Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 17:43, Fumiko napisał:

No shit Sherlock? :P A tak serio to owszem, bywa. No trudno, taki widać jej urok :D


Captain Obvious przybywa na ratunek!
Trudno się mówi. A Ty lepiej oceń czy dobrze zrobiłem, że posłałem ten mój pomysł do piachu, czy to nie jest taki mind fuck, że when you see it, you''ll shit bricks czy coś w tym stylu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:52, Master Miroy napisał:

Wyszedł pierwszy numer magazynu Star wars komiks http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?nr=9482


Chętnie sięgnę po niego jak natrafię na niego w jakimś kiosku (o ile się tam pojawi!). Poinformuję też brata ciotecznego, bo on lubi kupować komiksy Star Wars, z tego co pamiętam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 22:56, Skywalker560 napisał:

Jak najbardziej. Każdy (no, prawie... nie mam jeszcze "Mrocznego Widma" i "Ataku Klonów")
film z Sagi mam oddzielnie, najbardziej jestem zadowolony z wydania "Zemsty Sithów".
Natomiast kiedyś polowałem na zbiorcze wydanie Starej Trylogii, ale nie mogłem nigdzie
znaleźć.

A gdzie kupiłeś?

Dnia 15.09.2008 o 22:56, Skywalker560 napisał:

> I gdzie można kupić jakąś książkę z uniwersum Star Wars?

Merlin.pl, empik.com, itd. W sumie w tym się nie orientuję, bo ze Star Wars mam tylko
jedną książkę, a jak szukałem jakichś na wymienionych stronach, to większość była niedostępna.

Acha, to poszukam. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 19:34, Kalejdoskop86 napisał:

A gdzie kupiłeś?


Nie kupowałem. Dostałem na Gwiazdkę i na 18-stkę ;D. Ale obstawiam Media Markt.

Dnia 16.09.2008 o 19:34, Kalejdoskop86 napisał:

Acha, to poszukam. :>


Oferta nie jest przebogata, ale też znajdziesz coś fajnego. Tylko nie nastawiaj się na Trylogię Thrawna, ta jest niedostępna, a to chyba najlepsze książki SW, jakie do tej pory powstały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 20:12, Skywalker560 napisał:

Nie kupowałem. Dostałem na Gwiazdkę i na 18-stkę ;D. Ale obstawiam Media Markt.

;)
W każdym razie dzięki za radę.

Dnia 16.09.2008 o 20:12, Skywalker560 napisał:

Oferta nie jest przebogata, ale też znajdziesz coś fajnego. Tylko nie nastawiaj się na
Trylogię Thrawna, ta jest niedostępna, a to chyba najlepsze książki SW, jakie
do tej pory powstały.

Ogólnie to ja książek tak z przyjemności to za bardzo nie czytam (wyjątkiem jest np. Conan Barbarzyńca ;> ) , a poczytałbym z chęcią o Star Wars. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 17:28, Skywalker560 napisał:

Dzięki, ale nie - kiedyś o tym myślałem, ale jednak zrezygnowałem. Grałem w sumie w dwa fRPG i niezbyt
dobrze się w tym czuję jako gracz.

Doświadczenie w fRPG nie jest niezbędne - każdy ma swój styl gry i z czasem go odkrywa i rozwija, o to przede wszystkim chodzi. Jeśli nie jest to sprzeczne z jakimiś fundamentalnymi zasady aktywności literackiej lub RPGowej to okazuje sie to być procesem naturalnym i stopniowym, co widać imho w naszej grze. Także aplikacja jest możliwa, a ja to prawie zawsze jestem na GG niewidoczny. W wypadku bardzo interesującej i wysokiej jakościowo postaci jestem skłonny ją wprowadzić do gry bez względu na rekrutację oficjalną (to także do ciebie Aragloin - w razie zainteresowania jak słusznie zauważyła Fumiko kontaktuj się prywatnie, nie przez temat gry). Oczywiście musiałaby to być inicjatywa gracza w 100% bez wielkich poprawek i sugestii z mojej strony. Czasowe wymogi gry... bywają wielkie, bywają żadne - jak ktoś nie może pisać bo go życie przytłacza w jakiś sposób (szkoła rodzina, prace) to przecież nie chodzi o to by komuś to życie zniszczyć przez forumowe gierki ;) Masz czas, chęci, pomysł - piszesz, nie masz - trudno :)
Co do tempa rozgrywki... tak jest zastój - ja mam różne przygody ze zdrowiem i studiami, więc może rzeczywiście pozostawiłem graczy lekko bez pomysłu co dalej. Tak już jednak było nie raz i w końcu inicjatywa graczy pozytywnie zaskakiwała. I tym razem daje temu szansę ;)

Dnia 16.09.2008 o 17:28, Skywalker560 napisał:

XFire i GG OK, ale EVE - nie :P. Mam go jeszcze w pełniakach z CDA i nie chcę zmarnować
konta trialowego, a czekam na wolny czas, coby spróbować pograć, bo gra wydaje się interesująca.

Heh, w EVE można mieć nieskończona liczbę triali na 2 tygodnie, a klient jest darmowy do pobrania z oficjalnej strony :) To co znajduje się na płycie z CDA to już jest bardzo stary build. Jeśli czas wolny się znajdzie - daj znać, a dobrze się zaopiekujemy nowym pilotem w towarzystwie :) Ostrzegam tylko, że jak już EVE człowieka złapie to ... no po człowieku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko doświadczenie się przyda. Na koncie mam dwa fRPG - zwyczajne siekanki i jedną poważną grę (czyli jednak trzy, przypomniała mi się jeszcze jedna :P), jednak nie czułem się zbyt dobrze grając w nią. Zwyczajowo moje posty były krótkie i nie miałem zbytnio ochoty w to grać. Dlatego myślę, że jednak nie będę próbował, by po kilku postach zrezygnować - zwyczajnie szkoda Waszego i mojego czasu. Ale pasowałoby, żeby ktoś wreszcie tą grę rozruszał, bo jako taka bardzo mi się podoba.

Jeśli chodzi o EVE... Cóż, bardzo podoba mi się jej kosmiczny klimat, niczym w dobrych shoot''em upach, myślę, że spróbuję w święta albo na wakacjach (skoro w CDA jest stary build to pewnie pasowałoby ściągnąć klienta ze strony - a może lepiej zainstalować z covera i pobrać patche?). Naturalnie nie mówię, że mnie musi koniecznie wciągnąć - nie lubię gier TYLKO sieciowych. Nawet World of WarCraft nie wciągnął mnie, mimo iż uniwersum WarCrafta jest mym najukochańszym ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 23:52, Skywalker560 napisał:

Dlatego myślę, że jednak nie będę próbował, by po kilku postach zrezygnować - zwyczajnie szkoda Waszego i
mojego czasu. Ale pasowałoby, żeby ktoś wreszcie tą grę rozruszał, bo jako taka bardzo mi się podoba.

Powiem ci tak, że to jest trochę jak ze szkoleniem Jedi - zdanie sobie sprawy z tego że nie jest się alfą i omegą tej zabawy to pierwszy krok na drodze ku temu by coś udało. Wtedy zwyczajnie jesteś otwarty na możliwość zmieniania i rozwijania siebie jako gracza, a to pozwala ci być naprawdę dobrym. Ostatecznie jest to i tak twoja decyzja, ale moim zdaniem mógłbyś kiedyś spróbować.
A rozruch nastąpi w swoim czasie, jak na razie i tak wyjeżdżam na tydzień, a do tego należę chyba do tych upartych MG, którzy gdy twierdzą ze dali graczom dość materiału do gry to naprawdę są o tym przekonani. No cóż, będziemy się temu przyglądać i działać zaciekle - to jest pewne :)
Tak czy siak miło jest widzieć, że kogoś poza grającymi i mną to interesuje i sprawia przyjemność, dzięki za wspaniałą opinię.

Dnia 16.09.2008 o 23:52, Skywalker560 napisał:

Nawet World of WarCraft nie wciągnął mnie, mimo iż uniwersum WarCrafta jest mym najukochańszym ;).

No jeśli chodzi o założenia rozgrywki to EVE jest dramatycznie inne od WoWa o czym może ci dokładnie opowiedzieć Fumiko. EVE zasadniczo wymaga bardzo wyjątkowego podejścia ze strony gracza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 13:46, Aragloin napisał:

A co sądzicie o wątku muzycznym Dartha Maula?


A czy czasem nie chodzi Ci o "Duel of the Fates"? Bo to inna sprawa. Cóż, generalnie wolę Force Theme czy Emperor''s Theme. Natomiast Marsz Imperialny z pewnością jest dużo bardziej rozpoznawalny (co za rym!) niż "Duel of the Fates". I chyba jednak wolę ten... a raczej jego wariacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jak slucham tegoż " Duel of the Fates" czy jak tam to nazywasz przechodzą mnie ciary po całym ciele. Jak słucham Marszu nie. Chociaż Marszyk lubię, to jednak DM wolę bardziej. No i dzięki temu napisałem tak szybko recenzję Racera.( dzięki DofF)
EDIT: Sky, zajrzyj na mego sajcta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę Johna Williamsa, to jest to jedyny kompozytor, którego muzyka do dziś, za każdym razem (mimo iż każdy utwór jest wysłuchany co najmniej po kilkadziesiąt razy) wywołuje ciarki na plecach. Jedynym innym takim kompozytorem jest imć znany Ci już Jeremy Soule. To, co stworzył dla Total Annihilation po prostu niszczy. BTW polecam posłuchać na YT - od razu wychwycisz, że brzmi to jak połączenie soundtracka z Oryginalnej Trylogii i pierwszego Jurassic Park.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:32, Aragloin napisał:

Jakbym widział co to YT to byłbym zadowolony. ;)


Skrót od YouTube... Tu masz mój ulubiony utwór:
http://pl.youtube.com/watch?v=9gajD7rrp3s
Polecam przesłuchać całą resztę. Szczególnie te utwory w czasie pokoju budują niesamowity klimat chłodu, pustki i wyobcowania. BTW Jeremy chyba sobie "pożyczył" od Williamsa opening theme z Jurassic Park.

Dnia 17.09.2008 o 14:32, Aragloin napisał:

Soule IMHO jest najlepszym "growym" kompozytorem.


Oczywiście. Do Total Annihilation dodam jeszcze KotOR-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:36, Skywalker560 napisał:

Oczywiście. Do Total Annihilation dodam jeszcze KotOR-a.

Dodam jesszcze KotOR II i IWD I&II...
A i tak nie będę teraz słcuhał, bo wiesz, bibloteka... Za miech a może da, i oby nie więcej! :)
Baj de łej! Wiecie, że wczoraj musiałem odświeżyć swą jarzeniówkę? W następnym tygodniu prześlę foty. Oczywiście kryształ to Cyan. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:38, Aragloin napisał:

Dodam jesszcze KotOR II i IWD I&II...


KotOR 2 jeszcze sobie poczeka, jest w tej chwili na liście priorytetowej zakup/prezent na Mikołaja :P. Ew. w ostateczności pożyczę od kumpla (i zarezerwuję sobie przy okazji duuużo wolnego czasu, bo to obszerna gra).

Dnia 17.09.2008 o 14:38, Aragloin napisał:

A i tak nie będę teraz słcuhał, bo wiesz, bibloteka... Za miech a może da, i oby nie
więcej! :)


Jeszcze nie masz Internetu? :P Zresztą mógłbyś sobie włączyć cicho, ale... to już nie to w sumie ;). Tak przy okazji Total Annihilation to znakomita giera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 14:42, Skywalker560 napisał:

KotOR 2 jeszcze sobie poczeka, jest w tej chwili na liście priorytetowej zakup/prezent
na Mikołaja :P. Ew. w ostateczności pożyczę od kumpla (i zarezerwuję sobie przy okazji
duuużo wolnego czasu, bo to obszerna gra).

Kupuj czym prędzej, bo to... po prostu kotor.

Dnia 17.09.2008 o 14:42, Skywalker560 napisał:

Jeszcze nie masz Internetu? :P Zresztą mógłbyś sobie włączyć cicho, ale... to już nie
to w sumie ;). Tak przy okazji Total Annihilation to znakomita giera.

Mam tą z CDA,ale nie instalowałem
BTW- zobacz zeedytownego posta mego ostatniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:43, Aragloin napisał:

Kupuj czym prędzej, bo to... po prostu kotor.


NIE MAM PIENIĘDZY
Wiesz, studia... muszę oszczędzać i przy okazji jeszcze odmówić sobie CDA... ale ratunkiem jest kuzyn :P.

Dnia 17.09.2008 o 14:43, Aragloin napisał:

Mam tą z CDA,ale nie instalowałem


To pakuj płytę do kompa lub odtwarzacza i słuchaj! ;) Nie pamiętam już czemu na początku wyłączyłem po chwili, ale po jednej sesyjce nie dość, że gra mnie zmiażdżyła (zresztą... znałem już ją wtedy od dawna i czekałem na możliwość zagrania w nią) to na dodatek cedek okupował mój odtwarzacz przez kilka kolejnych miesięcy, ba, często słucham muzyki z TA, nawet teraz, w trakcie pisania tego posta ;).

Dnia 17.09.2008 o 14:43, Aragloin napisał:

BTW- zobacz zeedytownego posta mego ostatniego.


Widziałem. Cóż, ja przeglądałem kilka stron z poradami jak zbudować miecz świetlny (spokojnie, tylko replikę, rękojeść + dodatkowe efekty [opcjonalnie], a nie prawdziwy :P) i kiedyś się za to zabiorę... ale ja celuję w stworzenie prawdziwego :D. Zresztą ja nie popełniam tego błędu z uznaniem ostrza za laser, bo promień lasera ma nieskończoną długość, klinga miecza to snop plazmy raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2008 o 14:52, Skywalker560 napisał:

Widziałem. Cóż, ja przeglądałem kilka stron z poradami jak zbudować miecz świetlny (spokojnie,
tylko replikę, rękojeść + dodatkowe efekty [opcjonalnie], a nie prawdziwy :P) i kiedyś
się za to zabiorę... ale ja celuję w stworzenie prawdziwego :D. Zresztą ja nie popełniam
tego błędu z uznaniem ostrza za laser, bo promień lasera ma nieskończoną długość, klinga
miecza to snop plazmy raczej.

Wiesz, mam kolegę, który interesuje się "techniką nowoczesną i starą " (:P) i rozpocząłem raz z nim konwerscję, i powiedział, że stworzenie lightsabera będzie niedługo możliwe, jeśli już nie jest. W USA zrobili jakiś pojemnik plazy coś tak robili blablbla... A w przyszłym tygodniuzobaczycię mistrza...mnie z mym krótkim ostrzem lajtsejberowym( oczywiście o krysztale Cyan). Skonstrouwałem( co tu mówić...) go pięć lat temu, na fali zobaczenia pierwszego "Imperium Kontrakatuje", i ostatnie dwa lata przeleżał w piwnicy. Lecz wczoraj ok. 220-23 przemalowałem go dwa razy, i tfu.. wymieniłem kryształ choć ten sam... I dzisiaj zobaczę efekt. :)
W przyszłym tygodniu zresztą tu umieszczę i Ci prześlę me zdjęcie, jako Master Jedi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować