Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2007 o 17:56, Długi18 napisał:

Ja uważam, że jedynka jest lepsza, lokacje, postacie, klimat, grafika, muzyka, po prostu wszystko!!
KotOR 2 tez to wszystko miał, lecz nie wciagnał mnie tak jak poprzednik. A zakończenie juz
wogóle spartoczyli, po pokonaniu Kreii gra nagle sie kończy, bez jakiegos zakończenia, tak
jakby koniec został nagle wycięty....


Zacznijmy od tego, że dwójka nie jedno zakończenie miała^^ Przecież jeżeli zabiajliśmy Kreię to my sami zostawaliśmy ostatnim Lordem Sith... Więc nie mów, że nie ma zakończenia, bo jest ono nie jedno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą w części drugiej fabuła inaczej była ukształtowana... ostatecznym celem Kreii było przecież zniszczenie wogóle mocy i tym samym zarówno Jedi jak i Sith... W części pierwszej była moim zdaniem typowo ukształtowana fabuła, tzn. Mistrz chce zemścić się na swoim uczniu... A o zniszczeniu mocy do tej pory wogóle nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 18:32, kamceg napisał:

> Ja uważam, że jedynka jest lepsza, lokacje, postacie, klimat, grafika, muzyka, po prostu
wszystko!!
> KotOR 2 tez to wszystko miał, lecz nie wciagnał mnie tak jak poprzednik. A zakończenie
juz
> wogóle spartoczyli, po pokonaniu Kreii gra nagle sie kończy, bez jakiegos zakończenia,
tak
> jakby koniec został nagle wycięty....

Zacznijmy od tego, że dwójka nie jedno zakończenie miała^^ Przecież jeżeli zabiajliśmy Kreię
to my sami zostawaliśmy ostatnim Lordem Sith... Więc nie mów, że nie ma zakończenia, bo jest
ono nie jedno;)


Ja nie mówie, ze nie ma zakonczenia, chodzi mi o to, że według mnie jest ono za szybko.....tak jakby coś zostało wyciete i na to miejsce pojawia sie zakonczenie. Nie miałeś niedosytu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 18:16, Mateusz9214 napisał:

a ja mam pytani czy kiedys Mrocznym Lordem Sithow była kobieta(wiem ze troche to nie stylistycze
ale co tam) bo jakos skojarzyc sobie nic nie moge zeby cos takiego bylo, tylko nie odsylajcie
mnie do kotora gdzie takie cos moglem zrobic

Tak, polecam Darth Bane: Path of Destruction i nadchodzące The Rule of Two. Do tego Lumyia z NEJ/Legacy of the Force.(szczerze mówiąc dużo było Sithów kobiet za OLD Republic, w komiksie Legacy także jedną conajmniej się uświadczy, kwestia tego tytułu, bo nie każda go miała)

Odnośnie do KotORa 2 zakończenie było pocięte/wycięte z braku czasu. http://www.team-gizka.org to natomiast link do strony ekipy zajmującej się przywróceniem większości wyciętych rzeczy, które są w plikach gry. A jest tego zapewniam nie mało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2007 o 19:17, ReVanMg napisał:


Odnośnie do KotORa 2 zakończenie było pocięte/wycięte z braku czasu. http://www.team-gizka.org
to natomiast link do strony ekipy zajmującej się przywróceniem większości wyciętych rzeczy,
które są w plikach gry. A jest tego zapewniam nie mało:)



możesz powiedziec cos więcej na temat tych wycietych scen??
jak można je dodać do gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 18:53, Długi18 napisał:

Ja nie mówie, ze nie ma zakonczenia, chodzi mi o to, że według mnie jest ono za szybko.....tak
jakby coś zostało wyciete i na to miejsce pojawia sie zakonczenie. Nie miałeś niedosytu??


Wiesz, niedosyt można mieć po każdej grze, która się nam podoba;) Jak dla mnie zakończenie było idealną bramką do kontynuacji...której niestety póki co nie uświadczymy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile ja bym dał za Star Wars : Knights of the Old Republic 3 ;) ale jak sam powiedziałeś, raczej szybko jej nie zobaczymy, a szkoda...pozostaje czekać na Wiedźmina i dodatek do nwn2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2007 o 23:55, Długi18 napisał:


>
> Odnośnie do KotORa 2 zakończenie było pocięte/wycięte z braku czasu. http://www.team-gizka.org

> to natomiast link do strony ekipy zajmującej się przywróceniem większości wyciętych rzeczy,

> które są w plikach gry. A jest tego zapewniam nie mało:)


możesz powiedziec cos więcej na temat tych wycietych scen??
jak można je dodać do gry??

O wyciętych fragmentach można poczytać na Wookipedii, na podanej stronie jest lista przywracanych rzeczy. Tam także można zobaczyć filmiki dokumentujące postępy prac w postaci scen z gry(na youtube chyba też się znajdą) niektóre filmiki wycięte z gry można także zobaczyć na youtubie już gotowe(jak naprzykład konfrontacja Nihilusa z Sionem)Aby je przywrócić do gry trzeba mieć jakieś pojęcie o programowaniu, na co ja jestem zbyt zielony, więc nie pomogę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Jedi Outcast:
Jestem (za chwilę wyjdę na nooba i leszcza ale cóż) w misji pierwszej i mam takie duże pomieszczenie z panelem po środku i dwoma kładkami na końcu tych mostów są takie małe pomieszczenia z że tak to nazwę "miejscem dla Vipów gdzie stoi jakiś tam oficer wieżyczka pod sufitem i kamera, a i zamnkięte drzwi. Pytanie jak je otworzyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znajdzie się tutaj osoba, która czytała już "Darth Bane: Droga Zagłady"... Powiedzcie jak sie czytało i jakie macie odczucia?? Zastanawiam się nad zakupem tej pozycji... Czytałem recenzje na Bastionie oraz innych stronkach Starwarsowych i opinie są różne... Zarówno pozytywne i negatywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 11:22, Nat-Sem napisał:

Na pewno znajdzie się tutaj osoba, która czytała już "Darth Bane: Droga Zagłady"... Powiedzcie
jak sie czytało i jakie macie odczucia?? Zastanawiam się nad zakupem tej pozycji... Czytałem
recenzje na Bastionie oraz innych stronkach Starwarsowych i opinie są różne... Zarówno pozytywne
i negatywne...


Oczywiście, że są. Na przykład ja. Co do opinii - wystarczy zobaczyć na poprzednią stronę, albo dwie (zależy jak kto ma ustawione) ;)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1614&pid=1264 - proszę ;]
Oto moja recenzja (jest ich kilka, ta na samym końcu) z początku września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 11:22, Nat-Sem napisał:

Na pewno znajdzie się tutaj osoba, która czytała już "Darth Bane: Droga Zagłady"... Powiedzcie
jak sie czytało i jakie macie odczucia?? Zastanawiam się nad zakupem tej pozycji... Czytałem
recenzje na Bastionie oraz innych stronkach Starwarsowych i opinie są różne... Zarówno pozytywne
i negatywne...


I tu masz racje :) co opinia to inne zdanie :) Ksiazka jest dobrym, ale tylko dobrym uzupelnieniem komiksow Jedi vs Sith, dla innych wywraca to do gory nogami :) Jak dla mnie, czytalo sie dobrze, lekko, podobalo mi sie pokazanie podazania droga Ciemnej Strony, chociaz czasami jest to jakies takie hmmm... łatwe? Miejscami infantylne, szczegolnie jesli chodzi o kontakty Bane''a z przedstawicielka płci pieknej - zupelnie niepotrzebne, bo Sith to bad madafaka, samotnik, złosliwy zoltooki skrzat itp :P Dlatego "romans" wypada dosc slabo. Walki bardzo ladnie, fabula jest OK - nie porywa, ale tez nie pozwala sie smiac. Wieeeeeeeeelkim mega mega plusem dla mnie bylo pojawienie sie Revana i jego nauk :) Jesli grales w Kotor wiesz o czym mowie :) Jednym slowem: warto, kilkoma slowami: ale nie spodziewaj sie trylogii na miare Thrawna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2007 o 14:39, Oskar24 napisał:

Oczywiście, że są. Na przykład ja. Co do opinii - wystarczy zobaczyć na poprzednią stronę,
albo dwie (zależy jak kto ma ustawione) ;)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1614&pid=1264 - proszę ;]
Oto moja recenzja (jest ich kilka, ta na samym końcu) z początku września.


Jeżeli chodzi o Twoją recenzję, to widzę, że wypowiadasz się z dużym entuzjazmem o tej książce... Niewątpliwie książka jest przesiąknięta Ciemną Stroną Mocy i to jest pewnie duży plus... Ale czytałem też, że autor z dużą swobodą pisze i rozwija wątki... bo przecież nie ma jakiś ustalonych kanonów jeżeli chodzi o ten okres historii Republiki... Zresztą słyszalem też opinie, że autor dośc pobieżnie potraktował sytuację polityczną w galaktyce, a poza tym są sprzeczności z komiksami w niektórych kwestiach...
Niemniej raczej skuszę się na zakup tej pozycji... bo przecież każdy ma swoje zdanie, jednym się może podobac bardziej, innym mniej... Dzięki za opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A proszę Cię bardzo:) Książek z SW mam niecałe 40 więc jakiś punkt odniesienia mam^^
Jak dla mnie najlepsze książki z SW to:
- Komandosi Republiki II: Potrójne Zero
- Darth Bane: Droga Zagłady
- Labirynt Zła
- Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera
- Yoda: Morczne Spotkanie

Oczywiście inne książki też mi się podobają i prawdopodobnie mogłem jakiejś bardzo dobrej nie wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:04, kamceg napisał:

A proszę Cię bardzo:) Książek z SW mam niecałe 40 więc jakiś punkt odniesienia mam^^
Jak dla mnie najlepsze książki z SW to:
- Komandosi Republiki II: Potrójne Zero
- Darth Bane: Droga Zagłady
- Labirynt Zła
- Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera
- Yoda: Morczne Spotkanie

Oczywiście inne książki też mi się podobają i prawdopodobnie mogłem jakiejś bardzo dobrej nie
wymienić.


To są pojedyncze książki, czy wybrałes najlepsze z jakiejs sagi/części/ księgi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są pojedyncze książki:) Jednak jest pewno ale...
Potrójne Zero to druga część Komandosów Republiki
Labirynt Zła i Yodę można zaliczyć do cyklu: Wojny Klonów, jednak znajomość innych części nie jest wymagana - wystarczą filmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 19:36, Nat-Sem napisał:

Jeżeli chodzi o Twoją recenzję, to widzę, że wypowiadasz się z dużym entuzjazmem o tej książce...
Niewątpliwie książka jest przesiąknięta Ciemną Stroną Mocy i to jest pewnie duży plus... Ale
czytałem też, że autor z dużą swobodą pisze i rozwija wątki... bo przecież nie ma jakiś ustalonych
kanonów jeżeli chodzi o ten okres historii Republiki... Zresztą słyszalem też opinie, że autor
dośc pobieżnie potraktował sytuację polityczną w galaktyce, a poza tym są sprzeczności z komiksami
w niektórych kwestiach...
Niemniej raczej skuszę się na zakup tej pozycji... bo przecież każdy ma swoje zdanie, jednym
się może podobac bardziej, innym mniej... Dzięki za opinię.


Chłopie! Bierz w ciemno! ;]
Nie ma zbyt wiele polityki, lecz... jest bombowo wręcz. Cała książka opiera się Banie, jego historii. Nie ma tu bohaterów (są, lecz drugoplanowi) pozytywnych, są źli, okropni. Wszystko tu wiąże się z mordem, kultem Ciemnej Strony.
Szczerze, to mało mnie obchodzi zgodność z komiksem - bo mam komiksy gdzieś ;D Ważne, że książka jest znakomita...

Długi18:
Proszę bardzo - ja książek mam niecałe 30 ;D
A najlepsze:
- Labirynt Zła (naprawdę to jest obowiązek)
- Darth Bane: Droga Zagłady
- Maska Kłamstw (jeśli oczekujesz dużo walk, nie czytaj. Jednak dla mnie jst to książka genialna...)
- Zemsta Sithów
- Punkt Przełomu
- Komandosi Republiki - Bezpośredni Kontakt

Właśnie zaczynam czytać Trylogię Thrawna, więc mam nadzieje, że kult jakim otaczane są te książki naprawdę jest zasłużony...
Wczoraj przyszedł mi Dziedzic Imperium wygrany na Allegro ;]
No i nie czytałem kontynuacji Komandosów Republiki (Potrójne Zero) - jednak wierzę kamcegowi, że to książka godna pierwszej części.

kamceg:
Cooo?
Yoda: Mroczne Spotkanie?
IMO książka żałosna i nudna. Usnąłem przy niej kilka razy (poważnie).
Czarny Lord - fakt, książka bardzo dobra, ale troszkę jej brakuje do ideału.
I ciesze się, że również podzielasz mój zachwyt nad Drogą Zagłady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:23, Oskar24 napisał:

kamceg:
Cooo?
Yoda: Mroczne Spotkanie?
IMO książka żałosna i nudna. Usnąłem przy niej kilka razy (poważnie).
Czarny Lord - fakt, książka bardzo dobra, ale troszkę jej brakuje do ideału.
I ciesze się, że również podzielasz mój zachwyt nad Drogą Zagłady ;)


MI się tam Yoda podobał:P
A co do Potrójnego Zera to jest ono lepsze niż bezpośredni kontakt - Kal^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować