Zaloguj się, aby obserwować  
Narodowiec

Egzamin Gimnazjalny (temat dla 3-cio klasistów i nie tylko)

1540 postów w tym temacie

Twoja rozprawka na pewno różni się od innych, ale z tego co mówili nasi nauczyciele nieoficjalnie, to na egzaminach należy pisać bardzo typowe, można by powiedzieć szkolne formy wypowiedzi, według schematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Najgorsze jak dla mnie to te pytania z historii, szczególnie to w którym mieliśmy udowodnić że Kościuszko, ktoś tam i Piłsudski byli patriotami. Napisałem tylko że Piłsudski kochał Polskę mimo jej wad i przywołałem chyba wiecie jaki cytat. ;)
@PJ_MW: Też Mazura zaznaczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dwóch tych bohaterów można było opisać wnioskując z tekstu, a jeżeli chodzi o Piłsudzkiego, trzeba było wykazać się własną wiedzą z dziedziny historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:06, PJ_MW napisał:

Eeee, w przypisach było wyraźnie napisane, kiedy miało miejsce powstanie kościuszkowskie...

No to spieprzyłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:06, Danio237 napisał:

> Eeee, w przypisach było wyraźnie napisane, kiedy miało miejsce powstanie kościuszkowskie...

No to spieprzyłem. :)


A co zaznaczyłeś, może akurat się udało dobrze strzelić w XVIII w. :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi najwięcej trudności sprawiły zadania otwarte(porównywanie wypowiedzi, zamiana zdania).
BTW. W pytaniu, w którym chodziło o zmiany między polskim hymnem a tekstem, co zaznaczyliście? Ja myślałem początkowo, że sześć, ale na dobrą sprawę zamienione zostały tylko trzy wyrazy, postanowiłem nie liczyć zmian jeżeli chodzi o zamianę kolejności(ten kto pisał, na pewno wie o co chodzi :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło może dla niektórych banalne pytanie, ale to pytanie z obrazkami i trzeba było wybrać który przedstawia tam jakieś gościa (już nie pamiętam jak mu było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:12, PJ_MW napisał:

Mi najwięcej trudności sprawiły zadania otwarte(porównywanie wypowiedzi, zamiana zdania).
BTW. W pytaniu, w którym chodziło o zmiany między polskim hymnem a tekstem, co zaznaczyliście?
Ja myślałem początkowo, że sześć, ale na dobrą sprawę zamienione zostały tylko trzy wyrazy,
postanowiłem nie liczyć zmian jeżeli chodzi o zamianę kolejności(ten kto pisał, na pewno
wie o co chodzi :)).


Ja zaznaczyłem 3 ;D W sumie to git, że nie było charakterystyki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejtan? No co ty... Nie dość, że wszystko było w którymś tekście, to wydawało mi się, że ten obraz powinni znać wszyscy, tym bardziej w ostatniej klasie gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 12:14, PJ_MW napisał:

Rejtan? No co ty... Nie dość, że wszystko było w którymś tekście, to wydawało mi się,
że ten obraz powinni znać wszyscy, tym bardziej w ostatniej klasie gimnazjum.

Stres robi swoje xD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować