Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2007 o 19:59, Luke Shadow napisał:


To ma być szczęście?! Argh... A jak tak chciałem pisać z angielskiego... Przecież ten jenzyk
jest łatwiejszy od polskiego, i to dużo! Poza tym języki obce w gimnazjum są na żałośnie niskim
poziomie, tym bardziej nie ma z tym kłopotów. Za to musimy zdawać matmę na maturze...

A to czasem nie ma być wprowadzone od 2010 ... bo ja coś tak pamiętam, że w radio kiedyś mówili, że rocznik 92 będzie ostatnim, który NIe piszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2007 o 20:04, Szmondrowski napisał:

I tu masz rację ja z chęcią zastąpiłbym polski testem z niemca jestem z niego naprawdę dobry,
angielski też jest prostrzy od polskiego tylko chodziło mi o to, że nie chciałbym pisać trzech
testów bo dużo kucia by było. ;)


Powiem tak: w szkole języki obce są na śmiesznym poziomie ... więc uczył bym się 1 dzień? i tyle... z polskiego zawsze miałem tak, że nawet jak się nie nauczyłem to wynik był pozytywny, lubię ten przedmiot (ostatnio przez walony przecinek nie miałem 6 z dyktanda ... ), ale zawsze miałem problemy z matmą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>tylko chodziło mi o to, że nie chciałbym pisać trzech

Dnia 04.01.2007 o 20:04, Szmondrowski napisał:

testów bo dużo kucia by było. ;)


Hmm... Przecież do tych testów to nawet chyba nie można się uczyć. Przecież są podsumowaniem trzy letniej (albo i nie :P) nauki w gimnazjum. U mnie w szkole pisaliśmy już takie egzaminy dwa razy - pod koniec pierwszej i drugiej klasy. Teraz pisaliśmy próbny i za kilka miesięcy jest ten najważniejszy. Nigdy się do tego nie uczyłem (w sumie to rzadko kiedy się uczę, najczęściej na przerwach, wtedy idzie najwydajniej :D) i teraz też raczej nie będę. A tym bardziej z językiem obcym. W końcu albo się umie szprachać po niemiecku, albo nie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole ktoś się zastanowił i my będziemy pisać dopiero 23-24 stycznia, czyli już po wystawieniu ocen i praktycznie przed samymi feriami. Ale chciałem się dowiedzieć jaki był poziom trudności egzaminu, jednak niech na to odpowie osoba "niegłupia", bo sam tępy nie jestem i chciałbym usłyszeć opinie osób o podobnym stopniu inteligencji co mój. Nie chodzi mi o wywyższenie się, ale odpowiedzi osób mających średnią (jest to ogólny punkt odniesienia) 2.0 i 5.2 będą się diametralnie różnić. Po co dodatkowo się martwić "zawyżonym" poziomem trudności :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 20:10, Luke Shadow napisał:

Hmm... Przecież do tych testów to nawet chyba nie można się uczyć. Przecież są podsumowaniem
trzy letniej (albo i nie :P) nauki w gimnazjum. U mnie w szkole pisaliśmy już takie egzaminy
dwa razy - pod koniec pierwszej i drugiej klasy. Teraz pisaliśmy próbny i za kilka miesięcy
jest ten najważniejszy. Nigdy się do tego nie uczyłem (w sumie to rzadko kiedy się uczę, najczęściej
na przerwach, wtedy idzie najwydajniej :D) i teraz też raczej nie będę. A tym bardziej z językiem
obcym. W końcu albo się umie szprachać po niemiecku, albo nie. :P

Na próbne testy wogóle się nigdy nie uczyłem i wychodziłem dosyć dobrze, ale zawsze nie zaszkodzi się pouczyć i wypaść lepiej!!! ;) Bo jak idzie o swoją przyszłość to lepiej trochę pokuć i dostać się do dobrej szkoły. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak uważać. Ja np. w gimie prawie zawsze ze wszystkich przedmiotów humanistycznych miałem 4. Za to z tych matematycznych 3. Ale na egzminie lepiej napisałem matematyczno-przyrodniczy niż humanistyczny (pewnie przez rozprawkę), chodziaż łatwy się wydawał :/

P.S.
Wszystkim, którzy pisać egzamin gimnazjalny (teraz, za rok, dwa...) rzyczę, żeby nie mieli takiego trudnego jak ja w zeszłym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:38, Mac Cry napisał:

(pewnie przez rozprawkę)


Ludzie, co wy macie do rozprawki? Wszyscy się czepiają, ale jak to mówi moja Pani od polskiego: Wszyscy się tego boją, a to jedno z najłatwiejszych - i ma racje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pisałem Egzamin próbny z przedmiotów Humanistycznych... Nie był taki trudny. Myślałem, że będzie gorzej. Mam kilka błędów (mam nadzieję, że góra 3) w zadaniach zamkniętych, no i oczywiście główny dawacz punktów - recenzja filmu na podstawie Książeczki... Nie wiem jak mi ta recka wyszła, oczywiście rozpisałem się pod względem wiedzy o poprzednich filmach reżysera czy życiorysie autora... Jednak nie wiem czy wszystko jest poprawne pod względem formy, no cóż - dowiem się niebawem :).

Jutro egzamin z matematyki - tutaj już będzie ciężej, bo to dla mnie czarna magia ;). No cóż, przypomnę sobie wzorki, i będę liczył na me szczęście... A pozatym - to tylko test próbny :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swój test probny napisałem że może bym sie dostał do marnej zawodówki a skończyłem finalnie po tescie własciwym w bardzo dobrym liceum:) No i Polski zawsze jest prostszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nic nie mam do rozprawki, nawet nie jest taka trudna. Zawsze miałem 4 z rozprawki (za dużo błędów ort, żeby mieć 5 :/). Ale na egzaminie był poryty temat. Już nie pamiętam jaki to był, ale nieźle się na nim potknołem (mało zrozumiany temat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:38, Mac Cry napisał:

Trzeba jednak uważać. Ja np. w gimie prawie zawsze ze wszystkich przedmiotów humanistycznych
miałem 4. Za to z tych matematycznych 3. Ale na egzminie lepiej napisałem matematyczno-przyrodniczy
niż humanistyczny (pewnie przez rozprawkę), chodziaż łatwy się wydawał :/


Bo na takim egzaminie liczy się bardziej umiejętność czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia, dlatego oceny nie zawsze odzwierciedlają wynik testu.

Dnia 04.01.2007 o 21:38, Mac Cry napisał:

P.S.
Wszystkim, którzy pisać egzamin gimnazjalny (teraz, za rok, dwa...) rzyczę, żeby nie mieli
takiego trudnego jak ja w zeszłym roku :)


życzę* :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę was uszczęśliwić. Jako pierwszy(nasz rocznik) będzie pisałę ten egzamin z języka obcego :P:P Teraz pytanie: Angielski czy Francuski? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Niektórzy to mają szczęście że piszą ten cholerny egzamin próbny po klasyfikacji na 1 semestr, a ja mam taką sytuacje że mam kilka dopów. z najgorszych przedmiotów czyli: Matma, Fizyka, Geografia, Biola i Egzaminik:( piszemy 18 i 19 Stycznia, więc nauczyciele powiedzieli nam że Egzamin b edzie miał wpływ na ocene na 1 semestr i jeżeli dostane z tego kapy co jest baaaaaardzo prawdobodobne to jestem udu..... Tak szczerze to pamięta ktoś może jakieś pytania:D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Pisałem przed chwilą część matematyczno-przyrodniczą i niestety muszę stwierdzić, że pytania były trudne... Jedno z zadań za 4 punkty (to akurat było łatwe) polegało na tym, żeby obliczyć cenę jednej opony przed zniżką 20%''ową i po zniżce wiedząc, że cena kompletu 4 opon po zniżce 20% i potem jeszcze 60 złotowej wynosiła 1140zł.Było też dość dużo, jak na tego rodzaju egzamin, pytań z biologii i geografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 10:56, Luke Shadow napisał:

Heh... Pisałem przed chwilą część matematyczno-przyrodniczą i niestety muszę stwierdzić, że
pytania były trudne... Jedno z zadań za 4 punkty (to akurat było łatwe) polegało na tym, żeby
obliczyć cenę jednej opony przed zniżką 20%''ową i po zniżce wiedząc, że cena kompletu 4 opon
po zniżce 20% i potem jeszcze 60 złotowej wynosiła 1140zł.Było też dość dużo, jak na tego rodzaju
egzamin, pytań z biologii i geografii.


Ja też pisałem dzisiaj, i miałem do obliczenia identyczne zadanie o.O --> Zrobiłem je (tak wiem, jest łatwe) ale na 100% gdzieś się pomyliłem ;). Take jest życie... Mam nadzieję, że na egzaminie finałowym pójdzie mi lepiej, bo teraz będę miał z matematyczno-przyrodniczego góra kilkadziesiąt punktów... :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 23:01, Black Dog napisał:

A ja mogę was uszczęśliwić. Jako pierwszy(nasz rocznik) będzie pisałę ten egzamin z języka
obcego :P:P Teraz pytanie: Angielski czy Francuski? :P:P


A który jesteś rocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem jakiś miesiąc temu. Z matmy już mówiłem wczoraj miałem 16/32, a humanistyczna jak zawsze poszła dobrze (widzisz Mac !!) miałem 41/50... chociaż liczyłem na jakieś 45 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zrobiłem je (tak

Dnia 05.01.2007 o 16:04, KrisK91 napisał:

wiem, jest łatwe) ale na 100% gdzieś się pomyliłem ;). Take jest życie... Mam nadzieję, że
na egzaminie finałowym pójdzie mi lepiej, bo teraz będę miał z matematyczno-przyrodniczego
góra kilkadziesiąt punktów... :P.


Wynik to 400zł przed obniżką, a po obniżce 20%owej - 300zł. Mam wszystkie obliczenia i odpowiedź, więc mogę się pocieszać, że mam co najmniej 4pkt. :D Część humanistyczna była dużo łatwiejsza.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilkaset tygodni czy kilka miesięcy i próbny w Kwietniu:-/. A po roku dla 3 klas. Zobaczymy jak pójdzie mi próbny. Pewne jest to, że nie chce. MATY!!!! pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować