Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2013 o 00:35, Janek_Izdebski napisał:

A co sądzicie o zapowiadanych spin-offach? Z tego co czytałem, potwierdzone chyba są
dwa, o Yodzie oraz o Boba Fetcie. Co o tym myślicie? :)


Potwierdzone? Raczej nie, póki co to jedynie plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 00:44, Ring5 napisał:

Hmm... a coś więcej? Przyznaję bez bicia, że ostatnio nie śledzę informacji o
GW i pierwsze słyszę o tym, co opisujesz. Mógłbyś podać więcej info?

Jeśli chodzi o potwierdzone newsy to mam tylko to:

http://starwars.com/news/new-spinoff-films-set-to-expand-the-star-wars-galaxy.html

Tak jak wspomniał Ecko09, reszta to plotki, acz dość wiarygodne, gdyż Lawrence Kasdan czy Joe Johnston wielokrotnie swego czasu wyrażali chęć stworzenia spin-offów w świecie GW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 02:12, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli chodzi o potwierdzone newsy to mam tylko to:


Brzmi ciekawie. Dzięki za link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2013 o 11:49, Ring5 napisał:

Żeby tylko nikt nie wpadł na pomysł powołania do życia tej bandy zakłamanych hipokrytów
i oszustów... :/

"- So what I told you was true, from a certain point of view.
- A certain point of view?
- Luke, you''re going to find that many of the truths we cling to depend greatly on our own point of view."

Tak wiem, pół-prawda to wciąż nie jest prawda. Ale jednak w życiu codziennym subiektywne postrzeganie prawdy jest często potrzebne. I to dla ''dobra sprawy'' jak w tym wypadku.

No i ciekawy link ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2013 o 00:49, Graffis napisał:

Tak wiem, pół-prawda to wciąż nie jest prawda.


Czyzbys mial watpliwosci co do tego, ze Jedi to banda hipokrytow a Rozkaz 66 byl najlepsza rzecza, jaka spotkala galaktyke? Wystarczy popatrzec na ich zachowanie, dzialania, podwojne standardy (z jednej strony twierdza, ze zwiazki sa be, z drugiej jest taki Ki-Adi Mundi, majacy rodzine (bo nagle znalazl sie pretekst). Zreszta zachowanie Qui-Gonn Jinna (a potem Kenobiego), jawnie buntujacych sie przeciwko woli Rady bez zadnych konsekwencji, pokazuje, ze byli rowni i rowniejsi. A co z Jorusem C''baothem? Facet byl na dobra sprawe Sithem (patrzac na jego zachowanie i filozofie) i co? Reakcja Rady: "dobra, dajmy mu ten Outbound Flight, przestanie byc problemem". Moglbym tu rowniez napisac maly elaboracik o tym, jak Jedi traktowali Clone Troopersow (armia niewolnikow, pozbawiona jakichkolwiek praw), co doprowadzilo Bardana Jusika do opuszczenia zakonu.

Na szczescie znalazl sie ktos, kto z ta zgraja zrobil porzadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 22:17, Ecko09 napisał:

R2-D2 potwierdzony w 7 części.

no wielki szok to nie jest, ani przez sekundę nie myślałem, że Artoo i Threpio nie pojawią się w siódmym epizodzie. zaczynam się powoli przygotowywać na dramatyczną śmierć jednego z nich. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, co może być głównym wątkiem kolejnej części narzuca sięwalka z kolnami Imperatora... Tylko w oczach statystycznego widza niszczyło by to całkowicie poświęcenie Dartha w ostatniej scenie, nie mówiąc o zarzutach całkiem słusznych o wyciąganie kiepskich rozwiązań z rękawa... Drugi wątek to walka to ta walka między galaktyczna z pseudozergami :P A wy co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 12:33, Boguslav4 napisał:

Patrząc na to, co może być głównym wątkiem kolejnej części narzuca sięwalka z kolnami
Imperatora... Tylko w oczach statystycznego widza niszczyło by to całkowicie poświęcenie
Dartha w ostatniej scenie, nie mówiąc o zarzutach całkiem słusznych o wyciąganie kiepskich
rozwiązań z rękawa... Drugi wątek to walka to ta walka między galaktyczna z pseudozergami
:P A wy co myslicie?



A nie było czasem newsa, że film ma się nie opierać na żadnej z wydanych książek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 12:33, Boguslav4 napisał:

Patrząc na to, co może być głównym wątkiem kolejnej części narzuca sięwalka z kolnami
Imperatora... (...) Drugi wątek to walka to ta walka między galaktyczna z pseudozergami



Mało prawdopodobne. Wszystko, o czym piszesz, to Expanded Universe, na którym do tej pory się nie opierano i nie sądzę, by cokolwiek w tej kwestii miało się zmienić. Pamiętajmy też, że GW do tej pory były przede wszystkim opowieścią o Anakinie, cała reszta to tylko otoczka.

Podejrzewam, że skończy się tym, iż wymyślą jakieś nowe zagrożenie, może coś na kształt Imperial Remnant, próbujące zakłócić sielankową egzystencję Nowej Republiki.

Swoją drogą, ciekawe, co by było, gdyby fani spróbowali zekranizować Trylogię Thrawna (na wzór The Hunt for Gollum i Born of Hope we Władcy Pierścieni)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 13:17, Ring5 napisał:

>/.../


Czy jednak "mogą" tak ignorować rozszerzone uniwersum? Osobiście mi to nie robi róznicy, chyba że wymyślą coś gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 13:17, Ring5 napisał:

Swoją drogą, ciekawe, co by było, gdyby fani spróbowali zekranizować Trylogię Thrawna
(na wzór The Hunt for Gollum i Born of Hope we Władcy Pierścieni)...

szczerze? nie miałbym problemu, gdyby tę trylogię chcieli oficjalnie zekranizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 14:33, Boguslav4 napisał:

Czy jednak "mogą" tak ignorować rozszerzone uniwersum?


A czemu nie? Sam Lucas już dawno powiedział, że dla niego EU mogłoby w ogóle nie istnieć, nie czytał żadnej książki i nie ma zamiaru tego robić. Stąd też wielokrotnie pojawiające się sprzeczności między kanonem filmowym a EU. Przykładem może tu być sztuczna dłoń Vadera, którą w filmach otrzymuje po walce na Mustafar, natomiast w EU utrata dłoni była karą za dopuszczenie do zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Mara Jade wspomina o tym w Trylogii Thrawna, bodajże w drugim tomie (nie pamiętam dokładnie, w każdym razie gdy ukrywają się z Lukiem przed Thrawnem w lesie po ucieczce blondasa z obozu Talona Karrde). Kolejny przykład "geniuszu" Lucasa w ignorowaniu EU to cyrki, jakie wyprawiał z Mandalorianami, przez co cały cykl Republic/Imperial Commando przestał mieć sens, a Karen Traviss wycofała się z napisania ostatniej części, podając jedynie jej zarys na swoim blogu.

Też wolałbym, by EU było brane pod uwagę przy tworzeniu kolejnych części, ale raczej do tego nie dojdzie. A szkoda, bo jest tam wiele niezłych pomysłów (np. chętnie zobaczyłbym odcinki The Clone Wars oparte na wspomnianym wcześniej cyklu Republic/Imperial Commando - jednych z najlepszych książek w uniwersum SW, jakie miałem przyjemność czytać).

@ Robertcik1

Jak napisałem wcześniej, marne szanse. Szkoda, bo Zahn pisze naprawdę nieźle i wszystkie jego książki z SW bardzo mi się podobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 14:54, Ring5 napisał:

Jak napisałem wcześniej, marne szanse. Szkoda, bo Zahn pisze naprawdę nieźle i wszystkie
jego książki z SW bardzo mi się podobały.

szans nie ma żadnych. tylko mówię, że EU w wielu miejscach stoi na wyższym poziomie niż fabuły wypuszczane przez Lucasa. TCW jest najlepszym ekranowym doświadczeniem SW tylko dlatego, że Lucas jedynie podsuwał pomysły, a scenariuszami zajmowali się ludzie, którzy umieją je pisać.

i naprawdę się wkurzę, jeśli w epizodzie siódmym matką dzieci Luke''a nie będzie Mara Jade, just sayin''. są rzeczy, których nie można ignorować/retconować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 15:14, Robertcik1 napisał:

szans nie ma żadnych. tylko mówię, że EU w wielu miejscach stoi na wyższym poziomie niż
fabuły wypuszczane przez Lucasa.


Tylko w "wielu"? Ja bym powiedział, że w przytłaczającej większości przypadków tam jest, wyjątkiem może być chyba tylko porównanie cyklu Jedi Prince z ESB.

Dnia 20.11.2013 o 15:14, Robertcik1 napisał:

i naprawdę się wkurzę, jeśli w epizodzie siódmym matką dzieci Luke''a nie będzie Mara
Jade, just sayin''. są rzeczy, których nie można ignorować/retconować.


Patrząc na to, co działo się do tej pory, odnoszę wrażenie, że w SW można retconować/ignorować/zmieniać wszystko, łącznie z tym, co w założeniu miało być kanonem. Przykład - lore z karcianki SW:CCG autorstwa Decipher miał być, teoretycznie, oficjalnym kanonem. Takie informacje można było wtedy znaleźć w branżowych pismach (np. InQuest). Na karcie "Owen Lars" podano, iż jest on bratem Obi-wana Kenobiego ( http://media.trollandtoad.com/products/pictures/208156.jpg ), tymczasem już pare lat później ewidentnie o tym zapomniano, robiąc z niego przyrodniego brata Anakina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować