Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Ale tak jest chyba zawsze, część humanistyczna jest łatwa nawet, mimo rozprawki, a schody zaczynają się przy przyrodniczo-matematycznej. Najgorzej, że nie wiadomo jak się na egzamin przygotować, bo całego gimnazjum nie powtórzysz. No ale zostało nam jeszcze trochę czasu do kwietnia i próbne testy też będą. Czy damy radę?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawalem w zeszlym roku i mialem 46 z pol i 41 z mat. Z pol faktycznie byl latwy, ale na matmie poleglem. zwalilem zadanie za 6 punktow (z beczka - mialem tylko 2) w 1 nie zrozumialem polecenia a w jednym skreslilem dobre i napisalem zle. Ogolnie nie macie sie co stresowac. z biol matm chemii powtorzyc sobie ogolniki (nie zaglebiac sie w szczegoly bo wam sie pomiesza) i umiec napisac rozne formy takie jak opis opowiadanie itp. a i tak pewnie bedzie rozprawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Erton również zdawałem w zeszłym roku. Beczkę zwaliłem dokumentalnie, reszta jakoś poszła. Łącznie 80pkt, ale po zsumowaniu (oceny, konkursy, itp to wyszło 160 :P. Czego się uczyć? Najlepiej powtórzyć wszytko - pole wycinka koła, objętość brył itp, prawo Kirchoffa, ogólnie wzory z fizyki. Z biologi nie ma nic ciekawego to można olać. Ale z chemii to już możecie powtórzyć wzory kwasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też pisałem rok temu- naprawdę nie ma się czego obawiać.. u mnie wystarczyły powtórki organizowane przez nauczycieli (kółka pozalekcyjne- ale nawet i na lekcjach).
Jeśli tylko w miarę uczyliście się przez te 3 lata to nie będzie problemu :)
Aha, jeszcze jedno: nie wiem czy to przypadek, ale wydaje mi się że zawsze próbny jest o wiele trudniejszy od tego prawdziwego - więc nie ma co się nim sugerować- ja np. z oficjalnego miałem 93 pkt, z próbnego o 10 mniej. Podobnie szkoła- próbny wyszedł kiepściuchno, a ten w kwietniu miał jeden z najlepszych wyników w województwie :)

Aa, która część trudniejsza- to już zależy od człowieka- wiadomo że humanista nie napisze na maxa mat-przyrodniczego (a ja na odwrót- matprzyr- 48, human- 45 pkt ;) - więc jak widać kwestia subiektywna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 20:01, Narodowiec napisał:

A co najbardziej się powtarza na mat-przyr ?(jaki dział z matmy)

Obliczenia procentowe ;), też będe pisał i osobicie boję się tylko humanistycznej części, matmatyczno-przyrodniczy to pestka_A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile mieliście punktów z próbnych, tak około? Ja miałem 41 - human; 35- mat-przyr (tak sobie, ale to są testy z poprzednich lat i to mój najlepszy wynik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... my dopiero w styczniu piszem egzaminy próbne tak to kiedys pisalismy na koniec 2klasy tak , sam nie wiem po co. Ale patrząc na to co sie działo do tej pory czyli wszelkie konkursy typu zdolny ślązak itp. gdzie jest dział humanistyczny i matematyczny bo z matmy bedzie 85-90% możliwych punktów chyba ze dadzą duzo zadan z fizyki to leze kwicze i płacze(polakom gratulujemy nauczycielek fizyki po 1roku studiów zaocznych) a zpolskiego jak to ja istny polonista jak sie za siebie wezme i postaram to z 50% moze mi sie uda wyciągnąc(tutaj gratz dla nauczycieli polskiego którzy wola sie powyzywac z uczniami <lol> niz prowadzic lekcje) :< boje sie tego z polskiego chyba ze bedzie cos prostego typu rozprawka to bedzie git , wyłoże sie tylko na ortografii i interpunkcji ale forma bedzie dobra.:D tym pozytywnym akcentem ide drzec sie na srodku miasta "DHL gdzie moja grafa" bo mi l----- nie dowiozły:<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 20:48, Solstheim napisał:

... my dopiero w styczniu piszem egzaminy próbne tak to kiedys pisalismy na koniec 2klasy tak
, sam nie wiem po co.


Ja jestem w 2 klasie gim. i u mnie cała szkoła pisze... Jakieś 2 tygodnie temu pisały 3 klasy i polowa 2, a dzis pasała reszta, czyli 1 klasy i to co zostało z 2 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja już testy pisałem w zeszłym roku i powiem wam że ten kto coś umie[czyli ja]sobie poradzi spoko ludzie nie trzeba sie martwić na zapas ja dzień przed testem zamiast sie uczyć grałem w dobrą gre i to pomogło z humanistycznego miałem 40 a matematycznego 43 w trzeciej klasie na testach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 20:20, venpl napisał:

Podobnie jak Erton również zdawałem w zeszłym roku. Beczkę zwaliłem dokumentalnie, reszta jakoś
poszła. Łącznie 80pkt, ale po zsumowaniu (oceny, konkursy, itp to wyszło 160 :P. Czego się
uczyć? Najlepiej powtórzyć wszytko - pole wycinka koła, objętość brył itp, prawo Kirchoffa,
ogólnie wzory z fizyki. Z biologi nie ma nic ciekawego to można olać. Ale z chemii to już możecie
powtórzyć wzory kwasów.


Czego, jak czego, ale twierdzenia, że w gimnazjum na fizyce rozwiązujecie zadania z obwodami elektycznymi i prądem stałym metodą Praw Kirchoffa to mi nie wmówisz. Może jeszcze metodą superpozycji? :)
Chyba, że uczycie się tylko na pamięć wzorów i definicji praw Kirchoffa, ale to wtedy już inna sprawa.
Pytam z ciekawości, bo mnie nie obejmowała reforma edukacji i to o co pytam miałem w klasie "elektrycznej" LZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 19:27, Kryszek napisał:

Ja jutro mam próbny,zobaczymy co tam będzie:P trzymajce za mnie kciuki;)

A u mnie nie wiadomo kiedy będzie. Mówili ze w styczniu ale konkretnej daty nie podali. ale nie denerwuje się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 20:48, Solstheim napisał:

... my dopiero w styczniu piszem egzaminy próbne tak to kiedys pisalismy na koniec 2klasy tak
, sam nie wiem po co. Ale patrząc na to co sie działo do tej pory czyli wszelkie konkursy typu
zdolny ślązak itp. gdzie jest dział humanistyczny i matematyczny bo z matmy bedzie 85-90%
możliwych punktów chyba ze dadzą duzo zadan z fizyki to leze kwicze i płacze


Ja ten humanistyczny historyczny uważam za prosty,bo z tych przedmiotów mi dobrze idzie,ale fizyka chemia matma geografia,biologia,to istne piekło:P Z fizyki nie umiem totalnie nic,ale mam same 4(ściąganie:P) chemii nie umiem:P matmy nie umiem:P z biolą i geografią sobie poradze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować