wywinął raz, jak podrzucił "przeterminowane" awizo - świstek wskazywał na to, że jest to pierwsze awizo a na przesyłce (odebranej w placówce PP) było napisane "powtórnie awizowana".
Z tego, co mi się zdaje, skargi czasami skutkują, bo przez pewien czas "głupek" nie roznosił w mojej okolicy przesyłek (chodził "stary" listonosz).

I kerkas dobrze mówi - prywatny właściciel powywalałby leni na zbity pysk :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 15:28, kerkas napisał:

NIE RÓB TEGO , WIEM CO MÓWIĘ.


Zadzwoniłem na pocztę by wyjaśnić sobie wczorajszą sytuację, co się okazało listonosz był ale o godzinie, o której bym się nie spodziewał czyli 16:30 w dodatku nie zadzwonił domofonem tylko zostawił awizo. Zostałem na poczcie przeproszony. Chociaż tyle.

Problem rozwiązany i dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo na pocztę wkurzony. Dostałem awizo i idę na pocztę i jak je wyciągam już pani z okienka mówi że mają jakąś awarię i paczek nie wydają. To prezent mój na gwiazdkę w tej paczce a jutro wyjeżdżam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro psp koleś powiedział że wysłał 14 grudnia i jeszcze nie przyszła i ja kurna nie wiem co jest grane czekać tyle na paczkę 10 dni ja pierdziele a miał być prezent kur** pewnie najbliższy termin to poniedziałek w co wątpię żeby wtedy przyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie narzekam na PP, nawet teraz - w okresie świątecznym.
W piątek (późnym wieczorem) kupiłem przez Allegro grę, a dzisiaj listonosz mi ją dostarczył. Więc naprawdę nie wiem od czego to wszystko zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:17, wielku napisał:

ja kupiłem na allegro psp koleś powiedział że wysłał 14 grudnia i jeszcze nie przyszła
i ja kurna nie wiem co jest grane czekać tyle na paczkę 10 dni ja pierdziele a miał być
prezent kur** pewnie najbliższy termin to poniedziałek w co wątpię żeby wtedy przyszło


Będziesz miał nauczkę, żeby na dwa tygodnie przed świętami prezenty zamawiać tylko kurierem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:37, Mistic napisał:

Będziesz miał nauczkę, żeby na dwa tygodnie przed świętami prezenty zamawiać tylko kurierem
;-)


... albo zeby co bardziej wartosciowe rzeczy wysylac TYLKO kurierem ;]] Choc jak kupowalem kilka tygodni temu wzmacniacz gitarowy, to Poczta Polska (zwykla przesylka) doszlo w trzy dni, czyli niezle ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować