Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Poczta Polska. Czyli narzekanie, zrzędzenie i grupowe bluzganie.

907 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2012 o 10:07, Nieznajomosc napisał:

Dodam jeszcze, że opcja nazywa się "sprawdzenie zawartości" i kosztuje 5zł.


No to cena nie jest jakaś kosmiczna. Za 5tkę warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostatnio skorzystałem z oferty in post i niestety przesyłka czyli płyta główna i pamięć ram zostały zalane (pudełko od dołu) jakimś alkoholem chyba wino i moje pytanie jest takie: Jak wygląda sprawa odzyskania pieniędzy za zniszczony towar tej firmie. Wszystko zostało na starcie w punkcie inpost zgłoszone oraz porobione fotki. Nawet sama pani do mnie zadzwoniła abym to zobaczył i przy niej rozpakował.
Nadawca to morele.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpisuje kod ktory dostalem na stronie PP w sledzeniu paczki, i z nawiasami i bez i h*j nie ma takiej przesylki, a paczka wyslana wczoraj. o co kaman ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 18:59, Malevyn napisał:

wpisuje kod ktory dostalem na stronie PP w sledzeniu paczki, i z nawiasami i bez i h*j
nie ma takiej przesylki, a paczka wyslana wczoraj. o co kaman ?


Jak dostaję przesyłki z Polski to nawet tutaj w Finlandii mam aktualizowane wszystko na ich stronie. Na pewno wpisujesz poprawnie? Ja mam przy sobie kod i nie mam żadnych nawiasów.
2 litery na początku, 9 cyfr i na końcu PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2012 o 18:59, Malevyn napisał:

wpisuje kod ktory dostalem na stronie PP w sledzeniu paczki, i z nawiasami i bez i h*j
nie ma takiej przesylki, a paczka wyslana wczoraj. o co kaman ?


Tak tylko dla upewnienia, mówisz o Paczce Pocztowej, a nie liście poleconym tak? Bo na list polecony to nie działa.

A jeśli paczka, to się wpisuje numer cały, ale bez nawiasów. Więc jak początek jest np. (34) 546 to wpisujesz 34546. No i nie można zapomnieć o tej ostatniej cyfrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli list polecony priorytetowy zostanie wysłane przed 15, to na pewno będzie nastepnego dnia doręczony? Ostatnio wysłałem paczkę pobraniową priorytetową około 14 i następnego dnia adresat już ją miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 14:50, maAtis9988 napisał:

Jeśli list polecony priorytetowy zostanie wysłane przed 15, to na pewno będzie nastepnego
dnia doręczony? Ostatnio wysłałem paczkę pobraniową priorytetową około 14 i następnego
dnia adresat już ją miał.


Dokładnie tak ( jak ja lubię to sformułowanie ;) ). List priorytetowy nadany przed godziną 15 ( lub 14, zależy od oddziału poczty ), jest uważany jako nadany tego samego dnia ( później, to tak jakby był nadany dzień później ) i powinien być u adresata dzień później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i powinien być u adresata dzień później.

Dnia 28.01.2013 o 14:59, Piotrbov napisał:



Niezależnie od miejsca nadania? Jak jest z drugiego końca Polski to dostanę następnego dnia, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 09:27, maAtis9988 napisał:

Niezależnie od miejsca nadania? Jak jest z drugiego końca Polski to dostanę następnego
dnia, tak?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A nie wiesz czy list polecony priorytetowy może nie mieć możliwości śledzenia? Wysłany został wczoraj, a napisane jest na stronie PP, że nie ma przesyłki o takim numerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 10:08, maAtis9988 napisał:

Dzięki. A nie wiesz czy list polecony priorytetowy może nie mieć możliwości śledzenia?
Wysłany został wczoraj, a napisane jest na stronie PP, że nie ma przesyłki o takim numerze.


Dziwne... powinien być wpisany, może źle wpisujesz numer przesyłki. Wpisuj wszystkie cyfry, nawet te mniejsze, w nawiasach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wpisuję poprawnie. Jest to list polecony priorytetowy. Otrzymałem od nadawcy potwierdzenie nadania. Wczoraj został wysłany, ale nie otrzymałem dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 14:09, maAtis9988 napisał:

Wszystko wpisuję poprawnie. Jest to list polecony priorytetowy. Otrzymałem od nadawcy
potwierdzenie nadania. Wczoraj został wysłany, ale nie otrzymałem dzisiaj.


Hm... To, że listy priorytetowe powinny zostać dostarczone na drugi dzień roboczy, to nie znaczy, że tak jest zawsze.

http://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2012/07/Normy-obowiazujace-w-krajach-UE.pdf?84cd58

Normą jest dostarczenie takiej przesyłki max w czwarty dzień. Jak widać, trochę ponad 80% przesyłek jest dostarczanych na drugi dzień roboczy.

Więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 19:53, Shadover napisał:

Czy przelewem pocztowym mogę kupić coś na gram.pl?


Jeśli ci nie przeszkadza to, że przelew Poczty Polskiej idzie około 3 dni, to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 20:00, Piotrbov napisał:

> Czy przelewem pocztowym mogę kupić coś na gram.pl?

Jeśli ci nie przeszkadza to, że przelew Poczty Polskiej idzie około 3 dni, to czemu nie?


Raczej nie, byle tylko pieniądze doszły ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować