Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Raczej się nie doczekasz... choć nigdy nic nie wiadomo. Mimo wszystko jednak zdementowano te pogłoski i jak zwykle głupio się tłumaczono.

Ale spam to spam, a ciągle zmieniasz temat, tak nagle wpadasz z tym Darthem Pluginsem (?!), gdy ja mówię o inspiracjach Gwiezdnymi Wojnami i takie tam. :P

I taka ciekawostka - oficjalnie najbardziej rozpoznawalnym przedmiotem Star Wars został miecz świetlny. Info z Wookiepedii ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 17:03, Skywalker560 napisał:

I taka ciekawostka - oficjalnie najbardziej rozpoznawalnym przedmiotem Star Wars został
miecz świetlny. Info z Wookiepedii ;).


No, ba... A czego się spodziewałeś, Yody? :P
Miecze świetlne to są rzeczy wybitnie powiązane z SW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 17:34, Skywalker560 napisał:

Yoda to nie przedmiot ;). Hm, a Sokół Milenium? Gwiazda Śmierci? Nie no, dla mnie jest
oczywiste, że to miecz świetlny. Czy ja coś mówię? :P


A zdziwiłbyś się :P
Słyszałem, że w niektórych scenach Yode grał mechanizm ( nie wiem na ile plotki te prawdziwe są...) :P
A Gwiazda i Sokół oczywiście sa bardzo spokrewnione, ale chyba najbliżej jądra świata SW jest miecz świetlny i zakon Jedi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 17:46, cedricek napisał:

Słyszałem, że w niektórych scenach Yode grał mechanizm ( nie wiem na ile plotki te prawdziwe
są...) :P


Nie mechanizm... wykorzystywano lalkę-pacynkę. Frank Oz zakładał kukiełkę na łapę i nią poruszał ;).

Dnia 18.09.2008 o 17:46, cedricek napisał:

A Gwiazda i Sokół oczywiście sa bardzo spokrewnione, ale chyba najbliżej jądra świata
SW jest miecz świetlny i zakon Jedi :)


I linia "May the Force be with you!" To jeden z najbardziej rozpoznawalnych cytatów w historii kina, albo i świata nawet ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 17:52, Skywalker560 napisał:

Nie mechanizm... wykorzystywano lalkę-pacynkę. Frank Oz zakładał kukiełkę na łapę i nią
poruszał ;).


Ha, czyli jednak rzecz :P Yoda to rzecz jest :P

Dnia 18.09.2008 o 17:52, Skywalker560 napisał:

I linia "May the Force be with you!" To jeden z najbardziej rozpoznawalnych cytatów w
historii kina, albo i świata nawet ;D.


No, ba... Ostatnio się zastanawiałem co tak mnie i wielu innych przykuwa do SW...I nie wiem, kurcze, ale fakt faktem, że odczepić się od nich nie można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:09, cedricek napisał:

Ha, czyli jednak rzecz :P Yoda to rzecz jest :P


:|

Dnia 18.09.2008 o 18:09, cedricek napisał:

No, ba... Ostatnio się zastanawiałem co tak mnie i wielu innych przykuwa do SW...I nie
wiem, kurcze, ale fakt faktem, że odczepić się od nich nie można :D


Może fakt, że to takie świetne uniwersum? ;) Nie jest kiczowate, to na pewno :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2008 o 18:15, Skywalker560 napisał:

:|


Oj, taki żart. Przecież, jeśli mowa o tym prawdziwym Yodzie, to wiadomo, że to nasz wielki mistrz :) :P

Dnia 18.09.2008 o 18:15, Skywalker560 napisał:

Może fakt, że to takie świetne uniwersum? ;) Nie jest kiczowate, to na pewno :P.


Nie, kiczowate nie jest... Może też dlatego, że ono (uniwersum) jest tak...Prawdziwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:20, cedricek napisał:

Oj, taki żart. Przecież, jeśli mowa o tym prawdziwym Yodzie, to wiadomo, że to nasz wielki
mistrz :) :P


:D

Dnia 18.09.2008 o 18:20, cedricek napisał:

Nie, kiczowate nie jest... Może też dlatego, że ono (uniwersum) jest tak...Prawdziwe?


Prawdziwość - jak najbardziej. Szczerze mówiąc, np. budowa miecza świetlnego jest tak opisana, że w zasadzie można by samemu skonstruować taką zabawkę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:30, Skywalker560 napisał:

>

> Nie, kiczowate nie jest... Może też dlatego, że ono (uniwersum) jest tak...Prawdziwe?


Prawdziwość - jak najbardziej. Szczerze mówiąc, np. budowa miecza świetlnego jest tak
opisana, że w zasadzie można by samemu skonstruować taką zabawkę ;).


Ta, powodzenia ;P Ciekawe czy znajdziesz odpowiednie części potrzebne do budowy ;P O krysztale możesz zapomnieć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:38, Ecko09 napisał:

Ta, powodzenia ;P Ciekawe czy znajdziesz odpowiednie części potrzebne do budowy ;P O
krysztale możesz zapomnieć xD


Części to nie problem, a kryształ... no cóż, problem :P. Czemu niby mam o nim zapomnieć, co? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:30, Skywalker560 napisał:

Prawdziwość - jak najbardziej. Szczerze mówiąc, np. budowa miecza świetlnego jest tak
opisana, że w zasadzie można by samemu skonstruować taką zabawkę ;).


Teoretycznie tak...Ale makietę :P
Działający miecz...To by było coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:47, cedricek napisał:

Teoretycznie tak...Ale makietę :P


Replikę, replikę ;).

Dnia 18.09.2008 o 18:47, cedricek napisał:

Działający miecz...To by było coś :D


Należy przede wszystkim wybić sobie z głowy, że klinga to laser i wyjść z założenia, że to plazma ;). A potem to już z górki ;D. Problem jest tylko z kryształem. Zresztą... był tu kiedyś temat o mieczach świetlnych na forum, ale został zamknięty. Cóż, tutaj jak najbardziej można o tym podyskutować ;). Kiedyś przeglądałem fora i takie tematy, ale dziwne, że wszyscy wychodzili z założenia, że klinga to laser - i potem wyśmiewali. Phew, przecież laser ma nieskończoną długość ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 18:53, Skywalker560 napisał:

Phew, przecież laser ma nieskończoną długość ;).


Nie. Laser (bardzo ogólnie mówiąc) to wzmocnione skupienie światła i właściwie tylko tym różni się właśnie od światła. Ma swój koniec. Nieskończona jest tylko ludzka głupota, bo i wszechświat gdzieś się kończy. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, laser to ogólnie skupiona wiązka światła (gdyby światło emitowane przez latarkę skupiałoby się w jednym punkcie, to też byłaby laserem), ale narzekanie, jakie słyszałem, to że ta wiązka ma nieskończoną długość i takie tam, bla bla bla. No ale klinga miecza to nie laser :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:14, DJ Szlafrok napisał:

Nie. Laser (bardzo ogólnie mówiąc) to wzmocnione skupienie światła i właściwie tylko
tym różni się właśnie od światła. Ma swój koniec. Nieskończona jest tylko ludzka głupota,
bo i wszechświat gdzieś się kończy. ;- )


Możliwe, tego nie wiadomo, bo może np. być czymś w rodzaju...Kuli z której nie da się wyjść i wtedy jest nieskończony :P
Ale do rzeczy: Nawet jeśli jest tak, jak mówisz, to nie zadziałaś tak, aby ograniczyć wiązkę lasera do wymiarów miecza świetlnego.
A pomachaj sobie mieczem świetlnym z wiązką licząca miliony mil :P
_____

Ale jest sposób...Gdyby dało się wygenerować tak słabą, aby jej działanie praktycznie ograniczało się do powiedzmy 80 cm, a jednocześnie na tyle mocną w polu działania, że mogłaby ciąć metal jak gorący nóż masło, to czemu nie...? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:18, Skywalker560 napisał:

No ale klinga miecza to nie laser :P.


Ciężko byłoby. ;- )
Jeśli chodzi zaś o samo... hm, ostrze, to musi być bardzo ciekawy mechanizm, skoro bardzo szeroka i mocna wiązka światła w pewnym momencie po prostu się kończy. ;- ) Ale w końcu to dzieje się - jak ktoś już to ujął - dawno, dawno temu w odległej galaktyce, więc można przepuścić między palcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 19:27, Skywalker560 napisał:

Słyszałem, że amerykańskie wojsko skonstruowało coś w tym stylu, ale to kiepsko tnie
:P. Tak więc to nie to.


No, jak kiepsko tnie, to nie to :P
Nie wyobrażam sobie walki na takie miecze, a którym, aby odciąć komuś rękę musiałbyś powoli prowadzić miecz przez np 30s :P
Dlatego plazma...Ale czy plazmę da się wykreować w kształt miecza i co najważniejsze- długość? Hm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować