Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Muszę przyznać, że tych Rebeliantów całkiem przyjemnie się ogląda, ale mam wrażenie, że to wygląda gorzej niż Wojny Klonów. Najbardziej wkręca mnie fakt, że akcja dzieje się pomiędzy III i IV filmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 19:58, Damianuss1 napisał:

Muszę przyznać, że tych Rebeliantów całkiem przyjemnie się ogląda, ale mam wrażenie,
że to wygląda gorzej niż Wojny Klonów. Najbardziej wkręca mnie fakt, że akcja dzieje
się pomiędzy III i IV filmem.


Trzecim a czwartym filmem, chronologicznie, czy w kolejności wydania? Bo jeśli chronologicznie to jesteś w błędzie: http://www.cinemablend.com/new/Star-Wars-Episode-VII-Take-Place-30-Years-Return-Jedi-42140.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 22:58, Piotrbov napisał:

> Muszę przyznać, że tych Rebeliantów całkiem przyjemnie się ogląda, ale mam wrażenie,

> że to wygląda gorzej niż Wojny Klonów. Najbardziej wkręca mnie fakt, że akcja dzieje

> się pomiędzy III i IV filmem.

Trzecim a czwartym filmem, chronologicznie, czy w kolejności wydania? Bo jeśli chronologicznie
to jesteś w błędzie: http://www.cinemablend.com/new/Star-Wars-Episode-VII-Take-Place-30-Years-Return-Jedi-42140.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_Rebels

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 22:58, Piotrbov napisał:

> Muszę przyznać, że tych Rebeliantów całkiem przyjemnie się ogląda, ale mam wrażenie,

> że to wygląda gorzej niż Wojny Klonów. Najbardziej wkręca mnie fakt, że akcja dzieje

> się pomiędzy III i IV filmem.

Trzecim a czwartym filmem, chronologicznie, czy w kolejności wydania? Bo jeśli chronologicznie
to jesteś w błędzie: http://www.cinemablend.com/new/Star-Wars-Episode-VII-Take-Place-30-Years-Return-Jedi-42140.html


Rebelianci to nowy serial animowany, a jego akcja toczy się pomiędzy III a IV epizodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Problem w tym, że tutaj nie mamy informacji, dlaczego TIE Fightery ścigają Falcona. Brak
kontekstu.


I dopoki tej informacji nie ma, mam zamiar trzymac sie wlasnego osadu tej sytuacji.

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Ale jest to "możliwe", jak na świat SW>


W swiecie SW mozliwe jest tez spadniecie z kilku (-nastu) metrow na sterte zlomu w cieniutkiej sukieneczce bez zrobienia sobie krzywdy. Vide Leia w smieciach na Gwiezdzie Smierci. Jak widzimy, wyszla z tego bez szwanku, czyli w tym swiecie jest to "mozliwe", ale czy ma jakikolwiek sens?

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Moim zdaniem nie


I pewnie bez speca tej kwestii nie rozwiazemy.

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Wiesz, Anakin też miał sporo za uszami jeżeli chodzi o zdolności.


Zgoda, ale przynajmniej nie przesiadl sie z podow na mysliwce w ciagu kilkunastu godzin.

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Nowa Nadzieja to właśnie taka historyjka o farmerze, który nagle zostaje bohaterem.


Wybacz wtret angielski, ale polskiego tlumaczenia nie znam na pamiec. "Luke''s just not a farmer, Owen" ;)

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Owszem, nie jest, aczkolwiek Nowa Trylogia miała swoje dobre momenty, których na próżno
szukać w Starej (o tym niżej).


Wbrew moim nadziejom, bylo ich bardzo niewiele. Z kolejnych seansow wychodzilem coraz bardziej zawiedziony, rozczarowany i rozmyslajac o tym, gdzie sie podzialy moje ukochane Gwiezdne Wojny i kto pozwolil Lucasowi pracowac nad kolejnymi czesciami.

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

(ot, chociażby silniki rakietowe).


Ktore nagle jakos zaginely miedzy Ep III oraz IV.

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:


Jest Tatooine? Ano jest.


A ja nie jestem taki pewien. Albo to nie jest Tatooine, albo tworcy raczyli zapomniec, ze ta planeta ma dwa slonca. Wprawdzie wiele rzeczy na to wskazuje (pustynia, pody), ale w scenie z TIE fighterami widac tylko jedno sloneczko.

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Szturmowcy w pancerzach bliźniaczo podobnych do oryginalnych? Są.


Tez nie do konca, jednak jakas ewolucje w tym zakresie widac (na szczescie), choc, jak widze, Endor ich niczego nie nauczyl i na nocna misje w deszczu leca w snieznobialym pancerzu. W EU troche to zmieniono, pozniej Imperium dostosowywalo kolor pancerza do terenu dzialan, szkoda, ze tu o tym nie pomyslano. Warto tez zauwazyc, ze nawet w Ep III niektore jednostki klonow mialy maskujace stroje (na Kashyyyk).

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Są X-Wingi, Falcon i TIE Fightery?


Swoja droga, lot Falcona wyglada przepieknie.

Dnia 29.11.2014 o 13:31, Henrar napisał:

Imo brakuje tutaj jakiejś takiej magii.


Dokladnie to samo napisalem wczesniej. Trailer jest po prostu nijaki. Nie zniecheca, ale i nie zacheca do obejrzenia kolejnej czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie zmodyfikowana wersja zwiastuna VII części, końcówka chyba najlepsza :P.

http://www.youtube.com/watch?v=v93Jh6JNBng#t=64

Btw
Ma ktoś w swojej kolekcji jeszcze wersje na VHSach? Pytanie raczej do starszej publiczności. Wygrzebałem właśnie swoje. Brakuje III części tylko. Najciekawiej prezentuje się stara trylogia, kasety jak nowe. Chyba zaraz poszukam czy gdzieś odtwarzacz nie leży jeszcze hehe. Stare dobre czasy kiedy puszczało się w nieskończoność te kasety ehh.

20141130193633

20141130193645

20141130193706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2014 o 19:37, Damianuss1 napisał:


Btw
Ma ktoś w swojej kolekcji jeszcze wersje na VHSach? Pytanie raczej do starszej publiczności.
Wygrzebałem właśnie swoje. Brakuje III części tylko. Najciekawiej prezentuje się stara
trylogia, kasety jak nowe. Chyba zaraz poszukam czy gdzieś odtwarzacz nie leży jeszcze
hehe. Stare dobre czasy kiedy puszczało się w nieskończoność te kasety ehh.


Ja posiadam jeszcze wydanie VHS starej trylogii z 1997 roku ( wersje kinowe z nowymi scenami, efektami, itp. ) wydane przez Imperial. A z tym ciągłym puszczaniem filmów z VHS to chyba żart? Wiele oryginalnych kaset przestało po latach odbierać od samego leżenia i stania na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 19:51, lis_23 napisał:

VHS to chyba żart? Wiele oryginalnych kaset przestało po latach odbierać od samego leżenia
i stania na półce.

O matko, nie dosłownie. Nigdy nie lubiłem oglądać TV i nie lubię do dzisiaj. Bywało tak, że włączałem film np te SW i kiedy się skończył to przewijałem do początku i od nowa albo puszczałem kolejną część. Działało to na zasadzie aby tylko coś leciało, a ja albo oglądałem albo robiłem coś innego i słyszałem, że leci.

Moje działają nadal, właśnie sprawdziłem. Nie wiem jak z całym filmem, ale osobiście uważam, że raczej w całości da się obejrzeć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 19:37, Damianuss1 napisał:

Ma ktoś w swojej kolekcji jeszcze wersje na VHSach?


Ja mam! :) Stara trylogie mam w takim czarno-zlotym pudelku (chyba ta wersja z 1997, o ktorej Lis mowi, w tej chwili jest w domu rodzicow i nie mam jak sprawdzic), i do tego Epizod I.

A jak Wasza biblioteka SW?

20141130200041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 20:00, Ring5 napisał:

> Ma ktoś w swojej kolekcji jeszcze wersje na VHSach?

Ja mam! :) Stara trylogie mam w takim czarno-zlotym pudelku (chyba ta wersja z 1997,
o ktorej Lis mowi, w tej chwili jest w domu rodzicow i nie mam jak sprawdzic), i do tego
Epizod I.

Dokładnie mam to samo. Zostawiłem sobie właśnie dla pudełka.
Z książek zostawiłem sobie tylko adaptacje filmowe, resztę sprzedałem ( była to przede wszystkim NJO ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 20:00, Ring5 napisał:

A jak Wasza biblioteka SW?

WoW, to wszystko książki? Niezła sprawa, mają pewnie sporą wartość. Może mi podpowiesz czy np jest jakaś warta polecenia, ale w naszym języku?

Przy okazji na święta chciałbym sprezentować sobie wszystkie części w jakiejś paczce (mowa o filmach). Zależy mi aby był LEKTOR, nie dubbing. Napaliłem się ostatnio w Empiku na ten zestaw wszystkich części na BR, ten z młodym Anakinem idącym po Tatooine. Niestety ten odpada, okazuje się, że polskie wydanie specjalnie dla tej wersji zdubingowało też starą trylogię... no i do tego nowa też z dubbingiem. Jakiś geniusz czystego zła chyba na to wpadł. Jest jakieś polskie sensowne wydanie na BR? Mogłoby też być i DVD ostatecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jest jakieś polskie sensowne wydanie na BR? Mogłoby też być i DVD ostatecznie.

Ja posiadam wydanie BD ( 9 płyt ) na które wielu kinomanów narzeka ( " komplenta saga " ;) ) ale jeszcze nie oglądałem filmów w całości, tylko wyrywkowo. Dodatków jest całkiem sporo, rozwalił mnie Ford, które podczas kręcenia scen wymiany ognia w NH biegał i krzyczał " pif!, paf! " ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 20:13, lis_23 napisał:

Ja posiadam wydanie BD ( 9 płyt ) na które wielu kinomanów narzeka

O właśnie o to mi chodzi. Narzekają pewnie na ten dubbing w starszych częściach :P, nie dziwię się bo brzmi on strasznie. No chyba, że masz anglojęzyczną wersję tego wydania. Ja szukam czegoś z lektorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 20:10, Damianuss1 napisał:

WoW, to wszystko książki? Niezła sprawa, mają pewnie sporą wartość.


Sentymentalna na pewno. Zbieram je od cwierc wieku :) i chyba widac, ktore sa czytane najczesciej.

Dnia 30.11.2014 o 20:10, Damianuss1 napisał:

Może mi podpowiesz czy np jest jakaś warta polecenia, ale w naszym języku?


Ciezko powiedziec, co ukazalo sie na naszym rynku. Jak widzisz, wszystko mam w oryginale. Nie wiem tez, co Cie interesuje. Osobiscie moge polecic w ciemno wszystko, co napisal Timothy Zahn (trylogia Thrawna, chociazby), do tego pierwsze 4 tomy cyklu X-Wing (autorstwa Michaela A. Stackpole''a, kolejne, poza jedna, pisal Aaron Allston i to jakas kpina wyszla, gosc zrobil Druzyne A w uniwersum GW - serio, jeden z bohaterow ma nawet ksywke Face, czyli Buzka), "I, Jedi" Stackpole''a (warto najpierw wspomniane wyzej ksiazki X-Wing przeczytac) i do tego absolutnie TRZEBA przeczytac cykl Republic Commando autorstwa Karen Traviss. A, jeszcze Shadows of the Empire jest warte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 30.11.2014 o 20:30, Damianuss1 napisał:

O właśnie o to mi chodzi. Narzekają pewnie na ten dubbing w starszych częściach :P, nie
dziwię się bo brzmi on strasznie. No chyba, że masz anglojęzyczną wersję tego wydania.
Ja szukam czegoś z lektorem.


Ale napisy są? ( jeszcze tego nie sprawdzałem ). Ja oglądam tylko z napisami, więc lektor jest mi zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 20:42, lis_23 napisał:

Ale napisy są? ( jeszcze tego nie sprawdzałem ). Ja oglądam tylko z napisami, więc lektor
jest mi zbędny.

Wiesz, że nie wiem. Napisy jeszcze ujdą od biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować