Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2009 o 15:06, kuba9876543210 napisał:

> Będziesz miał nauczkę, żeby na dwa tygodnie przed świętami prezenty zamawiać tylko
kurierem
> ;-)

... albo zeby co bardziej wartosciowe rzeczy wysylac TYLKO kurierem ;]] Choc jak kupowalem
kilka tygodni temu wzmacniacz gitarowy, to Poczta Polska (zwykla przesylka) doszlo w
trzy dni, czyli niezle ;-D

no to jest definitywnie nauczka teraz jestem pewny że będę zamawiał tylko kurierem bo nie opłaca się czekać na pocztę lepiej dopłacić a nie mieć "UDANE" Święta ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się muszę pochwalić, że jak do tej pory mam same pozytywne doświadczenia z PP. Żadna paczka mi nie zaginęła, wszystko dochodzi na czas -tj. na drugi dzień, jeśli się wyśle przed 15 poleconym priorytetem :) Jedynym mankamentem jest listonosz - który jest chamem i gburem, a powinien całować moją rodzinę po nogach, bo parę lat temu przyszedł do nas przekaz na 100zł, a on wypłacił mej rodzicielce 1000zł. Mama podpisała, podziękowała, listonosz poszedł. Po godzinie wraca ze łzami w oczach, że on się pomylił, że to miało być 100zł, że będzie musiał to zapłacić z pensji albo go wyrzucą itp, itd. Więc moja wielkoduszna mama oddała mu te 900zł, mimo, że wcale nie musiała, bo już podpisała, że odebrała stówę, ale nie chciała żeby chłop miał problemy. I jakie za to mamy teraz podziękowanie? Koleś się do nas prawie nie odzywa, jest MEGA nieuprzejmy, zawsze mam minę, jakby nam łaskę robił tym, że dostarcza nam listy, a do tego parę razy zostawił awizo w drzwiach. Gdyby nie to, że nikomu źle nie życzymy, to już dawno złożylibyśmy skargę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie przypominam sobie, zebym mial jakies wieksze problemy z Poczta Polska, ale... tylko wysylajac na terenie Polski... Kiedys wysylalem paczke do Afganistanu ojcu na swieta, to odeslali z Niemczech z powrotem do Polski, bo nie mozna bylo jej wyslal - byla cala rozwalona, widac bylo, ze ktos w niej grzebal, polowy zarcia nie bylo ;]] i taka wlasnie odeslali. Potem poczta polska nie chciala wyplacic kwoty, na jaka okreslilem jej wartosc, trzeba bylo zrobic niezla awanture, zeby zwrocili kase + koszty "przesylki"...
No i raz moja mama wysylala jakies Bardzo Wazne Dokumenty z Francji do Polski, albo na odwrot - nie pamietam juz. Oczywiscie zaginely. Nie wiem z czyjej winy - poczty polskiej czy francuskiej, ale bylo przez to troche problemow...
Dlatego za granice wysylamy tylko dobrym kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoście wysyłki kilku paczek pobraniowych do jednej osoby. Powiedzmy, że mam 3 duże paczki - A, B i C. Na poczcie ten pomarańczowy druk z kwotą pobrania, nadawcą i adresatem naklejają tylko na jedną paczkę... Więc - co zrobić aby poczta "wiedziała", żeby te 3 przesyłki dostarczyć za jednym razem a pobrać opłatę jedną za 3 przesyłki? Cały kłopot w tym, że musiałbym wysłać w kilku paczkach bo w jednej się nie zmieści i konsola i kierownica, pedały i gry i okablowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 21:40, Falkoner napisał:

Mam pytanie odnoście wysyłki kilku paczek pobraniowych do jednej osoby. Powiedzmy,
że mam 3 duże paczki - A, B i C. Na poczcie ten pomarańczowy druk z kwotą pobrania, nadawcą
i adresatem naklejają tylko na jedną paczkę... Więc - co zrobić aby poczta "wiedziała",
żeby te 3 przesyłki dostarczyć za jednym razem a pobrać opłatę jedną za 3 przesyłki?
Cały kłopot w tym, że musiałbym wysłać w kilku paczkach bo w jednej się nie zmieści i
konsola i kierownica, pedały i gry i okablowanie...


A nie możesz, połączyć jakimś ostro mocnym plastrem, te 3 paczki w jedno? Albo znaleźć jedną olbrzymią paczkę i do niej włożyć te rzeczy co chcesz wysłać.
Bo co jak co, ale nie radze ci 3 razy druczków wypełniać, bo wtedy każda paczka jest traktowana jako osobna i koszty wysyłki będą znacznie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd Poczta Polska mnie nie zawiodła, zawsze dostarcza mi te paczki w 3 dni i nigdy później. A tak przy okazji, zamawianie prezentów i takich tam terminowych rzeczy i wybieranie opcji "Poczta Polska" jest bardzo nie trafionym pomysłem bo coś zawsze może pójść nie tak ^^
W te święta nawet kurier walczył z moją paczką 5 dni :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 20:09, MamDowna napisał:

list polecony ekonomiczny idzie juz dwa tygodnie i jeszcze nie doszedl. mam zaczac sie
martwic ?


Cóż, typowo list polecony (a raczej - "przesyłka polecona", nawet w PP ktoś zauważył, że do przesyłki o wadze do 1 kg niezbyt pasuje nazwa "list" ;)) "idzie" jakiś tydzień, ale może też trwać to dłużej (PP potrafi zadziwić ;)), więc chyba nie musisz jeszcze się "martwić". Zresztą - "polecony" to przesyłka rejestrowana, takie rzadko "giną" (znaczy - są okradane), jak nie docierają po ok. miesiącu do adresata, to wracają do nadawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 21:40, Falkoner napisał:

Mam pytanie odnoście wysyłki kilku paczek pobraniowych do jednej osoby. Powiedzmy,
że mam 3 duże paczki - A, B i C. Na poczcie ten pomarańczowy druk z kwotą pobrania, nadawcą
i adresatem naklejają tylko na jedną paczkę... Więc - co zrobić aby poczta "wiedziała",
żeby te 3 przesyłki dostarczyć za jednym razem a pobrać opłatę jedną za 3 przesyłki?
Cały kłopot w tym, że musiałbym wysłać w kilku paczkach bo w jednej się nie zmieści i
konsola i kierownica, pedały i gry i okablowanie...

Lepiej wypełnij na 3 drukach-jak zaniesiesz razem to razem wyjdą (można zaznaczyć,że to ma dotrzeć w kupie, niech zaznaczą sobie,np.jednym numerem na paczkach,że wszystkie idą razem i razem mają dotrzeć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2010 o 20:09, MamDowna napisał:

list polecony ekonomiczny idzie juz dwa tygodnie i jeszcze nie doszedl. mam zaczac sie
martwic ?


Po pierwsze poproś osobę która ten list nadała o skan dowodu nadania i idź na pocztę dowiedź się może list po prostu gdzieś utknął.
Po drugie jeśli nic nie będą wiedzieć o liście to po DOK ŁADNIE 14 DNIACH od daty nadania możesz składać (lub osoba która ten list nadała) reklamację na poczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 21:45, Piotrbov napisał:

A nie możesz, połączyć jakimś ostro mocnym plastrem, te 3 paczki w jedno? Albo znaleźć
jedną olbrzymią paczkę i do niej włożyć te rzeczy co chcesz wysłać.


Pod warunkiem że waga tych paczek liczona w kilogramach nie przekroczy 20kg.

Dnia 14.01.2010 o 21:45, Piotrbov napisał:

Bo co jak co, ale nie radze ci 3 razy druczków wypełniać, bo wtedy każda paczka jest
traktowana jako osobna i koszty wysyłki będą znacznie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i odrazu mam pytanie bo już nie wiem o co chodzi po pierwsze czekam na poczcie Polskiej(Poznań) 2 godziny ale nie o to chodzi pytam się czemu u mnie paczka priorytetowa którą była komórka bardzo lekka kosztowała 17 zł a u innych kosztuje 12 zł przynajmniej tak piszą na allegro.Po trzecei czemu po wysłaniu priorytetu musiałem czekąć a raczej odboirca 5 dni!!! a powinno być 2 maks.teraz gosć mi przesłał procesor pocztą w paczce w poniedziałek i do teraz jeszcze nie dotarło przecież u nas na wsi wszystko odśnieżone sam pracuje z łopatom przy ulicy aby był dojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 23:49, benq20 napisał:

Polskiej(Poznań) 2 godziny ale nie o to chodzi pytam się czemu u mnie paczka priorytetowa
którą była komórka bardzo lekka kosztowała 17 zł a u innych kosztuje 12 zł przynajmniej
tak piszą na allegro.


Nie kapuje to ty wysyłasz, za 17 złotych, czy chodzi o to że na allegro niektórzy mają wpisane koszty wysyłki 17 zł, a niektórzy 12 zł.

Dnia 12.02.2010 o 23:49, benq20 napisał:

Po trzecei czemu po wysłaniu priorytetu musiałem czekąć a raczej
odboirca 5 dni!!! a powinno być 2 maks.teraz gosć mi przesłał procesor pocztą w paczce
w poniedziałek i do teraz jeszcze nie dotarło przecież u nas na wsi wszystko odśnieżone
sam pracuje z łopatom przy ulicy aby był dojazd.


Bo jak widać to wieś. Ja czasami mam tak jak wysyłam priorytetem to, przesyłka przychodzi do odbiorcy następnego dnia, a czasami idzie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie narzekałem na Poczte Polską ale od kilku dni naleze do osób zawiedzionych
Paczka zagineła która miała przyjsc , a juz 2 tygodnie i jej w rece nie mam .
Najlepsze to że nikt nie wie gdzie jej moja paczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 09:37, Piotrbov napisał:

Nie kapuje to ty wysyłasz, za 17 złotych, czy chodzi o to że na allegro niektórzy mają
wpisane koszty wysyłki 17 zł, a niektórzy 12 zł.


Nie ja wysłałem za 17 zł a ten gość od którego kupiłem procesor ponoć wysłał go za 12 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 17:50, Mikex napisał:

Gdyby nie to, że nikomu źle nie życzymy, to już dawno złożylibyśmy skargę...


Złożysz skargę na listonosza zwolnią go i nikt nie przyjdzie na jego miejsce i sam będziesz latał na pocztę po wszystkie listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować