Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Ale jesli firmy kurierskie opuszcza ceny i duzo takich firm bedzie , bedzie wiekszy wybór to nikt nie bedzie korzystał z Poczty jesli 100m firma kurierska i tam się czujemy bezpiecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 21:55, karolekx23x napisał:

Ale jesli firmy kurierskie opuszcza ceny i duzo takich firm bedzie , bedzie wiekszy wybór
to nikt nie bedzie korzystał z Poczty jesli 100m firma kurierska i tam się czujemy bezpiecznie

Wbrew pozorom PP ma gdzieś klientów indywidualnych, większą kasę trzepie na klientach biznesowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 21:55, karolekx23x napisał:

Ale jesli firmy kurierskie opuszcza ceny i duzo takich firm bedzie , bedzie wiekszy wybór
to nikt nie bedzie korzystał z Poczty jesli 100m firma kurierska i tam się czujemy bezpiecznie


Ujmę to tak cen raczej nie opuszczą , bo przestanie się im to opłacać po drugie tak jak w moim przypadku jeśli musisz wysłać 10 listów poleconych miesięcznie to nawet przy bandyckiej cenie 15zł/kurier za 1 list wychodzi 150zł
natomiast na poczcie 50zł , rachunek ekonomiczny jest prosty a są instytucje które wysyłają ponad 300 listów poleconych miesięcznie.
Liczyłbym bym bardziej a realną konkurencję e w postaci Inposta itd.

Ps. Wyślij mi jeszcze raz zaproszenie bo z rozpędu odrzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.02.2010 o 21:57, Budyn napisał:

Wbrew pozorom PP ma gdzieś klientów indywidualnych, większą kasę trzepie na klientach
biznesowych.


Kto tylko może zwiewa od poczty i korzysta z usług kurierów , a takie podejście jakie prezentuje poczta się w końcu zemści , TP też olewała klientów do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobry przykład na zasadzie TP , firmy telefoniczne zrobiły swoje.
Jak by nie było wieksza konkurencja lepiej dla nas .
Bo jak narazie firmy kurierskie nie sa wszedzie i mając przykład z zycia .
Jest miasto działa tu tylko poczta a firmy kurierskie jest ich 5-7 są połozone w innym mieście 30km od tego gdzie nie ma i te firmy obsługują te sasiednie miasto.
Do czego zmierzam osoba nie bedzie jechała 30km aby nadać mała paczke wiec korzysta z poczty.
Jesli przesyłki kurierskie rozwiną sie lepiej kazdy bedzie miał gdzieś poczte i tylko niektórzy pójdą po emeryturę.
I takich przypadków jest napewno duzo wiecej w naszym kraju ale to sie zmieni z czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 20:21, Piotrbov napisał:

Nie kłam tutaj. Do Warszawy masz maksymalnie 10 km, a nie 30.

A co do reszty tekstu, no cóż. Tak bywa.

Liczyłem do centrum:P ale do samej Warszawy to rzeczywiście 10. Przepraszam, że skłamałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile może iść Pocztexem paczka pocztowa ekonomiczna do Wejherowa (za Gdańskiem), skoro o 7:23 była na polskim obszarze celnym w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2010 o 12:54, Harrolfo napisał:

Ile może iść Pocztexem paczka pocztowa ekonomiczna do Wejherowa (za Gdańskiem), skoro
o 7:23 była na polskim obszarze celnym w Warszawie?


Bóg raczy wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś byłem na małej poczcie w moim mieście i muszę przyznać, że panie były bardzo miłe :) Pomogły, uśmiechnęły się :) Ja bym tak nie potrafił...cały czas byli tam niemili i niepachnący ludzie...;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie 3 posty wyżej, bo odpowiedź kerkasa jakoś mnie nie zadowala ;)
A paczki jak nie było, tak nie ma i ststus jest ten sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:41, kuba9876543210 napisał:

Ile Poczta Polska trzyma paczki za pobraniem na poczcie, jak adresata nie bedzie w domu
i nie odbiera z poczty? 10 14 dni?

z gory dziekuje za odp.


Poczta Polska trzyma przesyłki za pobraniem i polecone u siebie przez 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 18:40, Harrolfo napisał:

Ponawiam pytanie 3 posty wyżej, bo odpowiedź kerkasa jakoś mnie nie zadowala ;)


Innej raczej nie otrzymasz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos mi wyslal list polecony priorytetowy w piatek to dostane go we wtorek czy w srode? Bo jak wiadomo zawsze dostawalem go na drugi dzien roboczy;p A teraz wtorek jest i nie wiem czy dostane we wtorek bo jest to po swietach? Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie powie, chociażby dlatego że dostarlczalność priorytetów rzeczywiście na drugi dzień to ok 90% w normalnych warunkach :-). Ale że nawet jak wysyłasz coś w sobote i często już w poniedziałek dochodz\i bardzo możliwe że jednak dostaniesz go we wtorek. Jak masz numer nadania od niedawna można trackingiem na stronie pocztexu zwykłe przesyłki sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować