Zaloguj się, aby obserwować  
PanMistrz

GamePady i Kierownice do gier - Temat ogólny

818 postów w tym temacie

Mój wysłużony Logitech Chillstream właśnie zaczyna dogorywać (kabel się urywa), więc poszukuję jakiegoś nowego pada (pod PC).

Wymagania:
-porządne wykonanie, żeby posłużył mi kolejne kilka lat
-cena: ~100 zł, aczkolwiek to raczej "chciałbym tyle wydać" niż "nie mam więcej"
-przyciski oznaczona jak na padzie z Xboxa
-pomimo przyczyny zgonu poprzednika, koniecznie przewodowy
-gabaryty: mile widziane mniejsze rozmiary, w Chillstream był jak na moje dłonie trochę za duży
-do większości gier, które obsługują pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 17:16, pawbuk napisał:

Wiem, że troszkę droższy niż chciałeś, ale moim zdaniem znakomity:

On nie jest przypadkiem równie duży co Chillstream? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 17:21, Kadaj napisał:

On nie jest przypadkiem równie duży co Chillstream? ;p


Akurat komuś pożyczyłem Chillstreama, więc Ci nie powiem :) Wydaje mi się, że jest podobnej wielkości. Jednak mniejszych padów nie dostaniesz - to jest standardowy rozmiar.
W każdym razie pad od MS jest wygodniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jednak mniejszych padów nie dostaniesz - to jest standardowy rozmiar.
Hm, nie ma obecnie na PC niczego porządnego o wymiarach dualshocka? Lipa. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2013 o 21:22, Kadaj napisał:

Hm, nie ma obecnie na PC niczego porządnego o wymiarach dualshocka? Lipa. : /


Pady Xboxowe są może i trochę większe, ale bardzo dobrze leżą w dłoniach :) A ten, którego Ci poleciłem naprawdę jest fantastyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupu kierownicy. Na celowniku pojawiła się Logitech Driving Force GT. Ciekawią mnie pewne kwestie:
- jak rozwiązana jest kwestia sprzęgła z racji braku pedała?
- gdzie można ją najtaniej kupić? Bo dziwni mnie trochę że sześcioletni sprzęt najtaniej widzę za około 460 zł.
- czy są jakieś sensowne alternatywy? Dodam że myślę o graniu zarówno na PC i PS3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 21:01, Marcin08 napisał:

Noszę się z zamiarem zakupu kierownicy. Na celowniku pojawiła się Logitech Driving Force
GT. Ciekawią mnie pewne kwestie:
- jak rozwiązana jest kwestia sprzęgła z racji braku pedała?


Skrzynia jest sekwencyjna - nie ma sprzęgła ty wrzucasz wyższy/niższy bieg (a w zasadzie informujesz że chcesz to zrobić i resztą zajmuje się automat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.......

Mam Logitecha Momo, kupiłem ją kiedyś grając profesjonalnie na turniejach, polecam ci ją bez wahania, kawał dobrego sprzętu. Kierownica z przyjemnego materiału, wszystko chodzi jak trzeba mimo ładnych kilku lat na karku i przejechanych setek kilometrów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo witaj ;)
Momo w moim przypadku odpada. Przede wszystkim mam alergie na kupowanie używanego sprzętu a nową widziałem za około 500 zł co jest trochę przegięciem. Poza tym kusi mnie to 900 stopni obrotu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 23:15, Marcin08 napisał:

Ooo witaj ;)

>>> Poza tym kusi mnie to 900 stopni obrotu ;)

tak szczerze to po co w grze wyścigowej 900 stopni obrotu? No chyba, że będziesz jej używał do 18 Wheels Of Steel;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 23:31, Citkowsky napisał:

tak szczerze to po co w grze wyścigowej 900 stopni obrotu? No chyba, że będziesz jej
używał do 18 Wheels Of Steel;)


akurat przede wszystkim chodzi o ETS 2 ;) gry wyścigowe też ale w mniejszym stopniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 23:15, Marcin08 napisał:

Poza tym kusi mnie to 900 stopni obrotu ;)

Skoro tak to nie... nie ma lepszej alternatywy w tej cenie (choc i cena sporo drozsza - ja za swoja DFGT dalem jakies 360pln).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2013 o 11:12, Piotrek_K napisał:

Skoro tak to nie... nie ma lepszej alternatywy w tej cenie (choc i cena sporo drozsza
- ja za swoja DFGT dalem jakies 360pln).


A czy w chwili obecnej cena 519 zł na X-Kom nie jest zbytnio przesadzona? Bo włos na głowie mi się jeży jak widzę, że rok/ dwa lata temu kierownica była po 350-400 zł, a teraz ceny są tak absurdalne. Te 519 to najmniejsza cena dostepnego towaru, bo niby różne serwisy wyświetlają ceny niższe (wspomniane przeze mnie 460 zł) jednakże wszędzie towar jest niedostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zakupić nowego pada i mój wybór padł na dual shocka głownie ze względu na d-pad. Z tego powodu mam też kilka pytań.
1) Czym dokładnie różni się ds 2 od 3? (chodzi mi głównie o wciskanie przycisków, wrażliwość analoga, etc.)
2) Jaka jest średnia cena? Czy dla ds 3 będzie to 150zł za oem i 180 zł za pada w pudełku?
3) Czy adapter pod ds 2 można kupić gdzieś poza allegro?
4) Co zawiera w sobie wersja pudełkowa(ds3), czy jest w niej kabel, który będę mógł podpiąć do kompa(bluetooth nie wchodzi w grę)? Rozumiem, że wersja oem to sam pad i nic więcej.
5) Podróbki pada można spotkać tylko na allegro, czy w sklepach internetowych (wyświetlanych np. przez ceneo) też można się nadziać na taki bubel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 13:08, misioo napisał:

Czy istnieje jakiś program dzięki któremu da się ustawić ''martwą strefę'' wychylenia
gałki? Mam pad od X360.


Rozumiem, że jest jakiś problem :). Próbowałeś kalibrować pada w windowsowym Panelu sterowania?
Jak masz Windows XP, to sprawdź alternatywne sterowniki - XBCD, tam się da, z tego co pamiętam, ustawić martwą strefę. Jak masz Vistę lub wyżej - "podziękuj" MS za to, że sterowników nie mających certyfikatu (za który trzeba MS dać kasę) nie zainstalujesz i nie będziesz w stanie używać poza Trybem testowym Windowsa... No chyba, że się coś w tej kwestii zmieniło (szczerze wątpię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy każda gra na PC powinna współpracować z gamepadem? Albo jak sprawdzić czy będzie taka możliwość(chodzi mi np o Splinter Cell Double Agent i Wiedźmin 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować