Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

No ciekawostka... kilka dni bez netu i już jestem zupełnie pogubiony.
A z KotORem III to uwierzę jak zobaczę, a na razie szczerze i bardzo mocno w to wątpię. LA ma cechę olewać oczekiwania graczy i jakiekolwiek ambitne projekty, trzymając sie raczej tego co może przynieść więcej kasy. A KotOR II mimo, że się dobrze sprzedawał to po pierwsze nie ma właściwego zakończenia, a do tego nie sprzedawał się ''wystarczająco'' dobrze. Moim zdaniem decydującą kwestią okazało sie za dużo literek do złożenia w słowa, za dużo słów do złożenia w zdania, za dużo zdań do czytania z ekranu. Życie jest o tyle łatwiejsze, gdy wystarczy podziwiać cyferki obrażeń nad głową przeciwnika :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 22:19, Graffis napisał:

No ciekawostka... kilka dni bez netu i już jestem zupełnie pogubiony.
A z KotORem III to uwierzę jak zobaczę, a na razie szczerze i bardzo mocno w to wątpię. LA
ma cechę olewać oczekiwania graczy i jakiekolwiek ambitne projekty, trzymając sie raczej tego
co może przynieść więcej kasy. A KotOR II mimo, że się dobrze sprzedawał to po pierwsze nie
ma właściwego zakończenia, a do tego nie sprzedawał się ''wystarczająco'' dobrze. Moim zdaniem
decydującą kwestią okazało sie za dużo literek do złożenia w słowa, za dużo słów do złożenia
w zdania, za dużo zdań do czytania z ekranu. Życie jest o tyle łatwiejsze, gdy wystarczy podziwiać
cyferki obrażeń nad głową przeciwnika :/

Polityka LA jest naprawdę dziwna. Odnośnie jednak KotORa LA potwierdziło, że nie zarzuci marki i że będzie rozwijana(zrobili to na początku tego, czy końcu zeszłego roku). Tak samo jak z Battlefrontem ,a jak wiadomo 3 jest w produkcji i na pewno ukaże się na X360(M$ wykupił już na to prawa, czy co tam się wykupuje) i nie mam tu na myśli Rouge Squadron na PSP. Jeśli wierzyć powiedzeniom, to w każdej plotce jest ziarno prawdy, a plotek na temat KotOR3 jest mnóstwo(także tych wspominających o MMO, ale tego się osobiście bym obawiał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 22:51, ReVanMg napisał:

Odnośnie jednak KotORa LA potwierdziło, że nie zarzuci marki i że będzie rozwijana(zrobili to na początku tego,
czy końcu zeszłego roku).

No i gra figurkowa idealnie się wpasowuje w ten ''rozwój''. Na tym właśnie polega polityka LA - rzucić ludziom ochłap, gdy spodziewają się porządnej sztuki mięsa, a my i tak będziemy się o niego zabijali i marnowali kasę :/
A gry online nie będzie z pewnością. Po pierwsze KotOR''a nie da sie na MMO przerobić ze względu na założenia mechaniki i konstrukcji fabularnej, po drugie byłaby to niepotrzebna konkurencja dla Galaxies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 10:43, Graffis napisał:

> Odnośnie jednak KotORa LA potwierdziło, że nie zarzuci marki i że będzie rozwijana(zrobili
to na początku tego,
> czy końcu zeszłego roku).
No i gra figurkowa idealnie się wpasowuje w ten ''rozwój''. Na tym właśnie polega polityka
LA - rzucić ludziom ochłap, gdy spodziewają się porządnej sztuki mięsa, a my i tak będziemy
się o niego zabijali i marnowali kasę :/

Lucasarts nie ma nic wspólnego z działaniami Wizardów.Oni wypowiadali się na temat gier hmm wirtualnych:)

Dnia 07.09.2007 o 10:43, Graffis napisał:

A gry online nie będzie z pewnością. Po pierwsze KotOR''a nie da sie na MMO przerobić ze względu
na założenia mechaniki i konstrukcji fabularnej, po drugie byłaby to niepotrzebna konkurencja
dla Galaxies.

Założenia mechaniki to nie problem. Założenia fabularne tak, daltego bym ubolewał jakby spłycili KotORa na potrzebę MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 14:59, ReVanMg napisał:

Lucasarts nie ma nic wspólnego z działaniami Wizardów.Oni wypowiadali się na temat gier hmm
wirtualnych:)

Każdy /projekt WotC dotyczący Star Wars musi dostać ''pieczątkę aprobaty'' od LA. Umowa między dwiema firmami jest niekorzystna dla ''magików'' w wielu punktach (choćby słynne już dwa sloty na trzy linie produkcyjne).

Dnia 07.09.2007 o 14:59, ReVanMg napisał:

Założenia mechaniki to nie problem. Założenia fabularne tak, daltego bym ubolewał jakby spłycili
KotORa na potrzebę MMO.

Problem z mechaniką jest ogromny. KotOR to historia jednego super wyjątkowego bohatera - MMO nikogo nie wyróżnia, więc ten sposób prowadzenia i przedstawienia gry odpada. Wraz z nim odpada cały KotOR MMO. Jak dla mnie bezsensowne bajanie ludzi szukających nadziei na cokolwiek związanego z KotORem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 18:13, Graffis napisał:

> Lucasarts nie ma nic wspólnego z działaniami Wizardów.Oni wypowiadali się na temat gier
hmm
> wirtualnych:)
Każdy /projekt WotC dotyczący Star Wars musi dostać ''pieczątkę aprobaty'' od LA. Umowa między
dwiema firmami jest niekorzystna dla ''magików'' w wielu punktach (choćby słynne już dwa sloty
na trzy linie produkcyjne).

Hmm chodzi ci o Lucasfilm, czy Lucasarts, bo ten pierwszy trzyma licencję, ten drugi do niego należy. Chyba, że coś pomieszałem, ale to Lucasfilm aprobuje.

Dnia 07.09.2007 o 18:13, Graffis napisał:

> Założenia mechaniki to nie problem. Założenia fabularne tak, daltego bym ubolewał jakby
spłycili
> KotORa na potrzebę MMO.
Problem z mechaniką jest ogromny. KotOR to historia jednego super wyjątkowego bohatera - MMO
nikogo nie wyróżnia, więc ten sposób prowadzenia i przedstawienia gry odpada. Wraz z nim odpada
cały KotOR MMO. Jak dla mnie bezsensowne bajanie ludzi szukających nadziei na cokolwiek związanego
z KotORem.

Mechanika dla mnie, to atrybuty i wszystkie inne cyferki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 19:47, ReVanMg napisał:

Hmm chodzi ci o Lucasfilm, czy Lucasarts, bo ten pierwszy trzyma licencję, ten drugi do niego
należy. Chyba, że coś pomieszałem, ale to Lucasfilm aprobuje.

Nie ma znaczenia, czy LF, czy LA - dla nas to i tak nic dobrego nie wróży.

Dnia 07.09.2007 o 19:47, ReVanMg napisał:

Mechanika dla mnie, to atrybuty i wszystkie inne cyferki.:)

Ech to za płytko by było. Oczywiście, że to jest mechanika rozgrywki, ale nie tylko to składa się na grę, jako taką. Ja nie widzę sposobu na przeniesienie KotORa do MMO. Wszystko co by z tego wyszło to expansion pack do Galaxies dodający tamta epokę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 20:10, Graffis napisał:

> Hmm chodzi ci o Lucasfilm, czy Lucasarts, bo ten pierwszy trzyma licencję, ten drugi do
niego
> należy. Chyba, że coś pomieszałem, ale to Lucasfilm aprobuje.
Nie ma znaczenia, czy LF, czy LA - dla nas to i tak nic dobrego nie wróży.

Niekoniecznie, w sumie gdyby nie LF nie było by SW, a gdyby nie LA nie było by KotORa:P

Dnia 07.09.2007 o 20:10, Graffis napisał:

> Mechanika dla mnie, to atrybuty i wszystkie inne cyferki.:)
Ech to za płytko by było. Oczywiście, że to jest mechanika rozgrywki, ale nie tylko to składa
się na grę, jako taką. Ja nie widzę sposobu na przeniesienie KotORa do MMO. Wszystko co by
z tego wyszło to expansion pack do Galaxies dodający tamta epokę i tyle.

Zgadzam się z powyższym jak najbardziej, dlatego pisałem, że mam obawy co do nazwijmy tu delikatnie, nieuczciwego wykorzystania nazwy marki i zrobienia z niej MMO, niech sobie robią nowe MMO ale niech nazwą je Galaxies 2, a nie KotOR. Tylko poprostu tak mam z natury, że czasami(a nawet często) łapie za słówka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrrr...!!!
Dali by na Allegro tylko możliwość dawania "Kup Teraz".
Licytowałem Trylogię Thrawna i Wektor pierwszyw ostatnich minutach, ale było tyle ludzi, ze po minucie zostałem przebity, a już nie zdążyłem (mimo błyskawicznej reakcji) przelicytowac ponownie. Wygrałem tylko... Ostatni Rozkaz :/
Chciałem jeszcze licytowac Widmo Przeszłości, cena 15 minut przed zakończeniem aukcji - 31. Potem jak się rzucili to ponad 45 było...
Więc podziękowałem. I teraz jestem, że tak powiem, w... Gdzieś...
Trudno - trzeba będzie dalej wypatrywać okazji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam odwiedzić salony multimedialne - przynajmniej w Warszawie w tych sklepach jest na prawdę spory wybór książek z SW. W porównaniu do innych sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2007 o 18:13, Graffis napisał:

Problem z mechaniką jest ogromny. KotOR to historia jednego super wyjątkowego bohatera - MMO
nikogo nie wyróżnia, więc ten sposób prowadzenia i przedstawienia gry odpada. Wraz z nim odpada
cały KotOR MMO. Jak dla mnie bezsensowne bajanie ludzi szukających nadziei na cokolwiek związanego
z KotORem.

Do tego dochodzi problem, że świat Gwiezdnych Wojen rozciąga się na różne epoki i tysiące lat, masz rację KotOR to tylko wycinek z całej historii galaktyki... Zresztą z LA nigdy nic nie wiadomo, kto wie co oni tam kombinują tak naprawde... No i pewnie serwery byłyby płatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 13:36, Nat-Sem napisał:

Zresztą z LA nigdy nic nie wiadomo, kto wie co oni tam kombinują tak naprawde...

No i to jest tak naprawdę problem nie zaleta. Bo jak już coś wykombinują to jest radość, bo zapowiada sie świetnie. a potem wychodzi jak zawsze - KotOR jest wspaniały, ale LA musiało się wepchnąć w całą z nim związaną historię i namieszać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 13:39, Graffis napisał:

> Zresztą z LA nigdy nic nie wiadomo, kto wie co oni tam kombinują tak naprawde...
No i to jest tak naprawdę problem nie zaleta. Bo jak już coś wykombinują to jest radość, bo
zapowiada sie świetnie. a potem wychodzi jak zawsze - KotOR jest wspaniały, ale LA musiało
się wepchnąć w całą z nim związaną historię i namieszać :/


Jak dla mnie KotOR I to poprostu gotowy scenariusz do filmu... To by było coś wspaniałego... A w przeważającej części tytułów LA niestety bardziej kieruje się względami finansowymi niż dbałością o swoich wiernych fanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 13:56, Oskar24 napisał:

ale było tyle ludzi, ze po minucie zostałem przebity, a już nie zdążyłem (mimo błyskawicznej reakcji) przelicytowac ponownie.

Nigdy nie wygrasz z automatem na serwerze. Dlatego używa się automatycznego licytowania jak naprawdę chce się aukcję wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 13:47, Nat-Sem napisał:

Jak dla mnie KotOR I to poprostu gotowy scenariusz do filmu... To by było coś wspaniałego...


Zgadza się, ale trzeba pamiętać, że dwójka pod względem fabularnym wcale nie była gorsza - tylko moroczniejsza, ale to akurat wyszło grze na dobre. Przydałby się film albo dwa^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 15:38, kamceg napisał:

> Jak dla mnie KotOR I to poprostu gotowy scenariusz do filmu... To by było coś wspaniałego...


Zgadza się, ale trzeba pamiętać, że dwójka pod względem fabularnym wcale nie była gorsza -
tylko moroczniejsza, ale to akurat wyszło grze na dobre. Przydałby się film albo dwa^^


Szkoda tylko że z drugiej części powycinali wątki i lokacje... Czasami jak wracam jeszcze do KotORa II to strasznie mnie to irytuje za każdym razem... Wspomagam się co prawda modami w postaci jakiś nowych, stworzonych przez fanów, lokacji, ale to nie to samo;/ Jednak dla mnie lepsza mimo wszystko jest część druga, właśnie za jej mroczność, no i całą intrygę Kreii... postać Darth Siona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2007 o 17:52, Nat-Sem napisał:

Szkoda tylko że z drugiej części powycinali wątki i lokacje... Czasami jak wracam jeszcze do
KotORa II to strasznie mnie to irytuje za każdym razem... Wspomagam się co prawda modami w
postaci jakiś nowych, stworzonych przez fanów, lokacji, ale to nie to samo;/ Jednak dla mnie
lepsza mimo wszystko jest część druga, właśnie za jej mroczność, no i całą intrygę Kreii...
postać Darth Siona...



Ja uważam, że jedynka jest lepsza, lokacje, postacie, klimat, grafika, muzyka, po prostu wszystko!!
KotOR 2 tez to wszystko miał, lecz nie wciagnał mnie tak jak poprzednik. A zakończenie juz wogóle spartoczyli, po pokonaniu Kreii gra nagle sie kończy, bez jakiegos zakończenia, tak jakby koniec został nagle wycięty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytani czy kiedys Mrocznym Lordem Sithow była kobieta(wiem ze troche to nie stylistycze ale co tam) bo jakos skojarzyc sobie nic nie moge zeby cos takiego bylo, tylko nie odsylajcie mnie do kotora gdzie takie cos moglem zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować