Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Zakończenie po Ciemnej Stronie pozostawia więcej goryczy i ogólnie stoi na wyższym poziomie, polecam sprawdzić - tylko przygotuj się na dużo więcej walki ;). Ale muszę przyznać, że jednak gra pod koniec klimat SW jednak zyskuje, może nie jest tak świetnie jak w JO, ale znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było trzeba skończyć po dark side, tam wg mnie jest o wiele ciekawsze zakończenie ;). No i na ostatnim poziomie jest bardzo trudno, bo musisz stoczyć 2 walki, więc bez umiejętności leczenia to istny hardcore ;).

btw: Zaznaczaj spojlery, bo jak tu wejdzie ktoś to nie grał w tą grę, to może się burzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gram w Jedi Knight: Jedi Academy, to moje pierwsze spotkanie z uniwersum SW. Gra bardzo mi się podoba, chętnie obejrzałbym filmy. I tu nasuwa mi się pytanie w jakiej kolejności je oglądać i od których zacząć? Jestem kompletnie zielony w tym temacie :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:43, milten6 napisał:

Ostatnio gram w Jedi Knight: Jedi Academy, to moje pierwsze spotkanie z uniwersum SW.
Gra bardzo mi się podoba, chętnie obejrzałbym filmy. I tu nasuwa mi się pytanie w jakiej
kolejności je oglądać i od których zacząć? Jestem kompletnie zielony w tym temacie :].


To zależy. W zasadzie najlepiej byłoby oglądnąć je chronologicznie, epizod po epizodzie, ale są tam dwa zwroty akcji, z czego ten drugi, z Oryginalnej Trylogii jest bardziej zaskakujący :). Wybór należy do Ciebie, IMHO lepiej by było jednak obejrzeć je chronologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:43, milten6 napisał:

Ostatnio gram w Jedi Knight: Jedi Academy, to moje pierwsze spotkanie z uniwersum SW. Gra bardzo mi się podoba, chętnie obejrzałbym filmy. I tu nasuwa mi się pytanie w jakiej kolejności je oglądać i od których zacząć? Jestem kompletnie zielony w tym temacie :].


Epizod 1: Mroczne widmo
Epizod 2: Atak klonów
Epizod 3: Zemsta Sithów
Epizod 4: Nowa nadzieja
Epizod 5: Imperium kontratakuje
Epizod 6: Powrót Jedi

Chronologia fabularna wygląda tak, jak powyżej. Jeśli jednak chodzi o nakręcenie filmów, odbyło się to w systemie dwu trylogii - najpierw epizody 4-6, następnie 1-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś, gdzie można kupić na DVD całą Nową Trylogię? Jak teraz na TVP niedawno leciało to Mroczne Widmo do połowy obejrzałem, a Atak Klonów wcale, tylko parę scenek. Zemstę Sithów - całą. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 15:05, Baluk25 napisał:

Ja ostatnio widziałem w Media Markt, i chyba w Empiku, ale co do drugiego to pewien nie
jestem.

Jakiego drugiego? o.0

A w jakim MediaMarktcie widziałeś? Bo chciałbym sobie przez neta zamówić, bo w okolicach mojego zamieszkania nie ma Nowej Trylogii... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbiór tekstu czytanego się kłania...

Jako pierwsze wymieniłem MM, a drugie Empik, czyli co do Empiku nie jestem pewien, czy tam jeszcze jest ;)
I widziałem w MM w Bydgoszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 20:50, Baluk25 napisał:

Odbiór tekstu czytanego się kłania...

Jako pierwsze wymieniłem MM, a drugie Empik, czyli co do Empiku nie jestem pewien, czy
tam jeszcze jest ;)

Tak myślałem, ale napisałeś to, jakbyś miał na myśli produkt. :P

Dnia 12.10.2008 o 20:50, Baluk25 napisał:

I widziałem w MM w Bydgoszczy.

Acha, dzięki za info. Mam nadzieję, że Nową Trylogię z MM z Bydgoszczy można sobie przez internet zamówić (o ile jest) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 14:43, Aragloin napisał:

Widziałem na merlin.pl starą Trylogię, ale każdą część oddzielnie, za.... 40 złotych
każda... :/

To to ja też widziałem, ale mówiłem, że chcę Nową Trylogię kupić na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 17:59, Kalejdoskop86 napisał:

> Widziałem na merlin.pl starą Trylogię, ale każdą część oddzielnie, za.... 40 złotych

> każda... :/
To to ja też widziałem, ale mówiłem, że chcę Nową Trylogię kupić na DVD.


W empiku zobacz wiem że kiedyś była cała nowa trylogia + materiały dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio w necie czytałem że są dwa jakieś filmy o Ewokach chyba "Ewoki przygoda na Endorze" i "Wojna o Endor"
ale wogule w Polsce nie wyszły. Wie ktoś może więcej o tych filmach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 18:06, Mati1990 napisał:

A ostatnio w necie czytałem że są dwa jakieś filmy o Ewokach chyba "Ewoki przygoda na
Endorze" i "Wojna o Endor"
ale wogule w Polsce nie wyszły. Wie ktoś może więcej o tych filmach???

Były to filmy telewizyjne z 1984 i 1985 roku, kiedy to SW zaczęło podupadać. (podniosło się w 1990, albo w 1991, gdy wydano trylogię Thrawna)

O obu filmach
http://www.starwars.pl/opiniedroida_ewokadventures.php

Był wtedy też animowany serial o ewokach http://www.starwars.pl/opiniedroida_dvdewoks.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 18:42, Master Miroy napisał:

> A ostatnio w necie czytałem że są dwa jakieś filmy o Ewokach chyba "Ewoki przygoda
na
> Endorze" i "Wojna o Endor"
> ale wogule w Polsce nie wyszły. Wie ktoś może więcej o tych filmach???
Były to filmy telewizyjne z 1984 i 1985 roku, kiedy to SW zaczęło podupadać. (podniosło
się w 1990, albo w 1991, gdy wydano trylogię Thrawna)

O obu filmach
http://www.starwars.pl/opiniedroida_ewokadventures.php

Był wtedy też animowany serial o ewokach http://www.starwars.pl/opiniedroida_dvdewoks.php


Nie no super wielkie dzięki za odpowiedź to oprócz całej sagi wyszły jeszcze 2 filmy i serial animowany o ewokach fajnie tylko szkoda że nie ma tego na DVD i nie można nigdzie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 18:47, Mati1990 napisał:

Nie no super wielkie dzięki za odpowiedź to oprócz całej sagi wyszły jeszcze 2 filmy
i serial animowany o ewokach fajnie tylko szkoda że nie ma tego na DVD i nie można nigdzie
kupić.

No właśnie dobrze że nie można tego kupić... Po przeczytaniu opisów... nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 22:43, milten6 napisał:

Ostatnio gram w Jedi Knight: Jedi Academy, to moje pierwsze spotkanie z uniwersum SW.
Gra bardzo mi się podoba, chętnie obejrzałbym filmy. I tu nasuwa mi się pytanie w jakiej
kolejności je oglądać i od których zacząć? Jestem kompletnie zielony w tym temacie :].


Koniecznie zacznij od starszych Epizodów, tj. 4-6 a dopiero potem zajmij się nowszymi. Jak już wspomniał Skywalker560, jest kilka zwrotów akcji, z czego ten w Starej Trylogii jest IMHO zdecydowanie najważniejszy dla fabuły i ma wpływ na obejrzany całokształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Ciekawa scena, lecz wycięta z filmu

http://www.youtube.com/watch?v=PqqSUqEYYtM&feature=related

Dziwne że wogóle nakręcono tą scęnę bo podobno Shaak Ti przeżyła rozkaz 66 i podobno będzie nawet w force unleashed. Mam nadzieję że w nowym serialu animowanym Shaak Ti pokaże się, w starych częściach clone wars odcinek z nią jest jednym z moich ulubionych xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 21:04, Grizzly. napisał:

Dziwne że wogóle nakręcono tą scęnę bo podobno Shaak Ti przeżyła rozkaz 66

Przecież kręcąc film Lucas dopiero tworzył kanon.
Tak więc postanowili wyciąć (IMO głupią) scenę, pozostawiając zasłonę nad dalszymi losami Shaak Ti - żeby jej motyw gdzieś kiedyś wykorzystać...

Dnia 13.10.2008 o 21:04, Grizzly. napisał:

podobno będzie nawet w force unleashed

...i wykorzystali - właśnie w TFU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować