Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2014 o 15:37, NeroNarmeril napisał:

Ale od Caedusa i Yuuzhan Vongów to niech się odczepią.


O dziwo wiele ludzi hejtuje Vongów a Caedusa w szczególności. Ogólnie społeczność /r/StarWarsEU chciałoby by wywalili wszystko co się działo po "Wizji przyszłości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 15:49, Rizzan napisał:

O dziwo wiele ludzi hejtuje Vongów a Caedusa w szczególności. Ogólnie społeczność /r/StarWarsEU
chciałoby by wywalili wszystko co się działo po "Wizji przyszłości".


Czemu? Vongi to miła odskocznia od dorocznej nawalanki z Sithami, a Caedus to jeden z niewielu Sithów, który nie był zły, bo tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 15:56, NeroNarmeril napisał:

>/.../


Bo ludzie lubią to, co znają. A po za tym walka Sith vs Jedi stałą się już kanonem współczesnych historii :P
A co do Caedus- nie czytałem niestety rozszerzonego uniwersum, ale mam wrażenie, że tradycyjnie nie dano spokoju bohaterom po pokonaniu Imperator/miejscowego zamiennika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem za wywaleniem większości książek, tak, żeby twórcy filmów mieli wolną rękę i czystą kartkę
przede wszystkim wywaliłbym cały New Jedi Order, nie przepadam za tą serią, mogą zostawić wydarzenia z paru książek tuż po zakończeniu oryginalnej trylogii, ślub Lei i Hana, Luke''a jako mistrza jedi, Mare Jade / tak jej było? / dzieci Lei i Hana, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 13:59, lis_23 napisał:

http://www.filmweb.pl/news/%22Star+Wars%3A+Episode+VII%22+skupi+si%C4%99+na+tr%C3%B3jce+bohater%C3%B3w+oryginalnej+trylogii-101758

Dobre posunięcie ale mam nadzieję, że starsze pokolenie nie zniknie w VIII epizodzie
i że Luke, Leia i Han będą nadal obecni.


Z tego co czytałem na stronie, na której bazuje ten artykuł z filmweba to stare dziady mają mieć w VIII i IX jedynie role poboczne. Widzę także, że pominęli plotki o poszukiwaniu aktorki czarnej lub mulatki w wieku 20-kilku lat do zagrania córki bądź wnuczki Obi-Wana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jeden news to lepszy...
Aż serce boli jak oni zarzynają markę z takim potencjałem [a potencjał pokazało kilka dobrych książek, komiksów i gier, z resztą każdy fan tego uniwersum obdarzony pewną doza wyobraźni sam wie ile można by z tego wycisnąć naprawdę treściwego i ciekawego contentu].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 19:00, Pietro87 napisał:

Co jeden news to lepszy...


Ciekawe, co by było, gdyby ktoś spróbował napisać następujący scenariusz - Tony Stark zostaje zastrzelony przez nieznanego zamachowca. Jego miejsce zajmuje służący, Jarvis, który staje się Iron Manem i natychmiast wypowiada wojnę wszystkim przedstawicielom klas wyższych, dręczącym biedną, uciśnioną klasę robotniczo-chłopską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 19:09, Pietro87 napisał:

Albo ja tu nie załapałem dowcipu/kontekstu ^^


Odnosiłem się do pomysłu zabicia Fetta, jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych postaci ze świata SW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 19:30, Ring5 napisał:

Odnosiłem się do pomysłu zabicia Fetta, jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych
postaci ze świata SW.


Technicznie rzecz biorąc, cała akcja z sarlacciem to klasyczny przykład motywu ''zabili go i uciekł''. Boba miał tam zginąć, tylko w książkach i komiksach jest inaczej. :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 19:42, NeroNarmeril napisał:

Technicznie rzecz biorąc, cała akcja z sarlacciem to klasyczny przykład motywu ''zabili
go i uciekł''. Boba miał tam zginąć, tylko w książkach i komiksach jest inaczej. :v


Oczywiście, i właśnie dlatego uśmiercanie go teraz jest bardzo głupim pomysłem (na miarę

Spoiler

śmierci Chewbacci

). Fett jest zbyt ciekawą i popularną postacią, by tak po prostu zrobić myk, myk i się go pozbyć.

Poza tym cała ta idea już była przerabiana w komiksach z Jodo Kastem, który podszywał się pod Fetta po jego "śmierci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, nie złapałem korelacji z tekstem o ep.VII :)
Generalnie jak napisałem - kastrowanie intelektualne tego uniwersum aż boli fizycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 19:00, Pietro87 napisał:

Co jeden news to lepszy...
Aż serce boli jak oni zarzynają markę z takim potencjałem [a potencjał pokazało kilka
dobrych książek, komiksów i gier, z resztą każdy fan tego uniwersum obdarzony pewną doza
wyobraźni sam wie ile można by z tego wycisnąć naprawdę treściwego i ciekawego contentu].


Osobiście, większość książek w uniwersum uważam za takie sobie, może oprócz kilku zaraz po końcu oryginalnej trylogii, reszta jest taka sobie i dla mnie, scenarzyści mają wolną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 21:11, lis_23 napisał:

Osobiście, większość książek w uniwersum uważam za takie sobie


Ale mówisz tak ogólnie, czy rzeczywiście większość z nich czytałeś? Pytam bardzo poważnie i bez złośliwości. Dla mnie spora część "złotego wieku" książek SW (czyli lata dziewięćdziesiąte) naprawdę trzyma poziom. Ze współczesnych tytułów uwielbiam Republic Commando i nowe książki Zahna, cała reszta mogłaby dla mnie nie istnieć (szczególnie New Jedi Order).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 21:26, Ring5 napisał:

> Osobiście, większość książek w uniwersum uważam za takie sobie

Ale mówisz tak ogólnie, czy rzeczywiście większość z nich czytałeś? Pytam bardzo poważnie
i bez złośliwości. Dla mnie spora część "złotego wieku" książek SW (czyli lata dziewięćdziesiąte)
naprawdę trzyma poziom. Ze współczesnych tytułów uwielbiam Republic Commando i nowe książki
Zahna, cała reszta mogłaby dla mnie nie istnieć (szczególnie New Jedi Order).


Hmmm ... czytałem trochę tych powieści:

Część I: Mroczne widmo
Planeta życia
Część II: Atak Klonów
Labirynt zła
Część III: Zemsta Sithów
Część IV: Nowa Nadzieja
Spotkanie na Mimban
Część V: Imperium Kontratakuje
Cienie Imperium
Część VI: Powrót Jedi
Pakt na Bakurze
Trylogia Thrawna #1 - Dziedzic Imperium
Trylogia Thrawna #2 - Ciemna Strona Mocy
Trylogia Thrawna #3 - Ostatni Rozkaz
Trylogia Akademii Jedi #1 - W poszukiwaniu Jedi
Trylogia Akademii Jedi #2 - Uczeń Ciemnej Strony
Trylogia Akademii Jedi #3 - Władcy Mocy
Ja, Jedi
Dzieci Jedi
Miecz Ciemności
Planeta Zmierzchu
Kryształowa Gwiazda
Ręka Thrawna #1 - Widmo przeszłości
Ręka Thrawna #2 - Wizja przyszłości
Młodzi Rycerze Jedi #1 - Spadkobiercy Mocy
Młodzi Rycerze Jedi #2 - Akademia Ciemnej Strony
Młodzi Rycerze Jedi #3 - Zagubieni
Młodzi Rycerze Jedi #4 - Miecze świetlne
Młodzi Rycerze Jedi #5 - Najciemniejszy rycerz
Młodzi Rycerze Jedi #6 - Oblężenie Akademii Jedi
N. E. J. #1 - Wektor Pierwszy
N. E. J. #2 - Mroczny Przypływ I: Szturm
N. E. J. #3 - Mroczny Przypływ II: Inwazja
N. E. J. #4 - Agenci Chaosu I: Próba bohatera
N. E. J. #5 - Agenci Chaosu II: Zmierzch Jedi
N. E. J. #6 - Punkt Równowagi
N. E. J. #7 - Ostrze zwycięstwa I: Podbój
N. E. J. #8 - Ostrze zwycięstwa II: Odrodzenie
N. E. J. #9 - Gwiazda po gwieździe
N. E. J. #10 - Mroczna podróż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2014 o 22:04, lis_23 napisał:

Hmmm ... czytałem trochę tych powieści:


Iiiiii większość to szmelc. Szczególnie Młodzi Rycerze Jedi i Spotkanie na Mimban. Gorzej mogło być tylko wtedy, gdybyś jeszcze przeczytał serię Jedi Prince. Jeśli masz chęć dać szansę kilku książkom, naprawdę polecam cykl Republic Commando autorstwa Karen Traviss. Zaznaczam też, że nie wiem, jak jest z tłumaczeniami tych książek (złe tłumaczenie potrafi skutecznie "zabić" nawet najlepsze książki, o czym miałem wątpliwą przyjemność przekonać się czytając ostatnie tomy "Korpusu" w tłumaczeniu Jerzego Łozińskiego, zamiast Leszka Erenfeichta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2014 o 22:22, Ring5 napisał:


Iiiiii większość to szmelc. Szczególnie Młodzi Rycerze Jedi i Spotkanie na Mimban. Gorzej
mogło być tylko wtedy, gdybyś jeszcze przeczytał serię Jedi Prince. Jeśli masz chęć dać
szansę kilku książkom, naprawdę polecam cykl Republic Commando autorstwa Karen Traviss.
Zaznaczam też, że nie wiem, jak jest z tłumaczeniami tych książek (złe tłumaczenie potrafi
skutecznie "zabić" nawet najlepsze książki, o czym miałem wątpliwą przyjemność przekonać
się czytając ostatnie tomy "Korpusu" w tłumaczeniu Jerzego Łozińskiego, zamiast Leszka
Erenfeichta).


Akurat " Spotkanie na Mimban " bardzo mi się podobało ale to było daaawno, gdzieś w 1998 roku, jak to czytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam fora oraz internety i chyba jestem jedyną osobą na świecie, której podoba się seria NJO, LoTF i FoTJ. Przeczytałem większość książek SW i żadna mnie nie wciągnęła (poza pojedynczymi tytułami) tak jak trzy wymienione przeze mnie serie. Muszę się jednak zgodzić, że są wśród nich pozycje, które są nudne jak flaki z olejem bądź pozbawione logiki. Jednakże uważam, iż to nie są powody by zasługiwały na taki hejt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować