Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

GamePady i Kierownice do gier - Temat ogólny

818 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2014 o 16:25, I_dont_know napisał:

Cześć! Czy każda gra na PC powinna współpracować z gamepadem?


Witam ;). Nie każda, każda powinna współpracować z typowo blaszakowymi peryferiami - klawiaturą i ewentualnie myszą :).

Dnia 04.06.2014 o 16:25, I_dont_know napisał:

Albo jak sprawdzić czy
będzie taka możliwość(chodzi mi np o Splinter Cell Double Agent i Wiedźmin 2)


Chyba tylko Google, ewentualnie spytać w temacie dotyczącym danej gry, a nuż zawita tam ktoś, kto ma daną grę i gra w nią na padzie :).
Google twierdzi, że DA nie obsługuje padów w ogóle http://forums.ubi.com/showthread.php/470613-Double-Agent-PC-GAMEPAD-Forums
Natomiast Wiedźmin 2 podobno obsługuje pady.
Zawsze możesz skorzystać z programu xpadder, w którym można sobie "podpiąć" klawisze na klawiaturze pod przyciski pada :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

Ja z kolei mam takie pytanie. Planuje w najbliższej przyszłości zakupić kompa i grać na nim padem od xboxa, którego też posiadam. Wiadomo, potrzebny będzie zakup adaptera, ale mam taką zagwostkę. Czy da się jakoś skalibrować, aby pad reagował w zależności od sytuacji, tylko na PC, albo tylko na konsolę? Bo nie chcę mieć takiej przygody, że chcąc pograć sobie na pececie włączam pada, a tu mi się nagle odpala także Xbox. Czy da się tego jakoś uniknąć, wykorzystując kontroler od konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kierownicy driving force gt+, oczywiście używanej. Będzie to moja pierwsza kierownica. Jest to dobry wybór ? Chciałbym wydać maksymalnie 250 zł.
Chętnie przyjmę wszystkie porady, ponieważ jestem kompletnym laikiem w tym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2014 o 12:58, oskiiq napisał:

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kierownicy driving force gt+, oczywiście używanej.
Będzie to moja pierwsza kierownica. Jest to dobry wybór ? Chciałbym wydać maksymalnie
250 zł.
Chętnie przyjmę wszystkie porady, ponieważ jestem kompletnym laikiem w tym sprzęcie.


Jako użytkownik tej kierownicy śmiało mogę ja polecić. Doskwiera trochę brak maturalnej skrzyni biegów, ale idzie dlatego sie przyzwyczaić. Jedyny zarzut to niestety plastikowa konstrukcja pedałów. W efekcie potrafią trochę skrzypiec, trzeszczec i delikatnie "ruszać" sie na boki. Nie wpływa jednak to negatywnie na ich prace tudzież komfort z używania. Z racji tego ze kupujesz używana radzę zwrócić uwagę czy w tym egzemplarzu nie ma bardzo rozchwianych i zajechanych pedałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jak za swoja cene super, ale odkad Logitech zaprzestal produkcji tych peryferiow moze byc problem ze znalezieniem tej kierownicy w cenie ponizej 250pln. Ponizej 350pln raczej nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lewa gałka w oficjalnym padzie Microsoftu zaczęła mi skrzypieć i o ile za dnia jest to prawie niesłyszalne, to nocą irytuje (poza tym, może coś się jeszcze bardziej zepsuje). Da się to jakoś naprawić domowymi sposobami? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, też mierzę się do zakupu nowego pada do pc, ale jako posiadzacz PlayStation nie potrafię się przestawić pod pada od Xbox''a (chodzi o krzyżak, nie o rozmiar), zresztą mam już jednogo trochę starego logitecha chyba o nazwie dual action (tak na nim pisze a nie pamiętam jakie cyferki pisały na opakowaniu) więc szukam czegoś zbliżonego stąd moje pytania:
-jaki pad kupić w okolicach 100-150 i dlaczego warto dołożyć, bo że warto nie wątpie (i dlaczego większość ludzi poleca od razu pada do Xbox''a)
-posiadam Win7 na stacjonarce i Win8 na laptopie więc czy stanowi to jakiś problem przy doborze pada, bo przy wielu padach nic nie pisze o Win8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz playstation i pad ci pasuje, to znaczy, że masz pada. Podłącz go do pcta i tyle. To takie proste.

A dla zmniejszenia problemów z autokonfiguracją wygoogluj "Dualshock [wstaw swój numer] pc" i postępuj zgodnie z instrukcją pod pierwszym linkiem. Przekonasz windowsa, że pad podłączony to odpowiednik z Xboxa, więc każda gra będzie go rozpoznawać a tobie przyjdzie jedynie nauczyć się xboksowych odpowiedników kółka, krzyżyka, trójkąta i kwadratu. Co prawda żyroskop albo touchpad nie będą działać, bo Xbox ich nie ma, ale gry pcetowe i tak ich nie obsługują więc żadna strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest pewien problem, bo rzeczywiście nie napisałem że mam PS2 (używam go tylko czasami żeby pograć w stare dobre tytuły jak MGS''y, gran turismo, THPS''y, a do nowszych gier używam właśnie PC) , przez co jest trochę więcej problemu bo o ile mam przepinkę jeszcze chyba z czasów PSX, to nie działają mimo to wibracje(z tego co czytałem to przez inne napięcie w złączach USB i tego z PS'a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 50 dyszek to myślę, że dasz radę znaleźć odrobinę używanego Logitecha Dual Action. Świetny pad, sam taki mam. Wady - brak wibracji i analogowych spustów. Ale pod względem jakości, trwałości itp - super wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2014 o 22:22, Diverso napisał:

Do 50 dyszek to myślę, że dasz radę znaleźć odrobinę używanego Logitecha Dual Action.
Świetny pad, sam taki mam. Wady - brak wibracji i analogowych spustów. Ale pod względem
jakości, trwałości itp - super wybór.


Dzięki zainteresuje się nim. A jeśli chciałbym kupić nowego pada? Co w tej cenie będzie najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 23:15, Diverso napisał:

Wydaje mi się, że nic nowego i jednocześnie dobrego za 5 dych nie znajdziesz. Po prostu
to jest za niski pułap cenowy i tyle.


Ok, w takim razie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyszedł czas na zakup i pomyślałem, że mogę wydać z dwie dyszki więcej, także mój budżet wynosi około 70zł. Pada będę używał go do samochodówek, FIFY i niektórych zręcznościówek, także musi być odpowiedni do wielu gatunków gier. Mile widziane wibracje. Znajdzie się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 18:55, Orion napisał:

Dobra, przyszedł czas na zakup i pomyślałem, że mogę wydać z dwie dyszki więcej, także
mój budżet wynosi około 70zł. Pada będę używał go do samochodówek, FIFY i niektórych
zręcznościówek, także musi być odpowiedni do wielu gatunków gier. Mile widziane wibracje.
Znajdzie się coś?


Co sądzicie o Xeoxie od Speedlinka? Przepraszam, za post pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować