Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

No to widzisz, Pani mi inaczej pokazała jak to się zapisuje. Na końcu(czyt. zanim wściekły odszedłem)powiedziała, żebym w przyszłości zapisywał w lewym-górnym rogu adresata(tj. mnie) i po drugiej stronie koperty, w prawym-dolnym rogu nadawcę.
Właśnie o to mi chodzi: kiedyś proszono mnie o niezapisywanie nadawcy, teraz proszono o zapisanie, a Ty wpisujesz inaczej niż mi pokazano i jest dobrze. Nie rozumiem niekompetencji ze strony niektórych pracowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porada - olać pocztę na korzyść tanich kurierskich przesyłek :)
Byłem ostatnio odebrał awizo, bab w okienku siedzi, przyjmuje rachunki, nagle wstaje, rzuca tekstem kawa się skończyła, zaraz wracam.... zostawiła kobitę przy okienku [klientkę] poszła sobie kawy dolać... nie wytrzymałem. poszedłem skargę pierdzielnąć u kierownika poczty.
Kolejka jak skurczysyn, a ona sobie idzie kawki dolać ? Ciekawe jak by to było, gdyby tak chirurg mając ją jako pacjenta na stole otwarta poszedł sobie w połowie operacji kawki dolać.

Może mnie ktoś nazwać jakimś furiatem, ale ja w pracy za opieprzanie się miał bym po premii, a za takie zachowanie zapewne i z samej pracy bo by mi podziękowali [jak większości z was u was w firmach/zakładach czy gdzie kto tam pracuje], zdecydowanie mówię nieróbstwu stop. Są przerwy, są [na poczcie jedna wielka przerwa non stop] a dla mnie w gadzinach pracy się pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie piszesz adresata? Nie chciałem się dzisiaj spierać na Poczcie, ale jeżeli spotka mnie kolejna sytuacja gdzie zrobię coś źle, a będę podpisywać kopertę tak jak poprzedni pracownik mi mówić to dłużej postoję przy okienku.

Pietro - ale nie opłaca mi się wysyłać gier z Gametrade u kuriera. Tak, żeby oprzeć na czymś Twój post, powiedz mi ile musiałbym zapłacić u kuriera za 0,4kg'mową kopertę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 13:35, wojcio102 napisał:

A gdzie piszesz adresata? Nie chciałem się dzisiaj spierać na Poczcie, ale jeżeli spotka
mnie kolejna sytuacja gdzie zrobię coś źle, a będę podpisywać kopertę tak jak poprzedni
pracownik mi mówić to dłużej postoję przy okienku.


Piszę tak jak wszędzie rysują, pokazują itd. Adresata piszę dużą czcionką, pisząc w dół, zaczynając od centrum koperty, a nadawcę to piszę małą czcionką w lewym górnym rogu. Zawsze mi listy tak dochodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2011 o 13:35, wojcio102 napisał:

Pietro - ale nie opłaca mi się wysyłać gier z Gametrade u kuriera. Tak, żeby oprzeć
na czymś Twój post, powiedz mi ile musiałbym zapłacić u kuriera za 0,4kg''mową kopertę?
:)



Zależy w której firmie ale średnio od 16 do 32zł, standardem ekonomicznym [czyli paczka dochodzi, tu znów zależnie od firmy w 24 do 72 godzin].
Biorąc pod uwagę fakt, że na poczcie kosztuje to bodajże około 12-14zł za paczkę priorytetową ceny nie są jakieś bardzo rozbieżne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyraźnie, że wysyłam list priorytetem. Na poczcie płacę ok. 5zł tak więc nie ma sensu bawić się w kuriera, trzeba przepękać tą naszą kochaną Pocztę Polską ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, sprzedawcy od czwartku nie doszedł przelew, dziś mi to potwierdził, wysyłany był przez pp oczywiście, mam się już martwić czy czekać kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 13:14, zerohunter napisał:

Takie pytanie mam, sprzedawcy od czwartku nie doszedł przelew, dziś mi to potwierdził,
wysyłany był przez pp oczywiście, mam się już martwić czy czekać kilka dni?


Czekać. Przelew z PP idzie 3 dni robocze, a więc czwartek, piątek i trzecim dniem będzie wtorek, więc jutro, lub pojutrze powinien przelew przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam pewien problem.
Właśnie otrzymałem zwrot przesyłki (za który musiałem zapłacić 4,50 zł), a na kopercie widnieje nabity napis “BRAK DOKŁADNEGO ADRESU”.
Ja natomiast wpisałem wcześniej tak, jak zawsze swój adres (imię i nazwisko, ulica, miasto) w lewym górnym rogu dodatkowo pisząc nad nim “Nadawca”, a w prawym dolnym rogu większymi literami adres kontrahenta (również imię i nazwisko, ulica, miasto) również pisząc nad nim Adresat.
Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał? Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia i nie wiem co z tym zrobić, bo adresy są wpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do tych osób, które na zatargi z Pocztą Polską jeszcze nie miały okazji. Być może nie tyle ze szczęścia (lub pecha innych), co niewielkiej ilości zamówionych dotychczas przesyłek.
Kupowałem już nieco produktów przez internet m. in. odtwarzacz mp3, koszulki i kartę pamięci. Nie pamiętam już, co szło przez kuriera, a co przez PP, ale generalnie nigdy nie było większych problemów (z kurierem czasami trudno było się zgadać co do godziny dostarczenia, bo ciągle był zajęty).

Tym razem zamówiłem słuchawki (w piątek późnym wieczorem) i czekam. Dzisiaj jeszcze nie doszły, ale jutro w godzinach popołudniowych spodziewam się dostarczenia. Cóż, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 12:58, Harrolfo napisał:

Cześć,
Mam pewien problem.
Właśnie otrzymałem zwrot przesyłki (za który musiałem zapłacić 4,50 zł), a na kopercie
widnieje nabity napis “BRAK DOKŁADNEGO ADRESU”.
Ja natomiast wpisałem wcześniej tak, jak zawsze swój adres (imię i nazwisko, ulica, miasto)
w lewym górnym rogu dodatkowo pisząc nad nim “Nadawca”, a w prawym dolnym
rogu większymi literami adres kontrahenta (również imię i nazwisko, ulica, miasto) również
pisząc nad nim Adresat.
Czy ktoś z Was się z czymś takim spotkał? Pierwszy raz mam z czymś takim do czynienia
i nie wiem co z tym zrobić, bo adresy są wpisane.


Sorki za odpowiedź po długim terminie, ale czy rozwiązałeś już problem?

Jeżeli nie to udaj się na pocztę i poproś panią/pana naczelnik albo kierownik (lub po prostu powiedz, że chciałbyś zgłosić reklamację i wtedy pan/i w okienku sama ją/jego zawoła). Powiedz, co i jak i dostaniesz kartkę a4 (będziesz musiał wypełnić poszczególne rubryki) i złożysz reklamacje. Upewnij się jeszcze, czy adres oby na pewno był dobry (nie twój adres - nadawcy, tylko adres adresata/odbiorcy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:
Napisałem wtedy maila do PP, żeby wyjaśnili sytuację. Dostałem szybko odpowiedź, aby napisać reklamację i zanieść ją na pocztę. Tam z kolei powiedzieli, bym napisał skargę i dołączył skany obu stron listu oraz potwierdzenia nadania. Jeszcze tego samego dnia wszystko zaniosłem i miałem uzbroić się w cierpliwość, bo maksymalny czas czekania na decyzję to 14 dni. Dziś w skrzynce znalazłem awizo, więc poszedłem na pocztę, gdzie się dowiedziałem, że listonosz jeszcze (20 minut przed zamknięciem placówki) nie zostawił listów. Jutro, po uczelni, około 17 idę odebrać list. Oczywiście w skardze napisałem, że oczekuję zwrotu kosztów wysyłki i pakowania oraz powtórnej wysyłki, bo list chcę wysłać raz jeszcze. Wszystko podliczyłem i napisałem ile to wynosi.
Adres na pewno jest dobry, sprawdziłem, Google Maps znajduje tę ulicę ;)
Kod pocztowy również jest poprawnie napisany, ciekawi mnie co będzie w odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

założe się że ci adresat psikusa zrobił i źle podał swoj adres no albo ty zdobyłeś jego zły , przestarzały adres . Listonosz przy poleconym sie nie bawi - jeśli zna swój rejon to od razu wie czy istnieje taka ulica , nr domu , skrytka// Jedyny błąd poczty mógł polegać na tym że mógł być nowy listonosz i nie znać gdzie z tym iść (w tym przypadku Panie z ekspedycji mają w komputerze często poprawny adres który później drukują dla listonosza -no ale nie zawsze tak jest )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2011 o 19:52, Kardithron napisał:

Tym razem zamówiłem słuchawki (w piątek późnym wieczorem) i czekam. Dzisiaj jeszcze nie
doszły, ale jutro w godzinach popołudniowych spodziewam się dostarczenia. Cóż, zobaczymy...


PP nie jest taka zła :)

Jeżeli słuchawki zamówiłeś w piątek późnym wieczorem to pewnie sprzedawca wysłał je w poniedziałek (zależy oczywiście od firmy np. jakbyś na gramie złożył zamówienie wieczorkiem to oni bodajże około 1 w nocy nadają przesyłki kurierem - czyli zamawiasz w poniedziałek po południu/pod wieczór i masz na wtorek ew. środę).

Ja bardziej wolę PP niż kuriera, otóż dlatego, że mieszkam poza miastem i zawsze kurier dzwoni do mnie i pyta jak dojechać (to to jeszcze nic), a co gorsze... od rana do ok. 14 jestem codziennie w szkole, kilka razy już miałem taką sytuację, że kurier dzwonił do mnie dwa razy pod rząd ok. godz. 10-11 nie odebrałem oczywiście, bo w szkole byłem - i przesyłka od razu wróciła do magazynu do nich i w statusie na stronie www było "nieprawidłowy adres wymagany kontakt z biurem" - a co jeszcze gorsze to w tych przypadkach sprzedawca wyraźnie zaznaczył opcje u kuriera, czy tam w uwagach napisał dostawa po godz. 15 (sic!) - miałem naprawdę niezłe problemy z kurierami... ale nie pisałem już skargi/zażalenia, bo mi się nie chciało... po prostu powiedziałem, że więcej z usług kuriera nie skorzystam - jedynie teraz jak zamawiam i jest tylko kurier to podaję adres brata mojego w mieście...

PP można wysyłać tanio przesyłki np. jedną gierkę listem poleconym ekonomicznym 4,50zł a priorytetem 5,70zł.

Jeżeli listonosz nie zastanie mnie w domu zostawi awizo i mam dwa tygodnie na odebranie przesyłki - odbiorę ją kiedy będzie mi odpowiadało na spokojnie... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2011 o 22:27, Harrolfo napisał:

ciekawi mnie co będzie w odpowiedzi.


no mnie też ciekawi bardzo, jak odbierzesz list to napisz tutaj na forum (najlepiej odpowiadając na mój post) co tam ci napisali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze lepsza opcja - kupujesz sobie dużą skrzynkę pocztową na średnie paczki i zgłaszasz na poczcie że chcesz mieć "wrzut do skrzynki " - no i listonosz wrzuca i masz bez chodzenia na pocztę - no ale to jest raczej opcja dla tych co mieszkają w domu np. na wsi gdzie sobie przywieszą skrzynkę gdzieś gdzie nikt im nie ukradnie tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować