Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2010 o 16:42, Tokkarian napisał:

Mam jeszcze takie pytanie. Jak chcę wystawić grę na allegro, to skąd mam wiedzieć jaki
wpisać koszt przesyłki?

Tu masz cennik wszystkich przesyłek http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm .
Jeśli chcesz skorzystać z kuriera to wejdź na stronę odpowiedniego i sprawdź jakie oni mają ceny.
Do tego co Ci wyjdzie dolicz koszt koperty bąbelkowej (czy czego tam używasz :)).
Możesz też porównać ceny przesyłek u osób, które wystawiają taki sam/podobny przedmiot i wtedy ustalić cenę. Pamiętaj, że im niższy koszt tym więcej potencjalnych nabywców, więc nie przekombinuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 17:00, Traitor napisał:

Tu masz cennik wszystkich przesyłek http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm .
Jeśli chcesz skorzystać z kuriera to wejdź na stronę odpowiedniego i sprawdź jakie oni
mają ceny.
Do tego co Ci wyjdzie dolicz koszt koperty bąbelkowej (czy czego tam używasz :)).
Możesz też porównać ceny przesyłek u osób, które wystawiają taki sam/podobny przedmiot
i wtedy ustalić cenę.

Ok, dzięki

Dnia 27.08.2010 o 17:00, Traitor napisał:

Pamiętaj, że im niższy koszt tym więcej potencjalnych nabywców, więc nie przekombinuj :)

No ba. Najfajniejsze są aukcje z przedmiotem dwa razy drożej, niż gdziekolwiek i "PRZESYŁKA GRATIS" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 21:28, szypek26 napisał:

Na list polecony bierze się jakiś druczek, czy normalnie adresuję tak jak list zwykły?


Polecony się adresuje normalnie i dodatkowo trzeba wypełnić mały, prostokątny druczek ( zapomniałem jak sie nazywa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyslalem komus przesylke pobraniowa priorytetowa, dzisiaj ten ktos ja otrzymal i zaplacil za nia pewna kwote. poczta ma mi ta kwote przelac na konto bankowe, w jakim czasie oni mi przeleja? tzw. kiedy moge spodziewac sie pieniedzy na koncie? orientuje sie ktos?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2010 o 19:00, Nieznajomosc napisał:

wyslalem komus przesylke pobraniowa priorytetowa, dzisiaj ten ktos ja otrzymal i zaplacil
za nia pewna kwote. poczta ma mi ta kwote przelac na konto bankowe, w jakim czasie oni
mi przeleja? tzw. kiedy moge spodziewac sie pieniedzy na koncie? orientuje sie ktos?:)


Tak samo jak przelewy z poczty. Na 3 dzień roboczy powinieneś mieć ten przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę wystawić grę na allegro ale nie wiem jakie sposoby dostawy wybrać.
Chciałbym wysłać grę w kopercie "bąbelkowej". Jaki sposób dostawy wybrać by móc wysłać w takiej kopercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 20:56, Sipso2008 napisał:

Chcę wystawić grę na allegro ale nie wiem jakie sposoby dostawy wybrać.
Chciałbym wysłać grę w kopercie "bąbelkowej". Jaki sposób dostawy wybrać by móc wysłać
w takiej kopercie?


Płatność z góry List polecony ekonomiczny 4,50 zł, List polecony priorytetowy 5,70 zł zakładając że waga przesyłki jest pomiędzy 100 a 350 gram. Nie polecam listu zwykłego gdyż taka przesyłka nie jest rejestrowana i zdarza się że zaginie a wtedy może być kłopot. Paczka natomiast powyżej 2 kg inaczej się nie opłaca, chyba że jeden z boków przesyłki przekracza 600 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ile może ważyć pudełko z kartą graficzną, płytą, papierami ? Pytam ponieważ została wysłana do mnie właśnie taka przesyłka, dostałem zdjęcie nadania paczki i... waga jest dla mnie podejrzanie za mała.

Zdjęcie:
http://img219.imageshack.us/img219/2617/beztytuusd.jpg

PS. tzn. że to waży 380g ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 16.10.2010 o 12:19, Chlorofil napisał:

PS. tzn. że to waży 380g ?


Dla mnie to raczej 0,38 kg po prostu pani na poczcie nie utrafiła w rubryczkę z kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 12:48, kerkas napisał:

Dla mnie to raczej 0,38 kg po prostu pani na poczcie nie utrafiła w rubryczkę z kg.


Ale... przecież 0,38kg to JEST 380g, czyli 38 deko... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 12:59, Ring5 napisał:

> Dla mnie to raczej 0,38 kg po prostu pani na poczcie nie utrafiła w rubryczkę z
kg.

Ale... przecież 0,38kg to JEST 380g, czyli 38 deko... O_o


No tak masz rację mój błąd walnąłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 13:24, Chlorofil napisał:

Czyli 380g to odpowiednia waga na kartę graficzną ?


Niecałe pół kilo, trochę "lekka" ta paczka jak na mój gust, biorąc pod uwagę fakt, że liczymy pudełko + płyty + instrukcje + sam gpu. Btw jaki to model ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 13:56, Pietro87 napisał:

> Czyli 380g to odpowiednia waga na kartę graficzną ?

Niecałe pół kilo, trochę "lekka" ta paczka jak na mój gust, biorąc pod uwagę fakt, że
liczymy pudełko + płyty + instrukcje + sam gpu. Btw jaki to model ?


Ehhh.... znowu ty...

HD 4350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2010 o 14:01, Chlorofil napisał:

Ehhh.... znowu ty...


Off the topic - miałem cię za zwykłego małolata z jakimś dziwnym kompleksem po ostatnim temacie [w którym to nota bene kilku innych userów wyprowadziło cie po moim poście z twojego "świata ułudy i youtube''a"], nie mniej patrząc na twoje żenujące reakcje na normalne odpowiedzi na twoje posty stwierdzić muszę, ze pospolitym trollem zalatujesz, dorośnij.

Dnia 16.10.2010 o 14:01, Chlorofil napisał:

HD 4350


Niewielki układ, do tego chyba pasywnie chłodzony [chociaż to zależy od konkretnego modelu danego producenta], w sumie może to to ważyć niecałe pół kilo. Najłatwiej chyba iść na pocztę, odebrać paczkę i zobaczyć co jest w środku - jak kupowałeś ją przez allegro [mam dziwne przeczucie, że własnie w taki sposób ją nabyłeś] możesz w razie przekrętu zgłosić sprzedawcę i zażądać zwrotu pieniędzy.
Tak samo od samego sprzedawcy możesz zarządzać zwrotu gotówki za zwrotem towaru w ramach niezgodności sprzedanego przedmiotu z opisem - czyli łopatologicznie, jeśli czegokolwiek w paczce brakuje możesz to zwrócić i zarządzać swoich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 14:24, Pietro87 napisał:

> HD 4350

Niewielki układ, do tego chyba pasywnie chłodzony [chociaż to zależy od konkretnego modelu
danego producenta], w sumie może to to ważyć niecałe pół kilo. Najłatwiej chyba iść na
pocztę, odebrać paczkę i zobaczyć co jest w środku - jak kupowałeś ją przez allegro [mam
dziwne przeczucie, że własnie w taki sposób ją nabyłeś] możesz w razie przekrętu zgłosić
sprzedawcę i zażądać zwrotu pieniędzy.
Tak samo od samego sprzedawcy możesz zarządzać zwrotu gotówki za zwrotem towaru w ramach
niezgodności sprzedanego przedmiotu z opisem - czyli łopatologicznie, jeśli czegokolwiek
w paczce brakuje możesz to zwrócić i zarządzać swoich pieniędzy.


Wersja Gigabyte''a z wentylatorkiem. Nie była ta karta kupowana przez allegro więc po raz kolejny się mylisz.
Może to ważyć tyle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2010 o 14:33, Chlorofil napisał:

Może to ważyć tyle ?


Na amazonie waga przewozowa wpisana jest jako jeden funt.
Licząc, że jest to waga zaokrąglona [do pewnych progów ustalanych przez przewoźników] to tak, waga na twoim skanie wydawała by się prawidłowa.
Bo jeden funt to w przybliżeniu jakieś 453g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować