Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

GamePady i Kierownice do gier - Temat ogólny

818 postów w tym temacie

Ostatnio wraz ze zmianą systemu przestał działać mój gamepad. Jest to tanie dziadostewko od Esperanzy(eg102, jakoś tak), niestety nie obsługiwane przez najnowszą Windę(tj, system go wykrywa i nawet we właściwościach działa jak trzeba, ale w grach to już inna bajka). Stwierdziłem, że raczej nie ma sensu bawić się w Joy2Key i inne pierdolniki, toteż mam prośbę:

Mógłby ktoś mi polecić jakieś dobre gamepady działające pod Win7 z 64bitami? Cenowo powiedzmy w przedziale 20-80 zł. Strzelam, że jeżeli nie ma nic sensownego to trza będzie kupić Xbox''owy pad, aye?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak się dobrze zakręcisz to do 80-100zł dostaniesz bez problemu przewodowego oryginalnego pada od X360.
Więc jeśli kabel nie jest problemem, to atakuj oryginalnego MSowego pada, będziesz miał problem z głowy we wszystkich grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo poza padem MS lub jego klonem (takim prawdziwym a nie takim podobnym tylko z wyglądu) nie warto nic innego brać - mimo, że xinput jest upośledzony w stosunku do DirectInput, stał się de facto standardem przemysłowym. Tylko jak będziesz przyglądał się klonom, to te tańsze od razu skreśl, pada od MS to one tylko z wyglądu przypominają i mają zwykle wady takie, jak:
- mała precyzja "analogów",
- spusty analogowe na jednej osi (wciśnięcie obu jest odbierane przez sterownik tak samo, jak nie wciśnięcie żadnego),
- problemy z wykrywaniem przez gry.
Z osobistego doświadczenia mógłbym (mógłbym, bo jest już niedostępny w sprzedaży :() tego klona http://pclab.pl/art26769.html, jest naprawdę bardzo dobry (o ile nie przeszkadza brak wibracji) a w swoim czasie (gdy był wycofywany ze sprzedaży :() można było go zdobyć bardzo tanio (59 PLN, o ile dobrze pamiętam). Oczywiście optymalne wyjście to i tak (jak radzi kolega wyżej) zakup oryginalnego pada od MS, wtedy masz gwarancję 100% bezproblemowej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu mi Logitech G25 w grach nie wibruje ?


Kiedy konfiguruje tym programem w sterownikach to wszystko gra, ale w grach nie, a opcja Force feedback jest na ON, chyba będe musiał zamenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu się pytałem, ale zapytam się jeszcze raz.
Czy miał ktoś styczność z padem razer onza. Czy warto płacić za przewodowego pada tyle samo co za bezprzewodowego pada od microsoftu.
Może ktoś korzystał z obu i może się wypowiedzieć.
Cały czas nie mogę się zdecydować którego pada (do PC) wybrać: microsoft xbox wireless controller czy razer onza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, żeby Logitecha Driving Force GT dostać poniżej 400 zł? Chodzi mi o jakieś promocje w MM, ja się nie orientuję, bo daleko mam do takiego sklepu, ale jakby była okazja to bym pojechał.
Obecnie w MediaExpert, gdzie mam niedaleko, kosztuje 430 zł i mama trochę narzeka, że za droga itp, chociaż kupuję i tak za swoje pieniądze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się czy nie zamawiać nowej FIFY 12 (zależy od dema) i może wtedy jakoś udałoby się kupić lepszego pada. Obecnie mam taniego e5 (tak pisze na nim) muszę trochę męczyć się z ustawieniami zawsze. Co polecacie, gdybym już kupował? To pewnie nie jest.
Oczywiście PC, Windows XP, ale to chyba żadna różnica.
http://www.gram.pl/sklep/x360/gamepad-microsoft-xbox-360-usb-dla-windows-czarny - czy to jedyny odpowiedni pad?
Czy ta cena jest aktualna i porównywalna do cen w innych sklepach, czy w jakiś większych sieciach handlowych można taniej znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna pada do gier FPS na PS3. Jak wszyscy wiemy że pad o XBOXA jest lepszy w FPS na konsole.

I własnie znalaezlem takiego pada

http://www.empik.com/gioteck-hf-1-pad-fps-bluetooth-gioteck,prod61061249,multimedia-p

Ciekawi mnie czy lepszy od Duala w FPS. Dead zones. I ogólnie odczucia na temat użytkowania. Prosze napisać opinie na jego temat. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 14:29, Radekl2 napisał:

Czy ta cena jest aktualna i porównywalna do cen w innych sklepach, czy w jakiś większych
sieciach handlowych można taniej znaleźć?

Za tę cenę to kupisz nowego bezprzewodowego razem z odbiornikiem do PC
http://www.ceneo.pl/7481345
Szukaj też na Allegro. Tam przewodowy dostaniesz już od 50 PLN. Każdy przewodowy pad od Xboksa działa z PC. Tylko bezprzewodowe potrzebują odbiornika. Jakieś pół roku temu był wysyp tych kontrolerów na rynku. Teraz widzę, że znowu zniknęły, co dziwi, bo IMO ten pad to podstawa do niektórych gier na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta cena jest całkowicie "stara" względem innych tradycyjnych sklepów, gdzie to się zmienia na bieżąco? Mi tam kabelek nie przeszkadza. Ogólnie mało gram padem, bo po prostu nie mam teraz takich warunków. Jak pisałem ten mój jest tani, większość gier zapewne musiałbym męczyć z konfiguracją, a mi się zwyczajnie nie chce. Konsoli nie mam, nawet można powiedzieć, że nie grałem nigdy. Co do allegro- zdaję sobie sprawę, że tam można tanio kupić, jednak no rzadko z tego sposobu korzystam (nawet można napisać, nigdy. Raz książkę kupiłem), bo jestem raczej tradycyjnym, mało ufnym człowiekiem. Wiem, że taki gram.pl mnie nie wykiwa, ale czy tak samo będzie z pojedynczym człowiekiem? :)
Zapewne dla sprawdzenia odwiedzę jedyny w okolicy, mały sklep z rzeczami komputerowymi i sprawdzę cenę.
A napisz mi proszę- czy ten pad to jedyny słuszny wybór jak chciałbym mieć coś już na dłużej? Najlepszy na rynku, działający zawsze? Nie śledzę tego rynku- co ile wychodzą inne wersje, uaktualnione o "niezbędne" elementy? Oczywiście rozmawiamy o padach właśnie w cenie ok. 100zł, bo nie wątpię, że droższe są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pad od Xboksa do jedyna dobra rzecz jaką przyniosła obecna generacja konsol.
Jest naprawdę dobry i IMO bezkonkurencyjny. Większość nowych gier PC działa z nim automatycznie. Jedyna jego wada to kiepski krzyżak, który średnio sprawdza się w bijatykach.

Tak jak mówiłem jakiś czas temu była masa tych bezprzewodowych padów. Np. w Komputroniku za 129, ale jak widać zostały wykupione. Przewodowe chyba już w ogóle nie są produkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W bijatyki nie gram. Nie mam też okazji, a jakoś w swojej historii gry nie natknąłem się na taką, która mnie zainteresowała, ale pełno jest świetnych gier, które czekają, aż na nie spojrzę :) Jak pisałem- potrzebny mi pad do FIFY 12 (jakbym kupował) i ogólnie do takich gier. Mam też FIFĘ 11 i PES''a 10. Chciałbym też spróbować np. zagrać w AC z padem (chyba da się tak normalnie podłączyć i grać?), ale to tylko do sprawdzenia wrażeń. Może też MW2 lub BO bym przetestował. Zastanawiam się nad kupnem, bo mam tego słabego pada, a gra się dużo lepiej w FIFĘ 11 niż na klawiaturze. Pomyślałem, że może warto wydać trochę pieniędzy i mieć jeszcze coś lepszego.
A jak możesz to napisz mi jak wygląda sprawa wydawania nowych padów- pojawiają się "lepsze" wersje co jakiś okres czasu, czy ten jest uniwersalny i już wystarczająco dobry, żeby nic w tym nie zmieniać? Chodzi mi o to, czy jak teraz kupię i będę miał wszystkie klawisze domyślnie, dobrze ustawione to czy za rok może się zmienić?
Kabelek mi nie przeszkadza, ale jakbym miał dołożyć 10-20 złotych to problemu nie widzę. Już ok. 50zł to jest różnica nad którą musiałbym się zastanowić. Siedzę blisko komputera, na krześle i nie mam możliwości rozłożenia się gdzieś dalej na kanapie (zresztą to ekran, nie telewizor), więc to mała różnica.
Jak wspomniałem- w najbliższych dniach odwiedzę jedyny sklep w okolicy, gdzie mogę to chyba dostać i zapytam o cenę. Może poczekam też trochę i jak będę miał okazję w Krakowie się rozejrzeć- tam pewnie można taniej dostać.
Dzięki za odpowiedzi, bo jak widzisz nie znam się na tym kompletnie- dopiero raczkuję w temacie padów :) A myślę, że to może być jakieś ulepszenie i nie szkodzi spróbować. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 09:26, Radekl2 napisał:

W bijatyki nie gram. Nie mam też okazji, a jakoś w swojej historii gry nie natknąłem
się na taką, która mnie zainteresowała, ale pełno jest świetnych gier, które czekają,
aż na nie spojrzę :) Jak pisałem- potrzebny mi pad do FIFY 12 (jakbym kupował) i ogólnie
do takich gier. Mam też FIFĘ 11 i PES''a 10. Chciałbym też spróbować np. zagrać w AC
z padem (chyba da się tak normalnie podłączyć i grać?), ale to tylko do sprawdzenia wrażeń.

Tak w większości gier po podłączeniu pada od Xboxa (lub zgodnego z Xinput) jest on już skonfigurowany tak jak na Xboksie. Niestety w AC2 trzeba wgrać nieoficjalny plik, bo twórcy zapomnieli zbindować klawiszy. W Brotherhood już nie trzeba.
Tutaj linka do fixa:
http://www.4shared.com/file/KmlEBHDo/acii_wireless_360_fix_by_khemi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Zastanawiam mnie to, a nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Czy ten pad Microsoftu do Xbox''a, bezprzewodowy i z kabelkiem ma tylko jedną wersję? Tak patrzyłem na ceny- rzeczywiście na allegro można kupić już za 108zł- i chyba niczym się nie różnią. Są kolory- biały i czarny, ale to tylko jedyna różnica? Pytam, bo jakbym kupował to chciałbym dostać tego najnowszego :)
Więc podsumowując- ten pad dostępny jest tylko w jednej wersji- nie ma innych, z dodatkami/bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować