Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

nie mam nic przeciwko małym retconom, za dużo komiksów w życiu przeczytałem, żeby takie rzeczy mnie irytowały, dopóki to jest świadomy retcon, a nie zwyczajna pomyłka. no i jeżeli nie rozwala na kawałki całej wiedzy o uniwersum. ale są rzeczy, których nie można tykać - jak właśnie Mara Jade.

i swoją drogą nie miałbym nic przeciwko filmowi koncentrującemu się na dorosłej Ahsoce.

---edit---
a, i bardzo chciałbym, aby komiks aktualnie pisany przez Briana Wooda został uznany za kanon, bo koleś robi świetnie rzeczy, szczególnie z Leią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 15:37, Robertcik1 napisał:

nie mam nic przeciwko małym retconom (...) ale są rzeczy, których nie można
tykać - jak właśnie Mara Jade.


Nadal uparcie twierdzę to samo - nie liczyłbym na to. Choć zgadzam się z Tobą w 100%, że niektóre postaci z EU powinny stać się oficjalnie częścią kanonu filmowego (dodałbym do tego Thrawna, Corrana Horna i Kira Kanosa), to szanse na to są raczej nikłe - przez tyle lat do G-Canon przeszło raptem kilka mniejszych elementów C-Canonu, z których najważniejszym jest chyba Coruscant. Podejrzewam, że w tej kwestii Disney będzie raczej trzymał się "wersji" Lucasa - kanon sobie, EU sobie.

Dnia 20.11.2013 o 15:37, Robertcik1 napisał:

i swoją drogą nie miałbym nic przeciwko filmowi koncentrującemu się na dorosłej Ahsoce.


Skoro już o życzeniach rozmawiamy, ja poproszę więcej Aayli Secury (nawet tej kreskówkowej), bo, obok Etain Tur-Mukan i Bardana Jusika to chyba jedyna Jedi, którą nawet lubię i w przypadku której Rozkaz 66 uważam za błąd (reszta tej bandy hipokrytów niech zdycha); oraz Delta Squad z Rep/Imp Commando.

Dnia 20.11.2013 o 15:37, Robertcik1 napisał:

a, i bardzo chciałbym, aby komiks aktualnie pisany przez Briana Wooda został uznany za
kanon, bo koleś robi świetnie rzeczy, szczególnie z Leią.


Nie znam, jakoś komiksy SW, poza trzema częściami Crimson Empire, nigdy mnie za bardzo nie wciągnęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2013 o 15:46, Ring5 napisał:

Nie znam, jakoś komiksy SW, poza trzema częściami Crimson Empire, nigdy mnie za bardzo
nie wciągnęły.



Jakość komiksów jest tak rozstrzelona jak ich ilość :)
Są serie lepsze i gorsze [ja za ulubione i absolutnie subiektywnie jedne z lepszych uważam serie o Exarze i Ulicu oraz całą serię o The Old Republic - zarówno tą która jest prequelem KOTORa jak i ta która jest powiązana też niejako swoisty prequel TORa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby kiedyś zekranizowano czasy przed-imperialne (zwłaszcza, że pomiędzy upadkiem Imperium Sithów a Nowymi Wojnami Sithów jest 2000-letnia dziura) albo czasy starego imperium Sithów (Marka Ragnos, Exar Kun, te klimaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 15:51, Pietro87 napisał:

Jakość komiksów jest tak rozstrzelona jak ich ilość :)


Odpuściłem sobie, odkąd przeczytałem Skippy the Jedi Droid... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Star Wars Wooda warto poczytać. na razie jest 11 numerów chyba, rozgrywają się niedługo po czwartym epizodzie i poruszają naprawdę fajne motywy, których w filmach bali się chyba dotknąć. polecam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 16:05, Robertcik1 napisał:

Star Wars Wooda warto poczytać.


Rzucę okiem, jeśli gdzieś uda mi się wygrzebać (u nas w kraju z komiksami cieniutko, zostaje import ze Stanów :( ). Czyżby to było coś w stylu Shadows of the Empire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 16:07, Ring5 napisał:

Rzucę okiem, jeśli gdzieś uda mi się wygrzebać (u nas w kraju z komiksami cieniutko,
zostaje import ze Stanów :( ). Czyżby to było coś w stylu Shadows of the Empire?

nie miałem nigdy styczności z Shadows of the Empire (warto?), więc nie odpowiem.
jeśli chodzi o kupno komiksów, polecam Multiversum, cudowny sklep internetowy (z siedzibą w Poznaniu, więc ja nie płacę za przesyłkę przynajmniej, ha!). pierwszy tom komiksu nazywa się In the Shadow of Yavin, ma, zdaje się, sześć numerów w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 16:10, Robertcik1 napisał:

nie miałem nigdy styczności z Shadows of the Empire (warto?), więc nie odpowiem.


Warto. Całość w ogóle była "multimedialnym" projektem (książka, słuchowisko, gra - nie pamiętam, czy coś jeszcze). Sama książka naprawdę niezła (nie genialna, ale sympatycznie się to czytało), postać Xizora, jako "nowego złego" w porządku, jego konflikt z Vaderem i ich "zimna wojna" też bez zarzutów. Jedyną wadą jest, jak dla mnie, postać Dasha Rendara, z którego chciano zrobić połączenie Hana Solo, Reno Rainesa (z Renegata) i Fabio Lanzoniego. Jedna z niewielu postaci w EU, które nigdy nie powinny się tam znaleźć (pozostałe to m.in. ekipa z Wraith Squadron, autorstwa Aarona Allstona, która chyba ma w założeniu przypominać Drużynę A - pasuje to do SW jak pieść do nosa, ale to już dygresja). Jeśli masz możliwość gdzieś dorwać, polecam.

Dnia 20.11.2013 o 16:10, Robertcik1 napisał:

jeśli chodzi o kupno komiksów, polecam Multiversum


Sprawdzę przy okazji. Jak tylko uda mi się pozbyć traumy po Skippym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 16:23, Robertcik1 napisał:

poszukam, może ktoś ze znajomych ma. znam paru totalnych gwiezdnowojennych geeków.


Jeśli nie, a jesteś z okolic Wwy, w okolicach połowy grudnia będę w kraju, mogę pożyczyć - zaznaczam jednak, że mam wersję angielską. Nie wiem nawet, czy w Polsce ktoś wydał SoE.

EDYTKA: Wydał. http://ossus.pl/biblioteka/Cienie_Imperium_(ksi%C4%85%C5%BCka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 16:43, Robertcik1 napisał:

dzięki za chęć, ale jakieś trzy posty temu napisałem, że jestem z Poznania. ;)


Tiaa... tak to jest, jak człowiek na telefonie czyta... Zauważyłem, że polecasz sklep z Poznania, fragment o niepłaceniu jakoś mi umknął. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.ossus.pl/ nie działa? Mam nadzieję, że to tylko przejściowe problemy, a nie stałe =/ Szkoda było by utracić polską bibliotekę Star Wars. No chyba, że jest jakaś inna w języku polskim warta uwagi?

I orientuje się ktoś czy jest jakieś kanoniczne zakończenie The Old republic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 17:12, Ecko09 napisał:

I orientuje się ktoś czy jest jakieś kanoniczne zakończenie The Old republic?


Pewno każde lightside''owe dla każdej klasy (nie grałem, ale znając tendencję do faworyzowania light side w filmach i grach pewno tak jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2014 o 17:27, NeroNarmeril napisał:

Pewno każde lightside''owe dla każdej klasy (nie grałem, ale znając tendencję do faworyzowania
light side w filmach i grach pewno tak jest).



Nie do końca, kanoniczne są mieszane. Była kiedyś dawno taka dyskusja na oficjalnym forum, ktoś z ekipy się tam wypowiedział, że kanoniczne zakończenia nie są ujednolicone i dla niektórych klas jest to LS dla innych DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<wycięte>

Ale jakby się zastanowić to takie ultra mocne zakończenie to zakończenie Jedi Knighta. Mogę delikatnie zaspoilować na życzenie. Bo to jednak takie... Mające większy wpływ na całość galaktyki niż tylko drobny jej obszar.
Nie twierdzę, ze jest kanoniczne na 100% bo kompletnie nie ogarniam co w SW jest już kanonem, jakim i czy w ogóle jest sw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 15:36, Rizzan napisał:

Czyli pewnie niestety trzeba będzie się pożegnać z seriami NJO, LoTF i FoTJ.


Ale od Caedusa i Yuuzhan Vongów to niech się odczepią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować