Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

GamePady i Kierownice do gier - Temat ogólny

818 postów w tym temacie

Wiecie, gdzie można kupić tanio xboxowego pada do Windowsa ? Do Dark Souls potrzebuje, klawiatura się totalnie nie nadaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z nadchodzaca premiera gry F1 2012 podjalem decyzje kupna kierownicu do mojego poczciwego Xboxa360.

Niestety, nie stać mnie na logitechy za €200. Dokladnie zastanawialem sie nad kierownica MadCatz Microcon Steering Wheel lub Thrustmaster Ferrari F458 Italia Racing Wheel. Ewentualnie oficjalną kierownice Microsoftu.

Znowu... niestety po przeczytaniu wielu opini (nie)szczescliwych nabywców tych oto kierownic mam mieszanu uczucia co do ogolnego zakupu jakiegokolwiek sprzetu. Tu sie psuje, tam sie psuje, tamto dziala dobrze, ahhh zawsze znajdzie sie ktos komu cos sie nie podoba.

Jakie sa wasze opinie na temat tych kierownic? A moze macie wlasne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że po co kupować nowego pada do komputera, jak można użyć pada od Playstation 2 :) Potrzebna mi jest przejściówka tak ? USB -> Wtyk od pada PS2 ? Można to dostać w jakimś sklepie na mieście ? Czy zostaje tylko Allegro ? Adapter w pełni wykorzystuje pada ? Nie ma żadnych problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co brali ci od Euro RTV AGD ale to jest bezsensu

Uparzyłem sobie kierownicę Driving Force GT od Logitecha może to nie jest jakiś polecany best of best, bo moja obecna kierowniczka nie chodzi pod konsolami więc muszę sobie kupić nową.

Super kilka dni temu sprawdzałem i jest dostępna w dwóch sklepach u mnie mieście, teraz chciałęm sprawdzić cenę bo zapomniałem jaka była.

OK cena sprawdzona chcę jeszcze sprawdzić czy nadal dostępna w tych moich sklepach I CO ?

D.PA ten sklep zrezgnował sprzedaży tej kierownicy w sklepach(nie tylko moich) i jedyną możliwosć jest kupno poprzez wysłkę.

Dziękuje bardzo nie będe dopłacał za transport do sklepu wolę od ręki mieć i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

Na allegro nówki łącznie z przesyłką są dokładnie o 45zł tańsze niż w rtv euro agd bez przesyłki.
Jeżeli upatrzyłeś sobie ten konretny model i byłeś gotowy dać za nią 4 stówy to nic nie stoi na przeszkodzie byś ją kupił taniej o ponad 4 dychy z dostawą do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ; ].
Mam pewien problem, chce sobie kupić pad''a do kompa (Fifa 12, Need for Speed, Super Meat Boy itp.). No właśnie dużo słyszałem o tym Xbox''owym, lecz nigdy na nim nie miałem okazji pograć. Od zawsze kupowałem pad''y na styl tych z PlayStation. : d.
No i w sumie przeglądając internet natchnąłem się na SpeedLink''a FX bezprzewodowego. I moje pytanie jest co sądzicie o nim czy lepszy będzie ten Xbox''owy, czy faktycznie jest taki wygodny jak wszyscy mówią ?
Może jakieś inne propozycje jeszcze będą : d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu, to przeszedłbym się do jakiegoś Saturna, czy innego Media Markta i przymierzył sobie do łapy kilka padów "PSopodobnych" i "Xboxopodobnych" i porównał, co lepiej leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Saturnie i Media wystawiony był Logitech rumblepad 2 ale nie zbyt spodobał mi się ten pad : d. SpeedLink''a kiedyś miał empik ale aktualnie nie mają więc zostaje mi tylko sklep internetowy typu proline lub coś innego. No a ten Xbox''owy kiedyś na jakiejś wystawie grałem na nim ale średnio zwróciłem na niego uwagę, a teraz na wystawach króluje Kinect więc padów sobie nie wypróbuje niestety : d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 16:51, DonVitoMarco napisał:

Byłem w Saturnie i Media wystawiony był Logitech rumblepad 2 ale nie zbyt spodobał mi
się ten pad : d. SpeedLink''a kiedyś miał empik ale aktualnie nie mają więc zostaje
mi tylko sklep internetowy typu proline lub coś innego. No a ten Xbox''owy kiedyś na
jakiejś wystawie grałem na nim ale średnio zwróciłem na niego uwagę, a teraz na wystawach
króluje Kinect więc padów sobie nie wypróbuje niestety : d.

Osobiście szczerze mogę polecić właśnie pada od Xboxa.
Jeśli chodzi o pady to planowałem kiedyś kupić "coś tańszego" ale ostatecznie wziąłem tego od Microsoftu i się nie zawiodłem.
Według mnie to najlepszy wybór. Po podłączeniu pada i zainstalowaniu sterowników oznaczenia w grach automatycznie zmieniają się na te z Xboxa.
Dodatkowo pad jest solidnie wykonany i wygodny (przynajmniej jak dla mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 18:03, kaczek93 napisał:

Osobiście szczerze mogę polecić właśnie pada od Xboxa.
Jeśli chodzi o pady to planowałem kiedyś kupić "coś tańszego" ale ostatecznie wziąłem
tego od Microsoftu i się nie zawiodłem.
Według mnie to najlepszy wybór. Po podłączeniu pada i zainstalowaniu sterowników oznaczenia
w grach automatycznie zmieniają się na te z Xboxa.
Dodatkowo pad jest solidnie wykonany i wygodny (przynajmniej jak dla mnie).


No, a jeszcze takie pytanie bo posiadam jeszcze PS2, no i nie będzie problemów z przestawieniem się aby raz grać na padzie Xbox''owym a raz na padzie z PlayStation. Czy raczej przejście z jednego na drugi jest bardzo naturalne i w sumie nie robi to zbyt wielkiej różnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 20:16, DonVitoMarco napisał:

No, a jeszcze takie pytanie bo posiadam jeszcze PS2, no i nie będzie problemów z przestawieniem
się aby raz grać na padzie Xbox''owym a raz na padzie z PlayStation. Czy raczej przejście
z jednego na drugi jest bardzo naturalne i w sumie nie robi to zbyt wielkiej różnicy
?

Często grałem raz na PS2 a raz na PC padem od Xboxa.
Raczej nie zauważyłem wielkiej różnicy. Czuć że trzyma się w dłoni dwa odmienne pady, ale nie raczej nie wpływa to na komfort rozgrywki. Przynajmniej ja tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może parę słów ode mnie jako posiadacza Chillstreama wzorowanego na padzie od X360 :). Powszechną najwyraźniej bolączką tych padów jest krzyżak - w każdej niemal recenzji pojawiają się narzekania na niego - luzy, brak precyzji, dotyczy to nawet modeli z górnej półki. Druga rzecz to sterowniki - panel konfiguracyjny jest co najmniej ubogi. Pod XP masz XBCD, wypasione alternatywne sterowniki, pod Vistą/7 zapomnij o ich istnieniu (można próbować ich instalacji w trybie testowym, ale kto używa Windowsa w tym trybie?), jesteś skazany na to, co Ci MS łaskawie daje.
Poza tym - uważaj na podróbki tylko wyglądające jak pad MS. Jak coś bierzesz, to markowego (np. Logitech, Razer), bo inaczej skończysz z czymś, czego nie zdołasz zmusić do poprawnej współpracy z grami, które wykorzystują tylko xinput (API pada MS), inaczej mówiąc, padem, który sprzętowo nie będzie kompatybilny z padem MS. Przy "podróbkach" jednak największą bolączką jest to, że triggery są w nich na jednej osi, co oznacza, że wciśnięcie obu daje taki sam efekt, jak nie wciśniecie żadnego (jeden trigger znosi drugi).

Dodam jeszcze, że w takiego Overlorda mi się na ww. Chillstreamie grało świetnie, ale to raczej kwestia zrobionego z głową obłożenia przycisków. Bo w takim OMD! to jest koszmar - wypadałoby być koalą (mieć po dwa kciuki na każdej dłoni), żeby jednocześnie poruszać postacią (gałki - ruch i rozglądanie się) i przełączać zaklęcia/pułapki itp. Tak czy siak - mi ten pad świetnie leży w dłoniach, grałem na nim też w Shanka i było dobrze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z padem razer onza tournament edition. Problem polega na tym, że kiedy lewym analogiem staram się iść w grze do przodu pad nie reaguje lub reaguje bardzo słabo. Kiedy skręcam analogiem w lewo, prawo lub do tyłu to reagaguje normalnie. Testowałem to na dwóch grach i w obu przypadkach działa tak samo. Czy wiecie co się mogło stać i czy konieczne będzie wysłanie pada do serwisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Macie może pomysł czym można zastąpić te miękkie coś na analogach? (o tę gumkę się rozchodzi)

Wymiana całego analogu nie wchodzi w grę bo mam strasznie wyrobione śruby i nie da się rozkręcić pada :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami można znaleźć same grzybki do konkretnego modelu pada w sklepach komputerowych lub na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 00:01, Narmo napisał:

Czasami można znaleźć same grzybki do konkretnego modelu pada w sklepach komputerowych
lub na allegro.

Taak, właśnie tak samo pomyślałem tylko nie wiedziałem jak to się zwie.
Dzięki ! :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki gamepad wybrać? Dolecowo pod Fifę, w inne gry na padzie nie grywam.

Do niedawna używałem logitecha f310, ale się zepsuł. Kabel. W sumie usterka drobna, wystarczy zlutować, ale w obecnych czasach mało kto potrafi, a serwisy nie robią/chcą za dużo kasy.

W sumie byłem zadowolony, ake niewykluczam kupna kolejnej sztuki, gdyż zaoferowano mi w korzystnej cenie używkę.

Mimo wszystko, może lepiej jednak w coś innego zainwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 20:52, vonArnold napisał:

Mimo wszystko, może lepiej jednak w coś innego zainwestować?


Ja ze swojej strony polecam:
http://www.morele.net/microsoft-xbox-360-controller-for-windows-52a-00005-na-kabel-377348/

Wygodny, znakomicie wykonany, precyzyjny :) Używam głównie do FIFY, ale przechodziłem na nim też wiele innych gier i nigdy mnie nie zawiódł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować