Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Dnia 25.04.2007 o 21:16, ppajak27 napisał:

Denerwują mnie pytania typu gdzie
narodził się Renesans???


LOL. Ja jestem w mat-chemie, a mimo to nieznajomość odpowiedzi na takie pytanie byłaby dla mnie wstydem ;] A wiesz może, kto wynalazł koło? xD

Jak tak patrzę na to, co tu piszecie, to w sumie Wam zazdroszczę, bo (wyłączając rozprawkę, chociaż akurat ja lubię tą formę wypowiedzi) egzamin mieliście łatwiejszy niż był 2 lata temu. Może sobie sprawdzę na gazeta.pl, co za banalne rzeczy tam jeszcze były ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałam, że będzie tak, iż po humanistycznym wszyscy prawie będą w siódmym niebie, a po mat.-przyr., choćby nie wiadomo jak proste były pytania, to będzie narzekanie, że niby istna masakra. Zawsze tak jest. A tak naprawdę to oba testy były bardzo proste - nie wiedzieć co to obiady czwartkowe albo gdzie narodził się renesans to moim zdaniem wstyd. Tegoroczne egzaminy wymagały p prostu myślenia, moim zdaniem trudności mogło sprawić jedynie zadanie z wałem przeciwpowodziowym (to 1sze) i pytanie o załamanie światła, bo u niektórych optyka to temat przerabiany po teście albo i nawet nieobowiązkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 12:52, YOUlia napisał:

Ja wiedziałam, że będzie tak, iż po humanistycznym wszyscy prawie będą w siódmym niebie, a
po mat.-przyr., choćby nie wiadomo jak proste były pytania, to będzie narzekanie, że niby istna
masakra. Zawsze tak jest.

Nie zawsze :P dlatego słusznie zaznaczyłaś, że PRAWIE wszyscy :) ja akurat na matematyczny nie narzekam jak na humana chociaż punkty będą niemal identyczne (na matmie wiem, że już 6 straciłam na 100%)

Dnia 26.04.2007 o 12:52, YOUlia napisał:

A tak naprawdę to oba testy były bardzo proste

Dokładnie. Jak teraz widzę błędy jakie zrobiłam to się śmieję. Cóż.. nic nie poradzę, pewnie stres mnie zjadł ;P Ja się nie przejmuję. Mam dobre oceny z egzaminu będzie ponad 80, czyli do dobrego LO się dostanę :)

>moim zdaniem trudności mogło sprawić jedynie zadanie z wałem przeciwpowodziowym

Dnia 26.04.2007 o 12:52, YOUlia napisał:

(to 1sze) i pytanie o załamanie światła, bo u niektórych optyka to temat przerabiany po teście
albo i nawet nieobowiązkowy.

To pierwsze zadanie z wałem trochę pomyliłam, ale 2 pkt powinnam dostać (za dane i metodę rozwiązywania), a zadanie z optyki to ja kiedyś sobie sama czytałam, ale odp na to pytanie była dla mnie czystym strzałem :P na szczęście trafionym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2007 o 17:00, Manieklbl napisał:

Spieszylem sie bo kolega przyszedl xD Zawsze pisze obszerne-zobacz srednia znakow 170

Aha,to mogłeś napisać później tego posta.A nie odpowiadac w jedym słowie ;P
Dobra zakończmy już ten offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 15:47, Ryan Kam napisał:

czy zadani z chemi były rzeczywisćie az tak proste , jak nam mowiał babka z chemii ?


Tak,wszystkie zadania z chemi były wręcz banalnie proste.I nie mówi tego super uczeń (średnia około 3 z chemi 2).Zrobiłem je wszystkie bez wyliczeń,w jednym się pomyliłem na banalnej głupocie.Jak dziś na chemi wzieła mnie do tablicy żebym rozwiązął zadanie które ja zrobiłem w minute bez obliczeń na tescie i kazała robić jakieś równianie to rozłożyłem ręce.Kazała coś pod x podstawiać w tym zadaniu z masą atomową-ile g wody ile g wodoru.Dajcie spokój przecież to odrazu widać jaki wynik.Po co wszędzie tą matme pchać której tak nie nawidze,można było łatwymi obliczeniami w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosh, ludzie przeczytajcie sobie choć raz dziennie komenty do egzaminu na onecie. Niezła terapia wstrząsowa :P Nic tak nie oczyszcza umysłu z wszelakiego syfu nagromadzonego po szkole jak totalne skrajności i patologie pojawiające się w tych tekstach...można nieźle poziać, ale i się porządnie wkurzyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Egzamin Gimnazjalny to jest nic - matura jest ważniejsza a ten egzamin aż tak nie zaważy na naszej przyszłości a i trudny nie był. Test poszedł nie najgorzej, myślę o okolicach 85 punktów gdzie na próbnym miałem 91 (trochę trudniejszy był ten "prawdziwy").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 22:28, Ecko09 napisał:

Nie otrzymałem odpowiedzi to jeszcze raz. Jak wam poszedł ten test?


Jak patrzę na poprzednie testy, to w tym roku był prosty. Mogłoby mi pójść lepiej, gdyby nie stres na humanistycznycm i zbyt wielka pewnośc siebie na matematycznym. Mam nadzieję, iż dostanę przynajmniej 80 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 11:26, JaN-J napisał:

Jestem z I klasy gimnazjum, a mat. -przyrodniczy, był dla mnie prościutki ( 40 -45 min)


Ciekawe jakbyś się czuł na prawdziwym egzaminie ;] Stres i takie tam :P

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 12:19, Olcia1992 napisał:

Jestem II gim. widziałam test.
Polski był OK, matma-przyr była b. prosta. Zrobiłabym wszystko (no, prawaie wszystko)
:P


Jasne jasne czytając w domu to sobie można mówić ja sie czyta na luzie i bez stresu,ja jak w domu oglądam teleturnieje to też wszystko wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 13:30, Manieklbl napisał:

> Jestem II gim. widziałam test.
> Polski był OK, matma-przyr była b. prosta. Zrobiłabym wszystko (no, prawaie wszystko)

> :P

Jasne jasne czytając w domu to sobie można mówić ja sie czyta na luzie i bez stresu,ja jak
w domu oglądam teleturnieje to też wszystko wiem...


Nom. Popieram Cię. Właśnie tez o tym mówie ;/ Ja na egzaminie w stresie mam obniżoną wydajność mózgu ;/

Pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować