Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2013 o 19:55, Ecko09 napisał:

Dobrze patrzę, to jest wersja PL? I ogólnie warto brać się za to?

http://www.empik.com/darth-plagueis-luceno-james,p1064027026,ksiazka-p

Sam opis książki mówi sam za siebie. Choć książka to świeżak ale pies to gryzł xD
Będziesz miał okazję się bliżej przyjrzeć jednemu z najpotężniejszych Sithów jaki kiedykolwiek istniał.. Mało kto potrafił zgłębić moc na takim poziomie jak on. Praktycznie miał kontrolę nad midihlorianami i potrafił kreować życie w nienaturalny sposób właśnie dzięki nim oraz je odbierać. Jednak bał się [jak każdy zresztą] śmierci i utraty wszystkiego bo przeca śmierć odbiera wszystko.
Taka ciekawostka.
Jak myślisz.... skąd wziął się Anakin Skywalker ?. Droga Mama niewolnica zaszła w ciąże od tak.? Wiatropylna ?. Przeca nigdy ojca nie było ani go nie znała.
Przepowiednia ?. Nic z tych rzeczy. Jak wiadomo Anakin miał nadnaturalną ilość midihlorianów w swoim ciele. Znacznie większą niż Mistrz Yoda czy jakikolwiek inny Jedi. Jedi nie wiedzieli jakim cudem i prawem takie coś zaszło. Resztę możesz sobie sam dopisać.

PS:
Chyba, że cię korci i zajrzysz w spoiler ........ :3 Make your choise

Spoiler

Anakin jest "dzieckiem" a raczej eksperymentalnym tworem nikogo innego jak Dartha Pagueisa. Stężenie midihlorianów w ciele matki było tak potężne, że wykreowało się z tego nowe życie ]:->.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2013 o 01:42, Braveheart napisał:

>

Spoiler

Anakin jest "dzieckiem" a raczej eksperymentalnym tworem nikogo innego jak Dartha
Pagueisa. Stężenie midihlorianów w ciele matki było tak potężne, że wykreowało się z
tego nowe życie ]:->.





Spoiler

Może dlatego Anakin miał pociąg do ciemnej strony? xD



Tak czy siak dziś odebrałem książkę, więc reszty już się sam dowiem^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 14:50, Thrandir napisał:

Czy książka ta jest... Że się tak wyrażę, "kanoniczna" dla uniwersum SW? Chodzi mi tu
właśnie o ową genezę Anakina.


Moim zdaniem książka Darth Plagueis jest jak najbardziej kanoniczna, gdyż nie ma nigdzie informacji podważających jej kanoniczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 14:34, cedricek napisał:

Orientuje się ktoś, czy wyszła już książka "Kenobi"? I czy jest dostępna w Polsce?


Sorka za post pod postem, ale nie mam już możliwości edycji.

Książka ''Kenobi'' wychodzi w Ameryce dopiero 27 Sierpnia, a Amber planuje ją wydać w 2014 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś stronkę, gdzie można zamówić książki jakieś? Głównie chce dziedzictwo mocy, w empiku są tylko 2 ostatnie tomy, a allegro wole uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 15:17, Ecko09 napisał:

Zna ktoś stronkę, gdzie można zamówić książki jakieś? Głównie chce dziedzictwo mocy,
w empiku są tylko 2 ostatnie tomy, a allegro wole uniknąć.


A co jest nie tak z Allegro? Zamówiłem tam już ok 35~ książek SW i na żadnej się nie zawiodłem jeśli chodzi o jakość (no czasami zdarzały się lekko pozaginane okładki, ale wiedziałem na co się zgadzam, więc nie było problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2013 o 22:37, Rizzan napisał:

> Zna ktoś stronkę, gdzie można zamówić książki jakieś? Głównie chce dziedzictwo mocy,

> w empiku są tylko 2 ostatnie tomy, a allegro wole uniknąć.

A co jest nie tak z Allegro? Zamówiłem tam już ok 35~ książek SW i na żadnej się nie
zawiodłem jeśli chodzi o jakość (no czasami zdarzały się lekko pozaginane okładki, ale
wiedziałem na co się zgadzam, więc nie było problemu).


E tam, nigdy nie wiadomo czy ufać komuś czy nie *nawet jak ma same pozytywy). Poza tym na allegro już patrzyłem i 1 tom dziedzictwa mocy jest za 50zł to raczej nie bardzo mi się widzi tyle płacić + przesyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2013 o 22:03, Ecko09 napisał:

Dobra wiadomość dla fanów, nie należy obawiać się o kanon.


Super... tylko dostosowac do EU w ktorym momencie? Bo Lucas tak namieszal, ze obecnie EU w ogole nie trzyma sie kupy (vide Mandalorianie) i ciezko bedzie cokolwiek dopasowac do kanonu EU tak, by nie kolidowalo z innymi dzielami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 02:39, Ring5 napisał:


> Dobra wiadomość dla fanów, nie należy obawiać się o kanon.

Super... tylko dostosowac do EU w ktorym momencie? Bo Lucas tak namieszal, ze obecnie
EU w ogole nie trzyma sie kupy (vide Mandalorianie) i ciezko bedzie cokolwiek dopasowac
do kanonu EU tak, by nie kolidowalo z innymi dzielami.


Meh patrze dziś i aktualizacja, że nic o zgodności z kanonem nie powiedziano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 10:27, Ecko09 napisał:

Meh patrze dziś i aktualizacja, że nic o zgodności z kanonem nie powiedziano...


Tez rzucilem dzis okiem i troche dziwna ta aktualizacja... Nie bardzo rozumiem, jak ktos mogl popelnic taki blad. Ja rozumiem, ze mozna czegos nie doslyszec lub przeinaczyc, ale jesli nic takiego nie bylo mowione, to skad Bastion wzial takie informacje, jak rany? Z palca sobie wyssali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2013 o 12:04, Ring5 napisał:

Zresztą jakie ma to znaczenie? Te filmy robią furorę wśród dorosłych, bo Disney wie,
co zrobić, żeby film się spodobał (o czym zresztą świadczy sukces Piratów z Karaibów
chociażby).


Którego to sukcesu nie udało się powtórzyć vide Jeździec Znikąd

>Jeśli GW będą utrzymane w takich klimatach, to myślę, że nie ma się czego

Dnia 29.07.2013 o 12:04, Ring5 napisał:

obawiać. Ale wydaje mi się, że chyba zaczynasz troszkę zbaczać z tematu, jeśli chcesz
porozmawiać o przyszłości GW


Ja już po nowej trylogii postawiłem krzyż na GW i biorąc pod uwagę łopatologiczny trend filmów w Hollywood to nie spodziewam się żadnych fajerwerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2013 o 10:27, Ecko09 napisał:


Meh patrze dziś i aktualizacja, że nic o zgodności z kanonem nie powiedziano...


Książki w większości są dosyć słabe, więc wolałbym, aby w filmach wymyślono coś zupełnie nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 21:52, kerkas napisał:

Którego to sukcesu nie udało się powtórzyć vide Jeździec Znikąd


Przepraszam najmocniej, ale jeden nieudany film wiosny nie czyni ;) Vide Iron Man, Iron Man 2, Avengers, Hulk, Thor - wszystko to filmy, które wyszły spod opiekuńczych skrzydeł Disneya (bo to do nich należy Marvel) i jakoś wszystkie filmy odniosły (mniejszy bądź większy) sukces. I, co ważne, nie są to filmy dla dzieci. Chyba że uznamy komiksy marvelowskie za publikacje dla dzieci.

Dnia 29.08.2013 o 21:52, kerkas napisał:

Ja już po nowej trylogii postawiłem krzyż na GW i biorąc pod uwagę łopatologiczny trend
filmów w Hollywood to nie spodziewam się żadnych fajerwerków.


Widzisz, i tu się różnimy, bo dla mnie największym problemem GW był Lucas, który namieszał tak, że cały dotychczasowy kanon (podstawowy i EU) diabli wzięli. Jak już wielokrotnie pisałem - najlepsza część GW (ESB) to ta, do której on wtrącał się najmniej. I dlatego właśnie mam nadzieję, że nowe części, nawet jeśli nie będą tak dobre, jak "stara" trylogia, okażą się kawałem niezłego kina. Bo że będą lepsze od "nowej", nie wątpię. O to naprawdę nietrudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 00:35, Janek_Izdebski napisał:

A co sądzicie o zapowiadanych spin-offach? Z tego co czytałem, potwierdzone chyba są
dwa, o Yodzie oraz o Boba Fetcie. Co o tym myślicie? :)


Hmm... a coś więcej? Przyznaję bez bicia, że ostatnio nie śledzę informacji o GW i pierwsze słyszę o tym, co opisujesz. Mógłbyś podać więcej info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować