Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2007 o 11:58, shinian napisał:

Mogłeś podać linka a nie wklejać cały tekst:P. Szkoda, że nie są wyszczególnione książki które
warto przeczytać. Z recenzji fanów wynika, że większość książek SW nadaje się wyłącznie na
makulaturę. Ostatnio czytam książkę promującą Republic Commando- Hard Conntact. Jest całkiem
niezłą. Rozbraja szczególne poczucie humoru trooperów.

Triple Zero jest jeszcze lepsze. Ja już czekam z utęsknieniem do lipca, wtedy ma wyjść True Colors ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko od których książek zacząć aby było chronologicznie O.K .Więc pytam się czy mógłby ktoś wypisać mi po kolei od których książek powinienem zacząć

Poprosił o chronologie dostał, od których trzeba zacząć dostał. Prosił o link, nieprosił, chciał spis :D

Co to ja jeszcze ...

a tak ...

DAMN Jedi ! ... and DAMN Sith !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erm... Czy przygotowywana pzrez lucasAts gra The Force Unleashed nie bedzie dostepna na PC? Bylem przed chwila na oficjalnej stronie i nie widzialem tam wzmianki o PC... Prosze! Powiedzcie, ze to moj blad! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 13:09, Wiadroman napisał:

Erm... Czy przygotowywana pzrez lucasAts gra The Force Unleashed nie bedzie dostepna na PC?
Bylem przed chwila na oficjalnej stronie i nie widzialem tam wzmianki o PC... Prosze! Powiedzcie,
ze to moj blad! :P

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glupi ten LucasArts... Zdecydowana wiekszosc ciekawych tytulow nie wychodzi an PC w sumie bez zadnego powodu. Od Jedi Academy nie wydali zadnej gry akcji godnej uwagi. Pomijam oczywiscie LEGO Star Wars z oczywistych powodow. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empire at War jest całkiem niezły. Jeżeli lubisz RTS''y to właściwie nie ma na co narzekać. No może nudne bitwy Imperium w kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 18:31, shinian napisał:

Empire at War jest całkiem niezły. Jeżeli lubisz RTS''y to właściwie nie ma na co narzekać.
No może nudne bitwy Imperium w kampanii.


No wlasnie. RTS''y. A jakas gra czystej akcji? Od Jedi Academy bylo chyba tylko Republi Commando. Byly RPG, byly strategie, byly arcade''y, ale nie dosc, ze w sladowych ilosciach, to... to po prostu nie to... :P Zobaczmy za to ile gier wyszlo na konsole. Wezmy chociazby Zemste Sithow. Wciaz pozostaje dla mnie zagadka dlaczeog nie dali tego na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 22:57, Wiadroman napisał:

No wlasnie. RTS''y. A jakas gra czystej akcji? Od Jedi Academy bylo chyba tylko Republi Commando.
Byly RPG, byly strategie, byly arcade''y, ale nie dosc, ze w sladowych ilosciach, to... to
po prostu nie to... :P Zobaczmy za to ile gier wyszlo na konsole. Wezmy chociazby Zemste Sithow.
Wciaz pozostaje dla mnie zagadka dlaczeog nie dali tego na PC...


Republic Commando jest moim zdaniem świetną grą, ale zgodzę się z tobą od JA (nie licząc RC), niebyło żadnej gry akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przypomnijmy:
Galactic Battlegrounds + Galactic Battlegrounds Clone Campaigns (tutaj jedni wieszają na niej psy a inni ja kochają, ja jej nie mam niestety by oceniać).
Battlefront i Battlefront 2. 100% sieciówki przedstawiajace bitwy z kanonu Star Wars. Gralem tylko w jedynkę i była świetna, ale trzeba grać w sieci inaczej się tego nie poczuje. Dwójka zapewne jest duzo lepsza zwłaszcza z uwagi na bitwę nad Endorem.

Rzeczywiście mało ale to nie daje przyzwolenia by o tym zapominać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 23:16, stanlee napisał:

> No wlasnie. RTS''y. A jakas gra czystej akcji? Od Jedi Academy bylo chyba tylko Republi
Commando.
> Byly RPG, byly strategie, byly arcade''y, ale nie dosc, ze w sladowych ilosciach, to...
to
> po prostu nie to... :P Zobaczmy za to ile gier wyszlo na konsole. Wezmy chociazby Zemste
Sithow.
> Wciaz pozostaje dla mnie zagadka dlaczeog nie dali tego na PC...

Republic Commando jest moim zdaniem świetną grą, ale zgodzę się z tobą od JA (nie licząc RC),
niebyło żadnej gry akcji.


Witam Zgodze się z tobą w 100% względem tych gier które napisałeś że są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 22:57, Wiadroman napisał:

Wciaz pozostaje dla mnie zagadka dlaczeog nie dali tego na PC...

To jest dość oczywiste. Kasa. nie opłaca się wykładać pieniędzy i czasu na konwersję na "blaszaki" skoro więcej zysku jest z dzieciaków i konsol (nie oszukujmy się tak jest). Poza tym "komputerowcy" zaraz będą zrzędzić, że grafika taka, sterowanie siakie, fabuła nie ta, postacie za słabe, walki za wolne etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 23:56, Graffis napisał:

To jest dość oczywiste. Kasa. nie opłaca się wykładać pieniędzy i czasu na konwersję na "blaszaki"
skoro więcej zysku jest z dzieciaków i konsol (nie oszukujmy się tak jest).


Niekoniecznie. Moze jest tak w stanach, czy w japonii, ale np. w Polsce napewno nie. Wystarczy zapytac sie w watku o KOTOR''ach ile osob gralo w nie na konsoli, a ile na PC. Moze i konsole przynosza wiecej zyskow ogolnie, ale jednak PC przynosza rowniez duze profity i mysle, ze nie warto jest je zaniedbywac.

Dnia 01.03.2007 o 23:56, Graffis napisał:

Poza tym "komputerowcy"
zaraz będą zrzędzić, że grafika taka, sterowanie siakie, fabuła nie ta, postacie za słabe,
walki za wolne etc.


Eeee... To eni ejst prawda. Np. dlaczego komputerowcy meiliby anrzekac na fabule, a konsolowcy nie? Poza tym wystarczy sie postarac i anrzekania nie bedzie. ;) Z reszta - bedzie, czy nei bedzie - wszyscy fanie Star Wars gre kupia. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 00:00, Wiadroman napisał:

Niekoniecznie. Moze jest tak w stanach, czy w japonii, ale np. w Polsce napewno nie. Wystarczy
zapytac sie w watku o KOTOR''ach ile osob gralo w nie na konsoli, a ile na PC. Moze i konsole
przynosza wiecej zyskow ogolnie, ale jednak PC przynosza rowniez duze profity i mysle, ze nie
warto jest je zaniedbywac.

No właśnie. Na świecie to konsola staje się narzędziem do gier, a nie PC. Coraz mniej ciekawych gier dla nas, coraz więcej dla padowców. PC dominuje i trzyma sie głównie dzięki mmog i tzw. "wielkim seriom". Nie zdziwię sie jednak jak Bethesda zrobi Fallouta 3 na x360 i będzie to klon Obliviona w postnuklearnym świecie.

Dnia 02.03.2007 o 00:00, Wiadroman napisał:

Eeee... To eni ejst prawda. Np. dlaczego komputerowcy meiliby anrzekac na fabule, a konsolowcy
nie? Poza tym wystarczy sie postarac i anrzekania nie bedzie. ;) Z reszta - bedzie, czy nei
bedzie - wszyscy fanie Star Wars gre kupia. :]

Jakoś tak jest, ze użytkownicy PCtów są bardziej wymagający. Wśród konsolowców znajdzie sie wielu, którzy liczą tylko na fajne efekty i wysoką adrenalinę. "Idź uratuj świat przed wielkimi i groźnymi Rudymi Brodami, które zaatakowały Ziemię. Dostaniesz wtedy order z ziemniaka i toster!" - hurra!!! A gracze z dużymi pudłami i klawierą zawsze chcą jakiś patchy, dodatków etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 00:00, Wiadroman napisał:

Eeee... To eni ejst prawda. Np. dlaczego komputerowcy meiliby anrzekac na fabule, a konsolowcy nie?


Bo konsolowcy są be? ;P

Dnia 02.03.2007 o 00:00, Wiadroman napisał:

Poza tym wystarczy sie postarac i anrzekania nie bedzie. ;) Z reszta - bedzie, czy nei
bedzie - wszyscy fanie Star Wars gre kupia. :]


No właśnie nie do końca. Jest dużo "fanów" SW, którzy ściągną grę nie ze sklepowej półki. Część, tak jak ja, kupi grę w kilka lat po premierze. Ale fakt faktem, komputerowcy więcej wymagają od gier niż konsolowcy :P.

BTW to co na przykład mnie odstrasza od kupowania gier SW zaraz po premierze to jest LEM... No jak nie odpowiedzieli mi na ŻADEN mejl z kilku, jakie wysłałem, no to sorry... Wydanie jest gorzej niż słabe - cienki box DVD, instrukcje do d*, i płyty wciśnięte tak, jak się tylko da wcisnąć w takie małe pudełko... No i oczywiście ceny z kosmosu :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 00:11, Graffis napisał:

Jakoś tak jest, ze użytkownicy PCtów są bardziej wymagający.

O Final Fantasy słyszał ?? O zalatującym konsolą Beyond Good and Evil słyszał ?? O Devil May Cry o dość dużym poziomie i intensyfikacji walki słyszał ??
Bez obrazy, ale jak ja się patrzę na to w co grają PCtowcy to dochodzę do wniosku że to jednak konsolowcy chcą rzeczy bardziej ambitnych. Popatrzmy na większość strzelanin, które wychodzą, przecież one również mają niepełnosprytne fabuły.
Konsola ma tą przewagę nad PCtem że nie ma potrzeby jej upgradować żeby móc grać w nowości. Patche również niezbyt są potrzebne bo gierka zazwyczaj chodzi bezproblemowo (jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Poza tym jakby nie patrzeć pad to niezwykle poręczne narzędzie do grania.
Jakby nie patrzeć PC ma również przewagę w pewnych konkretnych dziedzinach jak Strategie czy Strzelanki właśnie bo mycha i klawa dużo lepiej się sprawdzają w tym niż pad.
<czeka aż mu Moderator zasadzi kopa za offtopowanie O!>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 00:20, Hubi Koshi napisał:

> Jakoś tak jest, ze użytkownicy PCtów są bardziej wymagający.
O Final Fantasy słyszał ?? O zalatującym konsolą Beyond Good and Evil słyszał ?? O Devil May
Cry o dość dużym poziomie i intensyfikacji walki słyszał ??

Bah, jak miał nie słyszeć. Słyszał, grał i bardzo ceni.

Dnia 02.03.2007 o 00:20, Hubi Koshi napisał:

Bez obrazy, ale jak ja się patrzę na to w co grają PCtowcy to dochodzę do wniosku że to jednak
konsolowcy chcą rzeczy bardziej ambitnych. Popatrzmy na większość strzelanin, które wychodzą,
przecież one również mają niepełnosprytne fabuły.

Zgoda. Im więcej czasu mija tym większy odsetek takich gier na PC. Ale na konsolach wcale nie wygląda to o wiele lepiej. Nikomu niemal nie chce sie robić ambitnych gier, tym bardziej na PC który się mniej producentom opłaca. Z wymienionych przez nas obu powodów, coraz więcej jest fajnych gier, które są "console-exclussive". Jednocześnie lawinowo rośnie fala produkcji ... nadających sie do KaszankaZone w CDA :/

Co do samego Force Unleashed o to petycja do podpisania, by gra trafiła na blaszaki. No skoro pójdzie na PS2, to jakim cudem na dobrym PC nie będzie hulać?
http://www.petitiononline.com/g5d4iu5f/petition.html

@ Vidmol
Zobaczymy jak im to wyjdzie. Najpierw jeszcze będzie serial 3D Clone Wars. Wszystko między 3, a 4 epizodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 01:10, Graffis napisał:

@ Vidmol
Zobaczymy jak im to wyjdzie. Najpierw jeszcze będzie serial 3D Clone Wars. Wszystko między
3, a 4 epizodem.



Tak, wiem, ale jakoś nie lubię animacji.
A gdzie oni chcą wcisnąć ten serial ? Cała chronologia jest napięta. No chyba że miedzy RotS a Nową Nadzieją.
Albo zrobią nowych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 01:28, Vidmol napisał:

A gdzie oni chcą wcisnąć ten serial ? Cała chronologia jest napięta. No chyba że miedzy RotS
a Nową Nadzieją.

Dokładnie.

Dnia 02.03.2007 o 01:28, Vidmol napisał:

Albo zrobią nowych bohaterów.

Nie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować