Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2009 o 22:50, Safiram napisał:

BTW podoba mi się strasznie obecna polityka wydawnicza, jeśli chodzi o okres Starej Republiki

Wydaje mi się, ze to nie jest "polityka wydawnicza",
tylko po prostu autorzy nie chcą się brać za tamten okres...
Musieliby wymyślać całkowicie nowe rzeczy, ale z drugiej strony wszystko musiałoby być zgodne z Kanonem - co wcale w tym przypadku nie byłoby takie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 23:37, kamceg napisał:

Oo co Ty gadasz?;d Przecież drugi Bane jest gorszy niż TFU ;p


Pierwszy Bane to czysta rewelacja i dlatego czekam na drugiego. Uwielbiam ten okres ;)
TFU mogą wydać, ale nie muszą tak wcześnie ;p


balduran2 --->

Dnia 04.04.2009 o 23:37, kamceg napisał:

Wydaje mi się, ze to nie jest "polityka wydawnicza",
tylko po prostu autorzy nie chcą się brać za tamten okres...
Musieliby wymyślać całkowicie nowe rzeczy, ale z drugiej strony wszystko musiałoby być zgodne z Kanonem - > co wcale w tym przypadku nie byłoby takie łatwe.


I dlatego na chwilę obecną jest jeden autor. I niech tak zostanie. Po pierwszej części mam wrażenie, że Karpyshyn naprawdę dobrze czuje się w SW, a to jest ważne.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 09:44, Safiram napisał:

I dlatego na chwilę obecną jest jeden autor. I niech tak zostanie. Po pierwszej części
mam wrażenie, że Karpyshyn naprawdę dobrze czuje się w SW, a to jest ważne.


Dobra, dobra, ale jak się czyta recenzje drugiej części to się okazuje, że już tak dobrze nie jest ;p Ale oceniał będę jak wydadzą i przeczytam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmowa stanęła. A ja się znów nawróciłem i mnie mania na SW. Ostatnio se ciągle słucham muzyki czy gram w KotOR''a np. Macie swoje ulubione jakieś soundtracki? Jakiś polecacie? Mnie ostatnie ciągle ciągnie do "Star Wars - Battle of the Heroes". Polecam, strasznie wpada w ucho :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulubione? Generalnie Return of the Jedi, Empire Strikes Back, Revenge of the Sith i pojedyncze utwory z pozostałych części Sagi. A tak naprawdę to wszystko Williamsa. Potem jest Mark Griskey ze swoim KOTOR-em 2. Jeremy Soule skomponował genialną interpretację "Emperor''s Theme", w soundtracku pierwszego Knights of the Old Republic znajdzie się kilka genialnych lub przynajmniej bardzo dobrych kompozycji, ale jednak wolę Griskeya, jego muzyka była dużo bliższa duchowi soundtrackom Williamsa.

Kiner, na którym fani Star Wars ostatnio wieszają psy, też daje radę, chociaż niektóre elementy, które wprowadził do soundtracka The Clone Wars uznaję za herezję. Jesse Harlin fajne kawałki skomponował na potrzeby additional soundtracka Republic Commando. O, i jeszcze .midy w Rogue Squadron były bardzo sympatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:12, Infes napisał:

Mnie ostatnie ciągle ciągnie do "Star Wars - Battle of the Heroes". Polecam, strasznie wpada w ucho :P


Mimo niezłej słuchalności, sam utworek jest przeciętny. Znacznie ciekawsze są kawałki przewodnie Mrocznego Widma - "Duel of the Fates" z fenomenalnymi partiami na chór oraz Ataku klonów - "Across the stars", motyw miłosny nowej trylogii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę właśnie "Battle of the Heroes" od tych dwóch ;D. Słucha się go genialnie. "Duel of the Fates" jest jak najbardziej świetne, ale rzadko go słucham. Pewnie mnie nie przekonał zbytnio do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 23:45, Revanchist napisał:

Wolę właśnie "Battle of the Heroes" od tych dwóch ;D.


Utwór miał spory potencjał, który nie został jednak wykorzystany - chwilami jest mocno patetycznie, a banalne chóry po pewnym czasie nużą. Ile można słuchać monotonnych wrzasków?
To pierwsza sprawa. Druga w sumie łączy się z pierwszą - jest nieciekawie, przewidywalnie, pompatycznie, choć muzyka powinna idealnie współgrać nie tyle z obrazem, co z dramatem bohaterów - tymczasem wyraźnie jest wyczuwalne dostosowanie się wyłącznie do efektowności walki, nic ponad to. Może brzmi to banalnie, ale takie cuda są osiągalne. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobne zdanie. Zresztą uważam że ogólnie soundtracki bardzo dużą role odgrywają w całej sadze Star Wars. Nawet nie grając tylko pisząc właśnie na forum przyjemnie się tych utworów słucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "Powrót Jedi", tam to było idealnie zrobione ;). Utwór słucha mi się znakomicie i jest IMHO znakomity, ale ostatnio odkryłem prawdziwą perełkę - postanowiłem zagłębić się bardziej w twórczość Joela McNeely''ego i jego "Xizor''s Theme" - cudo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to teaserem nazwał w sumie, ale gra wygląda fajnie i coś mi się zdaje, że przyjrzę się jej bliżej, jeśli na pewno ukaże się na PC. Zaraz poszukam więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 23:40, balduran2 napisał:

A jednak - będzie gra pt. The Clone Wars: Republic Heroes,
planowana premiera: 15 września,
na platformy X360, PS3, Nintendo DS, Nintendo Wii i PC (?).
Pierwszy trailer:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid3737074001?bctid=22560591001


Widze, że wykorzystano cel- shading, nieźle to wygląda. Mam nadzieje, że gra ukaże się na PC, póki co wskoczyła na 1 miejsce oczekiwanych gier przeze mnie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg jakiegoś newsa z gry-online.pl ten tytuł trafi na PC-ty, więc wpisuję go na listę oczekiwanych gier. Mam nadzieję, że będzie równie dobra, co serial, bo jeśli tak będzie, to będzie naprawdę dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 23:40, balduran2 napisał:

A jednak - będzie gra pt. The Clone Wars: Republic Heroes,



A będzie można grać Separatystami i zmasakrować Ahsokę Tano na 100 sposobów? Jak tak, to ja czekam ^^

PS A tak na serio: w ogóle mnie to nie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować