Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Jeśli więc ktoś ma taki poradnik i chciałby go sprzedać to możemy się dogadać. Dobrze zapłacę. Chodzi tylko o "Ilustrowany Przewodnik po chronologii GW" i żaden inny mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 11:57, Ring5 napisał:

Wybiera się ktoś?

Panie, co to za pytanie jest. Oczywiście, że się wybieram, głównie z sentymentu (moje pierwsze filmowe SW). Co z tego, że film raczej średniawy i 3D raczej również (konwersja), chcę tam być i to oglądnąć w trójwymiarze.

Mam tylko nadzieję, że nie wpierniczą do kin u nas dubbingu, bo nie zdzierżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w TV widziałem reklamę jakiś nowych książek Star war. Było coś chyba wspomniane o starej Republice, nie zdarzyłem zwrócić uwagi, krótka reklama. Ktoś wie o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 22:17, Ecko09 napisał:

Dziś w TV widziałem reklamę jakiś nowych książek Star war. Było coś chyba wspomniane
o starej Republice, nie zdarzyłem zwrócić uwagi, krótka reklama. Ktoś wie o co może chodzić?

Jest seria wydawnicza, tak jak filmy na DVD w koiskach - pierwsza powieść kosztuje 6 zł, niestety, ma kieszonkowy format ( jak dla mnie, osoby słabowidzącej, jest bardzo mała ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 22:17, Ecko09 napisał:

Dziś w TV widziałem reklamę jakiś nowych książek Star war. Było coś chyba wspomniane
o starej Republice, nie zdarzyłem zwrócić uwagi, krótka reklama. Ktoś wie o co może chodzić?


Enjoy!
http://www.hitksiazki.pl/starwars/

Dla mnie niestety nie ma tu nic ciekawego. Trzy pierwsze mam, ale książki z okresu nowej trylogii omijam szerokim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/cut

Popełniasz więc według mnie wielki błąd, ponieważ seria komandosów republiki jest jedną z lepszych książkowych serii w świecie star wars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 00:20, Sadek821 napisał:

Popełniasz więc według mnie wielki błąd, ponieważ seria komandosów republiki jest jedną
z lepszych książkowych serii w świecie star wars.


Też tak słyszałem, że to dobra seria, ale nie jestem zainteresowany okresem wojen klonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2012 o 23:50, Rizzan napisał:

Dla mnie niestety nie ma tu nic ciekawego.


To daj szansę książkom numer:
11 - Komandosi Republiki: Bezpośredni kontakt
14 - Komandosi Republiki: Potrójne Zero
15 - Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy.
23 - Komandosi Republiki: Rozkaz 66

Nie wiem, jaka jest jakość tłumaczenia, ale w oryginale są to jedne z najlepszych książek w tym uniwersum, jakie miałem przyjemność czytać. To prawdziwe perełki wśród całego tego chłamu, jaki masowo się teraz produkuje w świecie GW. Naprawdę warto się z nimi zapoznać, choćby po to, by zobaczyć cały konflikt z innej perspektywy - nie tych wszystkich "dzielnych i wspaniałych" Jedi, ale zwykłych (w pewnym sensie) żołnierzy. Dopiero wtedy widzimy prawdziwe zakłamanie i hipokryzję, panujące w Zakonie i Republice, dopiero wtedy widzimy naprawdę, czemu musiała upaść i dlaczego Palpatine miał tak łatwe zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 02:46, Diverso napisał:

Więc ja osobiście polecam trylogię Dartha Bane''a. 1000 lat przed wydarzeniami z filmów.

Napisałem, że je mam.

@Ring5
Hmmmm to może jednak zaczaję się na te książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 09:30, Ring5 napisał:

/ciach/


Jak wygląda czytanie książek w sytuacji, w której wiedza o SW ogranicza się do tego, że kiedyś-tam obejrzałem filmy i zagrałem w KotORa? :> Zakładam, że jakieś smaczki mogą mnie ominąć, ale żeby chociaż móc się orientować, o co chodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 12:21, Adjatha napisał:

Jak wygląda czytanie książek w sytuacji, w której wiedza o SW ogranicza się do tego,
że kiedyś-tam obejrzałem filmy i zagrałem w KotORa? :> Zakładam, że jakieś smaczki
mogą mnie ominąć, ale żeby chociaż móc się orientować, o co chodzi. ;)


To zależy które książki, większość nie jest oparta w ogóle na niczym i nie ma związku z filmami, grami i innym cudawiankami więc możesz czytać spokojnie i wszystko zrozumieć, nic ci nie umknie. Z tym że musisz uważać, bo tak jak pisze Ring5 mnóstwo tych książek to totalny, nic nie warty chłam napisany na kolanie przez pseudo pisarzyny.

Chociaż oczywiście trafiają się perełki jak Komandosi Republiki, Trylogia Thrawna czy trylogia Dartha Bane''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 12:46, Ecko09 napisał:

Trylogia Bane''a? :o Myślałem, że są 2 części tylko.


Path of Destruction, Rule of Two i Dynasty of Evil. ;)

Nie wiem czy wszystkie trzy wydano w Polsce tylko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 12:21, Adjatha napisał:

Zakładam, że jakieś smaczki mogą mnie ominąć, ale żeby chociaż móc się orientować, o co chodzi. ;)


Powiem tak: książki z tego konkretnego cyklu (Republic Commando) są tak napisane, że nawet osoba, która ma podstawowe informacje o GW (czyli obejrzała filmy i wie, czym różni się Jedi od Sitha), spokojnie zorientuje się, o co biega. Naturalnie, im więcej wiemy o świecie, tym więcej ciekawych rzeczy wyłapiemy (bo książki są w pewnym stopniu rozszerzeniem opowieści znanej z gry Republic Commando), ale wiedza ta nie jest potrzebna. Inne dobre książki ze świata GW mają podobnie.

Jeśli szukasz czegoś, co warto przeczytać, to oprócz Komandosów, warto poszukać:
- Trylogii Thrawna ( http://starwars.wikia.com/wiki/Thrawn_Trilogy)
- "Posłuszeństwo" ( http://starwars.wikia.com/wiki/Allegiance_%28novel%29)
- Duologia "The Hand of Thrawn" ( http://starwars.wikia.com/wiki/The_Hand_of_Thrawn_Duology)
- cykl X-Wingi ( http://starwars.wikia.com/wiki/X-wing_%28novels%29) - ale tu polecam tylko pierwsze cztery, autorstwa Stackpole''a, bo kolejne trzy to nic innego, jak zwykła zrzynka z Drużyny A... Do tego stopnia, że jeden z bohaterów ma ksywkę "Face"...
- "Ja, Jedi" ( http://starwars.wikia.com/wiki/I,_Jedi)
- cykl "Wojny Łowców Nagród" ( http://starwars.wikia.com/wiki/The_Bounty_Hunter_Wars)

Te kilka pozycji to naprawdę niezła literatura (szczególnie Timothy Zahn, czyli pierwsze trzy pozycje z listy powyżej) i warto po nie sięgnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście bardzo podobało się " Spotkanie na Mimban " - Alan Dean Foster - powieść pomiędzy NN a IK
oraz powieści filmowe:
Terry Brooks " Mroczne Widmo "
Matthew Stover " Zemsta Sithów "

trylogia Zahna też jest niezła
niestety, utknąłem na " Gwiazda Po Gwieździe " i nie mogę ruszyć dalej ... już od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 12:56, Ring5 napisał:

nawet osoba, która ma podstawowe informacje o GW (czyli obejrzała filmy i wie, czym różni
się Jedi od Sitha), spokojnie zorientuje się, o co biega.

I bardzo mi się to podoba, będę mógł je potem ojcu przekazać do przeczytania. ;)

Dnia 12.02.2012 o 12:56, Ring5 napisał:

Jeśli szukasz czegoś, co warto przeczytać, to oprócz Komandosów, warto poszukać:

Wow, dzięki za listę, chociaż na razie pewnie ograniczę się do tego, co jest w linkowanej wcześniej serii, ew. przeszukam bibliotekę.
Czyli mogę na chwilę obecną iść po trylogię Bane''a i czekać na Republic Commando... w sumie z moim tempem czytania od jakiegoś czasu to powinno wystarczyć. Dzięki za odpowiedź, podziękowania również dla Nagarotha. Niech Moc będzie z Wami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować