Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2010 o 23:49, benq20 napisał:

Witam i odrazu mam pytanie bo już nie wiem o co chodzi po pierwsze czekam na poczcie
Polskiej(Poznań) 2 godziny ale nie o to chodzi pytam się czemu u mnie paczka priorytetowa
którą była komórka bardzo lekka kosztowała 17 zł a u innych kosztuje 12 zł przynajmniej


Bierz zawsze poprawkę na to co piszą ludzie na różnych forach , ale w tym wypadku sprawa jest prosta jeśli wysłał procesor w kopercie bąbelkowej jako list polecony to zapłacił taniej (o ile się nie mylę taki list tratowany jest jako przesyłka polecona) , natomiast jeśli wysłał jako normalną paczkę to drożej.

Dnia 12.02.2010 o 23:49, benq20 napisał:

tak piszą na allegro.Po trzecei czemu po wysłaniu priorytetu musiałem czekąć a raczej
odboirca 5 dni!!! a powinno być 2 maks.teraz gosć mi przesłał procesor pocztą w paczce
w poniedziałek i do teraz jeszcze nie dotarło przecież u nas na wsi wszystko odśnieżone
sam pracuje z łopatom przy ulicy aby był dojazd.


Pocieszę Cię kumpel odebrał paczkę nadaną priorytetem po 30 DNIACH.
Z Pocztą Polską jak z Puszką Pandory nigdy nie wiadomo co się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 21:42, kerkas napisał:

> Gdyby nie to, że nikomu źle nie życzymy, to już dawno złożylibyśmy skargę...

Złożysz skargę na listonosza zwolnią go i nikt nie przyjdzie na jego miejsce i sam będziesz
latał na pocztę po wszystkie listy.


Ta perspektywa też mnie powstrzymuje od skarżenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczta tyle lat juz jest i nie potrafi sobie poradzic z paczkami . Wiec jak juz zamawiam i bardziej cennego oraz chce mieć coś szybko korzystam z firm kurierskich i jeszcze nigdy się nie zawiodłem i mam nadzieje ze nie dojdzie do tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:33, karolekx23x napisał:

Poczta tyle lat juz jest i nie potrafi sobie poradzic z paczkami . Wiec jak juz zamawiam
i bardziej cennego oraz chce mieć coś szybko korzystam z firm kurierskich i jeszcze nigdy
się nie zawiodłem i mam nadzieje ze nie dojdzie do tego .


Wiadomo, że np komórki, czy czegoś w tym rodzaju, nie zamówiłbym pocztą, natomiast jeśli chodzi o sprzedaż/kupno tańszych rzeczy, które ważą w dodatku mało, kurier trochę się nie kalkuluje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Poczta się poprawiła... z rok temu o każdej porze roku paczka priorytetowa przychodziła do mnie po tyg... a pamiętam, że w okolicach ostatniego Bożego Narodzenia(oo to było dwa miesiące temu?), nawet tuż przed wigilią było dotrzymanie terminu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:42, karolekx23x napisał:

No tak ale nawet z drobnymi rzeczami nie potrafią sobie poradzić.


Ano zdarza im się - dużo złego słyszę od znajomych, ja natomiast na razie nie miałem problemów. Chociaż ostatnio jak byłem coś wysłać, to Panie się kłóciły, bo coś zginęło wartościowego... Do tego dobija mnie ich szybkość działania i fakt, że na 3 okienka, 2 funkcjonują tylko, jeśli masz farta ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napewno taniej wyniesie na poczcie ale żeby nie było takich problemó , tak jak słyszałem kiedyś reportaż to było mówione ze Poczta Polska zgubiła 30-40 % przesyłek w ciągu roku wiec dość dużo , aż za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 22:54, karolekx23x napisał:

napewno taniej wyniesie na poczcie ale żeby nie było takich problemó , tak jak słyszałem
kiedyś reportaż to było mówione ze Poczta Polska zgubiła 30-40 % przesyłek w ciągu roku
wiec dość dużo , aż za dużo


Moim zdaniem, za parę lat, jeśli poczta nic nie zmieni, to po prostu upadnie. Z całym szacunkiem dla starszych ludzi, ale zawsze gdy jestem w jakimś punkcie PP, to większość z klientów, to ludzie starsi, którzy niekoniecznie wiedzą jak się załatwia sprawy u kuriera, płaci rachunki przez internet, czy też nie mają konta bankowego i odbierają emerytury właśnie na poczcie itp. Moim zdaniem to tylko dzięki nim nasza poczta się trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to chciałbym "pochwalić" Pocztę Polską za jedną przesyłkę. Zamówiłem raz na gram.pl grę na początku grudnia (bodajże 4). Mieszkam 30 kilometrów od Warszawy, ale że nie wybierałem się w najbliższym czasie do Warszawy, a jakoś nie chciałem kuriera (firma mnie też raz wykiwała i bezczelnie kurier upierał się, że nie było żadnej osoby w domu, choć brat był chory i z domu się nie ruszał), więc wybór padł na PP. Wiem, że okres przedświąteczny, jednak liczyłem, że do stycznia dojdzie, bo nie było to dla mnie priorytetem. Przyszedł styczeń, a paczki nie widziałem - no nic, poczekam jeszcze trochę. Ale gdy przyszedł luty ostro się wkurzyłem i poszedłem na oddział poczty w moim mieście zrobić awanturę. "Miła" pani z okienka poinformowała, że paczka jest u nich... od ponad miesiąca! Problem w tym, że jest w magazynie, na samym końcu, pod iinnymi paczkami. No nic, dano mi słowo, że jutro listonosz mi paczkę przywiezie, bo teraz musaiłbym trochę poczekać, jeśli bym chciał dostać paczkę. Mimo wszystko usatysfakcjonowany rozwiązaniem sprawy następnego dnia czekałem do późnej godziny, a listonosza nie ma, awizo także. Idę więc na pocztę i robię kolejną awanturę, pytam się co z paczką, a ta... jak była w magazynie tak cały czas stała. Tym razem nie odpuściłem i poczekałem aż dostanę ją do rąk własnych. Pani nie była zadowolona, bo proponowała mi, że następnego dnia listonosz na 100% przywiezie, ale podziękowałem i stanowczo zasugerowałem, żeby przekazała mi paczkę teraz. Po 45 minutach szukania w końcu paczkę dostałem.

Jaki z tego morał? Zasuwać samemu po swoją własność, mniej stresów i spooooro zaoszczędzonego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 10 milionów przesyłek poczta gubi 1 milion raport tygodnika "Wprost" z zeszłego roku.
Natomiast "docieralność" listów zwykłych to 70% natomiast poleconych 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2010 o 23:21, paweldomar1 napisał:

grę na początku grudnia (bodajże 4). Mieszkam 30 kilometrów od Warszawy, ale że nie wybierałem


Nie kłam tutaj. Do Warszawy masz maksymalnie 10 km, a nie 30.

A co do reszty tekstu, no cóż. Tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 20:32, karolekx23x napisał:

I z roku na rok bedzie jeszcze gorzej . Jak by upadła to chociaż by nikt nie narzekał.

Niemożliwym jest, żeby spółka Skarbu Państwa będąca monopolistą, potentatem upadła. Poza tym, wysłałem i kupiłem już chyba grubo ponad 1000 rzeczy i jakoś nigdy nie zdarzyło się, że coś nie dotarło, a z opóźnieniem przyszło może ze 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ograniczenia inp. w pracownikach itd.
Ale cóz te 20% z opóźnieniem to dość sporo , ale narzuca się pytanie kiedy te złe statystyki sie skonczą i nadejdą dość duże zmiany ? Bo jak wiadomo wszystko w dzisiejszych czasach można wyprowadzić na dobrą droge tylko brakuje osób którzy by się zajeli tym i pomysłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Allegro sprzedaję od 6 lat, wszystkich przesyłek uzbierałoby się z 5 tys. Na tą liczbę ekstremalnie opóźnionych typu 30 dni etc., gdzie musiałem składać reklamację było może ze 20 a z tych ze 4-5 w ogóle się nie znalazło i za nie dostałem odszkodowania więc nie jet tak źle. Natomiast umiarkowanych parodiowych opóźnień jest zdecydowanie za dużo.
BTW korzystał już ktoś może z tej nowej e-przesyłki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 20:32, karolekx23x napisał:

I z roku na rok bedzie jeszcze gorzej . Jak by upadła to chociaż by nikt nie narzekał.


Trzeba sprywatyzować i tyle.
Dla przykładu trzy konkurencyjne telefonie komórkowe i aktualnie minuta rozmowy tańsza niż telefony stacjonarne i abonament też niższy niż w TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I Tp słabo z telefonami utrzymują sie ze wzgledu na internet , w którym jak zauważyłem ze ceny opuścili . I te pakiety razem z telewizją.
Ale dojdzie do tego że za Poczte się wezmą i zrobią porzadek tylko pytanie ile będziemy zzekac i patrzeć na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 21:43, karolekx23x napisał:

I Tp słabo z telefonami utrzymują sie ze wzgledu na internet , w którym jak zauważyłem
ze ceny opuścili . I te pakiety razem z telewizją.


Nie ma to jak konkurencja , patrz telefony komórkowe , internet , konta osobiste itd. itp.

Dnia 15.02.2010 o 21:43, karolekx23x napisał:

Ale dojdzie do tego że za Poczte się wezmą i zrobią porzadek tylko pytanie ile będziemy
zzekac i patrzeć na to ?


Dobre pytanie sam chciałbym znać odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować