Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 14:31, Skywalker560 napisał:

Jeśli chodzi o muzykę Johna Williamsa, to jest to jedyny kompozytor, którego muzyka do dziś, za każdym razem (mimo iż każdy utwór jest wysłuchany co najmniej po kilkadziesiąt razy) wywołuje ciarki na plecach.


E, albo znasz niewielu kompozytorów, albo bierzesz pod uwagę tylko Gwiezdne wojny Williamsa (a ponieważ jesteś fanem tego uniwersum nie ma mowy o jakiejkolwiek obiektywności). ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 17:33, DJ Szlafrok napisał:

E, albo znasz niewielu kompozytorów, albo bierzesz pod uwagę tylko Gwiezdne wojny Williamsa
(a ponieważ jesteś fanem tego uniwersum nie ma mowy o jakiejkolwiek obiektywności). ;-
)


Teraz wziąłem pod uwagę tylko Gwiezdne Wojny, poza tym jestem fanem Johna Williamsa :). Z innych dobrych kompozytorów, których lubię mogę wymienić śp. Jerry''ego Goldsmitha, Dona Davisa... Ogólnie jest kilku kompozytorów, których sobie cenię, w ich muzyce musi być to coś (ha, a akurat Williamsowi przypada kilka z najbardziej kultowych soundtracków w historii kina). Nie wiem, czy pomyślałeś o Zimmerze, ale tego nie lubię, jego muzyka jest straszliwie pompatyczna i nie lubię jej (poza Królem Lwem :P) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 17:40, Skywalker560 napisał:

Teraz wziąłem pod uwagę tylko Gwiezdne Wojny, poza tym jestem fanem Johna Williamsa :). Z innych dobrych kompozytorów, których lubię mogę wymienić śp. Jerry''ego Goldsmitha, Dona Davisa... Ogólnie jest kilku kompozytorów, których sobie cenię, w ich muzyce musi być to coś (ha, a akurat Williamsowi przypada kilka z najbardziej kultowych soundtracków w historii kina). Nie wiem, czy pomyślałeś o Zimmerze, ale tego nie lubię, jego muzyka jest straszliwie pompatyczna i nie lubię jej (poza Królem Lwem :P) ;).


Kultowość muzyki z serii Star Wars polega na tym, że jest bardzo wpadająca w ucho i wielotematyczna. To nie jest majstersztyk, niemniej idealnie ilustruje uniwersum.
Nie myślałem o żadnym konkretnym kompozytorze, ale wymieniłeś tylko tych najbardziej znanych, co jednocześnie nie znaczy - najlepszych. ;- )
Kończę z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 17:44, DJ Szlafrok napisał:

Kultowość muzyki z serii Star Wars polega na tym, że jest bardzo wpadająca w ucho i wielotematyczna.
To nie jest majstersztyk, niemniej idealnie ilustruje uniwersum.


Wpada w ucho, prawda. Ja jednak jestem zdania, że to jest majstersztyk. Ta muzyka budzi autentyczne emocje, przynajmniej we mnie ;) (ba, nie tylko we mnie!).

Dnia 17.09.2008 o 17:44, DJ Szlafrok napisał:

Nie myślałem o żadnym konkretnym kompozytorze, ale wymieniłeś tylko tych najbardziej
znanych, co jednocześnie nie znaczy - najlepszych. ;- )


A kogo uważasz za najlepszego (lub najlepszych)? Ja jeszcze z mojej strony dorzucę Glena Stafforda i Bruce Broughtona (zresztą ten uważany jest za jednego z najwybitniejszych).

Dnia 17.09.2008 o 17:44, DJ Szlafrok napisał:

Kończę z mojej strony.


Bu ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:04, Aragloin napisał:

Widzieliście moze kiedyś Dżedaja z... czarnym lightsaberem?


Nie... bo to jest zwyczajnie niemożliwe i nielogiczne. Widziałeś kiedyś czarne światło? No właśnie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:06, Skywalker560 napisał:

> Widzieliście moze kiedyś Dżedaja z... czarnym lightsaberem?

Nie... bo to jest zwyczajnie niemożliwe i nielogiczne. Widziałeś kiedyś czarne światło?
No właśnie :P.

Wiesz, dawno dawno temu w odległej galaktyce rózne rzeczy są możliwe. :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:07, Aragloin napisał:

Wiesz, dawno dawno temu w odległej galaktyce rózne rzeczy są możliwe. :PP


Nie no, bez przesady... Jakbyś tego jeszcze nie zauważył, uniwersum Lucasa jest niezwykle przemyślane, a budowa miecza świetlnego tak opisana, że chyba się za konstrukcję w końcu zabiorę ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:12, Aragloin napisał:

Czy ja wiem... z tego co ja wiem, to w próżni nie rozlegają się dźwięki. :P


W próżni też statki kosmiczne nie latają jak samoloty z II WŚ, ale to jest umowność tego uniwersum. Natomiast masz w nim jasno i na temat powiedziane, że czarna klinga miecza świetlnego nie istnieje :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:22, Aragloin napisał:

Wcześniej nie słyszałem o tym, więc szkot mogłem widzieć? jest srebrna to i musi być
czarna. xD


...
Zadanie domowe - idź się poucz fizyki! :P Nie ma czegoś takiego, jak czarne światło! Czarna barwa pochłania światło! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ałć, no tak, na fizyce śpę, ale się nie dziw. xD Jak napisałeś słowo "pochłania" coś mi się dopiero przypomniało. Jakby była Fumiko, już by mnie zjechała. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co za chamstwo, jest piąta minuta, i posta nie można zeedytować. Dobra poczytam sobie coś w bibliotece...znaczy się w Ossus. Zobaczę, co tamtejsi Jedi zostawili.
EDIT: Sky,to ty przy tej ikonce gg?
EDIT: Nie, to nie ty. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I słusznie by Cię zjechała :P. A Ossus sobie jak najbardziej poczytaj, tyle że ja preferuję Wookiepedię. Dużo obszerniejsze źródło informacji.

...przy jakiej ikonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz edit, nie to nie byłeś ty! xD
WTF!!!??? Bastilla przeszła na Dark Side!! Revana to ja jeszcze rozumiem, ale ma ulubiona Bastilla?
BTW Jest niedokładnie- napisali,że Anakin miał ponad 20 00 tys. midichloranów. Owszem, ale JA NAWET wiem, że Ani miał ok. 27 700...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:48, Aragloin napisał:

WTF!!!??? Bastilla przeszła na Dark Side!! Revana to ja jeszcze rozumiem, ale ma ulubiona
Bastilla?


:D
BTW, grałeś w KOTOR-a jedynkę? Jeśli nie, to właśnie zepsułeś sobie całą przyjemność z gry. Gratulacje :D.

Dnia 18.09.2008 o 15:48, Aragloin napisał:

BTW Jest niedokładnie- napisali,że Anakin miał ponad 20 00 tys. midichloranów. Owszem,
ale JA NAWET wiem, że Ani miał ok. 27 700...


Zawsze możesz to poprawić ;).

A ja mam takie pytanko - zauważyłeś, że Mark Hamill nieco inaczej wygląda w Imperium Kontratakuje i Powrocie Jedi niż Nowej Nadziei? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skaj, ja bym nie grał w jedynkę? Grałem, i DA SIĘ PRZECIĄGNĄĆ Bastillę spowrotem na jasną... Tyle, że później walka z Malakiem jest trudniejsza.
Tak, w "czwróce" był inny a w następnych chyba jakąś krostę miał czy co.. ^^
WTFFF!!?? Mara Jade to Skywalker?!! Sky, czemuż mi nie powiedział!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 15:57, Aragloin napisał:

Skaj, ja bym nie grał w jedynkę? Grałem, i DA SIĘ PRZECIĄGNĄĆ Bastillę spowrotem na jasną...
Tyle, że później walka z Malakiem jest trudniejsza.


Dwa razy ukończyłem KOTOR-a i zakończyłem jeszcze jako zła postać... Więc nie musisz mi tego podkreślać, bo jak myślisz, co ja zrobiłem? Pierwsza myśl - ratowanie Bastili ;D. A i nieprawda, Malak jest owszem nawet trudny, ale mimo wszystko gdy wybrałem złe zakończenie było strasznie trudno. Trzeba chyba od początku grać złą postacią, bo potem jest się strasznie słabym

Dnia 18.09.2008 o 15:57, Aragloin napisał:

Tak, w "czwróce" był inny a w następnych chyba jakąś krostę miał czy co.. ^^


A ja nawet wiem czemu inaczej wyglądał. Bo mnie to zawsze zastanawiało ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować