Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2008 o 20:36, Skywalker560 napisał:

Ale mówiłeś, że dubbing nawet niezły jest, więc czemu narzekasz? :P Mi się dubbing bardzo
nie podoba, dodajmy do tego jeszcze kwestię niedobranych głosów.


Wydawał mi sie dobry, jak obejrzałem tamten trailer. Ale w filmie już gorzej. Co do głosów to chyba jedynie Windu i Yoda mieli dobrze dobrane głosy. Nie wiem jak brzmi Anakin w Wojnie Klonów, ale reszta podkładających głosy zupełnie nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 20:43, Ecko09 napisał:

Wydawał mi sie dobry, jak obejrzałem tamten trailer. Ale w filmie już gorzej. Co do głosów
to chyba jedynie Windu i Yoda mieli dobrze dobrane głosy. Nie wiem jak brzmi Anakin w
Wojnie Klonów, ale reszta podkładających głosy zupełnie nie pasuje.


Polecam obejrzeć trailery na YT, ale brzmi bardzo dobrze, wreszcie ktoś porządny dostał jego rolę. Nie pamiętam jak to jest z Grievousem, ale jego głos w polskiej wersji Zemsty Sithów był jedyną zaletą dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę i myślę i dochodzę do wniosku, że wydarzenia przedstawione w Wojnie Klonów są niekanoniczne.
P.S. Jak sie nazywała ta planeta na początku, co na niej między innymi Anakin poznał swoją padawankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 22:00, Ecko09 napisał:

Tak sobie myślę i myślę i dochodzę do wniosku, że wydarzenia przedstawione w Wojnie Klonów
są niekanoniczne.


Czemu tak uważasz? Są jak najbardziej kanoniczne.

Dnia 28.09.2008 o 22:00, Ecko09 napisał:

P.S. Jak sie nazywała ta planeta na początku, co na niej między innymi Anakin poznał
swoją padawankę?


Ta planeta to Christopsis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 20:18, Ecko09 napisał:

No i ci lektorzy. Na internecie pisali ,ze z napisami będzie film, a tu dubbing dali...

To trzeba było się najpierw w kinie dowiedzieć jaką wersję mają...
W dobrych kinach mają seansy z dubbingiem jak i z napisami - przynajmniej tak jest w Rzeszowskim Heliosie.

A co do tego, że Wojny Klonów są niekanoniczne - większej bzdury już nie mogłeś wymyślić...
Z tego względu, iż wszystko co stworzone zostało przez Lucas Arts/Film staje się kanoniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 23:23, balduran2 napisał:

> No i ci lektorzy. Na internecie pisali ,ze z napisami będzie film, a tu dubbing
dali...
To trzeba było się najpierw w kinie dowiedzieć jaką wersję mają...
W dobrych kinach mają seansy z dubbingiem jak i z napisami - przynajmniej tak jest w
Rzeszowskim Heliosie.



Ale sprawdzałem w internecie i było wyraźnie napisane, że o tej porze będzie wersja z napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 23:23, balduran2 napisał:

To trzeba było się najpierw w kinie dowiedzieć jaką wersję mają...
W dobrych kinach mają seansy z dubbingiem jak i z napisami - przynajmniej tak jest w
Rzeszowskim Heliosie.

Kurde... a w białostockim Heliosie mają wersje tylko z dubbingiem... aż normalnie się iść nie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 19:19, ak.47 napisał:

No dobra, a Labirynt Zła może czytałeś? Warto się zapoznać? Co jeszcze moglbyś polecić?


Czytałem i polecam.
Labirynt Zła i Czarnego Lorda pisała ta sama osoba i te książki uzupełniają Zemstę Sithów (plus wyjaśniają niektóre wątki, choćby historię Grievousa, jak kanclerz znalazł się w niewoli, czy jak to właściwie było z powstaniem armii klonów).

Książek Ci nie polecę, bo naprawdę dużo się ich ukazało i jest w czym wybierać (poza tym jest jeszcze kwestia o czym ktoś lubi czytać). Poszukaj własnoręcznie recenzji książek, to znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, tym razem zakatarzony, otoczony całą brygadą tibijczyków. Aż się chce płakać. :/ I znów beniamin. Nie no, nawet komentów na gsie nie mogę sprawdzić. A i Wookie też jest "niebezpieczna". Jestem ciekaw kto to wymyślił takie programy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 16:34, Aragloin napisał:

Witam, tym razem zakatarzony, otoczony całą brygadą tibijczyków. Aż się chce płakać.
:/ I znów beniamin. Nie no, nawet komentów na gsie nie mogę sprawdzić. A i Wookie też
jest "niebezpieczna". Jestem ciekaw kto to wymyślił takie programy. :(


A sprawdzałeś ossus.pl? Może i mniej niż na wooki, ale PL jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>przynajmniej tak jest w Rzeszowskim Heliosie.

No to masz farta bo już w gorzowskim Heliosie nie ma. Olałem i nie poszedłem ;] Zresztą panie nie były miłe i jedna wiedziała mniej niż ja. Także, może innym razem, lub w ogóle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w Heliosie jest z napisami, ale ja niestety nie mam za co iść/z kim iść/kiedy iść.

Udało mi się dziś pograć chwilę w The Force Unleashed. Gra przednia, a sam fakt, że jest się uczniem Vadera, jeszcze bardziej mnie do niej przyciąga. Czekam z niecierpliwością na wersję PC, może taka kiedyś wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Wojny Klonów, rysunkowe, były całkiem niezłe. Idea trzyminutowych odcinków (które mogą być złożone w całość) była naprawdę ciekawa, i - co ważniejsze - świetnie się sprawdzała. Kolejny sezon, z dwunastominutowymi, o ile mnie pamięć nie myli, odcinkami, nie był już taki "innowacyjny", ale dawało się obejrzeć, i nawet było to przyjemne.

Ale to... coś, co zobaczyłem w kinie, było straszne. Wyglądało tak, jakby twórcy tak naprawdę nie wiedzieli, do kogo ten film ma być adresowany. Z jednej strony mamy dziecinny humor i fabułę uproszczoną do granic możliwości (czyli teoretycznie film zrobiony dla młodych widzów), z drugiej - elementy takie jak głowy obcinane łowcom nagród, co raczej już nie jest takim świetnym pomysłem w filmie dla dzieci. I w rezultacie otrzymujemy coś, co stanowi świetny przykład na to, iż nawet w reklamie może znaleźć się ziarenko prawdy: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Jeśli idzie o same postaci, to nie wytrzymam bez czepiania się Ahsoki. Jakim cudem ona przeszła przez wstępne etapy szkolenia pozostanie słodką tajemnicą twórców. Osoba, która jest aż tak niezależna, kompletnie pozbawiona dyscypliny i nie słuchająca poleceń swojego mistrza nie ma prawa bytu w Zakonie. Warto zauważyć, że jedną z pierwszych uwag Yody na temat Luke''a było "he is reckless". Jeśli o Luke''u coś takiego powiedziano, to co dopiero Ahsoka? A już zwracanie się do swojego mistrza per "Skyguy"...

Może po prostu jestem już za stary na takie rzeczy (trzydziestka na karku), i wolę jednak klasykę, ale jeśli to jest przedsmak tego, co będzie nam oferowane w serialu animowanym, to strach się bać tego, co zobaczymy w serialu fabularnym. Do tej pory uważałem, że Lucas w swojej karierze popełnił tylko dwie pomyłki: Jar-Jara i SW Holiday Special. Teraz do tego grona doszły animowane Wojny Klonów. Oby ta lista miała tylko te trzy punkty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. Ma powstać serial SW z akcją między III, a IV epizodem, ta? I nie rysunkowy, tylko zwykły jak np. filmy? Kiedy będzie i czy będzie w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 19:26, Ecko09 napisał:

A właśnie. Ma powstać serial SW z akcją między III, a IV epizodem, ta? I nie rysunkowy,
tylko zwykły jak np. filmy? Kiedy będzie i czy będzie w Polsce?

Owszem - powstaje serial aktorski, którego akcja ma się toczyć pomiędzy Zemstą Sithów a Nową Nadzieją.
Jego premiera nie nastąpi wcześniej aniżeli na przełomie 2011-2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 19:35, balduran2 napisał:

> A właśnie. Ma powstać serial SW z akcją między III, a IV epizodem, ta? I nie rysunkowy,

> tylko zwykły jak np. filmy? Kiedy będzie i czy będzie w Polsce?
Owszem - powstaje serial aktorski, którego akcja ma się toczyć pomiędzy Zemstą Sithów
a Nową Nadzieją.
Jego premiera nie nastąpi wcześniej aniżeli na przełomie 2011-2012 roku.


Oj, to poczekamy jeszcze ;/
A i mam nadzieje, że aktorzy z trylogii filmowych będą grali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 19:57, Ecko09 napisał:

Oj, to poczekamy jeszcze ;/

Fakt - zdjęcia mają się zacząć w 2009 roku lub nawet (spekulacja) w 2010.

Dnia 30.09.2008 o 19:57, Ecko09 napisał:

A i mam nadzieje, że aktorzy z trylogii filmowych będą grali.

Nie - nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh i jednak poszedłem na dubbing... Dłużył mi się ten film, przy zachowaniu padawanki Anakina co chwila miałem ochotę wybuchnąć ironicznym śmiechem. A dubbing dopełnił reszty... nie jest to dobry film :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 20:04, balduran2 napisał:

>
> A i mam nadzieje, że aktorzy z trylogii filmowych będą grali.
Nie - nie będą.



To jakoś zaczynam wątpić w sukces tego, nie wyobrażam sobie SW bez tych aktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować