Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Oczywiście Trylogia Thrawna, (w ogóle Zahn ma dobre książki), a mnie osobiście bardzo podobały się książki Michaela Stackpole''a (szczególnie "Ja Jedi")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 13:12, BoloMaster napisał:

możecie mi polecić jakieś dobre książki w uniwersum SW?
ostatnio przeczytałem trylogię Akademia Jedi ale książki mnie nie zachwyciły....


Trylogia Thrawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 13:12, BoloMaster napisał:

możecie mi polecić jakieś dobre książki w uniwersum SW?
ostatnio przeczytałem trylogię Akademia Jedi ale książki mnie nie zachwyciły....


A ja się wyłamię (choć oczywiście Trylogia Thrawna, a potem jej kontynuacja, duologia Specter of the Past i Vision of the Future są genialnymi książkami) i polecę coś z trochę innej beczki, czyli cykl Republic Commando: http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_Republic_Commando_series

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 14:07, Ring5 napisał:

W tej chwili? Nie mam pojęcia, chyba Lucas Licensing ma wydział zajmujący się pilnowaniem
kanoniczności i ciągłości. Całość jest już tak zagmatwana, że przestałem to śledzić.


Zajmuje się tym Leland Chee, Keeper of the Holocron. Natomiast jeśli chodzi o kanon Star Wars, to zawsze powtarzam, że jest nim George Lucas :P. W każdym razie ja uważam The Clone Wars za świetny serial, bo nie przykładam wielkiej wagi do kanonu Gwiezdnych wojen (jeżeli już, to do lore WarCrafta i StarCrafta, gdzie retcony mnie bolą i wkurzają czasami), dzięki czemu mogę cieszyć się naprawdę dobrym serialem, czego nie psuje mi żaden fakt typu "Shaak Ti ma za długie, hm, lekku" (nie wiem, jak to u nich się te headtaile nazywają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 01:26, Diverso napisał:

Słyszałem, że Traviss się wkurzyła i nie będzie dalej wydawać książek z serii Legion
501. Fakt?


Wydawać to ona nic nie wydaje. Tak samo jej książki były z serii "Republic Commando" a nie "Legion 501". Ale samo wydarzenie jest faktem, Karen Traviss zrezygnowała z pisania powieści w tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komandosi Republiki się skończyli wraz z końcem Republiki, a ostatnio wyszła książka już z serii Legion 501, która jest kontynuacją i dzieje się w czasach Imperium. Cholera szkoda, Trylogia Bane''a zakończona, to niedokończone, nie ma co czytać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Clone Wars, odcinki 15-16. Co o nich sądzicie? Powiedzmy, że to miejsce i te postacie nie są zbyt abstrakcyjne, było nawet ciekawie, zdecydowanie dużo bardziej od poprzednich odcinków tego sezonu. Miałem trochę nadziei na

Spoiler

śmierć Ashoki

, nie żebym miał coś przeciwko niej, byłoby to jednak sensowne i zaskakujące. Poza tym, sezon 3 jest trochę rozczarowujący, liczyłem na poprawę względem poprzednich, a mamy raczej wszystko podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dogłębnie przyswajać całą historię związaną ze światem SW. Stara republika, te wszystkie wojny, traktaty na Coursant, Mandalorianie itd jest bardzo interesujące. Szukam jednak jakieś przejrzystego paska gdzie byłyby wypisane taką ogólną treścią ważne wydarzenia. Od samych początków po nowe filmy i dalej. Istnieje coś takiego? Szukając w sieci znalazłem jedynie całe tony stron co oczywiście też jest zadowalające, ale nie o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 17:41, Lucas01 napisał:

A tu masz po polsku

Dokładnie o coś takiego mi chodziło! Dzięki, teraz muszę to przestudiować w całości :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz poproszę o pomoc. Tym razem chodzi mi o jakieś książki dostępne w Polsce i przetłumaczone na nasz język z historią rozgrywaną w - erze starej republiki - polecacie jakieś? Przeglądałem już, ale chodzi głównie o te czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 20:42, Damianuss1 napisał:

Jeszcze raz poproszę o pomoc. Tym razem chodzi mi o jakieś książki dostępne w Polsce
i przetłumaczone na nasz język z historią rozgrywaną w - erze starej republiki - polecacie
jakieś? Przeglądałem już, ale chodzi głównie o te czasy.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91
Ale warte uwagi są raczej tylko:
Darth Bane: Droga zagłady - Drew Karpyshyn
Darth Bane: Zasada Dwóch - Drew Karpyshyn
Darth Bane: Dynastia Zła - Drew Karpyshyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 12:29, balduran2 napisał:

Ale warte uwagi są raczej tylko

O właśnie o to mi chodziło, dziękuję pięknie. Zasadniczo to szukam informacji, a nie dobrej książki więc myślę, że każda powinna być ok :). Widzę, że w tym roku wyszły dwie dość ciekawe według tego spisu. Tylko czekać na polskie wydanie. Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że post, na którego odpowiadam ma już trochę, ale zaciekawiło mnie, że wspomniałeś z takim zaciekawieniem o Exarze i Ulicu. Zbieram informacje o dziejach starej republiki i chciałbym Cię spytać co mógłbyś polecić jeśli chodzi o te postacie? Chodzi mi oczywiście o książki lub komiksy, które przedstawią ich historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komiksy :

Star Wars: Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith cała seria, numery 1-6
Star Wars: Tales of the Jedi: The Sith War numery 1-6 cała seria.
Star Wars Omnibus: Tales of the Jedi numery 1-2 cała seria


No i to by było niestety wszystko, bo książki żadne o nich [Ulic i Exar] nie powstały z tego co mi wiadomo [nie licząc gościnnych występów jako duch lub wspominana postać historyczna z okresów po New Hope, ale to raczej nie to czego szukasz]

P.S.
Polecam tez komiks KOTOR, który również sporo wyjaśnia jeśli chodzi o pewne niedopowiedzenia w KOTORach i niejako kontynuuje linię czasową po wojnach z Exarem. :

Star Wars: Knights of the Old Republic numery 1-50 cała seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 19:47, Damianuss1 napisał:

Wiem, że post, na którego odpowiadam ma już trochę, ale zaciekawiło mnie, że wspomniałeś
z takim zaciekawieniem o Exarze i Ulicu. Zbieram informacje o dziejach starej republiki
i chciałbym Cię spytać co mógłbyś polecić jeśli chodzi o te postacie? Chodzi mi oczywiście
o książki lub komiksy, które przedstawią ich historię.

A ja polecam "Ilustrowany Przewodnik po chronologii GW" - http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=324
Wiem, że nie o to konkretnie pytałeś, ale "zbieranie informacji" o którym napisałeś mnie nakierowało. Moim zdaniem dzięki tej książce najlepiej sobie wszystko poukładać.
Została jednak wydana w 2000 roku, więc brakuje tam paru rzeczy, na szczęście niedotyczących interesującego Cie okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 20:04, Pietro87 napisał:

Komiksy :

Wielkie dzięki za info. Z pewnością obadam te komiksy.

Dodatkowe podziękowania dla Lucas01, już przeanalizowałem te linki :P, ale nie spojrzałem na źródła. Teraz mam czarne na białym.

Wielkie dzięki KrzyniuBDG, czegoś takiego właśnie szukałem.

@EDIT
Niech moc będzie z Wami :P.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować