Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2013 o 12:30, Janek_Izdebski napisał:

IMHO to niezły rzemieślnik.

Obiektywy, praca kamery i światłem w Star Trek''u to raczej już nie rzemiosło. Bardzo specyficzne podejście, o ile sposób pracy kamery mi bardzo pasuje, do obiektywu idzie się szybko przyzwyczaić, o tyle ten mocno przesadzony bloom to już gorsza rzecz. Bardziej widziało mi się czerpanie ze Starej Trylogii z naciskiem na ESB i bardziej stonowaną kolorystykę. Osoba Abramsa zdaje się jednak wskazywać na ''kolorowanki'' w stylu AotC, ale i tu może on sam jednak wróci do tego co pokazał w Super 8. Oby nie dał się pociągnąć ścieżką słodzenia w filmie.

EDIT:
No i ofc, zgodnie z tradycją malkontenctwa, wielkich nadziei z filmem nie wiążę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 20:58, Ecko09 napisał:

Jest jakaś inna polska encyklopedia Star wars oprócz ossus.pl? Czytałem sobie o Jacenie,
ale zauważyłem, że brakuje tam sporej części o nim, a chcę poznać jego losy do końca
;/
http://ossus.pl/biblioteka/Jacen_Solo


Nie lepiej książki przeczytać? Czy może nie możesz się przebić przez Nową Erę Jedi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 21:09, Rizzan napisał:

> Jest jakaś inna polska encyklopedia Star wars oprócz ossus.pl? Czytałem sobie o
Jacenie,
> ale zauważyłem, że brakuje tam sporej części o nim, a chcę poznać jego losy do końca

> ;/
> http://ossus.pl/biblioteka/Jacen_Solo

Nie lepiej książki przeczytać? Czy może nie możesz się przebić przez Nową Erę Jedi?


Książki kosztują ponad 30zł na tom ;/ I ciężko je znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 21:53, Ecko09 napisał:

Książki kosztują ponad 30zł na tom ;/ I ciężko je znaleźć.


Tu już jest różnie. Na allegro dużo książek można dostać w całkiem niezłym stanie, po niskich cenach, ale bywają pojedyncze egzemplarze, które kosztują nienormalnie dużo. Np ostatnio musiałem sobie zamówić angielską wersję książki ''Gwiazda po gwieździe'' bo na allegro był tylko jeden egzemplarz za 150zł (!) a do tego wyglądał jakby zaraz miały się zamienić w puzzle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 13:38, Graffis napisał:

Obiektywy, praca kamery i światłem w Star Trek''u to raczej już nie rzemiosło.
Bardzo specyficzne podejście, o ile sposób pracy kamery mi bardzo pasuje, do obiektywu
idzie się szybko przyzwyczaić, o tyle ten mocno przesadzony bloom to już gorsza rzecz.
Bardziej widziało mi się czerpanie ze Starej Trylogii z naciskiem na ESB i bardziej stonowaną
kolorystykę. Osoba Abramsa zdaje się jednak wskazywać na ''kolorowanki'' w stylu AotC,
ale i tu może on sam jednak wróci do tego co pokazał w Super 8. Oby nie dał się pociągnąć
ścieżką słodzenia w filmie.

EDIT:
No i ofc, zgodnie z tradycją malkontenctwa, wielkich nadziei z filmem nie wiążę :P

Mam nadzieję, że Abram pójdzie jednak stronę stylistyki Nolana rodem "The Dark Night Trilogy". :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://starwars.com/news/a-new-direction-for-lucasfilm-animation.html

Jeśli czekaliście na Star Wars: Detours, to jeszcze sobie (sporo) poczekacie. Mnie cieszy to, że The Clone Wars zbliżają się ku końcowi - serial jest wspaniały, ale już mam go powoli dość. Natomiast intryguje mnie zapowiedź tego nowego, może być ciekawy następca Wojen klonów i kolejna świetna produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 22:11, MKRaven napisał:

Nie wiem, czy temat odpowiedni, ale markę SW w świecie gier możemy uznać za padniętą,
jeśli zajmie się nią EA...

http://starwars.com/news/electronic-arts-selected-for-multi-year-agreement-for-the-future-of-star-wars-gaming.html


Nie byłbym takie pesymistyczny, po upadku projektu 1313 nic już mnie nie zaskoczy. Być może to nowa szansa dla serii i właśnie umiejętności EA się tutaj przydadzą (może...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2013 o 22:08, Boguslav4 napisał:

Nie byłbym takie pesymistyczny, po upadku projektu 1313 nic już mnie nie zaskoczy. Być
może to nowa szansa dla serii i właśnie umiejętności EA się tutaj przydadzą (może...).



Taaa bo np SW:TOR wyszedł na tym zajedwabiście.. flagowy przykład "umiejętności" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po upadku 1313 znikła też moja ostatnia nadzieja na kolejną świetną, poważną grę w świecie SW. Teraz jak zajmuje się tym EA do spółki z Disneyem to pozostaje tylko czekać na kolejne tytuły typu "Tańcz z Jar Jarem"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2013 o 22:51, Pietro87 napisał:

Taaa bo np SW:TOR wyszedł na tym zajedwabiście.. flagowy przykład "umiejętności" =)


Niektórzy twierdzą, że po przejściu na model F2P gra jest świetna. Więcej pytań nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2013 o 00:10, Shinigami napisał:

Niektórzy twierdzą, że po przejściu na model F2P gra jest świetna. Więcej pytań nie mam
;)


No ba, jest wyśmienita ! Te cudowne one-time-pass które czasem przychodzą od reki i nie ma z tym problemu [dla posiadaczy gmaila] a czasem przychodzą po 15min kiedy już wygenerowany kod zdążył sobie wygasnąć i trzeba wysłać request po kolejny [dla posiadaczy maili innych niż gmail.. czasem dla posiadaczy gmaila z resztą tez xD]

A te wspaniałe meandry techniczne, cudownie zoptymalizowany silnik i sam model f2p [który nawet przyrost expa w singlu ogranicza] to lśniacy przykład kompetencji EA.

Jak w reklamie - nie mam uwag =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2013 o 22:51, Pietro87 napisał:


Taaa bo np SW:TOR wyszedł na tym zajedwabiście.. flagowy przykład "umiejętności" =)


Wiesz wyparłem to z pamięci :P Dzięki za przypomnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 00:49, Ecko09 napisał:

Dzieje Cade''a Skywalkera i Darth Krayta zawarte są w komiksach czy książkach?

Z tego co się orientuję to w komiksach. O książkach nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko. Może mi więc ktoś powiedzieć co się dzieje z

Spoiler

Kraytem po zmartwychwstaniu? I jak ginie (jeśli ginie)

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 00:49, Ecko09 napisał:

Dzieje Cade''a Skywalkera i Darth Krayta zawarte są w komiksach czy książkach?


Jeśli chodzi o samego Dartha Krayta i książki to w spominają o nim w:

Spoiler

- Betrayal (Retcon)
- Bloodlines (Retcon)
- Tempest (Retcon)
- Sacrifice (Retcon)
- Inferno
- Invincible
- Crosscurrent
- Riptide



Natomiast osobiście pojawia się w:
Spoiler

- Apocalypse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować