Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2015 o 08:59, Ring5 napisał:

Zgoda, ale Hawking też jest osobą inteligentną, o zdolnościach znacznie przewyższających
średnią. Nie znaczy to, że byłby dobrym generałem ;)

Chyba, że byłby do tego szkolony i się tym interesował. :) To oczywiście nie gwarantuje sukcesu, ale IMO szanse są całkiem wysokie. A Jedi ze względu na swoje umiejętności, funkcję i zdolności bojowe doskonale wpasowywaliby się w rolę dowódców, rezygnacja ze szkolenia ich w tym zakresie (szczególnie w kontekście dawnych wojen, które bez względu na to jak dawno się nie odbyły, pokazały że takie umiejętności są przydatne), to tak jak pisałem - straszne marnowanie potencjału. Sam nie przypominam sobie żadnego potwierdzenia, że Jedi byli szkoleni na generałów, ale jeśli nie jesteś w stanie podać źródła, które by temu zaprzeczało, to wstrzymałbym się z pochopnym i krytycznym ocenianiem kompetencji Jedi w kwestii dowodzenia armią. :)
Poza tym podejrzewam że jakbyś sam dostał taką armię na ich miejscu, to też miałbyś opory przed przekazaniem jej pod dowództwo kogoś innego, bo to nie jest tylko kwestia kompetencji (które też nie są wcale pewne), ale też intencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sezony The Clone Wars mają 20 minutowe odcinki? Widzę, że 6 sezon ma tylko 13 odcinków w przeciwieństwie do pozostałych, gdzie są 22 odcinki. Są 40 minutowe odcinki w 6 sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo. to wszystkie odcinki trwają około 20 minut. Ostatni sezon jest krótszy, bo to "zakończenie" wojen klonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem sobie pojedynek z Mrocznego Widma i niech mnie diabli, jeśli to nie jest najlepszy pojedynek z wszystkich Gwiezdnych Wojen. Liczę na to, że w 8 albo 9 epizodzie dadzą komuś podwójny miecz świetlny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nic nie oglądałem, nie patrzyłem na żadne zdjęcia, ani nic nie czytałem. Jest z siebie dumny :)

@Ecko09
Pojedynek w trailerze SWTOR był dla mnie o niebo lepszy :P jesli mówimy o "wszystkich" gwiezdnych wojnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Nie brałem pod uwagę innych mediów, bo poza takimi renderowanymi trailerami to raczej jakieś gry czy animacje nie mają startu do żywych aktorów (czy raczej dublerów) i ich choreografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu krążą plotki o

Spoiler

śmierci Hana Solo w EP. VII

, co o tym Myślicie?
Podoba Wam się w ogóle ta moda na
Spoiler

uśmiercanie starego pokolenia bohaterów, żeby oddać pole nowym postaciom? Coś a la Harry Potter czy Naruto?


Szczerze? Żadna z nowych postaci Przebudzenia Mocy mnie nie uwiodła i jeżeli
Spoiler

zabiją Hana, a z Luke''a zrobią nowego Kenobiego

, to ja już tego dalej nie oglądam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądaj - krzyż na drogę =)

Osobiście - jeśli zrealizują to w odpowiedni sposób, to mi koncept pasuje.
Ja mam osobiście dosyć wiecznych

Spoiler

"reanimacji", sytuacji "zabili go i uciekł" i innych tego typu głupot

[dlatego takie serie komiksowe jak DD End of Days, Old Man Logan, Spiderman Reign, Ultimatum - to najlepsze mini-serie jakie nam kiedykolwiek zaserwowano]
Jeśli SW miało by iść taką droga jak np Old Man Logan [koncepcyjnie] - super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2015 o 20:23, Zekzt napisał:


Osobiście - jeśli zrealizują to w odpowiedni sposób, to mi koncept pasuje.

...

Dnia 22.07.2015 o 20:23, Zekzt napisał:

Jeśli SW miało by iść taką droga jak np Old Man Logan [koncepcyjnie] - super.


Ja tam takich zamkniętych historii nie lubię, lubię jak się wszystko łączy i każdy kolejny film dodaje coś nowego, poszerza uniwersum, itp. jak u Marvela.
Nigdy nie podobała mi się

Spoiler

śmierć klasycznych bohaterów serii

, a Han to moja ulubiona postać całego uniwersum SW - zresztą, nową trylogię też oglądało się dla Obi-Vana, Anakina czy Yody, a nie dla " Macam Winde " ;), itp.
Nie lubię powielania schematów, typu:
Spoiler

Obi-Wan został duchem, więc Luke też nim zostanie - Anakin przeszedł na Ciemną Stronę Mocy, więc syn Luke''a też musi, itp.

Mam nadzieję, że twórcy nie pójdą tą drogą, jak również zostawią klasyczne postaci w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 19:21, lis_23 napisał:

Od jakiegoś czasu krążą plotki o

Spoiler

śmierci Hana Solo w EP. VII

, co o tym Myślicie?


Spoiler

Odkąd przeczytałem pierwsze tomy cyklu o inwazji Yuuzhan Vong, w których ginie Chewbacca, stwierdziłem, że naprawdę źle się dzieje z tym uniwersum, skoro muszą uciekać się do takich sztuczek, żeby utrzymać czytelników. Kiedyś, w "złotym wieku" książek SW, czyli w latach dziewięćdziesiątych, kiedy powstały najlepsze pozycje, istniała niepisana zasada, że można ubić każdego, ale, wzorem Star Treku, mają to być anonimowe lub mało znane postaci (najlepiej w czerwonych bluzach ;) ), natomiast główni bohaterowie filmowi są nietykalni i mają wychodzić cało (no, może trochę poobijani) z najgorszych opresji.

Jeśli plotki te okażą się prawdą, uznam, że myliłem się, pokładając wiarę w Disneya (po naprawdę niezłych filmach z uniwersum Marvelowskiego, szczególnie Strażnikach Galaktyki) oraz dżejdżeja (po genialnych Star Trekach). Oby jednak były to wymysły jakiegoś trolla. OBY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję - że nie.
Bo nie lubi powielania schematów z

Spoiler

nieśmiertelnymi cudotwórcami-bohaterami

każdej ostatniej akcji. Nudzi mnie jechanie po jakiś debilnych wybiegach np takich a''la Naruto, gdzie
Spoiler

Pain Saga

miała sens do chwili gdy nagle cała świetnie zrealizowana i epicką rozpierduchę, gdzie śmierć miała sens i uzasadnienie kisieł
Spoiler

cofnął o 360 stopni

, tanim, debilnym wybiegiem [boże uchowaj chociaż
Spoiler

"perwers" jak zginął tak martwy pozostał, rip]



Nie chce takich debilizmów w SW [było ich i tak zbyt wiele, zwłaszcza w starym EU, które też kochałem jako fan uniwersum, ale bolały mnie takie głupoty]. Skoro restart to na bogów - taki z sensem, bez robienia z widza mentalnego inwalidy.

Chcesz sobie zobaczyć dobrą historię ze świata SW, bez kretynizmów - poczytaj komiks który jest swoistym epilogiem do pierwszego
Spoiler

KOTORa albo cała sagę Exar Kuna. Ogółem zaklaskał bym chyba uszami gdyby nowe epy SW były realizowane tak jak hisotria przedstawiona własnie w sadze Exara. Tam wszystko miało sens, każdy zwrot akcji był robiony z rozmachem pod "opad kopary", a finał opowieści miał stosowny morał.
Były tez momenty typu "bad ass performance" - chociazby to jak Kun wparował do senatu i zarzucił pole statyczne na wszystkich jednocześnie - taki rozmach jest potrzebny w takim uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie. Można powiedzieć, że ucieszyłem się, że autorzy książek mieli jaja by zabić

Spoiler

Chewbaccę

i zerwać z wszechobecnym w SW "plot armorem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak w tym wypadku mam takie zdanie jak Ring5:

Spoiler

nie zabija się ikonicznych postaci

, chyba że chce się sprawić aby to uniwersum było jak najbardziej anonimowe dla widzów, którzy go nie znają?
Spoiler

Jeżeli zabiją Hana i Luke''a i jeżeli zrobią to tak, aby jak najszybciej oddać pole nowym postaciom

, to stracę mój szacunek dla Disneya i J.J. Abramsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2015 o 22:33, Rizzan napisał:

A ja wręcz przeciwnie. Można powiedzieć, że ucieszyłem się, że autorzy książek mieli
jaja by zabić

Spoiler

Chewbaccę

i zerwać z wszechobecnym w SW "plot armorem".

''
Jakiś konkretny powód? Bo dla mnie to nie jest kwestia żadnych "jaj", tylko zwyczajnie tanich chwytów rodem z brukowców, mających na celu wzbudzić sensację i, co za tym idzie, zwiększyć sprzedaż. Książki nie były w stanie pokazać nic ciekawego ani oryginalnego, powielały wielokrotnie już wykorzystany schemat "inwazji znikąd" (mieliśmy już Ssi-ruuk, mieliśmy Yevetha... ile można?), musieli więc zrobić coś, czym by się wyróżniały. Tym czymś było właśnie

Spoiler

zabijanie głównych bohaterów

. Tymczasem wielu autorów pokazało już, że nie potrzeba takich myków, by książki były ciekawe - mieliśmy naprawdę niezłe pierwsze cztery tomy X-Wingów, mieliśmy świetny cykl Republic/Imperial Commando, genialne książki Zahna... Czyli jednak można, wystarczy mieć talent. A jak nie ma się talentu, trzeba uciekać się do tanich trików. Ten cykl, podobnie jak i tragiczna seria Jedi Prince, są jedynymi argumentami przemawiającymi ZA zlikwidowaniem EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie właśnie " Rebeliantów ".
Rozumiem, że bohaterowie serialu nie dożyją Nowej Nadziei? Jaki jest więc sens robienia takiej serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2015 o 22:42, lis_23 napisał:

Rozumiem, że bohaterowie serialu nie dożyją Nowej Nadziei? Jaki jest więc sens robienia
takiej serii?


Czemu mieli by nie dożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo kanonicznie Luke jest pierwszym i ostatnim Jedi pod koniec oryginalnej trylogii.
Co za tym idzie Kanan nie dożył do tego okresu. No chyba, ze dostaniemy kolejne genialne tłumaczenie, ze raptem rebelianci prężnie trzepiący imperium schowali się pod kamieniem jak Luke robił z Hanem i ekipą porządki.
Jak się do już istniejącego filmu zaczyna dorabiać prequele, to trzeba to robić z głową nie z du... ekhem =)
Więc lepiej, żeby tą ekipę z rebelsów uśmiercili w jakiś sensowny sposób, bo 99 innych rozwiązań będzie zalatywać żenadą i kiczem do sześcianu =p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 01:47, Ecko09 napisał:

Odświeżyłem sobie pojedynek z Mrocznego Widma i niech mnie diabli, jeśli to nie jest
najlepszy pojedynek z wszystkich Gwiezdnych Wojen.

Zależy jak komu leży... choć przyznaję że utwór Williamsa do pojedynku z Mrocznego Widma nadał temu pojedynkowi spektakularny klimat.

Niczym, się pewnie nie wyróżnię jeśli powiem że jak dla mnie najlepszy to i tak będzie Anakin vs Obi-Wan w Zemście Sithów. :3 :3 :3
Na uwagę zasługuje też Yoda vs Darth Sidious. Yoda mimo iż mały to jednak niezły z niego kocur i wariat ]:->

Dnia 13.07.2015 o 01:47, Ecko09 napisał:

Liczę na to, że w 8 albo 9 epizodzie dadzą komuś podwójny miecz świetlny.

Nie licz... Dla Abramsa podwójny miecz to pewnie antyk i woli nam dać swoją wizję bzdury:
www.youtube.com/watch?v=OMOVFvcNfvE#t=0m53s -.-

Widzę, że nawet z klasycznego i specyficznego zarazem dźwięku dla mieczy Sithów zrezygnowali.
Coś czuję, że film będzie zasługiwał na max 6/10 ale to tylko moje przeczucia które mogą być mylne. Wszystko pokaże czas =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować