Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2012 o 21:47, Janek_Izdebski napisał:

> chciałbym Thrawna, ale tego nie ruszą ;/
Nigdy nic nie wiadomo. :)

wątpię, poruszą coś po PJ ale Thrawn jest za mało znany dla ogólnych ludzi, a przez to nie będzie mieć takiego rozgłosu, ale jakby było to byłoby super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 21:50, kindziukxxx napisał:

> > chciałbym Thrawna, ale tego nie ruszą ;/
> Nigdy nic nie wiadomo. :)
wątpię, poruszą coś po PJ ale Thrawn jest za mało znany dla ogólnych ludzi, a przez to
nie będzie mieć takiego rozgłosu, ale jakby było to byłoby super :)

Wolę Thrawna i Palleona niż Yuuzhan Vongów. :)

Ale najbardziej chciałbym coś z "Legacy Era". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thrawn... jaaasne, już to z pewnością zrobią ;)
Z drugiej strony może i lepiej, że duet LA i Disney się za poważny materiał nie weźmie, tylko będzie kontynuował skakanie po gnijącym już truchle Star Wars. Spodziewajmy się kolejnych, jeszcze bardziej infantylnych Clone Wars beż żadnej treści i sensu. A czemu powinniśmy się z tego cieszyć? Cóż by pozostało z naprawdę wspaniałej trylogii Timothy Zahna, gdyby wzięli się za nią ludzie w studiu, które przeszło taką oto ''ewolucję'':
Disney kiedyś: http://www.youtube.com/watch?v=vX07j9SDFcc
Disney dziś: http://www.youtube.com/watch?v=BlRvE9dKWQc

Go figure...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 22:44, Rizzan napisał:

Wybaczcie, ale niestety chyba nie dostaniemy Thrawna, ani Legacy,
ani NJO.

http://www.superherohype.com/news/articles/173435-the-new-star-wars-trilogy-will-an-original-story

Ok, Trylogii Thrawna nie zrobią. Ale te "original story" nie wyklucza, ze akcja będzie umieszczona w "NJO" lub "Legacy", nieprawdaż? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E, tam. Na pewno nie będzie gorzej niż jest teraz. Disney nie pozwoli rozwalić marki - w końcu będzie o nią dbać Kathleen Kennedy - jedn z lepszych producentek w Hollywood i autorka sukcesu "Jurassic Park" czy "Listy Schindlera". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 20:02, Janek_Izdebski napisał:

Osobiście chciałbym by ruszyli "New Jedi Order Era"/"Legacy Era". :)


A ja mam ogromną nadzieję, że tak nie będzie, bo NJO jest dla mnie potworkiem na miarę cyklu Jedi Prince (kto nie czytał, niech nie żałuje, bo nie ma czego, kto czytał... wyrazy współczucia; ja czytałem :( ). Jak napisałem to już w innym wątku, przede wszystkim zraziło mnie robienie szumu (i zdobywanie popularności) poprzez uśmiercanie kolejnych znanych postaci, co było równie głupie, co niepotrzebne. No i łamało dotychczasową, niepisaną umowę, że choćby się waliło i paliło, znane i lubiane postaci nie giną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 14:30, Ring5 napisał:

> Osobiście chciałbym by ruszyli "New Jedi Order Era"/"Legacy Era".
> :)

A ja mam ogromną nadzieję, że tak nie będzie, bo NJO jest dla mnie potworkiem na miarę
cyklu Jedi Prince (kto nie czytał, niech nie żałuje, bo nie ma czego, kto czytał... wyrazy
współczucia; ja czytałem :( ). Jak napisałem to już w innym wątku, przede wszystkim zraziło
mnie robienie szumu (i zdobywanie popularności) poprzez uśmiercanie kolejnych znanych
postaci, co było równie głupie, co niepotrzebne. No i łamało dotychczasową, niepisaną
umowę, że choćby się waliło i paliło, znane i lubiane postaci nie giną.

Mi chodzi tylko o to, by opowieść była w settingu "NJO Era"/"Legacy Era". Nie chodzi mi o kopiowanie którejkolwiek z książek. Historia jak najbardziej mogłaby być oryginalna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 00:16, Janek_Izdebski napisał:

Mi chodzi tylko o to, by opowieść była w settingu "NJO Era"/"Legacy
Era
".


Mimo wszystko nie jestem przekonany... Choć, jak pisałem wcześniej, będzie to pewnie dla nich jedyne rozwiązanie tak naprawdę, biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie zobaczymy Hana, Lei itp (ze względu na wiek aktorów, ciężko mi sobie wyobrazić, że wezmą do ich ról kogoś innego...). Nie mam też pojęcia, jak planują rozwiązać problem z doborem głównego bohatera (skoro nowe epizody mają się skupiać na trzydziesto-czterdziestoletnim Luke''u ). Inny aktor? O ile działało to w przypadku Ewana McGregora w roli Kenobiego, o tyle w drugą stronę może być raczej trudne. No, chyba, że wcisną nam jakąś bajeczkę o tym, że Luke musiał przejść operację plastyczną ;)

Może zaczniemy obstawiać aktorów, których chcielibyśmy zobaczyć w rolach bohaterów? ;) Amanda Righetti jako Mara Jade? http://en.wikipedia.org/wiki/Amanda_Righetti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 09:26, Ring5 napisał:

> Mi chodzi tylko o to, by opowieść była w settingu
> "NJO Era"/"Legacy Era".

Mimo wszystko nie jestem przekonany... Choć, jak pisałem wcześniej, będzie to pewnie
dla nich jedyne rozwiązanie tak naprawdę, biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie zobaczymy
Hana, Lei itp (ze względu na wiek aktorów, ciężko mi sobie wyobrazić, że wezmą do ich
ról kogoś innego...). Nie mam też pojęcia, jak planują rozwiązać problem z doborem głównego
bohatera (skoro nowe epizody mają się skupiać na trzydziesto-czterdziestoletnim Luke''u
). Inny aktor? O ile działało to w przypadku Ewana McGregora w roli Kenobiego, o tyle
w drugą stronę może być raczej trudne. No, chyba, że wcisną nam jakąś bajeczkę o tym,
że Luke musiał przejść operację plastyczną ;)

Ale Ford, Fisher, Dee Williams mogliby występować w pomniejszych epizodach - głównymi bohaterami byłoby mlodsze pokolenie Solo i Skywalkerów. To już kwestia kreatywności scenarzystów we współpracy ze strażnikami EU ze LucasFilmu. :)

Dnia 03.11.2012 o 09:26, Ring5 napisał:

Może zaczniemy obstawiać aktorów, których chcielibyśmy zobaczyć w rolach bohaterów? ;)
Amanda Righetti jako Mara Jade? http://en.wikipedia.org/wiki/Amanda_Righetti

Może jeszcze Ryan Phillippe, Carey Mulligan oraz Shia LaBeouf...?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 14:14, Janek_Izdebski napisał:

Ale Ford, Fisher, Dee Williams mogliby występować w pomniejszych epizodach - głównymi
bohaterami byłoby mlodsze pokolenie Solo i Skywalkerów.


Byłoby, ale, niestety, nie będzie :/ Kolejne epizody mają opowiadać o przygodach Luke''a. Czyli pozostaje mieć nadzieję, że może jednak ktoś sięgnie po Thrawna...

Dnia 03.11.2012 o 14:14, Janek_Izdebski napisał:

Może jeszcze Ryan Phillippe, Carey Mulligan oraz Shia LaBeouf...?? ;)


A w jakich rolach? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 21:58, Ring5 napisał:

Byłoby, ale, niestety, nie będzie :/ Kolejne epizody mają opowiadać o przygodach
Luke''a. Czyli pozostaje mieć nadzieję, że może jednak ktoś sięgnie po Thrawna...

Ciekawe czy zaangażowaliby Hamilla w roli Luke''a. W końcu starzy fani doskonale go pamiętają. Eksperyment ze zmianą aktora, mógłby być w tym przypadku bardzo kontrowersyjny i w finale nieudany.

Dnia 03.11.2012 o 21:58, Ring5 napisał:

> Może jeszcze Ryan Phillippe, Carey Mulligan oraz Shia LaBeouf...?? ;)

A w jakich rolach? :]

Tak ogólnie podałem moje aktorskie typy spośród aktorów młodego pokolenia. Nie myślałem o konkretnych rolach. LaBeouf mógłby być IMHO nawet kandydatem na Jacena Solo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 21:58, Ring5 napisał:

Czyli pozostaje mieć nadzieję, że może jednak ktoś sięgnie po Thrawna...

Wydaje mi się to nierealne. Świat Gwiezdnych Wojen kojarzy się dla większości najbardziej z mocą, jedi/sithami, mieczami świetlnymi. Thrawn nie władał mocą, nie posługiwał się mieczem świetlnym, nie był ani jedi, ani sithem (jednych zabijał, a drugim służył). Poza tym walczył z "dobrem" (Nowa Republika), a to mogłoby być pewną przeszkodą (jednak częściej widuje się filmy o tych dobrych niż o tych złych).
Osobiście chciałbym zobaczyć film o zwykłych żołnierzach (najchętniej o klonach z czasów wojny klonów). Niestety, szanse są praktycznie zerowe (słabo nadaje się na sagę, ma to być osadzone w innych czasach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 22:27, Rokuto napisał:

> Czyli pozostaje mieć nadzieję, że może jednak ktoś sięgnie po Thrawna...
Wydaje mi się to nierealne. Świat Gwiezdnych Wojen kojarzy się dla większości najbardziej
z mocą, jedi/sithami, mieczami świetlnymi. Thrawn nie władał mocą, nie posługiwał się
mieczem świetlnym, nie był ani jedi, ani sithem (jednych zabijał, a drugim służył).
Poza tym walczył z "dobrem" (Nowa Republika), a to mogłoby być pewną przeszkodą (jednak
częściej widuje się filmy o tych dobrych niż o tych złych).
Osobiście chciałbym zobaczyć film o zwykłych żołnierzach (najchętniej o klonach z czasów
wojny klonów). Niestety, szanse są praktycznie zerowe (słabo nadaje się na sagę, ma to
być osadzone w innych czasach).

A książki były o tych dobrych, czy o tych złych?;) No właśnie. Obie strony były pokazane, z tym że wiadomo byłoby kto wygra. Dobrze skrojony scenariusz dałby radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale teraz całkiem serio:

Czy naprawdę nikt, ale to nikt z fanów SW nie wpadł na pomysł, że może jednak Disney oleje obecnie istniejący EU i stworzy całkowicie nową historię (przy jednoczesnym zachowaniu kanonu) lub nawet przywalą retconem?
Czemu wszyscy myślą, że Disney zekranizuje historię, która już została opowiedziana w książkach (np. Trylogia Thrawna)?

I dla wszystkich, którzy wciąż się łudzą, że Disney użyje istniejącego pomysłu i go zekranizuje:
http://uk.eonline.com/news/358685/star-wars-7-plot-will-be-an-original-story-says-lucasfilm-source

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować