Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2009 o 21:51, Ecko09 napisał:

Zna ktoś jakieś sklepy internetowe, gdzie można kupić jakieś książki? Nie czytałem żadnej,
a mam chęć. Filmy mi nie starczają, gier dobrych jest strasznie mało ;/


Wybacz, że odpowiadam na dwu dniowego posta ale dopiero tutaj zaglądnąłem. Książki dostaniesz w każdej publicznej bibliotece bez najmniejszego problemu, nie radzę korzystać ze szkolnej bo tam możesz nie dostać. Jeżeli chodzi o książki to dosłownym "must-havem" jest tzw.: Trylogia Thrawn''a napisana przez Timoth''ego Zahn''a. Naprawdę radzę przeczytać, jest to około 1000 stron świetnej fantastyki w uniwersum Gwiezdnych Wojen, osobiście nie mogłem się oderwać. :-)

PS Nie dawno leciał ostatni odcinek pierwszego sezonu The Clone Wars na CN. Wie ktoś kiedy pojawi się sezon drugi ? Albo czy jest już może możliwość kupienia wszystkich odcinków w HD ? Lekko stary pryk ze mnie ale Star Wars''ów to ja sobie nie odpuszczę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 23:30, 4ny4 napisał:

PS Nie dawno leciał ostatni odcinek pierwszego sezonu The Clone Wars na CN.

Jeśli chodzi o The Clone Wars, to 1 sezon się nie skończył - zostały jeszcze 4 odcinki.

Dnia 18.02.2009 o 23:30, 4ny4 napisał:

Wie ktoś kiedy pojawi się sezon drugi ?

Sezon 2 nie pojawi się wcześniej aniżeli we wrześniu.

Dnia 18.02.2009 o 23:30, 4ny4 napisał:

Albo czy jest już może możliwość kupienia wszystkich odcinków w HD ?

Sezon się jeszcze nie skończył, więc nie ma takiej możliwości i nie wiadomo kiedy będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Trylogia Thrawna" jest teraz niesamowicie trudna do zdobycia w sklepach, a szkoda :(.

BTW - widziałem w Empiku Wojny Klonów na DVD, ale za ok. 60 zł. Jutro jadę do MM i zobaczę, czy nie mają tam. U nich zdobyłem "Królestwo Kryształowej Czaszki" za ledwie li tylko 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblioteki, nie wiem jak u was, ale w mim mieście (Bydgoszcz) w bibliotekach strasznie trudno dostać coś ze star warsów. Z tego co wiem w innych miastach nie jest lepiej, wiec pierwsze słyszę by w bibliotekach szukać.
Sry za powtarzanie słowa biblioteka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne u mnie w mieście (Nowy Sącz) w bibliotece publicznej jest olbrzymia większość Star Warsów, oczywiście nie wszystkie ale jest cała Trylogia Thrawna i pełno innych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie na forum, wątku tego nie czytałem, ale linki uznałem za warte wrzucenia. Roboty fanowskiej, ale jakość wykonania mimo wszystko trzyma poziom. Jakby popracowali nad mimika, byłoby znacznie lepiej. Szczegół, a razi.

Ryan vs. Dorkman - part I
http://www.youtube.com/watch?v=8NE5elL30w4

Ryan vs. Dorkman - part II
http://www.youtube.com/watch?v=RATMJ8JH1qo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te linki były przewałkowane wiele razy w sumie, ale i tak muszę przyznać po raz kolejny, że to kawał dobrej roboty jest ;). Ja tam tym filmikom nie mam nic do zarzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt tu się nie zgodzi, ale moim zdaniem słabiutkie są te filmiki (widziałem już wcześniej nie raz :). Co z tego, że jedne z lepszych i tak słabe...
Moje zastrzeżenia: za duży kontakt - w obydwóch się macają stale; naciągane momenty, zwłaszcza końcówki obydwóch; detale takie jak strój, wspomniana mimika i w pierwszym filmiku także tło walki. Na koniec jeszcze ciągłe sztychy, których praktycznie mieczami świetlnymi się nie wykonuje w żadnej formie walki...
Ogólnie miło się ogląda, ale patrzmy obiektywnie, choć ja na pewno przesadzam :)
Drugi filmik dużo lepszy, ale końcówka musiała wszystko popsuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co z "Piekłem"? Miało wyjść 20 lutego, a nie wyszło, a na Bastionie teraz żadnej daty nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:13, kamceg napisał:

Ktoś wie co z "Piekłem"? Miało wyjść 20 lutego, a nie wyszło, a na Bastionie teraz żadnej daty nie ma :P

Książka jest już w sprzedaży...
Np. na Allegro można kupić, a i w Empiku jest również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:59, balduran2 napisał:

> Ktoś wie co z "Piekłem"? Miało wyjść 20 lutego, a nie wyszło, a na Bastionie teraz
żadnej daty nie ma :P
Książka jest już w sprzedaży...
Np. na Allegro można kupić, a i w Empiku jest również.


A o czym ona jest dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 21:00, Ecko09 napisał:

> > Ktoś wie co z "Piekłem"? Miało wyjść 20 lutego, a nie wyszło, a na Bastionie teraz żadnej daty nie ma :P
> Książka jest już w sprzedaży...
> Np. na Allegro można kupić, a i w Empiku jest również.
A o czym ona jest dokładnie?

Jest to VI tom Dziedzictwa Mocy:

Spoiler

Jacen Solo chce przejąć kontrolę nad Zakonem Jedi. Jest przekonany, że tylko on może uratować galaktykę i nie cofnie się przed niczym, nawet przed zgładzeniem własnych rodziców. Luke musi podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu: czy stanąć po stronie Jacena, czy wystąpić przeciwko niemu i Galaktycznemu Sojuszowi, który sam tworzył...


Jeśli się o takie rzeczy pytasz, domyślam się, że i tak nic z tej książki (czy nawet z opisu) nie zrozumiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 20:59, balduran2 napisał:

> Ktoś wie co z "Piekłem"? Miało wyjść 20 lutego, a nie wyszło, a na Bastionie teraz
żadnej daty nie ma :P
Książka jest już w sprzedaży...
Np. na Allegro można kupić, a i w Empiku jest również.


Taak? Dziwne, byłem w sobotę i nie było, ale cóż, dzięki, w następny weekend kupię.

EDIT: o 20.55 pojawił się news na Bastionie i się wszystko wyjaśniło ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 21:00, Ecko09 napisał:

> > Ktoś wie co z "Piekłem"? Miało wyjść 20 lutego, a nie wyszło, a na Bastionie
teraz
> żadnej daty nie ma :P
> Książka jest już w sprzedaży...
> Np. na Allegro można kupić, a i w Empiku jest również.

A o czym ona jest dokładnie?


http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

Jak się chcesz więcej dowiedzieć to zjedź na sam dół strony w linku i poczytaj sobie kolejno o każdym tomie z serii ;p
Ja ją szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2009 o 21:03, kamceg napisał:

Taak? Dziwne, byłem w sobotę i nie było, ale cóż, dzięki, w następny weekend kupię.

Normalne - nie wszędzie książka musi się pojawić w dniu premiery.
Szczególnie jeśli to nie jest jakiś super wyczekiwany bestseller.

Dnia 23.02.2009 o 21:03, kamceg napisał:

EDIT: o 20.55 pojawił się news na Bastionie i się wszystko wyjaśniło ;d

Sam widzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję natknąć się na bardzo ciekawy mod do Unreal Tournament 2004, a mianowicie Troopers: Dawn of Destiny. Cudów się po tym modzie nie spodziewałem, ale klimacik Star Wars ten mod jak najbardziej posiada, a właśnie o klimat i grywalność obawiałem się najbardziej, na szczęście niepotrzebnie. ;) Zresztą co ja się będę rozpisywał zobaczcie filmiki mojego autorstwa:

http://www.xfire.com/video/89c6f/ - Typowo Star Wars-owe Intro. ;]

http://www.xfire.com/video/89c90/ - A tu macie gameplay na jednej z kilkunastu map. :)

Jak ktoś posiada Unreal Tournament 2004 to bardzo tego moda polecam, na multi niestety nie spotkałem jeszcze ani jednego aktywnego serwera, ale na jeden-dwa wieczory dobrej zabawy z botami to ten mod jest idealny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki...

Teraz mi przypomniało. Kiedyś miałem grę na Playstation 1 o Star Wars. Cała gra polegała że mieliśmy statyki i się naparzałeś. Oczywiście im dalej tym nowe i lepsza dostawałeś. Stare dobre czasy a chętnie se przypomne i zagram na emulatorze. Czy ktoś zna nazwe tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować