Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2008 o 15:08, Ecko09 napisał:

Ta, tyle, że podwójny jest zbyt silny i zbyt łatwo pokonać nim przeciwników w porównaniu do dwóch mieczy :/


Tia, wystarczy opanować dwa miecze i można spokojnie pokonać każdego człeka z lancą świetlną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś walczyłem przez jakiś czas dwoma mieczami, ale nie szło mi za dobrze. Zmieniłem więc na kij i było dużo lepiej - ale nadal jednak wolałem system walki z JO. Niestety, przemodelowano walkę jednym mieczem w JA, więc trzeba się w zasadzie uczyć jej od nowa...

Aha, i nie "lanca świetlna" tylko "kij świetlny". Lancą świetlną nazwałbym raczej wariant miecza nazywany "light staff", który można napotkać w EU, ale kij to kij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 06:50, Skywalker560 napisał:

Aha, i nie "lanca świetlna" tylko "kij świetlny". Lancą świetlną nazwałbym raczej wariant
miecza nazywany "light staff", który można napotkać w EU, ale kij to kij.


No wiesz, ja bym pozostał przy ,,lancy", bo kij... Ehkm nie brzmi zbyt poważnie. Szczególnie ,,Kij świetlny". Niedługo wymyśla ,,scyzoryk świetlny" - . -
Bez takich, no... Przecież to już jest przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że ta nazwa jest śmieszna, a ta fajna, tylko lanca to jest zupełnie inny typ broni. Lanca to odmiana włóczni, czy broń, którą posługuje się Darth Maul wygląda jak włócznia? Taki sam błąd jak utożsamianie ekologii z ochroną środowiska, szkoda, że robi się powszechny -.-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 12:05, Skywalker560 napisał:

To nie chodzi o to, że ta nazwa jest śmieszna, a ta fajna, tylko lanca to jest zupełnie
inny typ broni. Lanca to odmiana włóczni, czy broń, którą posługuje się Darth Maul wygląda
jak włócznia? Taki sam błąd jak utożsamianie ekologii z ochroną środowiska, szkoda, że
robi się powszechny -.-.


Masz rację, ale... Ale sam musisz przyznać, że gdyby w którejś części sagi jakiś Jedi wyskoczył z okrzykiem ,,mam kija świetlnego!" to to by raczej zgrywało na parodię, niźli na GW.
Po prostu na niektóre rzeczy nie należy sobie pozwalać, tak myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas używam takiej terminologii i nie wydaje mi się to wcale śmieszne. Więc nie przyznam Ci nic ;). Trudno się mówi i musisz przejść z tym do porządku dziennego, taki jest nasz język i nic z tym nie zrobisz. Śmieszniejsze jest nazywanie właśnie lancą, która jest zupełnie innym rodzajem broni. To jak z tą wspomnianą ekologią - by poprawić ten błąd musiałoby się zmienić nazewnictwo np. na "opakowania sozologiczne", ale po prostu "ekologiczne" fajniej niektórym brzmi. Cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 12:05, Skywalker560 napisał:

To nie chodzi o to, że ta nazwa jest śmieszna, a ta fajna, tylko lanca to jest zupełnie inny typ broni. Lanca to odmiana włóczni, czy broń, którą posługuje się Darth Maul wygląda jak włócznia? Taki sam błąd jak utożsamianie ekologii z ochroną środowiska, szkoda, że robi się powszechny -.-.


Ach, czyli należy przeprowadzić masową akcję społeczną w celu wadliwego użycia słowa "lanca" w stosunku do mieczy świetlnych... Liczy się to, jak ludzie to rozumieją. A i samo to, że lanca to lanca, mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 13:01, cedricek napisał:

jakiś Jedi wyskoczył z okrzykiem ,,mam kija świetlnego!"


Kurna, Ced, mało monitora nie zaplułam. Ostrzegaj :D

Kij świetlny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 14:18, Fumiko napisał:

Kurna, Ced, mało monitora nie zaplułam. Ostrzegaj :D

Kij świetlny...


No właśnie o to mi chodzi. Sformułowanie ,,kij świetlny" jest takie...kijowe (^^), że kłóci się z koncepcją SW na tyle, ze jest po prostu nie poważnie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezu, mówi się podwójny miecz świetlny, albo double-bladed lightsaber i po sprawie. A w JA jest jak nic napisane "lightsaber staff"- nazwałbyś "staff" "lancą"? Bo ja nie - kij to najbardziej zbliżona nazwa.
Jak już pisał Sky, lanca to odmiana włóczni... Niby pasuje, bo w końcu miecz zakończony jest "ostro", lecz... No właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 15:24, Aragloin napisał:

A tu mnie przybiłaś.


Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.

Dnia 07.10.2008 o 15:24, Aragloin napisał:

Ale to i tak nie zmieni tego, jak będę na ten typ lightsabera mówił.


Mów sobie jak chcesz, ale opcja "lanca" też jest poprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 15:59, Fumiko napisał:

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.

Pewnie tak.

Dnia 07.10.2008 o 15:59, Fumiko napisał:

Mów sobie jak chcesz, ale opcja "lanca" też jest poprawna.

Poprawna, ale...dziwna.
BTW znacie jakiś internetowy sklep, w którym jest możliwość zakupienia wszystkich epizodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2008 o 16:03, Aragloin napisał:

> Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.
Pewnie tak.
> Mów sobie jak chcesz, ale opcja "lanca" też jest poprawna.
Poprawna, ale...dziwna.
BTW znacie jakiś internetowy sklep, w którym jest możliwość zakupienia wszystkich epizodów?


Polecam Allegro, taki pack wszystkich epizodów to chyba coś około 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro- never
Ale podobno-jak pisał Balduran- można wszystkie części za 120 zł dostać. Czyli 20 zł za jedną. Tymczasem na merlin.pl znalazłem starą sagę, w oddzielnych boksach, i chcą za jeden epizod 40 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 09:27, Aragloin napisał:

Klimat w tejże grze jest dużo bardziej rozrzedzony, niż w Outcasie... Gdybym wiedział,
to ocena Outcasta poszłaby o 0.5 do przodu...


No widzisz? A tyle na to zrzędziłem i nikt nie słuchał :P. Fabuła jest nieco kiepskawa. Wszystkie trzy zestawy zadań to ciąg luźno lub zupełnie ze sobą niezwiązanych misji, fabułę posuwają do przodu jedynie zadania kończące każdy z tierów. Dodatkowo końcówka mnie rozczarowała, mowa o zakończeniu po Jasnej Stronie. To drugie jest mroczniejsze i IMHO ciekawsze, bardziej zapadające w pamięci.

Nie jest jednak wcale tak źle - zadania są dużo bardziej zróżnicowane zarówno pod względem lokacji jak i celów, wreszcie mamy ogromną ilość pojedynków na miecze świetlne (pod koniec jest ich aż za dużo - po JO chciałem więcej, no i mi się dostało...), grafika jest w sumie nieco lepsza... Multi również jest niezłe, ale nie szło mi tak dobrze jak w JO ze względu na przebudowany system walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja zakończyłem TYLKO po light side, i końcowym filmem byłem BARDZO rozczarowany, ot przychodzi Luke i Kyle, ja jestem z Rosh''em, ja tam go pilnuję, i coś tam. A w Outcast''cie to przynajmniej, jak pokonałem Desan''a, całowałem się z Jan, polazłem do Luke''a i gadałem- IMHO 100% większa frajda z końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 14:57, Aragloin napisał:

No widzisz, ja zakończyłem TYLKO po light side, i końcowym filmem byłem BARDZO rozczarowany, ot przychodzi Luke i Kyle, ja jestem z Rosh''em, ja tam go pilnuję, i coś tam. A w Outcast''cie to przynajmniej, jak pokonałem Desan''a, całowałem się z Jan, polazłem do Luke''a i gadałem- IMHO 100% większa frajda z końcówki.


Wszystko to bardzo piękne, ale byłoby miło, gdybyś zaznaczył spoilery... Po jednym na każde zadanie. Ech.
Poza tym, nie po to masz do wyboru dwa zakończenia, abyś zrzędził, jak beznadziejnie JA się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować