Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2015 o 21:27, Braveheart napisał:


@lis_23
> Hmmm ... ten cały nowy niby Sith jest wielkim fanbojem Vadera ( ma przecież jego
łeb, którego czci ), więc skoro zbiera on
> różne artefakty związane z jego " mistrzem ", to chęć posiadania owego miecza byłaby
całkiem logiczna.
Hmmm taka rozkminka mała mnie naszła. Ciekawe czy pojadą schematem coś ala w fabule gry:
SW: TFU.

Spoiler

Potajemny uczeń Vadera o którym nikt nie wiedział. Tu mielibyśmy coś podobnego
tylko taki potencjalny uczeń kończy dzieło swego mistrza...

Nieeee, no chyba tak
to nie pojadą. :P Ale to tylko domysły i przypuszczenia jak będzie w praktyce przekonamy
się już niedługo :P


Trochę za młody jak na ucznia Vadera ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 21:39, lis_23 napisał:

Zekzt - Oby nie. To są SW i niech nimi pozostaną. Jak chcą sobie kogoś obrać za
cel to niech sobie biorą

Spoiler

Leię, do której mam obojętne podejście, ale od Hana i Luke''a,
wara ;)


Ogólnie to jestem za pełnym równouprawnieniem ;-)

Z drugiej jednak strony gdyby takie rzeczy miały miejsce.....

Ale to byłby dla Ciebie straszny cios, co ???

Spoiler

Jakby Hana uśmiercili i co jestem w sumie sam zaakceptować. Bo IMO Han lawiruje i to ostro na krawędzi śmierci. Świętoszek to on jednak nie jest... brudy przeszłości nie tak łatwo zmyć. Mało tego: Wcale by mnie to nie zdziwiło gdyby ta postać została uśmiercona. Czy to teraz, czy to w późniejszych epizodach.

Matko jakie Ty byś cierpiał katusze.... ]:-> [Z resztą nie tylko Ty bo zapatrzonych w Hana to na świecie jest wielu]      ]:->
Prawdopodobnie zabolało by to Cię mocniej, niż cięcie tępym ostrzem w wannie wypełnionej po brzegi spirytusem :3

A jeszcze
Spoiler

Luke po ciemnej stronie ?

To już całkowicie by zaburzyło Twój system wartości, który ległby jak domek z kart. :D

No przecież jak to:! Rycerz w lśniącej zbroi staje się zły??!! :O Ja, lis nie umieć tego pojąć. Dlaczego tak się stać.    ;-)

@Ecko09

Dnia 07.11.2015 o 21:39, lis_23 napisał:

Trochę za młody jak na ucznia Vadera ;p

Ile on może mieć na karku ? ;-) Ale motyw z zapożyczeniem scenariusza z SW:TFU raczej się nie sprawdzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o tym chorym gościu na raka, który obejrzał nowe SW przed premierą bo tej pewnie nie dożyje? Damn, wzruszyłem się. Niech moc będzie z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 23:15, Damianuss1 napisał:

Niech moc będzie z nim.


Strong [is he] with the Force, but not that strong... :(

Podobna sytuacja juz kiedys miala miejsce w przypadku Pixara i filmu "Up". Szacunek dla Disneya, ze sie zgodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 23:15, Damianuss1 napisał:

Słyszeliście o tym chorym gościu na raka, który obejrzał nowe SW przed premierą bo tej
pewnie nie dożyje? Damn, wzruszyłem się. Niech moc będzie z nim.

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/umierajacy-fan-gwiezdnych-wojen-zobaczyl-film-przed-jego-premiera,592468.html

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 17:44, Ring5 napisał:

> Do stworzenia miecza świetlnego jest też potrzebna wiedza, jak takie coś skonstruować.

> Obstawiam, że Kylo Ren takiej wiedzy nie posiada, bo została zapomniana

Uniwersum SW to nie Warhammer 40k, gdzie zdobycze techniki poszły sobie na zieloną trawkę
tysiące lat wcześniej. Od czasów, gdy miecze świetlne były dość popularne w galaktyce
minęło ile, 50 lat? Jeśli przyjmiemy, że niektórzy Jedi przeżyli Rozkaz 66 i czasy Imperium
(a nie mamy żadnych informacji o śmierci np. Ahsoki czy Kanana), to znaczy, że umiejętność
ta mogła przetrwać. Naturalnie nie biorę tu pod uwagę śp. EU, w którym wiedza o tym,
jak zbudować miecz świetlny przetrwała w holocronach i jeśli tylko ktoś posiada zdolność
posługiwania się Mocą, może sobie taki miecz zbudować.

Na razie nie ma zbyt wielu książek zaliczających się do nowego kanonu, więc ciężko tak
naprawdę stwierdzić, jak to jest z tą wiedzą, ale nie zapominaj, że między wydarzeniami
z ESB a RotJ, Luke jest w stanie sam zbudować miecz świetlny. Bez niczyjej pomocy tak
naprawdę. Skoro on mógł, czemu inni nie mogą?


Niby tak, ale z trailerów wynika, że wiedza o tym, co się działo lata wcześniej jest raczej mizerna, więc nie zdziwi mnie, jeżeli moja teoria jest poprawna. Tłumaczyłoby to, dlaczego miecz Finna wygląda normalnie a miecz Kylo Rena wygląda i zachowuje się inaczej (ma m. in. niestabilny promień). Ale mogę się mylić.

A co do dźwięku w kosmosie - chryste, to Star Warsy. Wyobrażacie sobie bitwę o Endor lub Courscant w kinie bez dźwięku? To chyba tylko puryści sci-fi byliby w stanie to oglądnąć, bo ja nie. Zgodność z prawami fizyki zostawmy Interstellarowi czy Odysei Kosmicznej a nie SW.

PS. A ten fan, co ma raka - przypomina mi to Fanboys (tam jeden z fanów miał raka, miał nie dożyć premiery TPM i grupka znajomych postanowiła włamać się do Skywalker Ranch, by wykraść kopię filmu) i ostatnia scena filmu, gdzie jego znajomi poszli na premierę - "A co jeżeli film będzie do bani?" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 13:40, Henrar napisał:

Niby tak, ale z trailerów wynika, że wiedza o tym, co się działo lata wcześniej jest
raczej mizerna


Z trailerów wynika, że wiedza REY jest mizerna. A to akurat nie musi być nic dziwnego, zauważ, że Luke na początku ANH też nie jest za bardzo zorientowany w tym, co dzieje się we wszechświecie. To w końcu zadupie galaktyki.

Swoją drogą, to mnie trochę dziwiło w Edycji Specjalnej - czemu uznali, że dodanie scen radości na ulicach Mos Eisley czy Coruscant jest dobrym pomysłem? Imperium raczej by nie dopuściło do czegoś takiego, jak obalanie pomników Palpatine''a i ogólne imprezowanie.

Dnia 08.11.2015 o 13:40, Henrar napisał:

Ale mogę się mylić.


18 grudnia około północy będę w stanie już na to odpowiedzieć :P

Dnia 08.11.2015 o 13:40, Henrar napisał:

A co do dźwięku w kosmosie - chryste, to Star Warsy. Wyobrażacie sobie bitwę o Endor
lub Courscant w kinie bez dźwięku?


Nie? I nigdy mi nie przeszkadzał ani dźwięk, ani fizyka nie do końca zgodna z tym gostkiem od jabłek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ty wiesz, ze epizod 6ty wcale nie miał się skończyć tak jak się skończył a pozostawienie postaci Luke krystalicznie czystym protagonistą to był tylko chwyt marketingowy? Wymuszony przez biznes zabawkarski. Więc nie - to nie są SW, te prawdziwe takie jakie miały być. Gdyby nie to, że Lucas był nieziemsko pazerny a sprzedaż zabawek napędzała całemu studiu 10x więcej kasy niż cała reszta marki [gry/filmy/książki itp itd], to epizod 6 [oryginalnie 3] wcale nie miał by takiego idiotycznego zakończenia jakie miał =)

Tak - jestem okropna osobą, zburzyłem ci dzieciństwo. Pozwij mnie! =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 20:49, Zekzt napisał:

pozostawienie postaci Luke krystalicznie czystym antagonistą


Choc bardzo mnie cieszy fakt, ze moglbym Twoja wypowiedz potraktowac jako potwierdzenie tego wszystkiego, co pisalem wczesniej o Jedi i tym, ze sa zbednymi bialkowymi smieciami w tej i tak przeludnionej galaktyce, jakos nie moge oprzec wrazeniu, ze chciales nazwac Luke''a PROtagonista ;)

A powazniej - mozesz troche rozwinac temat? Bo rozumiem, ze masz na mysli cos wiecej, niz tylko oryginalny tytul, czyli Revenge of the Jedi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawione :) [cudownie głupia literówka, dawno sam sobie nie dostarczyłem tyle radości =P]

Dnia 08.11.2015 o 21:11, Ring5 napisał:

A powazniej - mozesz troche rozwinac temat? Bo rozumiem, ze masz na mysli cos wiecej,
niz tylko oryginalny tytul, czyli Revenge of the Jedi.


Tzn generalnie chodzi o cały koncept jaki stał za oryginalnym Revenge of the Jedi, gdzie to Luke miał finalnie upaść, żeby uratować przyjaciół miał jednak sięgnąć do ciemnej strony. Cały film miał miec generalnie inny rys fabularny i dosyć posępne zakończenie, gdzie niczym samotny kowboj Luke odchodzi w stronę zachodzącego słońca, pozostawiając chaos w galaktyce [imperium bez dowództwa, stan wojny, nic w zasadzie definitywnie nie domknięte].
Niestety biznes zabawkarski wymusił na Lucasie dosyć konkretne zmiany.
Sporo o tym w kilku wywiadach mówił Gary Kurtz, tu kilka cytatów :

"We had an outline and George changed everything in it," Kurtz said. "Instead of bittersweet and poignant he wanted a euphoric ending with everybody happy...

The discussed ending of the film that Kurtz favored presented the rebel forces in tatters, Leia grappling with her new duties as queen and Luke walking off alone "like Clint Eastwood in the spaghetti westerns," as Kurtz put it.


I could see where things were headed," Kurtz said. "The toy business began to drive the [Lucasfilm] empire. It''s a shame. They make three times as much on toys as they do on films. It''s natural to make decisions that protect the toy business, but that''s not the best thing for making quality films.

The first film and Empire were about story and character, but I could see that George''s priorities were changing.


Mark Hamil tez wspominał o swoich przypuszczeniach i nadziejach na to jak rozwiną jego postać w epizodach 5/6 [org. 2/3]

As an actor that would be more fun to play. I just thought that''s the way it was going from when we finished [Empire]. I figured that''s what will be the pivotal moment. I''ll have to come back, but it will be I have Han Solo in my crosshairs and I''ll be about to kill him or about to kill the Princess or about to kill somebody that we care about. It''s an old cornball movie, like World War II movies.


A co do nowej 7mej części - mam pewną obawę, tj fakt, że pojadą po najmniejszej linii oporu i okaże się, że

Spoiler

Kylo i Rey to są bliźniaki Lei i Hana. Biedny Kylo dowiedział się, ze rodzice ukrywają przed nim jego dziedzictwo w postaci spadkobiercy krwi Vadera, zakorbił na ciemną stronę i dostał totalnej obsesji. było by to głupie, naiwne i kalkowało trochę schematy ze starych epów [kolejne bliźniaki, kolejny raz "w uścisku Vadera", takie lustrzane kserowanie tego co już nam dali tylko w lekko przekręconej odmianie, fuj]
Chociaż dalej liczę, że jednak tylko Kylo okaże się dzieckiem Hana i Lei, zabije ich oboje lub tylko kolegę Solo a jego mentorem jest Luke, który jako jedyny dostrzegł kulawą filozofię Jedi i chce zostać nowym imperatorem, bo to jedyna droga do pokoju w galaktyce. Tak wiem - to tez ksero częściowej historii Palpiego, ale przynajmniej jest tu Luke po ciemnej stronie, grany przez legendę fanów DC =P
No ludzie - naprawdę nie jarał by was Luke wykręcony psychicznie jak Joker... no i ten głos, ten kurde głos :)
Ehhhh odleciałem ^^



P.S.
Jak gdzieś brakuje polskich czcionek - sorki, pisze ze smartfona, i strzela mnie na ten zasraniutki mały ekranik gdzie cudne qwerty wyciska mi nie te znaki które chcę =.= [mam za duże ręce do tego telefonu, muszę go zmienić]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał bym - sam Ford też wspominał o tym, że chciał w epie 6 uśmiercenia swojej postaci, ale znów przemysł zabawek to położył na łopatki. Tutaj cytacik

"I thought it would give the movie weight and resonance. But George Lucas was not sympathetic," Ford said. Then again, there''s also this: Ford hasn''t really stopped talking about how he wanted his alter-ego offed. In 2010, he told ABC News that, unfortunately, Lucas saw no future in "dead Han toys."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luke nie jest tak krystaliczną postacią w starej trylogii, wystarczy popatrzeć na kolorystykę i symbolikę kolorów:

Nowa Nadzieja - Luke ubrany na biało, co symbolizować ma niewinność

Imperium Kontratakuje - Luke nosi się na szaro, czyli nie jest już taki niewinny i krystaliczny

Powrót Jedi - Luke ubiera się jak Anakin i Vader, czyli jest już w pełni ukształtowanym Jedi i wie, co ma zrobić

Nie wierzę jednak w

Spoiler

jego przejście na Ciemną Stronę.



Po pierwsze; to by było nudne. Ciągłe oglądanie jak ktoś z rodziny Skywalkerów / lub Soli przechodzi na Ciemną Stronę to zwykły schemat:

Spoiler

Anakin Skywalker - ok, od niego się to zaczęło, więc jest ok.

Jacem Solo - na szczęście ten wątek historii wyleciał z kanonu.

Luke Skywalker / ewentualnie syn Hana i Lei

- na prawdę? Znowu to samo po raz enty? Nie nudzi Was to?

Po drugie: już ponad 20 lat temu Lucas mówił, że
Spoiler

Luke odegra podobną rolę jak Kenobi w NN, więc MUSI on pozostać po Jasnej Stronie.


Według nowego kanonu, Jedi i Moc to zapomniane legendy, a bez wiedzy nie da się wyszkolić nowego pokolenia strażników pokoju w Galaktyce.
Spoiler

Tylko Luke posiada taką wiedzę i bez niego nie ma Jedi i nie ma przyszłości Zakonu.
Luke miał mentorów, którzy nim pokierowali, więc i nowe pokolenie musi ich / jego mieć.
Dam sobie głowę uciąć, że Luke pojawi się w ostatnich minutach filmu i zajmie się edukacją Rey.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 11:09, lis_23 napisał:

Według nowego kanonu, Jedi i Moc to zapomniane legendy, a bez wiedzy nie da się wyszkolić
nowego pokolenia strażników pokoju w Galaktyce.

Jak pokazuje historia Sithów na przestrzeni ostatnich 10 tysięcy lat wystarczy tylko odrobina chęci, pomyślunku i skrawków wiedzy i informacji by stworzyć sprawnie działającą organizację opartą na korzystaniu z Mocy. Nie potrzebujemy Jedi by stworzyć "Zakon Jedi". Zresztą Luke też praktycznie nic nie wie ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2015 o 13:22, Alamut napisał:

Jak pokazuje historia Sithów na przestrzeni ostatnich 10 tysięcy lat wystarczy tylko
odrobina chęci, pomyślunku i skrawków wiedzy i informacji by stworzyć sprawnie działającą
organizację opartą na korzystaniu z Mocy. Nie potrzebujemy Jedi by stworzyć "Zakon Jedi".
Zresztą Luke też praktycznie nic nie wie ;3

Jednak wie więcej niż ktokolwiek inny ;)
Poza tym w pierwszym numerze Star Wars Komiks z nowego kanonu,

Spoiler

Luke wraca na Tatoine i zdobywa tam jakąś księgę / dziennik Kenobiego - nie zdziwię się, jeśli to będą jego zapiski o Zakonie i o Mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 13:26, lis_23 napisał:

Poza tym w pierwszym numerze Star Wars Komiks z nowego kanonu,

Spoiler

Luke wraca na Tatoine
i zdobywa tam jakąś księgę / dziennik Kenobiego - nie zdziwię się, jeśli to będą jego
zapiski o Zakonie i o Mocy.



Meh, wolałem szperanie po galaktyce w poszukiwaniu skrawków plotek i holokornów ze starego EU. Instrukcja Obsługi Mocy dla Początkujących to nudne zagranie ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszyscy zagladaja do watku o Battlefroncie: w przyszlym tygodniu w Zlotych Tarasach ma byc "uroczysta" premiera z symulatorem X-Winga, mozliwoscia pogrania w pelna wersje itp. Ktos zainteresowany? Bo ja sie chyba przejde...

https://goo.gl/TO2jbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby mam wolne 19, ale 20 muszę być z rana w robocie.. zobaczę jeszcze jak się zawodowo sprawy ułożą w tyg. Może tez ruszę dupsko.
Nawet problem z wolnym na premierę SW nowych mam, chyba sobie jednak poluzuje i wybiorę się na nie 21 grudnia, bo musiał bym cały grafik wywalić do góry nogami, żeby mieć 18 wolne [wypadało by wtedy tez wziąć sobie wolne 19, bo bilety są jeszcze dostępne w dobrych miejscach głównie na te wieczorne seanse]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 17:41, Zekzt napisał:

wolne [wypadało by wtedy tez wziąć sobie wolne 19, bo bilety są jeszcze dostępne w dobrych
miejscach głównie na te wieczorne seanse]


To chyba raczej na te późno wieczorne :D Musiałem wziąć bilety na godz. 16, bo wszystkie późniejsze były już prawie całkowicie zajęte :) A sala wielka - wybieram sie do Imaxu w Krakowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować