Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Co? Nie ma muzyki Williamsa?!
Trochę mnie uspokoiło to, że piszesz, że też jest dobra, ale... przyznajmy to nie Williams. :)

Skywalker i inni co mają Jedi Academy:
Początek był nawet ciekawy- otóz młody człek z Coruscnat leci do Akademii na Yavin 4...
Spotyka jakiegoś tam Rosha bodaj...
Spotyka Kyle''a i Luke''a...
Przechodzi trening...
A teraz jest na planecie brata bliźniaka Sarrlaca z Tatooine...

Klimat w tejże grze jest dużo bardziej rozrzedzony, niż w Outcasie... Gdybym wiedział, to ocena Outcasta poszłaby o 0.5 do przodu...
Fajne natomiast są akcenty humorystyczne:
Luke mówi: " Czuję zakłócenia Mocy". Kyle odpowiada: " Taa.. ty zawsze je czujesz"...
Albo jak Luke przychodzi do Kyle''a i coś mówi, a biedny Katarn odpowiada: "Żartujesz? A ty nigdy nie żartujesz.." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA mnie trochę rozczarowało... Niby to taka ulepszona wersja Jedi Outcast, więcej modeli mieczy świetlnych, większy wpływ na rozwój postaci, ale tak naprawdę... Hmm... odnoszę wrażenie, że JA spokojnie można było wydać jako moda albo, w najlepszym wypadku, dodatek do Jedi Outcast. Tak naprawdę poza luźno powiązanymi ze sobą misjami (NAPRAWDĘ luźno, bo fabuła jest naciągnięta bardziej, niż bielizna na Boracie) i kilkoma mapkami, ta gra nie ma w sobie zbyt wiele nowych elementów.

Tak naprawdę, to skrzydła rozwija dopiero w MP. Przyjemnie jest wpaść na jakiś otwarty teren na mapce, i zobaczyć że tu trzech walczy z czterema, tam mamy kolejkę do pojedynku w stylu "wygrany zostaje na macie", a jeszcze gdzie indziej ktoś dusi jakiegoś biednego Jedi. Sporo grywałem w MP, i zabawa była naprawdę przednia, szczególnie, gdy ściągnęło się trochę ciekawych skinów (bo tych w podstawowej wersji raczej wiele nie było), parę modeli mieczy świetlnych i nowe mapki.

Ciekawe, czy Lucasarts pokusi się o zrobienie kolejnej wersji Jedi Knighta. Nie wiem, czy TFU miał być taką "zastępczą" pozycją, czy nie, ale pecetowcy chyba by się ucieszyli, gdyby znowu mogli wcielić się w jakiegoś ucznia Katarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przekonuję się na własnej skórze, że Outcast to naprawdę klimatyczna gierka...
JA jest fajna, ale... brakuje jej coś.
W w multi, to co najwyżej będę z botami mógł grać, bo wiadomo, dlaczego... :/
Myślę, że TFU dla LA ma być "następcą" Jedi Knight. Ale nie dla nas, dla graczy...
W końcu najnowsze "dzieło" Lucasa może tylko poczuć woń skarpetek serii JK, bo do stóp im daleko.. :P
Mam nadzieję, że Raven( o ile jeszcze istnieje) dostanie pracę nad kolejną częścią tej serii, bo jakoś nie wyobrażam sobie innej ekipy, która miała by to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno, czego nie rozumiałem w JA, to po diabła dawali nam do dyspozycji tyle rodzajów broni, skoro i tak było wiadomo, że 99,99997% graczy będzie korzystało z miecza świetlnego. W JO przynajmniej przez pierwsze poziomy "normalna" broń miała rację bytu, a i później czasem się przydawała (np. "snajperka"), ale w JA praktycznie cały czas ganiałem z mieczem. W multi też jakoś nie widziałem za bardzo strzelanin.

No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że KotOR MMO będzie czymś więcej, niż tylko kolejną stratą czasu, poświęconego na grindowanie i power-levelowanie postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:22, Ecko09 napisał:

Jak sie nazywa prawa ręka Lando na bespinie? Ten łysy koleś, co nosi jakies tam urządzenie
na uszach.


Leebot. BTW kojarzy mi się on z Robocopem xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 22:35, Skywalker560 napisał:

> Jak sie nazywa prawa ręka Lando na bespinie? Ten łysy koleś, co nosi jakies tam
urządzenie
> na uszach.

Leebot. BTW kojarzy mi się on z Robocopem xD.


Kurcze, nie ma nic o nim na ossusie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2008 o 20:54, balduran2 napisał:

"Serial aktorski będzie pewną formą eksperymentu. W „Nowej Nadziei” słyszeliśmy
o Imperatorze nie widząc go. W serialu zaś usłyszymy o Luke’u i o szturmowcach,
ale żadnego z nich nie ujrzymy."


To jest bez sensu. Skoro akcja ma się toczyć PRZED Nową Nadzieją to nie powinno być nic o Luku - wszak wtedy był nikim - zwykłym farmerem na Tatooinie, chyba tylko Kenobi i Yoda wiedział kim jest naprawdę Luke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:13, Luk Zombi napisał:

To jest bez sensu. Skoro akcja ma się toczyć PRZED Nową Nadzieją to nie powinno być nic o Luku - wszak wtedy był nikim - zwykłym farmerem na Tatooinie, chyba tylko Kenobi i Yoda wiedział kim jest naprawdę Luke.


W pewnym momencie w Nowej nadziei bodajże (pamięć, pamięć...) Luke sugeruje, że jest niezłym pilotem. Kto wie, czy nie o tym wątku była mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 23:29, DJ Szlafrok napisał:

W pewnym momencie w Nowej nadziei bodajże (pamięć, pamięć...) Luke sugeruje, że jest
niezłym pilotem. Kto wie, czy nie o tym wątku była mowa.

W Nowej Nadziei nie tylko sugeruje, ale też spotyka swojego przyjaciela przed atakiem na gwiazdę śmierci, wspominając że dawniej razem latali, w domyśle Luke latał myśliwcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 10:05, Modok napisał:

Mam pytanko kiedy 5 część w TVP2?


Konkretnej daty nie podano (jeśli mylę się, proszę mnie poprawić ;- )), ale będzie to prawdopodobnie luty 2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2008 o 09:52, lawenda napisał:

W Nowej Nadziei nie tylko sugeruje, ale też spotyka swojego przyjaciela przed atakiem
na gwiazdę śmierci, wspominając że dawniej razem latali, w domyśle Luke latał myśliwcami.


Luke nigdy nie latał myśliwcem przed Nową Nadzieją. Razem z Biggsem latali speederami i ścigali się T-16 (o czym zresztą Luke mówi podczas odprawy przed atakiem na Gwiazdę Śmierci):

The strong bond between Darklighter and Skywalker was fueled by an intense undercurrent of competition that kept their lives charged. Together, they raced landspeeders through the streets of Anchorhead and T-16 skyhoppers through Beggar''s Canyon in the Jundland Wastes "tagging" womp rats. (cytat za http://starwars.wikia.com/wiki/Biggs_Darklighter#Early_life_.2824_BBY.E2.80.931_BBY. 29 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 15:25, Aragloin napisał:

czy to zawsze w Rzeszowie jest? Gdybym był w okolicach tegoż miasta, to na pewno bym pojechał.

Nawikon? - Tak to jest Rzeszowski konwent.

Ale przecież są dziesiątki innych mniejszych i większych konwentów w całej Polsce.
Do końca roku szykuje się jeszcze kilka konwentów, z czego największy Falkon w Lublinie (14 - 16 XI).
Wystarczy kilka sekund w Google i wszystko wiadomo:
http://informatorkonwentowy.prv.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Balduran- za trzy lata pogadamy.

Jedi Academy, dla mnie uzyskał jakikolwiek klimat, po możliwości zmiany lighta na podwójny- zajeb* jest wymachiwać podwójnym i dawać kopa stormtroopersom- no i można go odpalić tylko na jeden miecz, i wtedy nim rzucać. Teraz szukam nadpobudliwego Rosha z Kylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2008 o 14:41, Aragloin napisał:

Balduran- za trzy lata pogadamy.

Jedi Academy, dla mnie uzyskał jakikolwiek klimat, po możliwości zmiany lighta na podwójny-
zajeb* jest wymachiwać podwójnym i dawać kopa stormtroopersom- no i można go odpalić
tylko na jeden miecz, i wtedy nim rzucać. Teraz szukam nadpobudliwego Rosha z Kylem.


Ta, tyle, że podwójny jest zbyt silny i zbyt łatwo pokonać nim przeciwników w porównaniu do dwóch mieczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować