Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Widziałem ten test, jako że moja mama pracuje w gimie. Jestem teraz na studiach i powiem wam ze taki test jest g...o wart. Za mało matmy!! Po co tyle chemi? Ja nie wiem czy ten kraj ma ksztalcic przyszlych chemików? O co tu chodzi. Teraz, gdy wprowadzono tą mature z matmy to powinni naciskac juz od gimnazjum na matme - a poziom jej na tym tescie był żenujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest; czy jeżeli napiszę się ZAPIS W BRUDNOPISIE to egzaminator musi sprawdzić brudnopis, czy też nie ma takiego obowiązku? Dzień przed egzaminem nauczycielka poinformowała mnie o takiej możliwości i z niej skorzystałem... Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o np zbyt mało miejsca na jakąś rozprawkę, wypracowanie itp i dodanie notki, że ciąg dalszy danego tekstu zapisałeś w odpowiednim miejscu w brudnopisie ?
Jeśli tak - to tak, egzaminator powinien go sprawdzić i najprawdopodobniej to zrobi [a jeśli by nie zrobił - mógł byś się od tego odwołać, to nie twoja wina, że np piszesz rozwlekle i zbrakło ci wyznaczonego miejsca, liczy się treść nie objętość literek]

Swego czasu sam skorzystałem na swoim egzaminie gimnazjalnym [byłem jednym z pierwszych roczników które dostały przywilej dosyć wątpliwy nauki w tym systemie] skorzystałem z brudnopisu do dopisania końcówki charakterystyki i zostało to uwzględnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 22:45, PJ_MW napisał:

W tym wypadku chodzi mi konkretnie o część matematyczno - przyrodniczą.


Jeżeli chodzi o część matematyczno - przyrodniczą to nie sprawdzają brudnopisu. Chyba, że jakiś dobry człowiek to zrobi ;D Ciekawi mnie ile punktów będę miał, wyniku dopiero w czerwcu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W części matematyczno-przyrodniczej miałem jedno zadanie gdzie trzeba było sporo geometrii nabazgrolić [bodajże chodziło o jakaś bryłę, niestety wiele na dziś dzień już z tego nie pamiętam], dodałem opis "Z braku miejsca zadanie rozwiązane na 1szej stronie brudnopisu" i zaliczyli mi to zadanie bo miał bym bez niego bodajże tylko 32/50 pkt a miałem 38 bodajże [w każdym razie było jakoś sporo punktowane 6 lub 8 pkt]

Nie wiem jak to dziś u was wygląda [czy dalej są pkt czy już się to na zasadzie procentów jak maturę rozlicza], ale chyba przy odpowiedniej adnotacji do zadania, powinno wszystko być zaliczane, bo znowuż, to nie twoja wina, że dali gdzieś stosunkowo mało miejsca na stosowny wykres, funkcje czy inne kreślarsko-rzeźbiarskie wygibasy tudzież astronomicznie długie równania =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas otrzymujemy punkty :). Jeżeli chodzi o moją adnotację to był to dość sporych rozmiarów tekst wzięty w kółko o treści ZAPIS W BRUDNOPISIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być uznane, bo to przecież logiczne, że nie z twojej winy może gdzieś zbraknąć miejsca, a liczyć powinien się prawidłowo rozwiązany dany punkt testu a nie to czy się gdzieś upakujesz z tekstem czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie jest najgorzej... 41 z humana, 42 z mat-przyr i 48 z anglika. Myślę, że bez problemu się dostanę tam gdzie chciałem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

39 z humanistycznego- cała kasa max. 40pkt''ów (2 osoby), 37 z matematycznego (38 jedna osoba), 48 z angielskiego (najlepiej). Ogólnie słabo w gminie, powiecie, województwie, bo mimo chyba słabych wyników mocno przewyższamy średnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam taki sam problem jak kolega PJ_MW rok temu. Otóż na części matematyczno-przyrodniczej pomylilem miejsce do zadania otwartego z brudnopisem. Napisalem potem u gory "BRUDNOPIS ! przepraszam, zadanie znajduje sie na ostatniej stronie". Bedzie uznane to zadanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W drugą stronę (zadanie na czysto zapisane w brudnopisie) zadziałałoby to spokojnie.
W tę stronę niby to zależy od egzaminatora, ale Ci nei spoglądają jakoś strasznie na takie rzeczy i powinni to uznać. Zwłaszcza jeżeli wyraźnie napisałeś, gdzie znalazło się rozwiązanie zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No napisałem dużymi literami BRUDNOPIS i dodalem : przepraszam, zadanie znajduje sie na ostatniej stronie. Mam taka nadzieje, ze mi to uznaja. Musze byc nastawiony pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować